Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Crtani filmovi

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Poučni crtani filmovi

Počalji od Mildan taj Ned Okt 21, 2007 3:05 am

First topic message reminder :

Želela bih da u ovoj temi savetujemo jedni druge oko izbora crtanih filmova.Znači svako da izdvoji makar jedan crtani film i kaže šta misli o njemu.Može to da bude i samo jedna reč kojom opišete crtić, ali da ta reč označava pouku koju roditelj vidi iz njega.

Trenutno mi pada napamet crtani Dora, u kome se uči strani jezik, zatim da se broji, pronalaženje predmeta i još puno toga, mislim da se kroz taj crtani razvija motorika deteta.
Jagodica Bobica je lep crtani, koji poučava decu prijateljstvu, radinosti i ostalim vrednostima. :uzivanje2:

Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 36
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Crtani filmovi

Počalji od Gost taj Pet Feb 29, 2008 11:23 pm

da li se secate crtanih filmova koje smo mi (tamo negde osamdesetih) jer smo sve u negde to vreme bile male gledale?
ja se secam Srtrumfova,Bety boop,Snorkijevaca,neprevazidjenog Tom i Dzerija,Duska Dugouska,Kojota super genija i ptice trkacice,Cipelica,Malih letecih medveda,Sofronija,Baltazara, kuceta Dragoljubceta,Brzi gonzales.....
nasla sam nini na you tube recimo par nekih odgledala ih je,ali ne sa onim zarom i interesovanjem sa kojim sam ih ja gledala kao mala.
sada su neki drugi likovi i crtaci aktuelni,ali meni i sam naslov svakog od njih budi neverovatnu nostalgiju za vremenom kad se nisam odvajala od tv i sa nestrpljivosu ocekivala iste.
volela bi kada bi bar neke od njih ponovili,(neke i jesu),ali samo one neponovljive recimo tomi dzerija i duska dugouska i dopustili da i nasa deca uzivaju u tim crtacima sa kojima smo mi odrastali.

kakva su vasa iskustva,da li ih se secate,koji vam je bio omiljeni?

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Re: Crtani filmovi

Počalji od maja31 taj Uto Mar 04, 2008 5:26 am

Ja sam zaljubljenik u crtice pogotove disney i naj vise sam volela da gledam onaj kolaz sa mikijem i drugarima i bude mi haos zao kada miki pocne da otkucava sat u nazad jer onda znam da je kraj a i mapetovce sam redovno gledala.
Sada sa klincima redovno gledam crtice i imamo ih vise od 50 dugometraznih disney i odusevljena sam, sta cu vecito dete, cak sam ja dugo kada sam isla u videoteku uzmem tati krimic, mami fantastiku, bratu i meni horor ili komediju i obavezno pride i crtani.

maja31
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 372
Godina : 40
Hobi : poker
Datum upisa : 03.03.2008

http://my.oriflame.rs/bella

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Uto Mar 04, 2008 5:41 am

da i ja volim te neprevazidjene i neunistive diznijeve crtace i likove....ima sad na RTS valjda nedeljom kolaz istih,mada su njima mnogo zanimljiviji ovi noviji,nodi,dora istrazuje,sundjer bob i ostali....

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emi taj Uto Mar 04, 2008 8:00 am

I ja sam volela Miki Maus i Maped Baby...
Sad kad pustim ovaj Cartoon Network vidim Uzas,
zato gledamo Bumerang!!!!!

Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 33
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Uto Mar 04, 2008 8:08 am

da carton netvork je stvarno uzas,gluplji kanal nisam videla,ja glasakm i kunem se u minimax chanel on mi pomaze u 50 posto dana,deca bukvalno gledaju crtace i ne trepcu,a i crtaci su sami po sebi normalni,poucni i lepo uradjeni...bas za decu...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emi taj Uto Mar 04, 2008 10:42 am

mi nemamo taj kanal

Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Uto Mar 04, 2008 11:08 am

nemas zato sto je ovo privatna kablovska DIGI se zove i neverujem da je dostupna kod vas,mi smo je videli kod prijatelja tacnije nina je videla taj kanal i zbog njega smo je i uzeli,ima jos puno puno kanala koje retko gledamo,a i nije skupa 400 din mesecno za 24 sata 7 dana u nedelji samo crtaca mislim da nije puno...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stazi taj Ned Mar 09, 2008 8:56 am

I ja se secam Strumfova, Snorkijevca, Mapet show-a, miki mausa, Cipelica(mada njih nikada nisam volela nesto posebno),Brzi Gonzales, Dragoljupce i sl. Secas se Hi-Mena? Njega nisam volela takodje, ali jos nesto sto sam volela je 2000 milja pod morem(za nekom podmornicom) i sl. Mozak mi bas ne radi pa ne mogu da se setim svega. A ta ptica trkacica me uvek nervirala jer mi bilo zao kojota koji uvek nastrada Sad A jel znas da je jedan bogatas platio tom liku koji je i stvorio taj crtac da napravi jednu epizodu gde kojot uhvati tu pticu? Bas bi to volela da vidim!!!! Al sam zlobna! Twisted Evil

Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 39
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stazi taj Ned Mar 09, 2008 8:57 am

Mi imamo Baby Chanel, malo je vec dosadan za Viktoriju i meni vec izlazi na usi ali ce dobro doci za Anastaziju. Na engleskom je pa je Viktorija i dosta reci na engleskom naucila sa njega.

Stazi
Elitni član
Elitni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Ned Mar 09, 2008 9:37 am

Stazi :: A ta ptica trkacica me uvek nervirala jer mi bilo zao kojota koji uvek nastrada Sad A jel znas da je jedan bogatas platio tom liku koji je i stvorio taj crtac da napravi jednu epizodu gde kojot uhvati tu pticu? Bas bi to volela da vidim!!!! Al sam zlobna! Twisted Evil

e i mene isto..kojot jadan uvek nadrjao zbog nje,a hteo je samo da je pojede... Laughing
bas super ideja tog lika da taj sto je napravio crtani napravi epizodu gde kojot konacno hvata pticu trkacicu...i ja bi to volela da vidim..mig,mig Razz

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Nodi i ostali crtici!

Počalji od Dy taj Pon Mar 24, 2008 9:24 pm

mi obozavamo nodija.
Pored dnevnog gledanja, sada trazi uvece da joj ja pricam price o nodiju.

najvise voli skocice loptice i nodijev srecan dan!

Pored toga gleda Ivicu i Maricu, skuzila je da je vjestica negativan lik, pa je fascinirana time!
I obozava gledati patuljke, i naravno Jagodicu Bobicu!

Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 38
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Mar 24, 2008 9:45 pm

moji obozavaju crtace sto na tv tj kanalu koji imamo na kablovskoj(nikola upravo gleda jedan od njih),sto ove popularne sa dvd...
nina obozava winks vile,bratz lutke,jagodicu bobicu,fifi,barbie,hajdi,snezanu i sedam patuljaka,pepeljugu,druzina njau-mjau...ima ih jos koji i nisu tako poznati naslovi...

nikola voli majstor boba,nodija,ruzno pace,tri praseta,zapcice,totora,sumske prijatelje,medu ruperta...ma ima ih dosta i poznatih i nepoznatih...tako da u poslednje vreme sedi sve vise i vise i zagleda se a bogami i odgleda iste...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stazi taj Pon Mar 24, 2008 10:53 pm

Mi smo voleli Noddija ranije, pa smo sve kupovali na njega: majice, lutkicu, DVe-e, album sa slicicama, knjige ... i sl. Ali smo ga nekako prerasli, gledamo ga ali nije vise toliko interesantan. Sada voli Jagodicu Bobicu, Winks, princeze: Snezanu i 7 patuljaka, Uspavanu lepoticu i sl.
Ali u sustini labo gledamo crtane filmove, ja voolim da se radije igra sa igrackama nego da sedi pred TV-om

Stazi
Elitni član
Elitni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miloseva_mama taj Pon Mar 24, 2008 11:47 pm

Mi smo veeeeeliki fan Nodija,Fifi,Majstor Bob, Jagodica bobica.......Po cijeli dan gledamo Kako cudno vrijeme u zemlji igracaka.....

Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja31 taj Uto Mar 25, 2008 12:46 am

Iskreno moj Nikola obozava nodija a ja ga smatram jako glupim ali nepitam se ja , ali uticem na njegov ukus tako sto mu forsiram disney-eve crtace i imamo ih na desetine i to voli.
Ja sam odrasla na njihovim crtacima i totalno su mi bezopasni tako da smatram da je to ok.
Mada ima i nekih koje ovako moze da gleda ali u vecini slucajeva mi losa sinhronizacija ubije vilju za crtacem.

maja31
Stalni član
Stalni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Uto Mar 25, 2008 1:11 am

maja31 ::Iskreno moj Nikola obozava nodija a ja ga smatram jako glupim ali nepitam se ja ,.

maki sto ti se ne svidja nodi??

Po meni, je bas koristan, pravilno i lijepo pricaju....za djecu je bas koristan, u odnose na one kako se zovu pokemoni i ostali neznam vec kak se zovu..(ali znas na koje mislim?!)

Dy
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja31 taj Uto Mar 25, 2008 1:13 am

Ma nije da mi se nesvidja slatko je crtan i lep je kao lik uvek nasmejan ali uvek ispadne naivan i nekako glup pa mi se to nesvidja , ali gledamo ga.
Vise vilimo vini pua bar ja posto i ja gledam crtace.

maja31
Stalni član
Stalni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Uto Mar 25, 2008 1:16 am

maja31 ::Ma nije da mi se nesvidja slatko je crtan i lep je kao lik uvek nasmejan ali uvek ispadne naivan i nekako glup pa mi se to nesvidja

hahahahahhihihhohohohoahhahahahahahahhihihihihi, ala si me nasmijala!

Dy
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bojana taj Uto Mar 25, 2008 1:47 am

mi imamo neki problem sa nodijem Laughing
kupili smo disk i gledao ga nekoliko dana i bas mu se svidjao i onda odjednom ga mrzi ali bukvalno cim podjem da ga pustim on vice i urla ne ne ne...u cudu sam se nasla nemam pojma sta mu je HMM
i cim cuje onu pesmicu na tv-u pocinje da vristi i bezi

inace najvise voli Olivera(to je ono majmunce na babytvchanel)ali nasa kablovska nazalost nema taj program pa ga stalno gledamo preko interneta i jedino tako se uz olivera primiri po 15-20min u toku dana

Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andjela taj Uto Mar 25, 2008 1:56 am

Bojana,mora da se Maki necega preplasio u Nodiju....tako i Djole uplasi se neke scene i taj crtani nece vise ni da pogleda,samo vristi!Ja ponekad uspijem da ga ispitam sta mu to smeta a nekada nece da mi kaze.....ali Maki je jos mali da bi ti rekao Laughing

Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Betty Boop taj Sre Mar 26, 2008 11:31 am

Ja sam kao dete obožavala dugometražne crtaće. Rado se sećam Štrumpfova, Bipsića (to je hrvatski prevod, ne mogu se setiti kako su ga naši preveli...one male kuce, veoma slično Štrumpfovima), Snorkijevce, Tarzan...

Ko što već u nekoj temi rekoh, najdraže su mi bile ne Diznijeve, već ruske crtane bajke...od nedavno ponovo uživam u svojoj omiljenoj, "Konjić Grbonjić", dobila sam CD od svoje najdraže Endži!!! :skokikice:

Rusi su mi maheri za to vreme u animacijama, volela sam taj stil crtanih filmova...bilo mi je strašno žao kad su neko vreme počeli crtani filmovi sa kojekakvim robotima, eksplozijama, tučama...a oni kineski, gde su likovi sa ogromnim okruglim očima (iskompleksirani kinezi!)...uhhhhhh.....grozno!

Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milenica_89 taj Sre Mar 26, 2008 1:18 pm

Tata nije zeleo da Iva ne gleda iste crtace kao mama i on kad su bili mali (davno bese hehe) pa je narucio stare crtace bas neke koji su navedeni ovde!Tako da ce i moje dete odrastati uz te crtace a ne uz neke gluposti koje sad prikazuju... Evil or Very Mad

milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 27
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Sre Jun 25, 2008 9:40 pm

e mi vise ne gledamo Nodija ili Bobicu..sad smo presli na diznijeve crtice..obozava gledati Kralja lavova i Tarzana, Snjeguljicu i Pepeljugu...

Dy
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tanasija taj Sre Jun 25, 2008 9:49 pm

e ima na hrt-u ali ne znam kad neki novi crtani originalno je sown the seep valjda se tako pise, son d sip po vuku, ili ti ovca son. mi ga zovemo ovcice. imamo cetrdesetak epizoda i janko i ja ih gledamo i extra je, iva ih bas voli. ali nodi je neprevazidjen jos uvek kod ive, obozava ga. gleda ga svaki dan, trazi ga, igra, peva uz njega...

www.telenetshop.rs

tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 35
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Sre Jun 25, 2008 9:50 pm

tanasija ::e ima na hrt-u ali ne znam kad neki novi crtani originalno je sown the seep valjda se tako pise, son d sip po vuku, ili ti ovca son. mi ga zovemo ovcice. imamo cetrdesetak epizoda i janko i ja ih gledamo i extra je, iva ih bas voli. ali nodi je neprevazidjen jos uvek kod ive, obozava ga. gleda ga svaki dan, trazi ga, igra, peva uz njega...

kad na HTV u kojem terminu??posto i A ujutro gleda na RTL i HTV crtice...

Dy
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 4:49 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole