Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Tuga zbog nemogućnosti dojenja

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Tuga zbog nemogućnosti dojenja

Počalji od Beba taj Sre Maj 21, 2008 11:16 pm

Pre nekoliko dana su me užasno bolele grudi, pa sam izvadila sisu da pogledam da li je jako crveno i vrelo, kad dolazi Nikola, gleda... I pustila sam ga da mi priđe, da vidim šta je smislio. On, ni pet ni šest, nego usta na nju, hoće da sisa, ali ne zna, sisao je kad je imao mesec dana... Sklonila sam se kao da me opekao, nisam ni sigurna zašto, valjda od iznenađenja. Nemate pojma kako sam se osećala, bilo mi je jako teško, još uvek nije zarasla rana što sam ga dojila tako kratko. Plakala sam kao kiša. MM me tešio, u smislu šta mu fali, veliki je, zdrav, pametan, ali to me nije utešilo, znam da je tako, a ipak... Pretpostavili smo da je to video kad je Željkova sestra dojila malog Fiću i odmah je Željko zamolio da ga više ne doji pred Nidžom.

Kada budem rodila drugo boriću se svim silama da ga dojim, neću nikome davati da se meša, da me nervira, i neću dozvoliti da ga dohranjuju u bolnici kad babice hoće da spavaju a on plače. Neću dozvoliti da bude kao sa Nikolom.

Izvinite što sam vam dosađivala svojim jadikovanjem.

Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 32
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Re: Tuga zbog nemogućnosti dojenja

Počalji od Veka taj Sre Maj 21, 2008 11:23 pm

Bebo, jeste tesko narocito kad znas sta se sve izdesavalo.... ne daj da te to toliko zaboli, u pravu je Zeljko.... imala si srece da si ga dojila pa makar mesec dana, ima majki koje ne mogu da doje ni jedan jedini dan.... nije neka uteha, znam, ali sta je tu je.... bitno da je on sad veliki momak, zdrav je, prav, i piski i kaki na nosku iako nije sisao do godinu dana. :laska:

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 35
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tanasija taj Sre Maj 21, 2008 11:46 pm

iva svaki put kad iyvadim sisu poleti i kao hoce da doji, ali ona vise ne zna da doji pa samo pokusa da je lizne. ja je pitam sta radis to ona kaze jedem sisu. nema razloga da se kidas sta je bilo bilo je, a normalno da si tako odreagovala, meni nije sve jedno kad mi iva pridje svaki put se odsecem da me ne ujede.

www.telenetshop.rs

tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Sre Maj 21, 2008 11:51 pm

Beba ::Pre nekoliko dana su me užasno bolele grudi, pa sam izvadila sisu da pogledam da li je jako crveno i vrelo, kad dolazi Nikola, gleda... I pustila sam ga da mi priđe, da vidim šta je smislio. On, ni pet ni šest, nego usta na nju, hoće da sisa, ali ne zna, sisao je kad je imao mesec dana... Sklonila sam se kao da me opekao, nisam ni sigurna zašto, valjda od iznenađenja. Nemate pojma kako sam se osećala, bilo mi je jako teško, još uvek nije zarasla rana što sam ga dojila tako kratko. Plakala sam kao kiša. MM me tešio, u smislu šta mu fali, veliki je, zdrav, pametan, ali to me nije utešilo, znam da je tako, a ipak... Pretpostavili smo da je to video kad je Željkova sestra dojila malog Fiću i odmah je Željko zamolio da ga više ne doji pred Nidžom.

Kada budem rodila drugo boriću se svim silama da ga dojim, neću nikome davati da se meša, da me nervira, i neću dozvoliti da ga dohranjuju u bolnici kad babice hoće da spavaju a on plače. Neću dozvoliti da bude kao sa Nikolom.

Izvinite što sam vam dosađivala svojim jadikovanjem.

dusho opuusti seeeeeeeeeee..anastaisja jos sisa..moja kuma ima curu 2 i po godine, dojila je 20 dana, svaki dan se vidjamo..i ona gledjauci kako stasija sisa, neko vece uze moju siku i stavi je u usta(naravno anastaisja samo oci sto joj nije iskopala) i gleda me onim velikim ocima..Suza moja kuma, se rastuzila i onda kaze, moje dijete ne zna ni sta je to!!! I poce isto tak kao i ti, ali opet dijete je zivo zdravo veselo, sretno tako da nema potrebe za zaljenjem.. i sto ona kaze, 80 posto djece ne sisa uopste kao i njena cura pa sta sada.. ne vriedi se ubijati u pojam, a nema potrebe..nego bacaj se ti na drugo... :kiss:

Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 38
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Beba taj Čet Maj 22, 2008 1:51 am

Hvala vam drage moje na podršci :kiss:

Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 32

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivana taj Čet Maj 22, 2008 2:20 am

joj,Bebo,razumem te potpuno,znam i sama koliko sam proplakala i nervirala zbog dojenja,ali glavu gore,sledece bebice cemo dojiti dugo,dugoo...
vazna je ljubav koju im pruzamo...

www.telenetshop.rs

Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 29
Hobi : Postajem haker....

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andjela taj Čet Maj 22, 2008 3:53 am

Bebo i ja sam se osjecala tako nekako tuzno i jadno zato sto nisam dojila Andjelu i zarekla sam se da cu sa drugim istrajati i da se necu nervirati .... i tako je donekle i bilo...Djoleta sam dojila 5 mjeseci i niko nije bio srecniji od mene ali nazalost morala sam prekinuti dojenje zato sto sam pila neke lijekove uz koje dojenje nije dolazilo u obzir i opet sam imala taj osjecaj neuspjeha i da sam kao majka opet podbacila,ali eto nekako sam se pomirila s tim i mogu ti reci da me to vise ne dotice.....
....znam da boli ali proci ce...hvala bogu djeca su nam velika i zdrava i takva ce i ostati....ima gorih stvari u zivotu koje nas mogu snaci tako da to "ne dojenje" i nije tako strasno....ja se makar tako tjesim Very Happy .....i glavu gore!

Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 39
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tanasija taj Čet Maj 22, 2008 8:54 pm

ej, bre, moja mama je najbolja mama na svetu, a nije dojila ni mene ni sestru! ja sad kad se pogledam u ogledalo kazem joj u sali vidi kakve smo sklone gojenju obe, to je sve zato sto nas nisi dojila. ona me na to otera u tri lepe, obe se nasmejemo i kazemo da se ne oyderavamo ni taj nedostatak ne bi dosao do izrazaja. obe smo zdrave i prave, iako nas nije dojila vodila je racuna o tome sta jedemo i pijemo i sacuvala nam zdravlje dok je to bio njen posao. sad smo obe odrasle i na nama je da se cuvamo.

www.telenetshop.rs

tanasija
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Čet Maj 22, 2008 8:55 pm

tanasija ::ej, bre, moja mama je najbolja mama na svetu, a nije dojila ni mene ni sestru! ja sad kad se pogledam u ogledalo kazem joj u sali vidi kakve smo sklone gojenju obe, to je sve zato sto nas nisi dojila. ona me na to otera u tri lepe, obe se nasmejemo i kazemo da se ne oyderavamo ni taj nedostatak ne bi dosao do izrazaja. obe smo zdrave i prave, iako nas nije dojila vodila je racuna o tome sta jedemo i pijemo i sacuvala nam zdravlje dok je to bio njen posao. sad smo obe odrasle i na nama je da se cuvamo.

ev jos bolje..ja ne znam ni da li sam dojena!!!!!!

Dy
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bojana taj Čet Maj 22, 2008 9:35 pm

Ja sam dojena 20 dana pa je moja mama zavrsila na operaciji i morala je da me odbije pa sam isto hvala Bogu i mojoj najboljoj mami zdrava i prava sto kazete...stvarno Bebo nema potrebe da se sekiras evo ti neka uteha ako hoces-Dy i ja dojimo nase dvogodisnjake jos i mucimo muku kako da ih odbijemo verovatno ce sisati do skole Mad
Stvarno mislim da i deca koja nisu dojena budu zdrava i zadovoljna jer im mame na drugi nacin nadomeste tu neznost i ljubav
A naravno zelim ti da sa drugim detetom imas muke kao mi i da dojis tog drugog bebca do 2god Laughing

Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 33
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Čet Maj 22, 2008 9:38 pm

kad smo vec kod ove teme!!!

ja sam se tako razocarala u mame!! Pa one se meni ismijavaju zbog mog nastavka dojenja..kao da ja pravim budalu i od sebe i djeteta!!!

I sada stvarno, nemam namjeru prestati dojiti..Niti se trudim niti cu pokusavati!

Dy
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tanasija taj Čet Maj 22, 2008 9:57 pm

niko nema prava da te ismeva zbog toga, ja zbog putovanja nisam mogla da nastavim da dojim ivu i to mi je palo jako tesko, a samo je tvoja stvar do kad ces da dojis bebu. svetska zdravstvena organizacija kaze do tri godine i ja sam skroz za to.

www.telenetshop.rs

tanasija
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lidija taj Čet Maj 22, 2008 10:17 pm

Čitajući ovo sad sam se i ja ubedačila,i ja sam moju Ivonu dojila samo mesec dana

Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 34
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bojana taj Pet Maj 23, 2008 1:59 am

Dy ::kad smo vec kod ove teme!!!

ja sam se tako razocarala u mame!! Pa one se meni ismijavaju zbog mog nastavka dojenja..kao da ja pravim budalu i od sebe i djeteta!!!

I sada stvarno, nemam namjeru prestati dojiti..Niti se trudim niti cu pokusavati!
Ko te ismejava???Ne mislis valjda da ja to radim?Pa ti i ja smo u istom sosu...valjda se zajedno salimo na tu temu a ne ismejavamo? scratch

Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andjela taj Pet Maj 23, 2008 2:23 am

Ja ne znam stvarno ko moze i smije da te ismijava....pa covjece ti si za mene primjer i neko na koga se treba ugledati sto jos dojis i sto si uspjela u tome.....
.....ne obracaj paznju na njih,one su samo ljubomorne ili zlonamjerne ili sta vec!
A ko te to ismijava,koje zene,jel neke s posla ili....?
PS. Mislim Bojana da Dy nije mislila na tebe..

Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 39
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Pet Maj 23, 2008 4:06 am

Dijana i Bojana, vi znate moj stav i zasto sam ja za to da prestanete da dojite, ali ako neko smatra da treba jos uvek da doji, zasto ga osudjivati. A i ko sam ja da pricam o tome kad sam i ja umalo uradila istu stvar, dojila dete 16 meseci i bedacila kad prekinula ko da sam je dojila 16 dana. Zato se ne obazirite na zlurade komentare i na one koji vas osudjuju, samo je na vama da odlucite do kada cete dojiti. Ako vama prija i deci prija, nismo bitne ni mi na forumu, ni vase majke, ni strine, tetke, koleginice, ili zlurade komsinice.

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pet Maj 23, 2008 11:14 am

Ja sam na temu toga do kada treba dojiti dete cula komentare tipa: "U
tom mleku nakon 6 meseci nema nicega vise... ne treba ono bebi...", i
slicno. A dolazilo je uvek od osoba koje nisu dojile svojom odlukom,
dojenje su smatrale za obavezu u zivotu i nisu mu pridavale nikakav
emotivni znacaj pa su jedva cekale da prestanu ili su pak povredjujuci
druge pokusavale da zalece svoje rane i utese se (kiselo grozdje)... Ja
se iskreno gnusam svakog ko i proba da cin dojenja ili njegove ucesnike
na te ili bilo koji drugi nacin omalovazi. Ako neko moze i zeli da doji
sta se tih "pametnih" tice kako ce i do kada to raditi. To se tice
malog, odabranog i trebalo bi uvek zatvorenog kruga ljudi!
Ako pak
neko hoce a ne moze da doji i jos se zbog toga oseca ovako kako se
osecate vi Bebo, Ivana, Scarlet, treba pred tom osobom skinuti kapu.
Nemojte sebi nabijati osecaj grize savesti, vi ste vec ovim postovima
pokazale koliko vam je do vasih malisana stalo i dojile ih ili ne
ocigledno je da ste im mame kakve sva deca zasluzuju!

Inace ja
sam kao beba imala pozrtvovanu mamu koja je (dok nismo prevalili godinu
dana) svakog jutra na pauzi za dorucak dolazila s posla kuci da doji
moju bracu i mene. Ja za to do nedavno nisam znala i jako sam se
raznezila kada mi je ispricala...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emi taj Sub Maj 24, 2008 11:02 am

Ja sam jedva doila 3 meseca, zao mi je, ali ko sto je Ivana rekla dojicemo mi sledeci put duuuugoooo.

Sad znam gde sam pogresila, i znam kako da sacuvam mleko, sad znam, zao mi je, da sam imala mleko doila bih i sad Crying or Very sad

Crying or Very sad plakala sam i ja, uhvatila me depresija sto sam izgubila mleko. I to bas tako, budim se i nema vise ni kap Sad
Nervoza je bila presudna kod mene, svekrva me unistila, ali nedam se ja, bice jos dece i punooo mleko I love you

Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Pon Maj 26, 2008 2:43 am

Bojana ::

Ko te ismejava???Ne mislis valjda da ja to radim?Pa ti i ja smo u istom sosu...valjda se zajedno salimo na tu temu a ne ismejavamo? scratch

cu se upucati..nisam na tebe ni u podsvjesti pomislila..nego na one, znaju one koje i na neke u mom stvarnom zivotu...ali vise se ne nerviram zbog istih...

Dy
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivana taj Pet Jul 04, 2008 5:08 am

Pre neko vece sam plakala ko kisa,davala sam Stefanu mleko pred spavanje,a on se toliko umiljavao oko mene,i setih se kako sam ga dojila,i onaj lep osecaj dok je on sisao...Pocela sam da placem kao malo dete i da kukam sto nisam imala vise mleka,mm me gledao u cudu,a ja jos vise.Na kraju sam se jedva smirila......
Stefan uopste nije maza,nece ni da se ljubi ni mazi,pa su mi ti trenutci dojenja bili tako divni,ah,evo i sad cu opet poceti plakati...Trudim se da ne mislim na to,jer mi bas bude tesko,ali ponekad me stigne....

www.telenetshop.rs

Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 29
Hobi : Postajem haker....

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od IvanaPG taj Pet Jul 04, 2008 10:38 am

razumijem te u potpunosti ni ja nisam imala da ih dojim bez dva mjeseca i kad god vidim neku majku da doji svoje dijete meni se place , al sta da se radi vazno je da njima nista ne hvali ....

IvanaPG
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 367
Datum upisa : 07.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od amarilis taj Uto Apr 14, 2009 5:26 am

Iako imam 38 godina i rodila sam troje dece,, sad tek uvidjam gde je bila greska sto nisam imala dovoljno mleka za svoje bebane. Mariju sam jos najduze dojila, nepuna tri meseca Sad ... Al, sva deca su ziva i zdrava...

www.telenetshop.rs

amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 46
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 7:04 pm