Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Laringitis, upala glasnih zica

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Laringitis, upala glasnih zica

Počalji od maja31 taj Čet Mar 13, 2008 8:28 am

Da li je necije dete imalo laringitis, i ako jeste kako ste ga izlecili, i ako nije ako ste cule nesto o tome pricajte.
Drugarica ima klinku koja vec mesec dana vuce isti i malo je ok pa onda je opet stegne i temperatura joj ide i do 40 pa me zanima da li vi nesto znate, jel ima neki prirodan lek jer je vec trecu terapiju dobila a ima svega 1 godinu. HMM

maja31
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 372
Godina : 40
Hobi : poker
Datum upisa : 03.03.2008

http://my.oriflame.rs/bella

Nazad na vrh Ići dole

Re: Laringitis, upala glasnih zica

Počalji od Veka taj Čet Mar 13, 2008 9:01 pm

Danica je imala problema par puta sa laringitisom, ali joj je brzo prolazilo, nije se vuklo tako dugo. Uz jednu dozu antibiotika vec bude bolje, par dana popije i sredi se. Ja se bojim laringitisa jer Danici to ako odmah ne odreagujem predje na bronhitis, a to sam sebi jednom dozvolila time sto sam otisla kod druge dr, ne kod nase, ona dala kapi za nos affraid i rekla nije joj nista, grlo nije crveno, a ona promukla, posle 2 dana bronhitis.

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 35
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Čet Mar 13, 2008 9:03 pm

mi smo to imali sa 6 mjeseci, glas izgubila i kasljala onaj odvratni strasni skripuci kasalj, primila antibiotike i isli na inhalaciju, i sreca brzo je proslo.... neki domaci lijek nisam primjenjivala, jer kazem hvala bogu brzo djelovali antbiotici..
a inhalacija nam je sktra pomogla!

Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 38
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mima taj Čet Mar 13, 2008 9:05 pm

e ovako moje dete nije imalo al je moj mladji brat imao,secam se da sam ga uvek izvodila napolje i posle par min.mu odma bude bolje,al je znao i u bolnicu da zaglavi,ako ste dobili neke lekove,mislim ako znas sta treba da pije,izvedi ga malo napolje,bice bolje,odma ce se i disanje olaksati

Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Betty Boop taj Sub Mar 15, 2008 2:06 am

Mi smo imali Laringitis za prvi rođendan, sa temperaturom od 38 do 39.Prvi dan je dobio Urbazon, ali mu dr nije odmah dala antibiotike (njen propust, jer se uz Urbazon uvek odmah daje) Išli smo dva puta dnevno na inhalacije sa adrenalinom sve dok je glasić bio promukao, dobijao je Presing 7 dana i beli slez, a kasnije mu je dr uključila i antibiotik.Uz sve ovo je dobijao i čini mi se Kortizon, ali nekako se na P zvao (zaboravila sam), a daje se zbog smanjenja otoka i promuklosti. Obavezno je bilo stalno luftiranje sobe uz dodatno vlaženje vazduha, jer suv vazduh izaziva napade kašlja. Ipak mu se kasnije ponovo javila temperatura, navodno mu antibiotici nisu dovoljno dugo davani (samo 5 dana), pa je ponovo pio 7 dana.Od tada je fala bogu, dobro.

Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mildan taj Pet Mar 21, 2008 5:43 am

Meni je Mici imala laringitis.Dobili smo neke kapi, koje su se pile, mislim da je reč o Omnitusu, da bi se smanjio kašalj, koji je iritirao ždrelo.Ali inhalacije i oblozi na vratu tu najviše pomažu.Kažu da tu pomažu alkoholni oblozi, ali ne valjaju baš zbog isparavanja.Ja sam joj stavljala po malo i bilo joj je bolje.A može dete i kući da se inhalira.Prokuva se voda, a u nju ubaci malo morske soli.Dobro je i ulje od eukaliptusa, da se koja kap ubaci u vodu, ona vlaži vazduh i detetu bude bolje.

Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 36
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 7:15 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh