Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Sekret u uhu

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Sekret u uhu

Počalji od Gost taj Uto Jan 15, 2008 7:01 am

da li vase dete ima povecane masti u uhu tj sekreta??
koliko cesto im cistite usi?
nini se usi jako brzo maste,i kad joj ih cistim izvucem bar dva,tri onih stapica za usi punih i sa jedne i sa druge strane.
inace ih redovno peremo...
rekla sam doktoru on kaze da ta mast sto se stvara nemoze da joj skodi ,da se usi tako same ciste,regenerisu i da netrebam tako cesto da joj ih cistim bar ne iznutra jer je tako samo uguram unutra u uho vec samo spolja i tek tek unutra,ako se vidi jer onda deluju kao da su prljave.
ja joj ipak procackam svaki drugi treci dan,jer imam utisak da joj smeta,mada se ona nezali...
kakva su vasa iskustva????

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Re: Sekret u uhu

Počalji od Veka taj Uto Jan 15, 2008 7:12 am

Renata, sa usima je slicno kao sa kosom, sto je cesce peres brze se masti, tako i usi sto ih vise cackas vise se stvara usna mast. Ja recimo iscackam danici usi kad peremo kosu, to bude u intervalu od 5-7 dana. Naravno nekad i cesce ako vidim da su joj se zaprljale vise.

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 35
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Uto Jan 15, 2008 7:34 am

aha znaci nije strasno sto je ima i ja joj obicnom procackam pri pranju kose,ali kazem i cesce ako vidim da se mast vidi.
znaci ona se sama stvara sto ih ja vise cistim, scratch ,ok hvala na pomoci. Very Happy

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andjela taj Uto Jan 15, 2008 10:03 am

Meni su doktori(pedijatri i uho,grlo,nos)govorili da se usi unutra ne smiju cistiti stapicem jer se mast gura unutra i moze izazvati infekciju,zato ja cistim samo vanjsko uho i malo iscackam ako vidim mast na samom izlazu.
Inace nisam nesto primjetila da te usne masti ima mnogo.Obicno ih cistim, kao sto je i Veka rekla, kad peremo kosu,znaci svakih 4-5 dana.Djoleta tesko uhvatim,nikako nedopusta cistiti uho,jedva nekako to obavimo!

Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 39
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mildan taj Sub Apr 05, 2008 12:05 am

Mici se uši uvek napune sekreta kada je prehlađena.Prošle nedelje smo stavljali 3-procentni hidrogen u uši i maslinovo ulje, po preporuci lekara.Ali su na kraju jedno morali da čiste, ono sa špricem.Kažu da to zavisi od detetove kože.Čistili su oni njoj još jednom, kada nije imala ni godinu dana.Ona ima treći krejnik, pa je to sve povezano, tako da od kada može da koristi svoje ručice, čim joj procuri nos, ona gura prstiće u uši.Valjda je svrbi.

Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 36
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andjela taj Sub Apr 05, 2008 12:10 am

Andjela je imala treci krajnik ali hvala bogu nije imala problema sa usima....na kraju smo morali izvadili sva tri krajnika Sad

Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 39
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 7:01 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh