Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Glavna jela

Nasa Deca :: Kuca :: Kuvar

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Glavna jela

Počalji od Veka taj Pet Okt 19, 2007 7:57 am

First topic message reminder :

Posto ste gostima postavili predjelo, na red dolazi glavno jelo. Sta onda?! :kuvar2:

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 35
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Re: Glavna jela

Počalji od Gost taj Čet Mar 20, 2008 5:35 am

Stazi ::Joj, sto ja ovo volim. Pre 8 godina ti ja nasla taj recept u novianama i od tada ga stalno pravim. Bas smo pre neki dan to jeli i htela da stavim recept ovde kad eto Renata ti me preduhitri.

i mi ga stazi volimo i sve cesce nam je na meniju...ja sam ga probala kod jednih prijatelja i mnogo mi se dopalo....ovo je doduse recept sa neta ne onaj koji ja imam,ali u sustini to je to...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stazi taj Pet Mar 21, 2008 4:37 am

Bebo, ja danas probala tvoje spagete KArbonare i super je.
Ja sam raije to pravila ali bez jaja.

Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 39
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pet Mar 21, 2008 4:46 am

Beba ::Skuvate pakovanje špageta sa malo ulja i soli.

Sos: 4 sitno iseckana češnja belog luka i 300 gr takođe iseckane dimljene slanine ili šunke ispržite sa biberom. Dodate umućemu jednu pavlaku sa 2 žumanceta, nalijete malo mleka (najviše 2dl) i kuvate dok se ne zgusne. Po želji dodate i malo soli, ali uglavnom je slano to meso koje stavljate unutra.

Pomešate sos sa špagetama i servirate. Po želji preko možete da narendate parmezan, extra je kombinacija. Definitivno proveren recept.

Prijatno!

ja ovo tek sad videla..jesi ove spagete i ovaj bebin recept probala stazi....

moracu i ja,evo vec mi se jedu cim sam procitala recept,a spagete obozavamo...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stazi taj Pet Mar 21, 2008 10:41 am

jeste, taj recept sam isprobala

Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 39
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pet Mar 21, 2008 11:00 am

Stazi ::jeste, taj recept sam isprobala

sutra pravim iste... Wink

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pet Mar 21, 2008 9:07 pm

Sarma

Sastojci:
-pola kg svinjetine
-250 g goveđeg mesa
-200 g svinjskih rebara
-200 g suhe slanine
-50 g riže
-1-2 glavice kiselog kupusa
-1 glavica luka
-1 jaje
-1 žlicica crvene paprike
-1 žlica brašna
-sol
-lovorov list
Priprema:
1.Pripremite listove kiselog kupusa u koje ce te savijati sarme. Pažljivo ih skidajte sa glavice da se listovi ne potrgaju. Odvojene listove ostavite da stoje u hladnoj vodi da se iz njih ispere suvišna sol. Prije savijanja sa svakog lista odsijecite zadebljanje.

2.Sitno nasjeckajte luk i popržite na malo masnoce, a zatim luku dodajte mljeveno meso i još malo sve zajedno pržite.

3.Meso posolite, popaprite dodajte rižu i dobro izmiješajte, odmaknite sa vatre a zatim umiješajte jaje.

4. Na dno dublje posude najprije stavite one dijelove kupusa koje ne možete upotrijebiti za uvijanje sarmi. Za savijanje sarmi koristite listove srednje velicine, u svaki list stavite po žlicu nadjeva od mesa i zavijte. Slažite sarme u krug tako da na sredini ostane mala rupa kroz koju e te poslije dodati zapršku.

5.Slaninu i suho meso izrežite na komade i stavite izmedu sarmi. Kad savijete sve sarme dodajte lovorov list i nekoliko zrna papra te pokrijte sarmu preostalim listovima.

6.Nalijte hladnu vodu i kuhajte na laganoj vatri oko tri sata. Od brašna, crvene paprike napravite zapršku prelijte preko sarme i nastavite kuhati još pola sata.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Sub Mar 22, 2008 2:27 am

bebo i ja probah tvoje spagete odnosno recept istih bas danas sam ih pravila super su ispale,zatekla mi se i sestra na rucku i ona je bila odusevljena....tako da smo se svi bas slatko najeli... :rucak:

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja31 taj Sre Mar 26, 2008 2:17 am

e evo odokativni recept za lazanje, jer ih ja tako i pravim
Kupite kore za lazanje , ja kupim gotove na pijaci sto se ne kuvaju ili ima u marketima neznam ko proizvodi mislim durum isto se nekuvaju nego slazu.
i filovi idu ovako
fil sa mesom ,,izdinsta se dva tri srednja luka i u to se doda 300 do 400 gr mesanog mesa, mada ja stavljam junece dva puta mleveno
zatim se povegeti i doda dve tri kasike paradaiz pirea i malo bosiljka i majcine dusice
kada je gotovo skloniti i prelazimo
to je jednostavno napravi se obican besamel znaci brasno puter mleko so biber i muskantni orascic, naravno malo vise bar pola litre besamela
i onda
tepsiju malo namazati besamelom pa redjati kora, meso,kora, beli fil,kora, meso, kora , beli fill i narendati od gore sira po zelji i malo parmezana iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
prste da polizes prijatno

maja31
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 372
Godina : 40
Hobi : poker
Datum upisa : 03.03.2008

http://my.oriflame.rs/bella

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 3:13 am