Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Svrljanje po zidovima

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Svrljanje po zidovima

Počalji od Gost taj Pet Feb 08, 2008 12:31 am

da li i vasa deca svoj umetnicki dar i kreativnost pokazuju i izlazu po zidovima?
da li imate male radove na istima,koji vam bas simpaticno izgledaju i ne nameravate da ih prekrecite?
da li im skrabanje po zidu branite ili dozvoljavate?
nina je kao manja jako malo crtala po zidovima,par radova uglavnom krugova i to je sve,medjutim nikola je probao i bas mu se dopalo.
imam par zida sa njegovim umecem ...lice na galeriju...hihihi...
evo i danas je uzeo ninine flomastere i malo iscrtao ,jedan deo zida,ne svidja mu se bela boja ili sta vec???!!!!
salim se malo,ali eto stiglo ga je to i ne branim mu,naravno da mu necu dozvoliti da sad isara sve zidove,namestaj ili slicno,ali ovi njegovi radovi mi bas deluju simpaticno i nemam nameru da ih zafarbavam,ionako je sve za krecenje sto i nismo prosle godine uradili bas iz ovih razloga.
neka se zna kad neko udje da su deca glavni stanovnici kuce ,a radove slobodno mogu pogledati i proceniti,salim se ali stvarno mi nesmeta,nemislim da je neuredno,doduse jeste u neku ruku ,ali sta cu kad je mali i mora da prodje kroz sve.
za vrlo kratko vreme to ce ga proci,pa cemo onda dogodine konacno moci da zidove osvezimo novom farbom i bojom koja ce takva i ostati!!!!!!

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Re: Svrljanje po zidovima

Počalji od Veka taj Pet Feb 08, 2008 8:33 am

Ja imam dogovor sa Danicom, po zivodima sara, nekad i zajedno crtamo, ali se po namestaju ne sara....u pocetku je to bio jedan zid, sad je ceo stan, sem spavace sobe, njen- tj. za crtanje.... Ne branim kuci, zna da kod nikog drugog i nigde ne sme da se crta i to postuje...sad vec manje i sara, izgleda je proslo...kada smo u julu krecili dok smo mi unosili namestaj u dnevnu sobu, predsoblje je vec ponovo bilo isarano. Uopste ne mislim da je zbog toga manje uredno, moja deviza je- kome smeta to sto moje dete radi u svojoj kuci ne mora da se druzi sa nama. Meni je bitno da ne sara kad odemo negde....Cak na nekim nasim slikama i mozete da vidite njene radove...

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 35
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andjela taj Pet Feb 08, 2008 9:13 am

Andjela nikada nije sarala po zidovima, ali zato Djole pokusava da to nadoknadi Laughing
Meni licno to smeta ali posto ne mogu sprijeciti i u svakom trenutku biti uz njega i moliti ga da to ne radi,onda sam se i ja pomirila sa sudbinom!
Kao i vi primjetila sam da ga to jedno vrijeme drzi pa prodje....nema veze krecit cemo....svejedno,svugdje po kuci su znakovi da tu zive nestasna djecica!

Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 39
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Endzi taj Pet Feb 08, 2008 9:47 am

Uf,ja bas mislim da necu moci reci to "nema veze..mali je.." ili sl.
Nadam se da Vaki nece imati tu fazu..ali ako i bude imao,zidove smo krecili sa perivim bojama pa cemo verovatno moci oprati.
Neka sara po sveskama,papirima a po zidovima bas i ne mora....koliko god bilo "slatko",verovatno bi mi svaki put "bolo" oci kao neuredno.
To je moje misljenje za sad ali ga Vaki mozda promeni vrlo brzo.

www.telenetshop.rs

Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 34
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pet Feb 08, 2008 10:21 am

pricam da mi ne smeta,sto neznaci da sam neka aljkava i prljava,bas naprotiv uvek je sve cisto,koliko je to moguce pored njih dvoje,ali eto zidove nisam mogla da sprecim,mozda zato sto smo trebali da krecimo kao sto rekoh a nismo,pa mi sad toliko i ne smeta jer znam da su zidovi svakako zreli za krecenje,a da su sveze okreceni naravno da bi se bunila i branila mu.nadam se da ce ga ta faza do leta za kad je i planiralo prekrecavanje umetnickih dela proci i da ce zidovi ostati kakvi i jesu...
sto kaze andjela nek se vidi da su u kuci deca...a endzi nadam se da ce ti vaki uskoro promeniti misljenje i da ces saznati sve tajnei skriveni dar tvog malog umetnika :haha:

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Pet Feb 08, 2008 10:36 am

Renata ::pnadam se da ce ga ta faza do leta za kad je i planiralo prekrecavanje umetnickih dela proci i da ce zidovi ostati kakvi i jesu...

Mozda ga i prodje ali javice se ponovo kad vidi ciste zidove :igram:

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bojana taj Pet Feb 08, 2008 10:43 am

a veko znaci dani dajes po kuci da svrlja a kod mene kad ste dosle pravite se fine

ja lepo dam deci flomastere da se igraju a vi im smetate :haha:
ma nek su nam oni zivi zdravi i veseli pa neka svrljaju i zidove i plafone i fasade samo da izraze svoju kreativnost i da mame mogu na miru kafe da popiju i cavrljaju

Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 33
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pet Feb 08, 2008 10:55 am

hihihi veko valjda nece,mislis dobice vecu inspiraciju kad ih vidi ciste...
tako je bojana,nek su zivi i zdravi....i nek saraju i crtaju gde oce,nijedan zid niti komad namestaja nije vredniji od nasih andjela i grdnje istih.
ljubimo sve nase male umetnike!!!!!!! :volim:

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Betty Boop taj Pet Feb 08, 2008 11:55 am

Mislim da se slažem sa vama u tome da je najbitnije dete naučiti da to ne sme da radi nigde drugde, već samo u svojoj kući. Ja ću Vuka, ako bude u fazonu žvrljanja pokušati naučiti da žvrlja samo na jednom zidu, ali i ako ne uspem...pa šta sad, što rekoste, prekrečiće se! Ali bih ga kaznila kada bi to pokušao i kod drugoga da uradi...npr kod teta Endži! :smeh:

Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mildan taj Pet Feb 08, 2008 11:07 pm

Ne puštam ih da švrljaju po zidovima.Što ne znači da nisu.Imaju po jedan, dva svoja crteža, koja su krišom od nas nacrtale i to je to.Nismo dizali nikakvu frku oko toga, ipak su to deca, ali smo im objasnili da nije lepo da se švrlja po zidovima.Plašim se da bi onda počeli i po tuđim zidovima da švrljaju, kada bi išli u goste, što mi se ne bi svidelo nikako.

Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 36
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miloseva_mama taj Čet Feb 21, 2008 9:36 am

Nama je dr. rekla kada dodje u tu fazu da mu odredimo jedan dio na kome to sme da radi .... a zasto to nije objasnila..... mozda sam malo blesava ali ja uzivam kada vidim njegove skrabotine po coskovima, kao krije se i svrlja!! ali u tudjoj kuci ni u kom slucaju to ne bih dozvolila

Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 33
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Čet Feb 21, 2008 11:32 am

Ne znam sto ali ja sam protiv svrljanja. Nama to nije bilo dozvoljeno, ne secam se ni da smo probali zato sto nam je receno da to nije lepo i da papir sluzi za crtanje a ne zidovi (i ja na kraju upisala fax gde se crta od jutra do sutra... Laughing) Kupis im lepo veliku tablu za crtanje pa nek se umetnicki izrazavaju do mile volje.
Nekako mi to ima veze i sa disciplinom- moje bratanice kuci svrljaju a kod mojih roditelja traze blok pa na listovima. Sto ovamo mogu a kuci ne?
Mislim da necu promeniti misljenje na tu temu jer bi mi to znacilo popustanje pred detetom koje... pa recimo da je malo da bi mu se dozvolilo da manipulise i tera po svom. Morace moja deca od starta da se uce manirima i pravilima lepog ponasanja a crtanje po zidovima mi je van toga.
Moje misljenje, nadam se da se niko ne vredja...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Čet Feb 21, 2008 11:41 am

Miloseva_mama ::Nama je dr. rekla kada dodje u tu fazu da mu odredimo jedan dio na kome to sme da radi .... mozda sam malo blesava ali ja uzivam kada vidim njegove skrabotine po coskovima, kao krije se i svrlja!! ali u tudjoj kuci ni u kom slucaju to ne bih dozvolila

I mi smo u pocetku imali samo jedan deo iza vrata pa se to posle prosirilo jer je bio dovoljno isvrljan da se vise nije moglo pisati po njemu. Sad smo u fazi da bojimo bojanke i sveske i zidovi su daleko manje interesantni, narocito od kad smo joj kupili vodene boje...Znaci sve u svoje vreme, meni mama nije dozvoljavala da saram po zidovima, pa sad to nadoknadjujem lol!

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Čet Feb 21, 2008 11:50 am

sad i vise nego saras,sva sreca po poadinama u kompu hihihihi i jos druge zarazujes. grr :udribre:

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja31 taj Uto Mar 04, 2008 5:34 am

Mi kada smo se doselili u ovaj stan gde smo sada muz je napravio mali deo izmedju radijatora gde Nikola moze da svrlja i kada vec pretera onda muz prekreci pa ajde jovo nanovo.

maja31
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 372
Godina : 40
Hobi : poker
Datum upisa : 03.03.2008

http://my.oriflame.rs/bella

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Uto Mar 04, 2008 5:38 am

e ovo vam je dobro,ali moji su svrljali tj nikola bas tamo gde nesme,ko god dodje vidi rucne radove po zidu ,definitivno su svi zidovi zreli za krecenje... Laughing

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Uto Mar 04, 2008 5:44 am

Mi upravo prolazimo kroz kreativno-umetnicu fazu nazvanu Pisanje po zidu..srecom ovi se zidovi peru

Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Uto Mar 04, 2008 6:08 am

joj i meni su super te boje za zidove sto se peru,verovatno cemo i mi okreciti zidove tim istim za svaki slucaj,ako im se umetnicki duh ili zelja za izrazavanjem vrati. lol!

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stazi taj Ned Mar 09, 2008 11:58 am

nama je Viktorija jednom izvrljala zid ,ali problem je bio posto mi iznajmljujemo stan a taj stan u kom smo onda bili bio nov novcat, tek izgradjen. Srecom izvrljala je grafitnom olovkom pa smo uspeli da obrisemo gumicom.
Sledeci put je izvrljala flomasterom(u stanu u kom smo sada) ormaric sa fijokama unutar fijoke aili i okolo, nije zaobisla ni sebe,noge i ruke su joj bile skroz isarane.
Ja nemam taj luksuz dajoj dozvolim da svrlja po zidu jer stan nije nas, ali naucila je, sada je vec velika curica, pa uvek trazi papir, zna gde su njene sveske i sl.

Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 39
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Endzi taj Uto Mar 25, 2008 10:43 am

Milica ::Mi upravo prolazimo kroz kreativno-umetnicu fazu nazvanu Pisanje po zidu..srecom ovi se zidovi peru

I nama je okreceno tim perivim bojama,ali nisam do sad pokusavala da perem mada imam nekoliko flekica.
Milice a cime ih peres,jel obicna voda?
Jel skidaju flomaster?

www.telenetshop.rs

Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 34
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 10:36 pm