Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Šum na srcu kod malih beba

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Šum na srcu kod malih beba

Počalji od Mildan taj Uto Dec 04, 2007 12:18 am

Ovako jedna mala beba koja danas ima tačno 43 dana ima šum na srcu.Doktori kažu da će to proći i da to može da se javi kod tek rođenih beba.Kažu da prolazi posle bebinih navršenih šest meseci.Problem je što mogu da se jave dva oblika.Jedan se valjda zove pospešni, a drugi organski.Pospešni prolazi, a organski ostaje detetu uvek.
To može da se uvidi samo ultrazvukom srca.
Da li nešto znate o tome i šta?Ako znate ili ste imali iskustva, veoma mi je hitna bilo kakva informacija.

Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka: 2017
Godina: 34
Datum upisa: 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Re: Šum na srcu kod malih beba

Počalji od Milica taj Uto Dec 04, 2007 12:21 am

Ja znam da svaki sum nestaje do nekog perioda ako je dete sa tim rodjeno. Mom bratu od ujaka je iscezao tek u pubertetu...

Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka: 2227
Hobi: sex na ex
Datum upisa: 19.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miloseva_mama taj Uto Dec 04, 2007 12:23 am

meni su u osnovnoj skoli ustanovili sum na sracu,ali nikada nisam imala nikakve posledice niti bilo kakve promjene!!!

Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka: 962
Godina: 30
Datum upisa: 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mildan taj Uto Dec 04, 2007 12:33 am

Pošto beba treba da se vodi na ultrazvuk, da li vi znate koji kardiolog u Beogradu je dobar?

Mildan
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja taj Uto Dec 11, 2007 11:03 pm

Mateji je na redovnoj kontroli sa 6 meseci doktorka u domu zdravlja cula sum i dala nam uput za Tirsovu.
Otisli smo tamo, uradili su mu EKG, doktor ga je "poslusao" i ustanovi da stvarno ima sum, ali kako oni to nazivaju "sum zdravog srca".
Elem, rekao je da ce to verovatno nestati samo od sebe do puberteta i da mu nece zadavati nikakve probleme.
Dakle da se ponasamo normalno, i da ga pustimo da raste bez ogranicenja.
Icicemo u pocetku na kontrole na svakih 6 meseci, a kasnije na godinu dana.
Eto, to ti je nas slucaj.

maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka: 681
Datum upisa: 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Uto Dec 11, 2007 11:08 pm

mildan ::Ovako jedna mala beba koja danas ima tačno 43 dana ima šum na srcu.Doktori kažu da će to proći i da to može da se javi kod tek rođenih beba.Kažu da prolazi posle bebinih navršenih šest meseci.Problem je što mogu da se jave dva oblika.Jedan se valjda zove pospešni, a drugi organski.Pospešni prolazi, a organski ostaje detetu uvek.
To može da se uvidi samo ultrazvukom srca.
Da li nešto znate o tome i šta?Ako znate ili ste imali iskustva, veoma mi je hitna bilo kakva informacija.

mildan...anastasija je imala sum do 3 mjeseca...
to sam slucajno saznala, kada mi je dr na redovnoj kontroli rekla da je sum prestao..ja se iznenadila i pitala, pa kada ga je imala..i onda mi ona objasnila da sve bebe imaju sum, ali da se to ne govori roditeljima, iz razloga sto se to ne smatra nikakvom bolesti, jer ih svi imaju..pominje se tek ukoliko on ne prestane nakon 6 mjeseca zivota...tada se roditelji upozore i salju na dalje posmatranje...

Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka: 2628
Godina: 36
Hobi: jedem pitu!
Datum upisa: 22.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja taj Uto Dec 11, 2007 11:25 pm

stasija ::...pominje se tek ukoliko on ne prestane nakon 6 mjeseca zivota...tada se roditelji upozore i salju na dalje posmatranje...

E to smo mi!

maja
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mildan taj Sre Dec 12, 2007 12:07 am

Hvala vam.Bebu su odveli u Institut za majku i dete i uradili su joj EKG.Nema šum na srcu, tako su rekli roditeljima.

Mildan
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Uto Jan 08, 2008 1:55 am

Šta se radi kada pedijatar prvi put čuje šum?
yumama.com

Fiziološki ili patološki šum srca?

Šta se radi kada pedijatar prvi put čuje šum?
Trebalo bi da većina pedijatara zna da napravi razliku između fiziološkog šuma, koji je pratilac zdravog srca i patološkog, koji je deo srčanog oboljenja. A ako ima i EKG aparat da se uveri u svoja zapažanja - bilo bi super.
Većina dece kod koje se šum prvi put čuje dobija uput za dečjeg kardiologa.
Većina dece se pregleda elektrokardiogramom (EKG), kako bi se razgraničili fiziološki od patoloških šumova. Ukoliko je šum bezazlen, dete ide kući, a u slučaju da postoji sumnja na bolest srca mališan se dalje tretira, obično ultrazvučnim (ehokardiografskim) pregledom, a kada je potrebno rade se i druge dijagnostičke procedure (rentgenski pregled...).
Kod manjeg broja mališana je potrebno uraditi i kateterizaciju srca – ulaženje u srčane šupljine tankim "sajlicama" (kateteri). Kateterizacija srca nije klasična operacija, već se kateteri uvode kroz preponske krvne sudove (ređe preko krvnih sudova vrata).

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja taj Sre Jan 16, 2008 8:59 pm

Mi smo danas isli na kontrolu za Matejin sum na srcu.
Pregledala ga je druga doktorka i opet su mu uradili EKG, ali je on toliko plakao da je doktorka rekla da ne moze sa sigurnoscu da tvrdi da je to, kako su nam rekli na prethodnoj kontroli, "sum zdravog srca" i zakazala nam je UZ srca...tek za jun!!!!
Znate li zasto se radi UZ? Sta ako ne bude taj sum zdravog srca, hoce li morati na operaciju?
Nista, od sve ga sto sam htela, nisam uspela da pitam dr jer je Mateja toliko plakao...nekako sam se izgubila pokusavajuci da ga smirim..mm takodje...

maja
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Sre Jan 16, 2008 9:15 pm

majo ja izvukoh nesto sa yu mme u prethodnom postu,da je bila sigurnija da je sum patoloskog porekla verovatno bi bio poslat na dalja spitivanja i kako to sve u postu i pise.
moje misljenje je da cim je tako bezazleno odreagovala i zakazala sledeci tek za jun mislim da nije nista ozbiljno u pitanju i da je samo fizioloski.
imas u prethodnom postu i kad i zasto dete ide na operaciju.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mildan taj Čet Jan 17, 2008 1:51 am

I ja mislim da nije ništa strašno, čim je zakazano tek za jun.

Mildan
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja taj Čet Jan 17, 2008 2:30 am

Renata ::moje misljenje je da cim je tako bezazleno odreagovala i zakazala sledeci tek za jun mislim da nije nista ozbiljno u pitanju i da je samo fizioloski.
.

On i jeste, Rene, poslat na dalja ispitivanja i to, bas kao sto u tvom postu pise, na ultrazvuk.
A za jun mu je zakazano zato sto nema mesta ranije...sve zauzeto do juna! Znate vec, nase zdravstvo...
Icicemo kod privatnika pa cemo videti...

maja
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Čet Jan 17, 2008 2:56 am

bas htedoh da kazem da odete kod privatnika i uradite sve potrebne preglede i razresite vase sumnje.
u tom postu sto sam nasla pise da se to dete ako mu pronadju komplikacije salje ODMA na dalja ispitivanja i preglede dok ne ustanove tacno sta je i da li je to.
ali kao sto si rekla takvo je nase zdravstvo,i takva je samo teorija praksa je mnogo drugacija.

ovo sad nema veze sa ovim,ali cu vam ispricati,naime moj otac je imao zakazan pregled i lecenje sa eventualnom ,ma sigurnom operacijom tumora na jetri,u sremskoj kamenici,medjutim tek za godinu dana posto nije bilo mesta i termina pre,tako da eto ovih dana bi trebalo da je otisao ,a umro je pre 9 meseci,nepuna tri meseca posle datog uputa???!!!!!
pa sad vi vidite.
nasi lekari i zdravstvo cista 0!!!!!!!!!

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Čet Jan 17, 2008 8:14 am

Renata ::nasi lekari i zdravstvo cista 0!!!!!!!!!
Ja sam u Srbiji isla kod svih lekara privatno- privatni zubar, privatni ginekolog iz razloga koji je Rene pomenula! Sve su bili prijatelji ili rodbina u pitanju i imala sam apsolutno poverenje. Sto se domova zdravlja tice, nisam usla godinama jer mi, hvala Bogu, nije ni trebalo.
Moj deda je kardiolog ali po ovom pitanju ne bi mogao nista da kaze jer treba videti snimke i izvrsiti sva neophodna testiranja pa cu dzabe coveka da cimam... I ja sam za opciju ici privatno jer ce se ako je sve u redu sumnja sto pre otkloniti i nece biti potrebe da se ceka nekoliko meseci.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu