Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Padovi pri prohodavanju!

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Padovi pri prohodavanju!

Počalji od Endzi taj Čet Feb 21, 2008 1:23 am

Ne znam ni sama kako da nazovem ovu temu..
Citala sam temu o padovima dece i to su uglavnom manji nemirni bebironi,prosli smo tu fazu.
Sad je Vaki u fazi prohodavanja i stvar je u tome da je on mnogo nemiran i brz,jos uvek ne hoda samostalno ali uz namestaj i to uglavnom juri,kad puza ista situacija sto brze moze.
Mene brine to sto je vec dosta puta pao tj.jednostavno mu se u toj zurbi isklizne rukica i on pravac na glavu...neverovatno ali svaki put se bas onako pravo lupi i bas uvek mu glava prevagne.
Onda se mm i ja kao iznerviramo da ga ne cuvamo dobro ali nemoguce je da ga drzim non stop za ruku,i ne zelim da ga sputavam.
Interesuje me da li su vasa deca imala toliko padova i da li su se toliko udarala u malenu glavu...meni se to bas ne svidja a i zao mi ga je.
Nadam se da bas i ne mogu da budu neke posledice...

www.telenetshop.rs

Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 34
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Re: Padovi pri prohodavanju!

Počalji od Betty Boop taj Čet Feb 21, 2008 2:27 am

Vuk je nekako od starta padao baš onako kako treba, na guzu ili sa rukicama ispruženim put napred. Kad bi padao na leđa, glava bi mu uvek nekako ostajala u vazduhu. Samo se dva-tri puta baš dobro lupio jer je vrlo nezgodno pao. Raša se zafrkava da mu je sin od malih nogu džudista, jer pada "školski" kako se uči u ovom sportu.

A inače, Vuk STALNO pada, jer je toliko samouveren da uopšte ne gleda kuda hoda, pa često bukvalno naleti na nameštaj ili čak i na nas!

Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andjela taj Čet Feb 21, 2008 3:09 am

Djordje je poprilicno bio stabilan cim je prohodao a kada je padao to je bilo poput Vuka,na guzu ili se doceka na rukice..ali i to je bas bilo rijetko!
Ali zato je Andjela padala stalno i non-stop je imala cvoruge na glavi,rasjecenu usnicu s unutrasnje strane jer pri padu rasjece je svojim zubicima...ma to je bilo strasno...
Ja sam se uvijek trudila da budem u njenoj blizini jer drugacije se stvarno i ne moze sprijeciti pad....na srecu nikada nije imala neke vece povrede i od tih silnih padova nema nikakvih posljedica!
Nadam se da cete to brzo prevazici i da ce Vaki postati malo pazljiviji! :kiss:
Andjela to nije prevazisla skoro do trece godine,tek tada je pocela biti malo pazljivija i spretnija!

Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 39
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Čet Feb 21, 2008 3:33 am

nina je sklona padovima bila i pri prohodavanju,pa i sada sto ja kazem zapne i na ravno. Shocked
u fazi prohovanja bila je zima tako da je uglavnom padala unutra kao i vecina dece na guzu,ali znala je nekad kad zapne obicno za prag da zakoci nosem.
kasnije napolju padala je cini mi se no stop,kolena su joj redovno bila oderana,kao i sake i laktovi.
prosle godine pala je sa vrteske na igralistu jer je u fazi vrtenja htela da iskoci iz iste i slomila lakat,strasno sa njom uvek neka cuda i dogodvstine.
i sad kad hoda zna da ide,ide i zapne bukvalno o sopstvene noge se saplete,a oko nje sve ravno.

nikola je uglavnom puzao,pa i kad je hodao pridrzavao e za namestaj i tako izbegavao padanja.
kasnije je i on padao,ali cini mi se da je bio malo spretniji i imao bolju ravnotezu od nine.
on je jednom pao koliko je dugacan,i oderao celo,drugi put je pao na nos i raskvario isti...nije imao oderotina kolena i laktova ko nina,ali modrica i cvoruga svakako jeste.
sada je mnogo i daleko sretniji i pazljiviji pri hodanju,cak i trci da se ni ne saplete niti zapne.
nekih vecih padova uglavnom nisu imali,pri prohodavanju i dobro smo to sa par oderotina,modrica i cvoruga podneli.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milenica_89 taj Pet Feb 22, 2008 11:22 am

Jaoj bas tema za mene! Embarassed pale Moja Iva padne po 10 puta na dan i ja se prosto oduzmem...I ona je u fazi prohodavanja,drzi se za namestaj,puzi i cas se izgubi negde bounce
Drage mame ako imate jos neki savet dajte nama da se ne brinemo toliko :razmisli:

milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 27
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pet Feb 22, 2008 12:18 pm

nema nekog adekvatnog saveta milenice,samo cekaj da se pusti i pocne samostalno da hoda,a sto se tice padova ima ih i sad,a bice ih i onda.
samo je pazi i cuvaj da se bas ne povredi i ne udari nezgodno,a za padanje na guzu ne brini. Laughing

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milenica_89 taj Sub Feb 23, 2008 7:21 am

Hvaala ti Reno Smile

milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 27
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Sre Mar 26, 2008 12:14 am

mozda nije prava tema, ali je najsrodnija.

Mi smo imali zgode i nezgode pri prohodavanju i to mi ok i logcino.

Medjutim u zadnje vrijeme ceto se spetlja i padne, ne znam da li je u pitanju nepaznja ili nesto drugo...
I zna bas da se udari...

Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 38
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Endzi taj Sre Mar 26, 2008 12:20 am

Evo mi brzo pregrmeli one padove od prohodavanja i sad super Vaki kao hoda i nema vise padova,a onda se desilo da padne iz cista mira.
Jednostavno zuri i ne gleda za sta se uhvati i tras..
Pretpostavljam da je to Dijana i sa tvojom devojcicom..deca su u igri na sto strana bi zeleli da stignu u isto vreme,pretpostavljam da je to.
Pa setim se sebe kako sam trcala dok sam bila manja,jurimo i brze nego noge mogu da nas nose i onda tras...

www.telenetshop.rs

Endzi
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Sre Mar 26, 2008 12:23 am

pa i ja to mislim endzi..a opet bude mi je tako zao..zna se tako razbiti, da ne znam da li da se smijem ili placem..U par navrata sam je uhvatila, recimo stoji naslonjena na sto i gleda TV..Odjednum dum-na podu je....
Sve u svemu i dalje se moraju paziti, jos nema odmora ...

Dy
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Endzi taj Sre Mar 26, 2008 12:27 am

Ma uvek ih moras paziti,a meni se desavalo bas kad ga pazim da se udari-strasno.
Svakom bude zao,ali ja bas mrzim kad se udari...ali znajuci koliko padova nas jos ocekuje(sa bicikla,rolera...) ma poludim odmah sto nisam malo "ladnija" na te padove.

www.telenetshop.rs

Endzi
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Betty Boop taj Sre Mar 26, 2008 12:43 am

Mi već par dana imamo dobru masnicu preko obraza! Pretpostavljam da ju je zaradio kad smo bili u gostima kod teta Endži i druga Vasketa...tad je pao, ali na čistini,a i kad sam ga pregledala nakon pada, ništa se nije videlo, čak ni crvenilo! Ali zato ujutru, masnica baš, baš velika...u vidu uzdužnog traga, kao da ga je šibnula neka žica, čak se vidi i jako tanka ogrebotina, srećom skroz površinska. Evo, danas je već zelene boje...

Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Endzi taj Sre Mar 26, 2008 12:50 am

Betty Boop ::Mi već par dana imamo dobru masnicu preko obraza! Pretpostavljam da ju je zaradio kad smo bili u gostima kod teta Endži i druga Vasketa...tad je pao, ali na čistini,a i kad sam ga pregledala nakon pada, ništa se nije videlo, čak ni crvenilo! Ali zato ujutru, masnica baš, baš velika...u vidu uzdužnog traga, kao da ga je šibnula neka žica, čak se vidi i jako tanka ogrebotina, srećom skroz površinska. Evo, danas je već zelene boje...

Ne zelim da me neko pogresno shvati..ali kad je masnica nekako mi lakse nego da vidim krv.
Vaki se pre neki dan malo udario po usni,nije ni zaplakao ali odmah krv i evo sad mu crvena usna...to ne volim jer sam ja bas panicar i kad vidim krv..uf.

www.telenetshop.rs

Endzi
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Sre Mar 26, 2008 12:51 am

hihihihiihhahahhahahha kako fino rece...
i ja volim vise masnice, nego krv....

Dy
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pet Maj 16, 2008 9:37 am

Sofiya sad jako spretno puzi i hoda sama drzeci se za namestaj. Kad pada pada uglavnom na guzu ali se desi da hoce da se pentra na police ili da se zavuce izmedju namestaja pa se u brzini oklizne ili se ne zadrzi lepo rucicom. Udarila je par puta celom, na srecu nijednom ozbiljno. Sad sa osam meseci to radi... sta li cemo kad malo poraste... Rolling Eyes

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Sub Maj 31, 2008 10:57 pm

Prosle nedelje je bola modrica na celu, nedelja pre toga na desnom obrazu a od juce nova ali sada na levoj strani lica! Pala je bas pre nego sto smo krenuli na put (rano izjutra a ona sanjiva) i lepo se razbila! Ne zna za strah i samo leti. Pusta se od jednog do drugog komada namestaja i cesto promasi ili joj ruka sklizne pa zavrsi na podu... Stalno je nadgledamo ali nemoguce je uhvatiti je bas svaki put...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emi taj Uto Jun 03, 2008 9:10 am

Milena jos ne hoda sama, mala je ali hoda kad je pridrzavam.
Danas udarila glava od vrata, ja sam bila tu, ali ona buuuummmmm.
Nema modrica, nije plakala vec se smejala glasnoooo

Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 33
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Uto Jun 03, 2008 11:58 am

Mi smo veceras opet pali i lupili celo... Pazio je deda posto smo mi izasli a nana bila u kuhinji. Kad sam se ja vratila vec je spavala ali me upozorise da ocekujem dobru modricu. A dedi jako krivo sto se desilo... Zao i meni ali ona je jako nestasno i zivo dete i desice se sigurno jos ko zna koliko puta. Samo da ne bude ozbiljnije a modrice ce proci... cini mi se...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mama_daisy taj Čet Jun 05, 2008 9:44 am

Pa naravno da ce proci,..Dule redovno pada na glavu, u pocetku bile modrice, pa posle bile i oderotine, evo bas juce je zaradio jednu na celu i ispod oka, mada se uzadnje vreme promenilo mesto glavnih oderotina sa glave na kolena, juce je opet pozurio pa se ceo prevrnuo, kao da je kolut napred naparavio...

Ali sve to prodje, ne brini...

mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 33
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Čet Jun 05, 2008 11:21 am

Ma Nevena i da brinem i da ne brinem... Al iskreno me sramota od ostalih ljudi kad je izvedem. Ova modrica na obrazu joj je kao da smo je tukli a ne da je pala. Sad jos pocela da zeleni i nikako da prodje. Bezveze juce kad smo otisle do bebi-kafea ona na licu imala cetiri modrice- sto velikih poput te, sto malih u fazi prolazenja, sto onih duguljastih kao ogrebotine, sto pravih ogrebotina. Ko da se iz boja vratila. Reci ce neko da je jadno dete prepusteno samo sebi i da je niko ne pazi pa zato pada... A njoj sekund treba pa da se cuje bum, tup i onda plac...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Endzi taj Čet Jun 05, 2008 9:28 pm

Milice sta mislis zaso sam ja postavila ovu temu?!
Pa vec sam uveliko ludela od Vakijevih padova,on je prohodao sa 11 meseci skroz samostalno.
Nikad nije davao da ga drzimo za ruke kad hoda,uvek je jurio na sto strana i naravno da je uvek imao po neku modricu.
Kao sto ti kazes imao ih vise,neke nove a neke u prolazu,nikad mu lice nije bilo bez modrica ma koliko ga mi pazili.
To su takva deca,izuzetno zivahna.
On je sve hteo sam i dan,danas dok juri jednostavno se saplete i glava zavrsi sa jednom modricom vise.
Normalno je da brines,pa zao ti da se toliko udara ali ne brini jer ima nas koji smo to prosli i sve je ok.
:kiss:

www.telenetshop.rs

Endzi
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja taj Pet Jun 06, 2008 7:19 am

Endzi i kod nas ista situacija, Mateja ni danas neda da ga drZimo za ruku, sve hoce sam i svuda hoce sam. I uvek ima "nesto" na lici, modricu, ogrebotinu...jedna prodje i ne prodju ni dva dana, eto je nova.
Milice, bas kao sto kazes, jeste to sve u neku ruku normalno, zivahni su i naravno da ce tu i tamo pasti, udariti se...ali bas je bezveze kada krenemo napolje,a njemu lice kao da smo ga tukli...
Ali valjda sve mame tako razmisljaju...

maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 32
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Endzi taj Sre Jun 11, 2008 9:10 am

E,ja sam danas poludela od straha,nervoze,brige...uzas-mrzim padove.
Evo samo da upisem da smo danas dobro tresnuli i to dva puta u glavu..
Ja pobelela i ukocila se,glumim smirenost zbog Vakija a Goran ne ume da se smiri,bas se iznervira...njemu je jako fraka da ne daj Boze ne bi kasnije imao posledica od tih udaraca...verujem da ne,ali...strah je strah.
I sto je naj gore,Vaki umesto da stabilnije hoda,sve vise pada-a naucio je i da trci.

www.telenetshop.rs

Endzi
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andjela taj Sre Jun 11, 2008 9:58 am

Moj Djole ima tri godine a eto danas je pao niz stepenice i udario se u nos tako da je krv isla....a sreca da je samo to,da nije gore bilo...samo sto smo dosli kod moje mame,ja spustila torbe a on je vec uspio pasti...eto...uh,uh....

Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 39
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Sre Jun 11, 2008 7:36 pm

andjela ::Moj Djole ima tri godine a eto danas je pao niz stepenice i udario se u nos tako da je krv isla....a sreca da je samo to,da nije gore bilo...samo sto smo dosli kod moje mame,ja spustila torbe a on je vec uspio pasti...eto...uh,uh....

mrvica mala..

i kod nas pada jos uvijek, primjetila sam naidje joj dan kad je bas smotana, pada svakako!!!

Dy
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 2:53 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole