Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Proliv

Strana 1 od 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Proliv

Počalji od Gost taj Ned Jan 27, 2008 6:07 pm

zanima me sta koristite kad vam dete dobije proliv i kako ga najlakse zaustavljate.
nikola danas malo rovitije kakio,nije bas klasican proliv,dala sam mu "probiotic"(ivancic i sinovi) i sledeci put za par sati je kakio normalno.
inace on je ko nezna jako dobar i za decu i za odrasle,uspostavlja i odrzava rad crevne mikroflore i balans probavnog sistema,a posebno je preporucljiv pri putovanjima i promenama klime.
takodje ponekad koristim i "liobif" za proliv u ampulicama i on je takodje dobar i za kratko vreme vrlo efikasan.
kakva su vasa iskustva sa istim i sta koristite da pomognete stomacicu vase dece i oslobodite se te dosade zvane proliv.
jos me zanima kad ga vasa deca obicno dobiju(od zubica,kad su prehladjeni ili zbog nekog neodredjenog razloga)???!!!

Poslednji izmenio dana Ned Jan 27, 2008 6:10 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Re: Proliv

Počalji od mama_daisy taj Ned Jan 27, 2008 6:09 pm

Dusan je do sad imao nekoliko puta, obicno kad su rasli zbubi...I koristili smo liobif...ali nikad niej imao onaj dugotrajni proliv, od po nekoliko dana i po 5 6 stolica dnevno, nego samo 2 3 puta u toku dana...i to traje dan ili dva...

mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka: 968
Godina: 30
Datum upisa: 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bojana taj Ned Jan 27, 2008 9:18 pm

prasak smecta je odlican za proliv kod dece

Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka: 2259
Godina: 30
Datum upisa: 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Ned Jan 27, 2008 9:21 pm

Bojana ::prasak smecta je odlican za proliv kod dece

potpisujem,eto njega zaboravih :udri: ,mi smo ga nosili na more zbog proliva medjutim nisu ga imali,ali kasnije se pokazao kao delotvoran.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Betty Boop taj Ned Jan 27, 2008 9:55 pm

Mi smo do juče muku mučili po prvi put. Tri-četiri dana je imao baš vodene i vrlo obimne prolive (komletno sve probije), srećom ne često, već 3-4 u toku dana. A i Vuk je bio totalno smožden, plačljiv i nervozan, stalno je bio pospan. Davala sam mu Liobif, za klopicu je dobijao pirinač. kuvani krompir i šargarepicu, pečene jabuke, bananu...stalno je hteo da pije vodu i čaj,a i dojila sam ga češće nego inače (po preporuci pedijatra). U početku ništa nije hteo da jede sem malo bananice i plazmice, a kad sam mu dala Humanin elektrolit (za rehidrataciju), vidno se oporavio. Danas ceo dan nešto gricka, apetit mu se skroz vratio a proliv nije imao od juče ujutru...čekam prvo punjenje pelena uskoro.

Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka: 770

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Cvrki taj Ned Jan 27, 2008 10:15 pm

Juče Sara dobila proliv i mi uzesmo smectu po preporuci apotekarke i odličan je paškić, ne samo što je dobar za proliv već i za povraćanje.A i ukusan je (valjda-čim ga Sara pije i ne mršti se).

www.telenetshop.rs

Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka: 1151
Godina: 31

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andjela taj Ned Jan 27, 2008 10:19 pm

Kad djeca imaju proliv i ja takodje odmah uvedem neki probiotik,najcesce Linex i poseban rezim prehrane:izbacim sokove i mlijeko,dajem kuvanu rizu,mrkvu i krompir,neke suve kekse tipa plazma,petit keks,blago kuvane cajeve od sipka,ruski,crni caj zavisi sta dijete hoce da pije,dok su bili manji kupovala sam i hipp sokove sa rehidratacijskom otopinom i u caj takodje dodajem ili nelit ili orosal,od voca banane ali moja djeca nisu bas ljubitelji istih,jabuku naribam i ostavim da odstoji i potamni i onda dajem,takodje dajem kifle i neke suve grickalice-stapici,pereci,ribice...
Moja djeca najcesce proliv dobiju kada vlada neki virus, i povracanje obicno ide uz proliv,kod nas upravo vlada jedan takav,sin od moje jetrve boluje vec dva dana,ucestalo povraca i ima vodene stolice,malu temperaturu oko 37.2,a ja boga molim da nam Andjela iz skole ne donese primjerak istog jer nju slabo kad takvo nesto zaobidje!

Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka: 3577
Godina: 36
Datum upisa: 05.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Ned Jan 27, 2008 10:58 pm

koliko vidim kod dece sa foruma vlada epidemija proliva Shocked

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lidija taj Pon Jan 28, 2008 1:42 pm

Moja Ivona kad je bila bebica od 6 meseci dobila proliv zbog kojeg smo zaglavili i u bolnici.
Trajao je oko 7 dana a dr. nije htela da je šalje u bolnicu,kao proći će,dala joj Liobif ampule,i linex za regulaciju crevne flore,trebala je da pije orosal rastvor na svakih 5 min.po jednu kk,davala sam joj vodu od kuvanog pirinča i šta sve ne samo da joj prođe,ali ništa nije pomagalo.
Otišla sam kod drugog dr.i tražila uput za bolnicu koji nam je bez problema dao(mislim kolko dana se dete patilo),dehidrirala je,dobijala je infuziju,bio je to virus.
Eto tada jednom je imala proliv i od tada evo već 1.5god.(kuc-kuc da kucnem u drvo)više ni jednom.

Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka: 1438
Godina: 32
Datum upisa: 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Jan 28, 2008 3:41 pm

nikola je i juce malo redje kakio,kao i nocas tj rano jutros ,posle toga jos jednom oko podneva,ali vise nije bila tako vodenasta stolica kao prethodnih par dana,mada ni cvrsta onako osrednje.
dala sam mu jos jednom probiotic,kuvala pirinac u vodi,grisine,i pravila mu tost hleb,i naravno dosta tecnosti mu davala sto i nije bio neki problem jer je on ionako puno pije ,ali ovog puta vise vode nego soka.
nadam se da ce do uvece probavni sistem da mu se vrati na staro i da ce ako ne danas onda ukoliko sutra kakiti normalno.
e sad jos jedna nedoumica koja me muci...
naime u temi predvidjenoj za to sam vec pisala da sam nikoli pre par dana prvi put dala kravlje mleko da pije,popio je dve ,tri flasice,razblazila sam ga sa vodom,ali ipak mu je prvi put i jace je,pa sumnjam da je i proliv stigao od istog tacnije da se pojavio zbog reakcije stomaka na to isto mleko???!!!!
sta vi mislite da li sam u pravu HMM

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andjela taj Pon Jan 28, 2008 4:05 pm

To ti je sve Renata moze biti ali i ne mora.....
Na jace mlijeko dijete moze reagovati i prolivom i zatvorom.
Djole je skoro poceo piti domace kravlje mlijeko i nije imao neku reakciju,a nisam ni razredjivala vodom,mislim da se to vise odnosi na bebe i skroz malu djecu,a Nikola i Djole su skoro pa trogodisnjaci.

Andjela
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Jan 28, 2008 4:38 pm

znam andjela da to razredjivanje vise vazi za bebe,ali ipak sam racunala prvi put,a i drugi su mi savetovali daga malo razblazim par prvih par puta dok ne navikne,medjutim otkad eto vec dva dana ima proliv,nisam mu davala isto i mislim da ni necu jedno vreme,znam da je ovo domace mleko bolje,jace,sitije i zdravije,ali ipak sa onim u tetrapaku nismo nikad imali problema i mislim da cemo se i vratiti na njega.
naravno ako se proliv nastavi i nocas i sutra odlazak lekaru i konsultovanje sa istim stavljamo pod obavezno.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andjela taj Pon Jan 28, 2008 6:46 pm

Upravu si,najbolje ces sistemom eliminacije utvrditi da li je proliv od domaceg mlijeka.....ovako samo mozemo nagadjati.
Nadam se da ce Nikolica biti bolje :kiss:

Andjela
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Jan 28, 2008 6:50 pm

Mi smo pre meseca dana imali problem sa prolivom jer nas je zakacio Noro virus koji ovde vlada. Trajao je 2-3 dana. Samo sam je cesce dojila da bi unela izgubljenu tecnost jer bebe mogu jako brzo da dehidriraju.
Inace kad smo mi kao mali imali problema sa prolivom mama nam je davala da jedemo leblebiju i pijemo caj od lista dunje. Uvek je pomagalo! Kad sam ja imala problem sa stomakom doktorica mi je prepisala dijetu od na vodi kuvanog pirinca i krompira, supe iz kesice- ne domace jer su masnije a one iz kesice imaju aditive koji potpomazu varenje, tost, grisini. Nista sa secerom (nikako secer u caj), nikako voce i povrce, mlecni proizvodi, meso, jaja. Takodje mi je rekla da ako se ponovo javi ne treba jesti prvih 12 sati jer se na taj nacin virus "izgladni" i stomak ocisti.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Jan 28, 2008 6:52 pm

hvala andjela!!!!
evo od podneva ga nema niti je kakio,videcu sta ce biti jos do uvece i nocas,ako ga ne bude imao nadam se da ga je proslo i da ce sutra vec redovno i normalno kakiti ko covek :igram:

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu