Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Roze zivot

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Roze zivot

Počalji od Stazi taj Pon Maj 19, 2008 9:09 pm

"Roze život
Ti si devojčica, za tebe je roze! - koliko samo puta jedna devojčica čuje nešto slično tokom svog detinjstva? Dok su se prethodne generacije devojčica osećale sasvim prirodno u kariranoj košulji i farmericama, danas kao da sve na njima, i oko njih, mora biti roze ili će neko, ne daj bože, pomisliti da je u pitanju dečko. I prosto nema načina da od toga pobegnete, ukoliko imate ćerku. Ako pokušate nekako da je sačuvate od tog stereotipa i naučite da je svaka boja lepa, i da devojčice mogu da vole i druge boje, verovatno će sama ipak brzo primetiti da je skoro sve što dobije na poklon od drugih iz nekog razloga baš roze - od garderobe, preko igračaka, pa do najobičnije čokolade. A tu su i svi oni crtani filmovi sa junakinjama koje spavaju u roze sobama, jašu roze konjiće, i ližu roze sladolede dok voze roze automobile. Vašoj devojčici neće trebati mnogo vremena da ukapira – to je zato što devojčice prosto moraju da vole roze.
Naročito je nesmotreno upuštati se u kupovine na odeljenju za devojčice u nekoj robnoj kući - izlažete se ozbiljnoj opasnosti da oslepite od prevelike količine roze. Ukoliko ste dovoljno naivni pokušate da se nekako, na prevaru, probijete do drugih boja, ispred vas će se iznenada pojaviti prodavačica sa pripremljenim pitanjem: Dečko ili devojčica??? A pošto je od vas iscedila istinu, nema više izvlačenja – bićete odmah zatrpani svim nijansama od bebi roze do ciklame, pink, koralne i ljubičaste, pa vi slobodno birajte. Ali vi se ne predajete, i sledi dugotrajno međusobno ubeđivanje i preklinjanje, koje se, ukoliko imate sreće, nekako završava kopromisom, i prodavačica teška srca ipak pristaje da vam pokaže i ponešto od svetlo plavih stvari. Dok pokunjeno odlazite, ne želite ni da pomislite šta će sve o vama ispričati svojim kolegama.
Čovek ne može a da se ne zapita, kako se desilo da su devojčice izgubile «pravo» na sve ostale boje? I za kakav se život spremaju učeći da iz opšteg šarenila sveta njima pripada samo uski ružičasti spektar? Ukoliko ne uspemo da pobegnemo od klišea, to bi mogao da bude jedan krajnje stereotipan i nimalo uzbudljiv roze život.
Jovana Papan
MAMA Magazin"

Koje boje odece kupujete svojim malisanima? Ako je devojcica da li je to obavezno roza boja ili pravite "kompromise" kupujuci u drugoj boji? Naravno, decacima verovatno ne kupujete roze odecu ali da li je to onda obavezno plava boja

Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 39
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Re: Roze zivot

Počalji od Veka taj Pon Maj 19, 2008 9:30 pm

Mi smo na pov ojnici dobili brdo rozih stvari, ali sada smo sareni, cak imamo dosta zelene i plave garderobe, bele haljinice.... meni se je desavalo da za Danicu pitaju da li je decak jer je cesto nosila zelene pantalone i bluzice. Ne padam na taj stereotip i ne volim roze boju ( ali mi je sve na svadbi vuklo na roze boju- ni sama ne znam zbog cega, valjda mi je to bilo predskazanje da nosim devojcicu, bidermajer, torta, sve sto je moglo bilo je roze).

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 35
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tanasija taj Pon Maj 19, 2008 10:14 pm

ovaj tekst kao da sam ja pisala, ne retko se posvadjam sa prodavacicom bas iz ovog razloga. za ivu svi misle da je decak. ja joj kupujem, braon, maslinasto, belo, zuto, narandzasto kupim i po nesto roze, ali kao detalj a ne uniformu. za crvenu chiccovu unisex jaknu su mi rekli da sam bezobrazna sto kupujem devojcici musku jaknu. sve sve, ali jakne i obucu roze boje ili npr kolica i opremu, mislim stvarno. uzasavam se i uvredim kad mi kazu 'ti si htela decaka pa sad ivu zato tako oblacis'. ja jednostavno ne mislim da dete treba da mi lici na mladunce barbike, ako nekad pozeli da bude pravna plavusa to je njena stvar ali cu joj ja pokazati da je zivot raznobojan i da su sve boje jednako lepe

www.telenetshop.rs

tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Viki de Marko taj Pon Maj 19, 2008 10:21 pm

tanasija ::ovaj tekst kao da sam ja pisala, ne retko se posvadjam sa prodavacicom bas iz ovog razloga. za ivu svi misle da je decak. ja joj kupujem, braon, maslinasto, belo, zuto, narandzasto kupim i po nesto roze, ali kao detalj a ne uniformu. za crvenu chiccovu unisex jaknu su mi rekli da sam bezobrazna sto kupujem devojcici musku jaknu. sve sve, ali jakne i obucu roze boje ili npr kolica i opremu, mislim stvarno. uzasavam se i uvredim kad mi kazu 'ti si htela decaka pa sad ivu zato tako oblacis'. ja jednostavno ne mislim da dete treba da mi lici na mladunce barbike, ako nekad pozeli da bude pravna plavusa to je njena stvar ali cu joj ja pokazati da je zivot raznobojan i da su sve boje jednako lepe

Svaka cast na tekstovima.

Tanasija, dobila si obozavaoca ovom definicijom roze i plave dece. Mladunce barbike. lol!

Viki de Marko
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 412
Godina : 43
Hobi : grafika, grafika i grafika

http://www.svetgrafike.com/Forums/viewtopic/t=274.html

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stazi taj Pon Maj 19, 2008 10:33 pm

Moja Anastazija ima dosta rozih stvari, i ja volim tu boju, ali nije zakon da devojcica MORA imati roze stvari. Ja je volim u nebo plavoj varijanti jer ima predivne plave oke i one se siticu ako joj obucem tu boju, mada kada smo za dnji put bili kod lekara imala je tu plavu majicu a lekar je stalno govorio "a vi MU.." i sl. Viktoriji sam preferirali vise crvenu boju jer joj je predivno stajala uz njene tamne oke. Sada ni jedna ni druga nemaju previse rozih stvari, najvise cvetnih dezena, a Anastazija cak ima i jednu majicu u braon varijanti i jako joj slatko stoji.
i jos da dodam...volim crveno na decacima i ja jedva ubedih sestru da oblaci svojim blizancima crveno (by the way, ja sam joj kupila u toj boji majice lol!

Stazi
Elitni član
Elitni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tanasija taj Pon Maj 19, 2008 10:41 pm

ma ja mislim da i decaci mogu da nose sve boje, mom tati roze majce savrseno stoje, a i janko ima 2 kosulje roze i lila uz sivo odelo izgleda u njima kao milion dolara!

www.telenetshop.rs

tanasija
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stazi taj Pon Maj 19, 2008 10:44 pm

i moj muz ima roze kosulju i stoji mu EXTRA!

Stazi
Elitni član
Elitni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od marijana taj Pon Maj 19, 2008 11:18 pm

ja imam dvije djevojcice,i kad :laundry: ,mozete zamislit kako izgleda samo crveno i rozo,a ja im kupujem idrugih boja,a kad im neko drugi kupuje a pita me kazem da ne mora bit roze i crveno,

marijana
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 92
Godina : 38
Datum upisa : 07.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Cvrki taj Pon Maj 19, 2008 11:37 pm

I moj muž ima 2 roze košulje, jednu sam mu baš ja pre neki dan uzela za godišnjicu braka, ima i ljubičastu, žutu...
I Sara ima raznih boja stvari i uvek kad uđem u neku radnju i tražim nešto od stvari, oni pitaju jel devojčica, ja kažem "da" ali daj mi nešto što nije roze boje. Ona ima stvari roze boje ali joj to sve drugi kupuju, zato ja uzimam sve duge boje sem roze.

www.telenetshop.rs

Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bojana taj Uto Maj 20, 2008 12:35 am

I Maki ima roze beneton kosulju Very Happy
A najmanje imamo plave boje u ormanu...najvise volim da ga obucem u braon,crveno,teget...cak mi nekad bude sladak u plavom jer ga tako vidjam vrlo retko

Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 33
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andjela taj Uto Maj 20, 2008 4:22 am

Moja djeca imaju odjecu raznih boja,iskreno ne robujem nikakvim stereotipima sto se tice boja...
....moja Andjela voli roze boju i sve bi kupovala u toj boji(valjda je to na neki nacin djevojcicama i nametnuto da su slatke samo u toj boji) ali ja joj kupujem odjecu i crvene,smedje,zelene,maslinaste,plave boje....ima bas svake boje u svom ormaru...
...a Djole isto tako...kako najcesce nosi trenerke ima ih u svim bojama,crvene,smedje,sive,zute,plave....
...a odjecu koju dobijamo na poklon isto imamo u raznim bojama,nisam primjetila da je roze prioritetna,kad malo razmislim cak naprotiv,vrlo malo dobijamo odjecu roze boje.....moja sestra cak namjerno bira odjecu koja nije "tipicne" boje za djecake i djevojcice.....
...ja se jezim tog barbika stila...poznajem jednu mamu koja svojoj djevojcici nikad ama bas nikad nista ne kupuje ako nije roze boje...uzas...

Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tanasija taj Uto Maj 20, 2008 8:59 pm

ja pretpostavljam da ce u neko doba iva isto ko i andjela hteti da joj sve bude roze, ali mislim da im to okolina nekako namece. cak sam cula jednu vaspitacicu koja kaze prava si devojcica u toj roze suknjici ali sa naglaskom na roze, znaci da je dete bilo u plavoj suknjici ne bi bila PRAVA devojcica nego verovatno neka kvazi. ja u nedelju vodila ivu kod mog druga na rodjendan u svetlo roze haljinici i jedan kreten me ladno pita jel decak ili devojcica. i ja mu odgovorim da ja jesam malo nenormalna ali bas da decaku obucem haljinicu, mislim stvarno. kaze nisam video da ima haljinicu, debil

www.telenetshop.rs

tanasija
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mildan taj Sre Maj 21, 2008 2:52 am

Meni moje nose sve boje.Često se desi da budu u plavom.Kada su bile malene i nisu imale kikice, mislili su da su male bate, jer su u plavom.

Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 36
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Cvrki taj Sre Maj 21, 2008 3:48 am

tanasija :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

..."i ja mu odgovorim da ja jesam malo nenormalna ali bas da decaku obucem haljinicu, mislim stvarno. kaze nisam video da ima haljinicu, debil"...

Na poslu sa, i ne mogu da kontrolišem smeh zadnjih pola sata. Kad god se setim ove tvoje rečenice ja počnem da se kidam...

www.telenetshop.rs

Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emi taj Sre Maj 21, 2008 9:06 am

Milena je sareno dete, nosi ali bas sve boje, najvise imamo roze ali ja tu boju obozavam, a i sve sto smo dobili je roze, pa mi kupujemo nesto drugo.
Inace sve sto imamo je najvise poklon od moje ujne, ona ima devojcicu 4 godina starija od Milene a kod kuce imaju garderobu dovoljno da otvore butik, pa tako smo mi imali srecu i sve uzeli od njih.

Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 33
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od GAGA taj Sre Maj 21, 2008 9:16 am

reci cu samo volim rozo,kupujem je andjeli ali nije uniformisana niti joj je to jedina boja u ormaru,ima cak i teget i plavih stvari koliko ti volja.

GAGA
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 83
Datum upisa : 28.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivana_Sa taj Sre Okt 22, 2008 12:00 pm

Ja deci kupujem odecu raznih boja ima tu i braon i plave,ljubicaste,zelene...

Ali najvise izludim kad setam Anastasiju a kolica su nam(citaj-roze siva)a prolaznici kazu ,,jao sto je sladak decak,, a ja dobijem ROGOVE i uvek kazem,,nije decak nego DEVOJCICA..

Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tanasija taj Sub Okt 25, 2008 10:20 am

Ma ja uopste ne znam kako ti ljudi zakljuce da li je u pitanju decak ili devojcica, ali daju tako neke glupe komentare da ja nemam reci.

www.telenetshop.rs

tanasija
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 2:52 pm

Sponsored content