Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Sterilisanje flasica/pribora za hranjenje

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Sterilisanje flasica/pribora za hranjenje

Počalji od Gost taj Uto Mar 11, 2008 12:16 pm

Da li sterilisete flasice/case/cinije/kasicice iz kojih i kojima se vase bebe hrane? Da li ste sterilisale kad su bili mladji i do kada? Koji metod sterilizacije koristite/ste koristile?

Ja resila da otvorim ovu temu zahvaljujuci mm-u. Naime, sinoc vidim ja njega kako posle vecere pere nase masno sudje cetkom kojom Sofiyi perem case, cinije, pribor za jelo, pumpu za mleko. Kad se nisam slogirala! Pitam ga kolko vec to radi a on kaze pa... neko vreme... Kaze sto mu nisam rekla da nije za nas, a i lakse mu je bilo njome!
Tu cetku koristim (ja ali ocevidno ne i on) samo za njene posude i pribor. Do sada sam joj sterilisala sve- case, cinije, kasicice... Prvo sam prala vrelom vodom i anti-bakterijskim deterdzentom za sudje, a onda sterilisala u stimeru. Ponekad bih upotrebila i tecnost za hladnu sterilizaciju ali mi je to vece maltretiranje pa je slabo koristim. Sad Sofiya ima 6 meseci i razmisljala sam da krenem da koristim samo masinu za sudje. Kazu da je to ok dok god je temperatura vode u njoj 80 stepeni ili vise. Pumpu za mleko cu nastaviti da sterilisem dok je budem koristila (ali ne preko njenih godinu dana).
Neki ljudi smatraju da treba prestati sa sterilisanjem kad deca budu krenula da puze i stavjaju sve u usta... Sta vi kazete?

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Re: Sterilisanje flasica/pribora za hranjenje

Počalji od Mima taj Uto Mar 11, 2008 9:09 pm

ja maji vise vise ne prokuvavam vlasice,lepo operem.....al dudu prokuvavam i perem normalno

Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lidija taj Uto Mar 11, 2008 9:46 pm

Ja sam Ivoni prokuvavala i flašicu i dudu svaki dan i to dosta dugo,čak i sada barem jednom nedeljno prokuvam flašicu koju koristi,a prokuvavala sam tako što sam u vodu stavila malo ili sirćeta ili sode bikarbone i ostavila da vri par minuta i posle toga dobro oprala hladnom vodom.
Ostalo njeno suđe ne prokuvavam jedino ga dobro operem

Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 34
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Uto Mar 11, 2008 9:50 pm

ja svako vece prokuvavam flasicu od soka-zato sto tokom dana jede svasta, i voli piti sa punim ustima. I pored pranja cetkicom(to je vejrovatno i dovoljno) ja uvece prokuvam. To mi nekako navika.

Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 38
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Uto Mar 11, 2008 10:33 pm

nini sam prokuvavala flasicu nukovu staklenu smo imali,i iako je vrlo malo pila vode iskljucivo iz iste ipak bi je oprala cetkom ili prokuvala sa sve cuxclom za svaki slucaj,a o nikolinim flasicama da ne govorim..ima ih cak tri i sve ih redovno sterilisem tj prokuvavam,takodje sa cuclom,nekad se desi da mu je preko dana properem samo cetkom,ali onda uvece pod obavezno je i iskuvam.

ostalo njihovo sudje nisam i ne prokuvavam samo ga dobro operem ...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja31 taj Uto Mar 11, 2008 10:39 pm

Ja moram da priznam da nikada nisam sterilisala flasice niti ista od pribora samo dobro operem i izribam tek neki put prokuvam i to je sve.

maja31
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 372
Godina : 40
Hobi : poker
Datum upisa : 03.03.2008

http://my.oriflame.rs/bella

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emi taj Sre Mar 12, 2008 1:51 am

maja31 ::Ja moram da priznam da nikada nisam sterilisala flasice niti ista od pribora samo dobro operem i izribam tek neki put prokuvam i to je sve.

isto i ja majo

Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 33
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bojana taj Sre Mar 12, 2008 2:30 am

ja imam aventov sterilizator koji se stavi u mikrotalasnu i za 3min sve gotovo,obozavam ga i ranije sam ga stalno koristila a sad ponekad jednom u 2-3 dana potrpam sve kasicice i flasice

Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 33
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivana taj Sre Mar 12, 2008 2:34 am

ja otkuvavam sve Stefanove flasice,cucle,jednom u dva,tri dana,inace ih lepo operem i smatram da ni ne treba non stop sterilisati sve

www.telenetshop.rs

Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 29
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stazi taj Ned Mar 16, 2008 10:14 am

Ja ne sterilisem nista samo dobro operem a dude ponekad prokuvam. Kad bi imala masinu sa sudje onda bi prala u tome.

Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 39
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tamara taj Uto Mar 18, 2008 4:01 am

Ja sam Anji do godinu dana sve flasice i cucle prokuvavala, ali sada vise ne. Samo dobro operem i isperem vrelom vodom, ali i dalje ima svoju cetku sa kojom perem flasice i svoj sundjer.

Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 34
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 10:39 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: