Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Voznja biciklom

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Voznja biciklom

Počalji od Gost taj Sre Feb 27, 2008 1:56 am

da li praktikujete voznju biciklom uopste i vozanje vasih malisana na istom?

moji obozavaju da se vozaju i kao male i lakse sam ih u korpi napred svuda vozala,sad je vec teze sa njih dvoje,ali nekad nikolu stavim napred,ninu nazad na paktreger i onda voznja uglavnom na krsacu relaciju,jer sa njih dvoje teze i kocim i stajem,teski su brate...

inace i sami vole da vozaju svoje biciklove,nikola je pre neki dan naucio sam da vozi svoj na pomocne tockove,tako da nemoram vise da ga guram,a do sada je uglavnom bilo cetvoronoske ko kremenko ili ti rad nogama.

nina vozi jos sa pomocnima,ali ovog leta sam odlucila da cu joj pomoci da nauci da vozi bez istih.

ponekad idemo u setnju oni sa biciklovima,ja pored njih i onda izigravam saobracajca,skreni,stani,koci,teraj...ali u svakom slucaju na krace relacije brze stignemo nego peskke.

kakva su vasa deca i iskustva po pitanju ove naprave i voznji iste?

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Re: Voznja biciklom

Počalji od Beba taj Sre Feb 27, 2008 2:16 am

Nikola ima tricikl koji ima dršku pa ga ja guram, voli ga jako. Može da dohvati pedale, ali ne zna da okreće. Gura obema nogama istovremeno. Super bi mi bilo da ga naučim, ali ne znam kako. Pomagaj Renata!!!

Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 32
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Sre Feb 27, 2008 2:23 am

pa isto ovako su i moji prvo vozili ja ih gurala otpala mi ledja,i oni su kao i sad nikola mogli da dohvate pedale,ali ni pod razno da stave noge na njih,ma ni da probaju,a stalno sam im pokazivala kako i cemu sluze,uvek su samo nogama pokretali isti,tako im bilo lakse.
neznam recept bebo nina je samo jedan dan sela i op krenula,a evo sad i nikola tako,video od nje,i sa tricikla se popeo na veci bicikli sa dva tocka i pomocnim tockovima ,stavio noge na pedale i krenuo sam.
sad mu se svidelo i non stop ga vozi,samo bas pri nekim uzbrdicama ili neravninama moram da ga poguram,ma sam ce on,jos je mali,jos uvek su im njihove noge super za voznju bicikla,a kad ukapira i shvati cemu pedale sluze i kako ce uz pomoc njih da sisa sa istim,neces ga moci stici. Laughing
probaj da mu stavis noge na pedale i pokazes da moze on sam da ga pokrece,ali znam nece hteti,ipak je lakse s nogama bar jos uvek za njegov uzrast,mada nikad se ne zna mozda i pristane... Very Happy pa onda trk za njim... Very Happy

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andjela taj Sre Feb 27, 2008 4:18 am

Djordje takodje ima tricikl sa drskom i tek odskora(tacnije zadnjih 15 dana) ga vozi tj ja pomalo guram a on okrece pedale,a do tada nije htio ni da stavi noge na pedale :lol:Posto je sad mnogo zainteresovaniji planiram da mu kupim bicikl sa pomocnim tockicima jer onaj sto je imala Andjela nije vise u upotrebi ona ga je skroz izvozala i pokvarila,a drugi Andjelin sto imamo(to je neka srednja velicina)nema pomocne tockice, ali nema veze moze Djoletu posluziti kasnije!
Andjela ima svoj veliki bicikl koji i ja mogu da vozim,kupili smo ga prosle godine,mislila sam da ce joj biti prevelik i da nece moci voziti,medjutim ona se dosta lijepo snasla i sad vozi bez problema i uziva u voznji!
Bez pomocnih tockica naucila je da vozi sa oko cetiri godine,a sa pomocnim je vozila sa 2.5 godine,tako da mislim da je i Djoletu vrijeme za takav bicikl!
Ja svoju djecu ne vozim na biciklu zato sto me previse strah za takvo nesto...Djoleta jos vozim u kolicima!

Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 39
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Sre Feb 27, 2008 8:52 pm

Beba ::Nikola ima tricikl koji ima dršku pa ga ja guram, voli ga jako. Može da dohvati pedale, ali ne zna da okreće. Gura obema nogama istovremeno. Super bi mi bilo da ga naučim, ali ne znam kako.

Potpisujem!!!

Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 38
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lidija taj Sre Feb 27, 2008 9:15 pm

I Ikica ima tricikl koji takođe još uvek ne zna da vozi moramo da je guramo a juče joj deda kupio i nov bicikl,ne znam šta će joj ali ajde... confused
A što se mene tiče ja svugde idem biciklom,imam pozadi ono sedište za dete i kad god nam vreme dozvoljava nas dve jurcamo svugde biciklom

Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 34
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 9:09 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh