Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Pad sa visine

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Pad sa visine

Počalji od Bojana taj Sre Feb 13, 2008 11:20 am

Resila sam da otvorim ovu temu kako bih upozorila sveze mame na to da njihovi mali bebironcici vrlo brzo i pre nego sto iko moze da pomisli postaju veoma pokretljivi i umeju da iznenade
Kad je maki imao nepuna 2 meseca jednog dana oko podneva uspavao se i ja sam ga stavila u njegovu ljuljaskicu koja je malo niza od kreveta i izasla sam na terasu ne sluteci sta ce se desiti...odjednom se culo dum,brzo sam utrcala u sobu i videla njega kako lezi na parketu zacenjen od plakanja...
udario se odmah uz fontanelu,brzo smo otisli kod dr i ona ga je detaljno pregledala,pitala nas da li je povracao i da li mu je izlazila neka tecnost iz usiju ili nosa(sto hvala Bogu nije,jer bi to bilo jako opasno),i na kraju je utvrdila da je sve u redu
ta slika kako je pao i danas mi je pred ocima i dobro je da se to nije desilo npr ne daj Boze sa police za prepovijanje(znate ono,trknete po maramice npr,kao nema veze mala je beba ne moze da se pomeri)ili ostavite bebu na krevetu dok spava a vi trknete do kupatila isl...sve te opcije zaboravite i uvek budite sigurne da vam je dete bezbedno
mesecima posle toga osecala sam se grozno jer znam da sam pogresno postupila ali nisam stvarno mogla to da ocekujem,on se sa strane prevrnuo na stomacic pa onda izdigo glavicu,glava mu pretezala i tako je verovatno pao...
Drage moje iskusne mame,da li se vama desilo nesto slicno?
Ajde da pomognemo nasim svezim mamama da izbegnu ovu vrstu stresa i uklone svaku mogucu potencijalnu opasnost za svoju bebicu!

Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 33
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Re: Pad sa visine

Počalji od Betty Boop taj Sre Feb 13, 2008 11:53 am

Joj...strašno!
Ja sam valjda imala tu sreću da je Vuk od samog starta toliko bio hiperaktivan, da smo stvarno morali da ga imamo non-stop pred očima i bukvalno mi nije padalo na pamet ni na sekundu da ga ostavim bez nadzora, tako da se nije desilo nikada da je pao sa kreveta, ili što bi Bojana rekla, ne daj bože sa stalka za presvlačenje. Sin moje sestre je oduvek bio "lenja buba", ona varijanta - gde ga ostaviš, tu ga i zatekneš - i baš zato što je bila tako opuštena, desilo joj se slično što i tebi, Bojana...pao joj je sa kreveta, jer je rešio da malo i ne bude tako miran. Srećom, ni njemu nije od tog pada ništa bilo, ali je moja sestra bila besna na sebe dugo vremena.

No, ko što rekoh, valjda smo mi, mame hiperaktivnih mališana uglavnom pošteđene ovih stresova zbog dodatnog opreza.

Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Sre Feb 13, 2008 12:13 pm

Bojana ::
ta slika kako je pao i danas mi je pred ocima i dobro je da se to nije desilo npr ne daj Boze sa police za prepovijanje(znate ono,trknete po maramice npr,kao nema veze mala je beba ne moze da se pomeri)ili ostavite bebu na krevetu dok spava a vi trknete do kupatila isl...sve te opcije zaboravite i uvek budite sigurne da vam je dete bezbedno
e, meni se bas to desilo sa ninom,kad je imala nekih 3. meseca ,pala mi je sa prepovijalice.
ja sam je tada presvlacila i samo se okrenula na minut da uzmem pelenu i maramice,ona je vec sledeceg trenutka bila dole,naravno uplakana tj lazem zacenjena od plakanja.
zivot mi je tad skratila,uplasila sam se ko nikad dotad.
nezno sam je grlila,mazila,pipala dal joj je glavica u redu,da nije nesto nedaj boze slomila.
smirila se posle nekih pet minuta i zaspala sisajuci,ali je jos dugo nakon toga jecala.
dusa me je bolela i kao ti bojana krivila sam sevbe za svoju jednosekudnu nemarnost i nepaznju i otada bukvalno je nisam ispustala iz vida ni na tren,kad bi se desilo da zaboravim pelenu ili nesto,ja nju u ruke pa sa njom uzmem sve sto mi treba.
hvala bogu njoj tada nista nije bilo,posle sam i pedijatru rekla sta se desilo,pa da je detaljno i on sam pregleda za svaki slucaj no sve je bilo dobro.
eto to je taj sekund,tren nepaznje kad bas kad pomislimo ma sta moze da bude to se upravo i desi.
pala mi je jos jednom sa kreveta kasnije tacnije otpuzala i tu i ostala da spava,ali bezbolno,nije plakala,sama se spustila sa kreveta,legla na tepih i tu ostala.
ja se probudila u pola noci nje nema,gledam u krevetac krevet nema mi deteta,ziva sam pretrnula,a ona dole spava li spava,ni dan danas neznam kako je dospela tamo,verovatno se izmigoljila i otpuzla posto je tad bila u toj fazi.
dakle zakljucak ne ostavljajte decu,pogotovo male bebe ni na sekund same,pogotovo ne na mestima sa kojih preti opasnost pada,povrede ili slicnog.
nikad ne znate sta su u stanju da urade,rukama i guzom se pomeraju mic po mic i eto ti belaja.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andjela taj Sre Feb 13, 2008 8:23 pm

Hvala bogu,nama se nije nesto tako slicno desilo...a mogu samo misliti kako to strasno izgleda....taj strah....brrr...sva se najezim...
Moja djeca su bila lijene bebice pa se nesto tako nije ni moglo dogoditi,ali naravno da sam morala paziti,jer nikad ne znas kad mogu poceti da se vrckaju,prevrcu....ali nekad i pored najbolje paznje mogu se desiti takve nezgode...dovoljan je samo trenutak....
...mojoj kumi je tako sa kauca pala beba stara samo mjesec dana....to je meni bilo nezamislivo da tako mala beba moze da se okrene i padne....znaci od samih pocetaka treba biti izuzetno oprezan!

Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 39
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Sre Feb 13, 2008 8:51 pm

Meni je Danica prvi put ispala iz kreveta sa nekih 7-8 meseci i to sam verovale ili ne ja bila ispred nje, stajala sam pored kreveta gde sam je presvlacila. Okrenula sam glavu da uzmem pantalone koje su stajale tu na krevetu, okrecem se nema je na krevetu, pogledam ona pada tog trenutka na pod drzeci glavu odvojenu od poda i onda i glavom tres. Bila je strasno zivahna i nisam pogled odvajala od nje, ali i pored tolike paznje desilo nam se. Nije se znalo ko vise place, ja ili ona. Na kraju sam shvatila da se ona manje ubila nego sto se uplasila i uspanicila kad sam i ja pocela da placem.

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 35
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mildan taj Pet Feb 15, 2008 4:36 am

Meni je Mici pala sa četiri meseca iz kreveta na stomak.Ona se sa dva ipo dizala po malo.Jedno jutro dok sam oblačila stariju za vrtić, nismo ni čuli da se Mici probudila, pošto ona nije ni plakala i ispuštala neke zvuke kada se budila.Srećom pa je pala na jorgan, koji sam ja stavila kao barikadu kod njenih nogu.Nemam predstavu kako je mogla da se spusti na dole, tako da padne zajedno sa jorganom i to ona preko njega.Nije se uopšte povredila, ali sam se ja presekla.Inače je bila znači kod mene u krevetu, koji ima podignute naslone sa strane.

Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pet Feb 15, 2008 8:41 am

Mi nismo padali ali smo se skoro kotrljali sa kreveta na krevetac koji je u to vreme imao skinutu jednu ogradicu. Izmedju postoji rupa pa je mene zabrinulo sta ako se krevetac odvoji pa ona propadne i usput moze ko zna gde i kako da se udari... Ona se samo sa stomaka skotrljala dok sam ja otisla do kuhinje i vratila se. Nisam ni ocekivala jer nikad nije to radila. Kad sam se vratila ona na ledjima u krevecu smeje se.
Sada je vise pazim i uglavnom presvlacim na podlozi na podu.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Beba taj Pet Feb 15, 2008 1:30 pm

Jaoj, ja sam izgleda najgora ili je moje dete najgore...

Nikola je prvi put pao sa, mislim, 4 meseca, okrenula se da uzmem kremu, i on se već našao na podu i udario glavom o stalak od ventilatora pale . Malo je izgrebao nosić. Drugi put je pao između stola i kreveta, tad se nije povredio, bila sam kraj njega, pa sam sprečila udarac, nemiran je bio užasno kad sam ga presvlačila. Treći put je u sličnoj situaciji pao sa povijalice u krevetac, tada se smejao, jer je imao utisak kao da je na trombolini... A od kad je prohodao da vam ne pričam No . Sva sreća pa nije nikad bilo jakih udaraca. Duša me boli, koliko god da sam pazila, nije bilo dovoljno... Ma užasno je to. Traume ostaju za ceo život.

Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 32

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Ned Mar 09, 2008 4:13 am

Ovu temu tek sad nadjoh. Neni je Natalija sa 5 meseci pala sa metar visine pravo na glavu. Stajala sam pored nje, ali dok sam se okrenula ljosnula je kao sa tavana. Odmah sam je vodila kod doktora i na ultra zvuk glave..Srecom mala se deca tesko polome i povrede..Srecom nekom

Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivana taj Uto Apr 29, 2008 5:51 am

citam ovo i sa svim se slazem,Stefan je od pocetka jako zivahan,i nikad ga nigde ne ostavljam samog...ni ovog puta ga nisam ostavila,bio je na podlozi za presvlacenje,okrenut na stomak,jer sam htela da mu ocistim nosic fizioloskim,stajala sam sa strane,i prebacivala fizioloski u spric,samo sam ga ugledala kako pada sa podloge na pod,na ledja...
mm se okrenuo i uhvatio u histeriju,drzala sam dete dok se on hvatao za glavu,i uze mi ga iz narucja,Stefan place,on ga drzi,ne zna se koji vise uznemiren,a ja pokusavam da ostanem pribrana...
plakao je neko vreme,malo jeo,i posle nekih 40 etak minuta zaspao,spavao pola sata i opet se nazdrao,malo se smejao,igrao,i zaspao...
nervozniji je ali ne znam da li zbog kaslja i nosica ili pada,a i cini mi se da vise spava,nego obicno,tako da ne znam sta da radim...
p.s.ni u snu nisam mislila da ce mm tako odreagovati,pre sam mislila da cu ja histerisati,a on biti pribran,medjutim,obrnuto...

www.telenetshop.rs

Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 29
Hobi : Postajem haker....

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bojana taj Uto Apr 29, 2008 9:16 am

Ne sekiraj se nista nije strasno eno procitaj iznad i moje iskustvo i vidis da se to skoro svakom desilo...

Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tanasija taj Uto Apr 29, 2008 7:55 pm

meni je iva padala nekoliko noci za redom sa kreveta, jednom se cak otkotrljala ispod krevetca i cujem da place ali ne mogu da je nadjem, nije krevet visok i pored je bila staza i laminat pa je to ublazilo pad ali se svakako mnogo uplasila. i to je bilo oko godinu dana, vise je silazila u snu nego sto je bas padala. kad je pocela da hoda pala mi je u parku pravo na potiljak, bila sam pod stresom dva dana, nisam mogla da se povratim, samo mi je istrgla ruku i zabacila se.

www.telenetshop.rs

tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 35
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivana taj Čet Jun 12, 2008 12:19 am

jutros je pao sa naseg kreveta!samo jutros nisam krevetac njegov gurnula do naseg i samo jutros ga stavih sa druge strane i on,otkotrlja se i pade,na moje oci!!!Pa,dodje mi da se ubijem!Sreca je sto je nas krevet jako nizak,i pored je debeo tepih,pa se nije ni ugruvao,samo je malo zaplakao,valjda od straha,i cim sam ga uzela,prestao i nastavio da se kotrlja po krevetu,ludo dete!!

www.telenetshop.rs

Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emi taj Sub Jun 21, 2008 9:29 am

Milena je pala od nas krevet kad je imala 5 meseci, imala sam tada problemi sa mleko, upala jajnika, nisam spavala dva dana ni danju ni noci, e taj dan sam zaspala a ona je spavala pored mene i kad se razbudila nisam je osetila a zaboravila sam da povucem njen krevet do nas i dete je palo.
Nije mnogo plakala, ali se nagurala ispod njen krevetac i drzala se na rucice.
Cim sam je podigla ona se smejala:)

Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivana taj Čet Avg 07, 2008 1:33 am

Prekjuce ga ja stavila na pod za sekund se okrenula da stavim nesto na vitrinu,i okrecem se i u sekundi gledam kako mali gospodin ustaje drzeci se za stolicu za hranjenje,koja pada na njega.
Rezultat toga je bila mala masnica ispod oka,eto,prvi pad u pokusaju hodanja.

www.telenetshop.rs

Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 4:35 am

Sponsored content