Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Stiže beba, da li je sve spremno?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Stiže beba, da li je sve spremno?

Počalji od Betty Boop taj Pon Jan 07, 2008 7:08 am

Ne mogu , a da ne podelim sa vama svoje jučerašnje iskustvo.
Ležim ja juče predveče sa Vukom, mazimo se, kad upada moj otac i kaže mi:" Sanja, ajde molim te idi do komšija, stigla je Marina iz porodilišta sa maleckim, treba da se kupaju, a nemaju pojma kako treba...zamolili su te ako možeš da im pomogneš.". Ja naravno, odmah krećem. Upadam kod njih, soba u haosu...pri tom ne mislim na nered, koji mi je potpuno nebitan, već mislim na prljavštinu i prašinu. No, ajde, ja tu prećutim, počnem novoj mamici da dajem savete, da joj pokazujem šta i kako...krenuli sa kupanjem, tata donosi vodu u loncu, ne baš extra čistom...i to progutam...počeli kupanje, ja pri kraju, pa tražim da pripreme peškir, kad oni, vade mi nov peškir iz najlona!!! A ja u šoku! Kažem im:"Pa zar niste sve stvari za bebu unapred pripremili?"...da bi mi komšija na to rekao:"Pa jesmo, sve je novo novcijato"
Naravno, posle su mi iz najlona izvadili i pamučne pelene, švedske, benkicu i sve ostalo...
Bitan podatak za još veće isčuđavanje je taj da se radi o bračnom paru koji jaaaaaaaako dugo očekuje bebu, već su tri bebe izgubili...i da su ovako potpuno nepripremljeni, nije mi jasno! Pa ja sam se o svemu raspitala, ajde bar da zna neke osnovne stvari, nego baš ništa! Zar se mora naglašavati da se za bebu mora sve prethodno dobro oprati i opeglati! A tek kad sam videla neke stare flašice...muka me uhvatila...probala sam najindirektnije što sam umela da im skrenem pažnju o čistoći, pranju, peglanju i sterilizaciji svega što je u dodiru sa novorođenčetom. Da li sam uspela, videću za pola sata, jer idem ponovo da pomognem oko kupanja.
Da li ste vi jako vodile računa o ovim stvarima u prvim danima bebinog života? Kako edukovati ovakve ljude, a da ih ne povrediš? Nisu oni loši, ali su potpuno neupućeni...

Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Re: Stiže beba, da li je sve spremno?

Počalji od Gost taj Pon Jan 07, 2008 7:21 am

da beti ovde se neradi o losim ljudima,samo o neupucenim HMM
sto ti kazes uvek postoji neko stariji i iskusniji koji se moze pitati za savet,pomoc...
stvarno sam se i ja zgrozila citajuci ovo.
ja sam sve kupljeno prvo oprala,ispeglala,a da ne govorim o flasicama,cucli i td...
i danas kad kupim nesto novo ja prvo operem jer ko zna ko je sve to dirao pre mene ili gde je ta roba sve bila.
neznam,pokusaj jos jednom da im objasnis neke stvari,stvarno je greota da vade stvari iz najlona,a toliko su cekali bebu pa zar nije lepse sve lep oprati,opeglati,poslagati da tek tada mirise na novo,cisto i sveze.
da tesko je edukovati ih ,a da ih ne povredis jer ce to mozda shvatiti neznam ti ih bolje poznajes kao uvredu ,ali probaj.... :lud:
i ja mnoge stvari nisam znala pa sam pitala i interesovala se i naucila.postoje i internet i razni casopisi iz kojih se moze saznati sta neznamo.
nije sramota pitati,pokusaj ako vec ides ponovo da im objasnis kako da te docekaju sutra sa kupanjem ako i dalje budes pomagala....
bolje im reci sve sto treba mada nije tvoja stvar,ali mi zao deteta,bezveze je da ga brise NOVIM peskirom izvadjenim iz folije,ili da dete pije iz stare flasice,bas grozno.
i eto sada si dala primer da i u danasnje vreme postoje ljudi koji nisu edukovani ili koji to nece da budu i jednostavno na takve stvari gledaju kao sta ima veze ili ma nece mu nista biti,a cistoca beba i higijena kao i sterilizacija trebali bi da budu osnovne i prioritetne stvari....

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Pon Jan 07, 2008 7:54 am

Wow, ne mogu da verujem, ja sebi kad kupim nesto prvo obavezno operem i opeglam, najobicnije carape da kupim ja ih prvo perem pa tad obuvam....i jos uvek svom detetu peglam sve, ali apsolutno sve...mozda i u tome preterujem, ali tako sam najsigurnija...
Pokusaj da ih uputis u sve kako treba sa detetom, valjda ce shvatiti to onako kako treba...

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 35
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Pon Jan 07, 2008 8:17 am

Ja nikako ne bih bila indirektna.. sve bih vrlo direktno rekla, pocevsi od tog lonca pa na dalje.a za benkice i ostalo.....ma sve bih rekla cim bih usla. Ja bih skrenula na tvom mestu da sam ja otisla tamo. Samo se nadam da ce se navike promeniti vremenom..

Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Jan 07, 2008 8:59 am

doce betika valjda kasnije da nam kaze sta je danas zatekla i dal su je bar nesto poslusali???!!! HMM

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bojana taj Pon Jan 07, 2008 10:55 am

ja mislim da pricala im ti ne pricala ne mozes da promenis njihovu svest jer oni verovatno ceo zivot se tako ponasaju i zive tako u prljavstini,a posto su ljudi vrlo sujetna bica shvatice tvoje savete zlonamerno i samo mozes da izvuces deblji kraj...
a stvarno je grozno sve to nije mi jasno kako mogu takvi da budu...

Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 33
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja taj Pon Jan 07, 2008 11:13 am

Nije bas da ne mogu da poverujem u ovu i slicne price jer i ja imam drugaricu koja bas ne vodi racuna o nekim stvarima po pitanju deteta...
Njen sin ima tri godine i svakih 15 dana je bolestan (curi mu nos, kaslje, ima temp....).
Kod njih se rodjendani, godisnjica braka i ostale proslave, slave tako sto im u stan dodje 15-20 ljudi/prijatelja od kojih je bar 13/18 pusaca. Naravno dete joj je uvek u tom drustvu, igra se na podu (a niko se ne izuva), seta izmedju nas (i naravno udise sav taj dim), sedi na podu dok njegovi roditeljei provetravaju taj stan (svakih 15-ak minuta naprave promaju i onda je kao sve ok, ajmo da zapalimo po jos jednu) i na kraju veceri (oko pola 1-1) on zaspe na tom tepihu, preko koga smo svi mi setali obuveni, onako obucen u garderobu u kojoj je proveo ceo dan, bez opranih zubica, guze, rucica, bez tusiranja...i ona (ta moja drugarica) ga samo prenese u sobu u krevet.
Uzasnuta sam oduvek bila njenim ponasanjem (da ne pricam o tome da je pusila tokom cele trudnoce i da je pusila cak i dok ga je dojila, ali u bukvalnom smislu-jednom rukom drzi bebi na grudima, a u drogoj drzi cigaretu! Da ne spominjem to da joj dete doruckuje cokoladice, ruca cokolino i obicno ide u krevet bez vecere!) i mnooogo puta sam pokusala da joj nekako skrenem paznju na sve to.
Da, pokusavala sam indirektno, medjutim kada mi je jednom pukao film, kada sam cula jadno dete kako kaslje, bas sam joj otvoreno i direktno rekla sve sto mislim.
Nije se naljutila...ali ama bas nista nije ni promenila!
Tako da Sanja, postoje razni ljudi, mozda se, cak i da budes sasvim otvorena i direktna, nista nece promeniti jer, Boze, pa za bebu je kupljeno sve novo novcijato!

maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 32
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andjela taj Pon Jan 07, 2008 11:23 am

Ne mogu da vjerujem da u danasnje doba postoje takvi ljudi,pa bas danas mozes da dodjes do silnih informacija sta,kako,koliko......pa i ako se nisu informisali konkretno o bebi valjda bi trebali znati osnove o higijeni...
Ja sam za svoje bebe sve unaprijed pripremila,oprala,popeglala.....pa ja mislim da je svaka majka uzivala u tome....i tih prvih mjeseci bila sam manijak po pitanju cistoce i svega sto se tice bebe,mnogo sam se opterecivala oko najmanje sitnice...a kasnije sam se malo opustila i sve je islo glatko...
Ali eto vidis ima nas svakakvih...nismo svi isti.....
Majo, a ovo za tvoju drugaricu je jos strasnije od ove prvobitne price...toliko je strasno da ne znam ni sta bi rekla...

Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 39
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Betty Boop taj Pon Jan 07, 2008 11:27 am

Pa, moram priznati da su me u dosta toga poslušali, ali je i dalje poprilično prljavo...Vidim da se na štriku suše dečije stvari...
Ja sam u suštini uglavnom vrlo direktna, ali ovde sam procenila da sa tom direktnošću ne bih ništa postigla, sem ih verovatno uvredila...
Moram priznati da sam se, ako izuzmem gađenje zbog tih nekih njihovih postupaka, osećala prelepo! Kad se moj Vuk rodio, od starta smo ga Raša i ja kupali, nije mi padalo na pamet da ga sama kupam, a ovo malo žgepče, za tili čas!!! Baš sam bila ponosna, što dete od 4 dana sama kupam, i to tako spretno, a bebini mama i tata me gledaju kao da sam ne znam kakvu veliku mudrost uradila!!! Baš mi bio merak! A i posebno mi bilo drago što vidim da moja jučerašnja priča ipak imala efekta! Dobro, ne može odmah sve da sine i zablista, ali polako...

Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Betty Boop taj Pon Jan 07, 2008 11:30 am

E, sad pročitah i za Majinu drugaricu! Stvarno je ta "priča" još gora od moje!!!

Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Jan 07, 2008 11:30 am

da slazem se da je majina pica tj. slucaj njene prijateljice jos gori od prvo pomenutog.
strasno je,ali nazalost postoje takvi ljudi koji nisu spremni da zarad dece i njihovog zdravlja menjaju svoje navike(pusenje ne/izuvanje,losa ishrana,itd..), a jos gore higijena im je svedena na minimum.....katastrofa affraid

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emica07 taj Pon Jan 07, 2008 12:14 pm

Joj ismejah se sita ja sam bila u fazonu da kad ja odem u porodiliste muz okreci i sredi sve (sto je i uradio sto se tice stana) a za stvari nasledjene sam ja oprala i ispeglala pre odlaska a sveki je uradila ostatak novo kupljenih stvari. Sto se tice pranja Eminih stvari uvek idu na iskuvanje i duplo ispiranje i sve peglam i nije mi tesko. Ishrana ima svoj pribor nema ono malo iz ove kasikice malo iz one moja sveki to obozava da radi da dok ona jede da daje iz svoje kasike zaovinoj deci jednom je pokusala i eemi ali sam ja to sprecila. I nezno dodala njenu kasikicu.

Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Jan 07, 2008 12:28 pm

Joj ja se sad setih pre nego sto sam otisla sa Ninom da se porodim celu njenu sobu sam kompleno sredila sijala se ko ogledalo,i posto je tih dana bilo hladno,a nismo bas bili pri parama za slavlje u restoranu moj muz je goste docekao kuci i ja kazem svekrvi ok,ali kad se svi razidju skinite zavese,operite ih,nek ih Darko okaci i sve sredite ko sto je bilo,ona ma vazi nema da brines i ja ode spokojna.
Medjutim kad sam se vratila cim sam usla osetila sam miris dima zbog zavesa ipak je bilo njih dvadesetak i uglavnom svi puse,moj muz se opio i nije bio nizasta taj dan ceo dan se treznio da bi mogao kolko tolko normalan da dodje po nas,a ona nista pipnula nije,kao nije znala da cemo tako brzo izaci,ma ne ostacu mesec dana,glupaca.
I ja bebu u sobu,i mama mi dosla i sestra od tetke i sredile sve za sat/dva kuca je mirisala i sijala se,i tek onda sam dovela dete u dnevnu sobu,da je druga baba vidi,tako joj i treba krmaca jedna,malo me slog nije strefio kad sam usla,a nisam smela da se nerviram zbog mleka sva sreca prosla je sa malo pogrdnih reci,posle je cutala dva dana jer je znala da je kriva,ma na sta to lici docekala nas ko kravu i tele,a rekla je da nista ne brinem sve ce na,jedino je sudove oprala i jos ih tako ostavila meni a ih ja brisem,a o ostalom haosu,zavesama i podu da ne pricam i sad se iznerviram kad se toga setim....
I ona je imala obicaj dodje da vidi bebu,a ruke i odeca joj bazde na cigaru,onda je ja kulturno posaljem da se presvuce i dezinfikuje ruke,pa tek onda se vrati,gledala me je uvek popreko preko toga i gundjala,ali morala je po mom.
Sto se higijene tice uvek je sve bilo perfektno,pa i sad kad su veliki imaju svoj pribor za jelo,sve im je cisto,ispeglabno,poslagano u ormane,a kucu se trudim da odrzavam cistu i bukvalno svaki drugi dan kod mene idu usisavanje,brisanje prasine.....ne zato sto patim od cistog vec da bi nam bilo prijatno kako nama tako i deci i mnogo je zdravije ziveti u cistim i osvezenim prostorijama nego u prasnjavim i zagusljivim i vaditi se da je tako zato sto nemamo vremena kao moja jetrva npr ili nesto slicno,ma daj,a za cigaru,seriju i kafu nadjes vremena. No da ne menjam temu .
Cistoca je pola zdravlja i ja se trudim da se te izreke i pridrzavam!!!

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Betty Boop taj Uto Jan 08, 2008 12:08 am

Ja ne mogu da se pohvalim tima da mi je uvek sve pod konac, pogotovo otkako sam počela da radim, ali je bar čisto! Pre ću pobrisati podove i prašinu nego poslagati opran veš...u zadnje vreme peglam onda kad mi nešto treba...
Bitno mi je da je čisto, pogotovo kuhinja i WC, a od kad imamo Vuka i podovi...za sprat imamo posebne papuče, jer tamo pustim Vuka da puzi...njegov veš obavezno posebno perem...
novopečenim roditeljima sam "pustila" priču da sve što je u kontaktu sa bebom, kao i posteljinu na njihovom krevetu operu sa dodatkom sode bikarbone, kao zbog alergija...i da vode računa da nema prašine, da ne bi dobio astmu...nadam se da ih je moja priča uplašila dovoljno da srede sobu u kojoj im je beban...

Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tanasija taj Čet Jun 26, 2008 9:09 pm

maja ::Nije bas da ne mogu da poverujem u ovu i slicne price jer i ja imam drugaricu koja bas ne vodi racuna o nekim stvarima po pitanju deteta...
Njen sin ima tri godine i svakih 15 dana je bolestan (curi mu nos, kaslje, ima temp....).
Kod njih se rodjendani, godisnjica braka i ostale proslave, slave tako sto im u stan dodje 15-20 ljudi/prijatelja od kojih je bar 13/18 pusaca. Naravno dete joj je uvek u tom drustvu, igra se na podu (a niko se ne izuva), seta izmedju nas (i naravno udise sav taj dim), sedi na podu dok njegovi roditeljei provetravaju taj stan (svakih 15-ak minuta naprave promaju i onda je kao sve ok, ajmo da zapalimo po jos jednu) i na kraju veceri (oko pola 1-1) on zaspe na tom tepihu, preko koga smo svi mi setali obuveni, onako obucen u garderobu u kojoj je proveo ceo dan, bez opranih zubica, guze, rucica, bez tusiranja...i ona (ta moja drugarica) ga samo prenese u sobu u krevet.
Uzasnuta sam oduvek bila njenim ponasanjem (da ne pricam o tome da je pusila tokom cele trudnoce i da je pusila cak i dok ga je dojila, ali u bukvalnom smislu-jednom rukom drzi bebi na grudima, a u drogoj drzi cigaretu! Da ne spominjem to da joj dete doruckuje cokoladice, ruca cokolino i obicno ide u krevet bez vecere!) i mnooogo puta sam pokusala da joj nekako skrenem paznju na sve to.
Da, pokusavala sam indirektno, medjutim kada mi je jednom pukao film, kada sam cula jadno dete kako kaslje, bas sam joj otvoreno i direktno rekla sve sto mislim.
Nije se naljutila...ali ama bas nista nije ni promenila!
Tako da Sanja, postoje razni ljudi, mozda se, cak i da budes sasvim otvorena i direktna, nista nece promeniti jer, Boze, pa za bebu je kupljeno sve novo novcijato!

Ovo je za socijalnu sluzbu!

www.telenetshop.rs

tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lija taj Čet Okt 30, 2008 11:58 am

Mnoge su trudnice pusile u trudnoci i deca danas imaju problem sa bronhitisom,astmom..znam ih licno...kolika je veza izmedju pusenja i toga? One se brane pricom da to nema veze....

lija
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik

Broj poruka : 2
Godina : 40
Datum upisa : 30.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tanasija taj Pon Nov 03, 2008 2:19 am

Pa veza izmedju pusenja u trudnoci i bronhitisa i astme nije dokazana, bar ja nisam cula, ali ako mama pusi u trudnoci ne verujem da se situacija promeni kad se beba rodi a to onda debelo utice na bronhije. Jos jedna stvar, zene pusaci koje u trudnoci i dok doje decu prestanu da puse (citaj tanasija), obicno radjaju decu sa manjom kilazom i nekako losijeg stanja na rodjenju jer je beba ipak bila u organizmu pusaca. Ukoliko zena pusi u trudnoci to moze samo da bude jos gore. Kazu da se kod majki koje puse dok doje decu mleko oseca na nikotin ili sta vec.
Ja ne opravdavam sebe sto uopste palim cigaru, mislim da bih se srozala u sopstvenim ocima do dna kad bi ugrozavala na taj nacin zdravlje rodjenog ili nerodjenog deteta.

www.telenetshop.rs

tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 1:39 am

Sponsored content