Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Kasalj

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Kasalj

Počalji od Gost taj Čet Mar 13, 2008 5:58 pm

First topic message reminder :

nikola mi kaslje vec par dana onako po malo,nekaslje recimo pola dana i onda kad krene traje desetak minuta pa onda opet par sati nista,medjutim jutrods je poceo da ripa li ripa,ako i sutra bude tako vodim ga kod doktora,ali pre nego ga odvedem zanima me zna li za neki da tako kazem babski recept za smirivanje ili prestajanje istog,da li mogu da mu ga izlecim i bez doktora....
pomagajte.... lol!

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Re: Kasalj

Počalji od Gost taj Pon Mar 17, 2008 12:43 pm

mislis na svinjsku mast ..naravno emi...nema veze sa uzrastom prirodno je..imas gore tacno objasnjeno kako i sta treba da se radi....pa probaj i pokusaj..pomaze koliko toliko sigurno...nikoli je vec sutradan bilo malo bolje...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emi taj Pon Mar 17, 2008 12:46 pm

probacu, mnogo kaslja

Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka: 4805
Godina: 31
Datum upisa: 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja31 taj Pon Mar 17, 2008 12:48 pm

guscija mast i loj je isto tako dobra za kasalj i da nepredje na bronhije

maja31
Stalni član
Stalni član

Broj poruka: 372
Godina: 38
Hobi: poker
Datum upisa: 03.03.2008

http://my.oriflame.rs/bella

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Mar 17, 2008 12:53 pm

mala Milena ::probacu, mnogo kaslja

kuvaj joj caj od belog sleza ..ili uprzi secer da se karamelizuje pa ga onda nali vodom ili mlekom i to je dosta delotvoran recept protiv kaslja..

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emi taj Pon Mar 17, 2008 1:56 pm

ovo naase je vec pocetak bronhitis, nemoze da spava, budi se uvek kad pocne da kaslja, a kako da i dam caj, kolko na kolko??

Emi
Elitni član
Elitni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mildan taj Pon Mar 17, 2008 2:07 pm

Jazavičja mast je najbolja.Ali se veoma teško nabavlja.Jača je od guščje, ali je neverovatna.Stavlja se malo na grudi ili se daje na vrh kašičice, pomešanu sa medom, jedanput do dva puta dnevno.
Inače ima granule za decu-Fluimicil, koji se rastvara sa vodom.Pitko je kao sokić.Pet dana po tri dnevno.To je nešto poput Mukodina, koji je bio ranije.Bronhikum je isto super.
Obavezno čistite deci nos fiziološkim, jer im se sliva, pa zato kašlju.Čim ih čujete da kašljucaju.Mici je to baš pomoglo.

Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka: 2017
Godina: 34
Datum upisa: 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emi taj Sre Mar 19, 2008 1:20 am

jos kaslja jaoooo ne pomaze ni svinska mas, ni sirup ni caj...sutra opet na lekar!!!

Emi
Elitni član
Elitni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Čet Mar 20, 2008 5:28 pm

mala Milena ::jos kaslja jaoooo ne pomaze ni svinska mas, ni sirup ni caj...sutra opet na lekar!!!

emi kako je milena....jel ste se izborili i sanirali kasalj...????....

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Beba taj Pet Mar 21, 2008 12:24 pm

Emi, ajde javljaj kako je Milena!

Ako joj nije bolje, vodi je kod pulmologa, nemoj se igrati, ja verovala pedijatrima, ne čuje se ništa, tek kad je dobio temperaturu, dobili smo uput za specijalistu i odmah dnevna bolnica, stigli smo do upale pluća.

Mi smo pili Fluimucil prašak, razmutiš pola kesice u 2dl čaja ili vode, to je doza kad su tako mali, pa joj daš dva puta dnevno da popije, mnogo olakšava, ne može da izleči, ali pomaže. Za upalu pluća je pio Pancef sirup, dali nam u dečijoj bolnici, i zaista je delotvoran. Nikola se od tada nije zakašljao, a pre toga smo sigurno mesec dana imali problema sa kašljanjem.

Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka: 417
Godina: 29
Datum upisa: 18.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emi taj Pet Mar 21, 2008 9:38 pm

kaslja ali ne mnogo, tri puta na dan i kad pocne obavezno povraca, a doktorka danas rekla sve je uredu, nema vise slajam i nije grlo crveno, ali evo sad kad sam procitala tvoj post Bebo razmisljam da je vodim kod drugog lekara da vidim i cujem jos jedno misljene zato sto evo ima jos temp. a rekla nam to je od zubi scratch

Emi
Elitni član
Elitni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stazi taj Pet Mar 21, 2008 10:39 pm

emi bolje ti to proveri kod drugog lekara.

Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka: 2009
Godina: 37
Datum upisa: 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emi taj Pet Mar 21, 2008 11:40 pm

naravno, meni je sve ovo jako sumljivo, provericu pa videcemo, nadam se da ce uskoro ta temperatura i kasalj nestati.

Emi
Elitni član
Elitni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lidija taj Pet Apr 04, 2008 9:34 am

Joj i Ivonu muči kašalj,preko dana skoro da u opšte ne kašlje ali preko noći katastrofa.
Sinoć kad je krenula nikako da stane valjda i sat vremena kašlje pa kašlje,prvo u snu,pa je to probilo pa se naravno rasplaka jer nikako da stane kašalj...
Dr.joj je dala sirup Hemomycin pila je prvi dan 2x dnevno a narednih 4dana samo 1x dnevno i posle toga on kao deluje još 8 dana(njoj je danas tek 3.dan)
Ona ovaj kašalj vuče već skoro 2 nedelje ali joj jako sporo prolazi,davala sam joj i taj prašak Fluimucil ali sada dr.kaže da to ne može sa ovim sirupom,pa joj uz taj Hemomycin dajem Bocka(na bazi bršljena,za bronhije),kuvala sam joj i šerbet,i sada vidim vaša iskustva sa tom mašću opranom u 9 voda pa moram to da probam...

Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka: 1438
Godina: 32

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Pet Apr 04, 2008 9:41 am

Scarlet ::Joj i Ivonu muči kašalj,preko dana skoro da u opšte ne kašlje ali preko noći katastrofa.
Sinoć kad je krenula nikako da stane valjda i sat vremena kašlje pa kašlje,prvo u snu,pa je to probilo pa se naravno rasplaka jer nikako da stane kašalj...
Dr.joj je dala sirup Hemomycin pila je prvi dan 2x dnevno a narednih 4dana samo 1x dnevno i posle toga on kao deluje još 8 dana(njoj je danas tek 3.dan)
Ona ovaj kašalj vuče već skoro 2 nedelje ali joj jako sporo prolazi,davala sam joj i taj prašak Fluimucil ali sada dr.kaže da to ne može sa ovim sirupom,pa joj uz taj Hemomycin dajem Bocka(na bazi bršljena,za bronhije),kuvala sam joj i šerbet,i sada vidim vaša iskustva sa tom mašću opranom u 9 voda pa moram to da probam...

nije bronhitis jel?

Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka: 2628
Godina: 36
Hobi: jedem pitu!
Datum upisa: 22.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stazi taj Pet Apr 04, 2008 9:48 am

koliko znam da se hemomicin daje u slucaju alergije(ili astme). i moja vanastazija jako kaslje a doktorica joj prepisala neki sirup kojeg nema u apotekama pa joj dajem sirup od jagorcevine

Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka: 2009
Godina: 37

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma: