Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

40 dana

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

40 dana

Počalji od Emi taj Sre Dec 19, 2007 12:05 pm

First topic message reminder :

Rodbina, prijatelji i komšije opsedaju Vašu kuću u želji da vide i upoznaju bebu. Kako da ih se rešite a da ih ne uvredite? Kod nas postoji divan običaj koji podrazumeva da se ne ide u goste u kuću bebe koja još nije napunila 40 dana. Tek kad beba napuni četrdesetak dana rodbina, prijatelji i komšije mogu da dođu na babine.

Ako mislite da niste sposobni da primate goste ili se jednostavno ne osećate dovoljno reprezentativno za tako nešto, slobodno zamolite sve koji se najavljuju u goste da dođu na babine. Tako niko neće biti uvređen a vi ćete imati dovoljno vremena da dođete sebi. Ako gosti ipak dolaze, nemojte se nervirati, izađite pred njih, pokažite im bebu, posedite s njima desetak minuta i izvinite se rečima da beba sada treba da jede i idite u drugu sobu. Neka se sa gostima bavi Vaš suprug na primer.
Ja iskreno sam morala da zivim odvojena posto su svi pricali kako necini da se beba vidi pre 40 dana, a sposobna DA bila sam sposobna i bas sam bila tuzna sto nemam skim da podelim radost ODMA.

Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 33
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Re: 40 dana

Počalji od Gost taj Sre Mar 05, 2008 8:16 am

ja sredila decu,nina se igrala,sad malo ja.....

jos muz nije stigao,kad vidite da me nema znacete da jeste lol!

izbacuj te lukove i cuda,a feng sui ti nije lose...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Willma taj Čet Dec 25, 2008 7:39 am

Joj, sto je meni tih 40 dana bezveze. Kada se Marko rodio, svi su hteli da mi nametnu svoje neke obicaje. Nisam se dala. Izasli smo napolje kada sam ja smatrala da treba, primali smo goste isto kada sam ja smatrala da treba, i da mogu...
Nisam dozvoljavala da mi bilo kakva sujeverja uticu na dete.

Willma
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 90
Godina : 39
Hobi : Internet
Datum upisa : 25.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 5:37 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole