Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Pricanje u snu

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Pricanje u snu

Počalji od Dy taj Uto Jan 22, 2008 9:21 pm

anastaisj avec par veceri prica u snu!

nocas je to ovako zvucalo-UKO JUT NODIJA, NODI NECE,SVIJA GADE...

a apsva kao top,ja i mm se siti nocas ismijali!!!

Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 38
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Re: Pricanje u snu

Počalji od Gost taj Uto Jan 22, 2008 9:46 pm

da i moji tako imaju obicaj da spomenu nesto iz prethodnog dana u snu,i to bas deluje smesno jer spavaju,a pricaju ili se svadjaju sa nekim.
nina redje,ali nikola se obicno svadja sa ninom,pa kaze ina to moje,daj nikoji,ili nesto slicno,ponekad se i potuce s nekim hihihi to treba videti rita se nogama,sutne jorgan,mlatara rukama,i onda nesto promrmlja,nekad i glasno kaze sta ima i okrene se na drugu stranu i zaspi.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Čet Feb 28, 2008 10:16 am

[size=16]Kako prebroditi nocne more?
Vaše dete nece razumeti da su njegove nesvesne misli i osecaji vrsta sna
"Igrao sam se sa malom kucom i on mi je lizao lice sve dok nisam postao mokar. Onda je pobegao. Ali zasto je kuca dosla kod mene?" Vecina predskolske dece je u stanju da opise svoje snove, ali kako mi tada da se ponasamo?
Ukoliko obeshrabite decu po pitanju njihovih snova, propusticete mogucnost da otkrijete njihov emotivan unutrašnji život.
Slušajte pažljivo.
Vaše dete nece razumeti da su njegove nesvesne misli i osecaji vrsta sna. Umesto da ga zbunite pricama o svesnim i nesvesnim doživljajima recite mu da je ono što u snu vidi indeticno videu koji gleda dok spava. Ptajte dete za pojedenosti sna - "Da li si u snu leteo isto kao Supermen?" ili "Da li si plivao brzo ili polako?" Svojim interesovanjem za njegov san podstaknucete njegovu emotivnu iskrenost ,a ako je san bio srecan omogucicete mu i novo uživanje u secanju.
Pomozite detetu da se pozitivno odnosi prema svojim snovima.
Kada vaše dete ima nocnu moru , njegovu uznemirenost smanjite ubedenjem da je to bio ipak samo san. Pokušajte da zajedno prebrodite strah. Pitajte ga koje boje je bio opasan medeved koga je sanjao. Da li je lav trcao ili hodao? Kada dete i dalje nastavlja sa ponavljanjem kako je "braon meda bio jako strašan", podsetite ga još jednom da je medu video u snu a da je sada budan, zašticen i siguran. Roditelji moraju da budu vrlo pažljivi sa osecanjima deteta koja su prouzrokovala nocne more, da ih prihvate ozbiljno. Ukoliko vaše dete ima vrlo ucestale nocne more (skoro svako vece) tako da se plaši odlaska u krevet - americki psihijatar Alana Sigel preporucuje metod "agresivnog pripremanja za fantaziju". Na primer, ukioliko vaše dete sanja da ga je opasna i gladna zver zatvorila u kavez, recite mu da sledeci put kada bude imao taj san upotrebi svoju silu protiv zveri ili da uzme carobni štapic kojim ce divlju zver pripitomiti.
Pomozite mu da odraste.
Strahovanja ili zabava, snovi mogu biti i nacin ispoljavanja decje kreativnosti. Potrebno je samo slediti upustvo: Dajte detetu olovku i papir da nacrta slike kojih se seca ili ga podsreknite da za vreme dorucka isprica svoje nocno maštovito bekstvo - videcete kako ce to biti inspirativna predstava.
</FONT>

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mildan taj Pet Feb 29, 2008 11:16 am

I meni Dana ponekad priča u snu, ili se svađa sa nekim u snu.Čak me je pre neku noć ošamarila dva puta.Samo sam joj zadržala ruku i rekla joj da se okrene da spava.Ja sam inače bila mesečar, hodala u snu i pričala.I rešenje za to je da ne budite dete, već samo da joj kažete šta da radi, tj. da spava, jer to sanja.

Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 36
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Sub Mar 01, 2008 7:38 am

Ja sam ranije mesecarila, pricala u snu, i dan danas pricam i placem u snu, a i Danica je pre neko vece toliko plakala da sam je jedva umirila....

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 35
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mima taj Čet Mar 06, 2008 5:44 am

maja je samo pre neko vece govrila sljsljsljslj.....

Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Ned Mar 09, 2008 4:24 am

Moje dete u snu igra balet...samo cujer tadammmm i podigne nogu kao balerina. Inace preprica nocu dosta stvari koje danju prezivi..sanja muvu, pa prica pala Nata, cepa duva..kako ce tek biti kad bude veca jer i ja sam mesecan i uredno premeljem celu noc

Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivana_Sa taj Sre Okt 22, 2008 12:05 pm

Anabela ne prica u snu,ali zato Andjela prica i prica-kazu ako su deca puno aktivna u toku dana ima sansi da pricaju u snu

Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andjela taj Čet Okt 23, 2008 1:50 am

I moj Djole ponekada preprica cijelu noc i to se desava obicno kad mu je dan bio aktivan.

Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 39
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tanasija taj Sub Okt 25, 2008 10:15 am

I Ivi se desava da nesto prica u snu, nekad lupi neku glupost i ja pocnem da se smejem pa je i probudim. Obicno prica o hrani.

www.telenetshop.rs

tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 3:13 am

Sponsored content