Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Pet najgorih otrova!!!

Nasa Deca :: Kuca :: Kuvar

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Pet najgorih otrova!!!

Počalji od Dy taj Pon Dec 24, 2007 10:00 pm

Nakon godina savjetovanja, pojašnjavanja i uvijanja, nutricionisti su konačno izbacili kratku listu pet najgorih grupa namirnica. U smeće nad smećem uvrstili su možda i vaše najdraže zalogaje.

Nutricionisti su konačno bez uvijanja nabrojili pet najštetnijih namirnica:

1. Zaslađena gazirana pića
Napravljena su zapravo da izazivaju žeđ. Sva imaju veliku količinu šećera, čaša cole sadrži ekvivalent od 5 žlica šećera.

2. Čips
Čips je čisti otrov, posebno onaj napravljen od pire-krumpira. Čips je zapravo mješavina ugljikohidrata, masti i nekih umjetnih aditiva koji poboljšavaju ukus.

3. Slatkiši
Čokoladne pločice i slični slatkiši krcati su šećerom i raznim aditivima. Ova visokokalorična hrana zapravo otvara apetit i tjera da ubrzo uzmemo još više istog smeća.

4. Hrenovke, slične kobasice, mortadele, paštete i drugi naresci
Sve te namirnice sadrže takozvanu skrivenu mast. Čini se da jedete meso, no u biti od ukupne količine 40 posto uvijek odlazi na svinjsku mast, unutarnju masnoću i svinjsku kožu. Razni aditivi zaslužni su za ovu uspješnu prevaru.

5. Meso s visokim postotkom masti
Posebno ako se prži.

Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 38
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Re: Pet najgorih otrova!!!

Počalji od Gost taj Pon Dec 24, 2007 10:49 pm

i ja se slazem da gazirani sokovi,cipsevi kao i razne grickalice i slatkisi decu samo zasite,a pritom su stetni za zube, moja deca kao i vecina tudjih bi mogla da zivi samo na njima.
suhomesnato takodje nije zdravo,mnogo je bolje kuvano jelo,ali moji nemogu da zamisle dorucak ili vecceru bez pastete ili virslica.
takodje se slazem da nije dobro i zdravo jesti previse masnu hranu posebno meso,ja ga uglavnom kuvam,zdravije je,ili pecem sa vrlo malo masti ili ulja obicno ga vise dinstam sa vodom,tako da ude ukusnije i manje kaloricno.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Nasa Deca :: Kuca :: Kuvar

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu