Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Grcevi

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Grcevi

Počalji od Gost taj Sre Feb 06, 2008 4:07 am

Grcevi se javljaju posle druge nedelje bebinog zivota i obicno traju do drugog ili treceg meseca

Do grceva dolazi zbog nedevoljne razvijenosti i prilagodjenosti digestivnog trakta na novu hranu. Naime, u maminom stomaku beba je dobijala preradjenu hrana. Po rodjenju ona unosi majcino mleko odredjene gustine i kaloricnosti, sto dovodi do problema u varenju. Kod bebe se tada javljaju grceviti pokreti u crevima, koja pokusavaju da potisnu hranu. Razlog pojave grceva je i velika kolicina unete hrane koju beba mora da svari, zatim jos uvek nerazvijena sihronizacija pokreta digestivnog trakta, kao i nedovoljno razvijen kapacitet creva. Kako dete raste tako se i njegov digestivan trakt razvija i usavrsava za novu hranu, razvijaju se enzimski sistemi u digestivnom traktu koji omogucavaju dobro varenje hrane.

Kada mama primeti da je plac njene bebe ucestao i prodoran, trebalo bi dete ipak da odvede kod pedijatra i da konstataciju grceva prepusti strucnom licu, jer razlog bebinog placa u ovom periodu moze da bude kila ili neki zapaljenski proces u organizmu (kao sto je upala grla, uva itd).

Najvise sto majka moze da uradi za svoju bebu koja ima jake grceve je da je doji pravilnom tehnikom dojenja i da joj nakon podoja pomogne da izbaci vazduh. Pravilnim dojenjem se podrazumeva dojenje pri kojem je beba svoja usta ispuni vrhom dojke ili cuclom. Bitno je da se onemoguci bilo kakav prodor vazduha tokom hranjenja, jer njegovo prisustvo u digestivnom traktu moze da oteza ionako bolno varenje hrane. S obzirom da je skoro nemoguce da beba bar malo ne "usisa" i vazduh, preporucuje se da majka posle dojenja bebu stavi u polozaj koji ce joj omoguciti da podrigne tj. izbaci sav nepotreban vazduh. Najbolje je da mama bebu osloni na rame u uspravnom polozaju, ili da je drzi uspravno nekoliko minuta ispod miske, ili da se stavi da lezi na stomak, tako da je gornji deo tela u odnosu na noge izdignut za 25 do 30 stepeni.

Cajevi za grceve se ne preporucuju, jer obavljaju sasvim nepotrebnu funkciju - zamenjuju volumen hrane u crevima tako da dete umesto u ovom periodu preko potrebnog mleka sada guta tecnost. Detetu se cajevima ne smanjuje bol, cajevi ne mogu da poniste ovu neminovnu razvojnu pojavu. Ne preporucuju se ni medikamenti (lekovi) jer oni najcesce sadrze sedative koji samo smire i uspavaju dete, a ne otklone problem.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Re: Grcevi

Počalji od Emi taj Sre Feb 06, 2008 4:12 am

Milena je dobila grceve kad je imala nepunih 2 nedelje Hvala bogu trajali su samo 2 meseca uz pomoc Espumisan kapkice i becutan caj od anason!

Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 33
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bojana taj Sre Feb 06, 2008 4:14 am

ja sam bila vise nego zadovoljna kapima espumisan i te kapi su nas spasile muka jer je maki imao bas jake grceve ali su mu ubrzo prestali oko 40-og dana
one deluju tako sto rasprasuju baloncice vazduha u stomaku koji stvaraju grceve

Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Sre Feb 06, 2008 4:23 am

mi nismo imali tih problema,ni jedan ni drugi ih nisu imali ni jedan jedini dan niti put!!!
tako da vam na istu temu nemogu bas puno pomoci,ali otvorih je iz razloga sto su grcevi ucestaliji i sve cesci kod malih beba,i cula sam iz iskustava drugih da nisu nimalo prijatni sto za dete sto za roditelje,pa eto ako nekome zatreba pomoc ili savet da mu mozete pomoci i po tom pitanju.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emi taj Sre Feb 06, 2008 4:27 am

Mi smo te kapkice pili ujutru 12 i uvece 13, imaju odlican ukus banane.
a preko ceo dan 150ml caj.
stavljala sam i tople obloge, ali mislim da to ne pomaze bas puno.
cula sam i za neke trice, ali nismo ih probali.

Emi
Elitni član
Elitni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bojana taj Sre Feb 06, 2008 5:44 am

mala Milena ::Mi smo te kapkice pili ujutru 12 i uvece 13, imaju odlican ukus banane

one mogu i trebaju da se koriste 3x dnevno po 25 kapi,meni je patronazna sestra bila rekla da ako mu dam manje od 25 kapi tacno nece da deluju a tako pise i u uputstvu
dunja milenina ima bas puno grceva pa joj oni cak daju 5x dnevno po 25 kapi naravno po preporuci lekara

Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emi taj Sre Feb 06, 2008 6:19 am

Nama rekli da joj dajem bas tako kako sto sam joj dala...i pomogli nam.

Emi
Elitni član
Elitni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivana taj Uto Jul 08, 2008 3:26 am

Od kog dana smeju da se daju bebi Espumisam i Bibilibi caj?
Ja zaboravila cutim

www.telenetshop.rs

Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 29
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andjela taj Uto Jul 08, 2008 5:54 am

Ja sam koristila neke druge kapi,zaboravila sam ime ali mislim da sve mogu da se daju od 15-og dana,caj takodje...

Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 39
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tanasija taj Uto Jul 08, 2008 9:22 am

Espumisan kapi od 15 dana a za taj caj nisam cula. Ja sam davala onaj engleski sirup ivi ali svega nekoliko puta i to mislim da je imala vise od mesec dan. Espumisan je pila neko vreme redovno.

www.telenetshop.rs

tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 35
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milenica_89 taj Uto Jul 08, 2008 9:28 am

Bojana ::ja sam bila vise nego zadovoljna kapima espumisan i te kapi su nas spasile muka jer je maki imao bas jake grceve ali su mu ubrzo prestali oko 40-og dana
one deluju tako sto rasprasuju baloncice vazduha u stomaku koji stvaraju grceve

I mi smo koristili espumisan kapi,veoma su dobre....stavljali smo vruce pelene,pili razne cajeve ali ne vredi....Ivi su grcevi kratko trajali ali se jadnica mnogo namucila Crying or Very sad

milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 27
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 9:15 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh