Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz

Strucni saveti iz oblasti fizikalne i kinezi terapije

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Strucni saveti iz oblasti fizikalne i kinezi terapije

Počalji od Veka taj Pet Nov 30, 2007 11:41 am

First topic message reminder :

Na pitanja vezana za fizikalnu i kinezi terapiju odgovara visi fizioterapeut Sanja Milosevic!

Izvolite pitajte!

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 35
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Re: Strucni saveti iz oblasti fizikalne i kinezi terapije

Počalji od Bojana taj Pon Dec 03, 2007 10:15 am

Hvala Sanja jos jednom
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 34
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lena taj Pon Dec 03, 2007 10:58 am

Prvo da vas pohvalim za ovako korisnu temu.

I naravno,imam i pitanje.Ja imam problema sa "krckanjem" i "skripanjem" zglobova.Ne znam bas najbolje da objasnim,nadam se da ces me razumeti.To se cuje pri skoro svakom pokretu,a ponekad imam i bolove u vratnom delu kicme koji mi izazivaju i jaku glavobolju.Ne znam da li je to povezano ili je svaki problem prica za sebe?Na primer,kad radim vezbe za vrat i kruzim glavom,cuje se kako krcka i melje.Isto tako su bucna i ramena i zglobovi na nogama,narocito skocni zglob.

O kakvom problemu se radi i da li moze nekako da se ublazi?
Unapred hvala.
lena
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 81
Godina : 41
Datum upisa : 28.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sanja Milošević taj Pon Dec 03, 2007 11:32 am

Samo "krckanje" nije problem, skoro svi imaju takvih čujnosti pri pokretu, što dolazi sa godinama. Ali, ako uz tu zvučnost postoji i bolnost u tim zglobovima, onda to jeste nešto čime se trebaš pozabaviti.
Bolovi u vratnom delu kičme, pogotovo koji su praćeni vrtoglavicom mi ukazuju na to da se kod tebe radi o cervikalnom sindromu, a koji je najčešće posledica reumatskih promena na kičmenim pršljenovima, tzv. osteofiti, a javljajuse kod okoštavanja (spondiloza). Da bi sa sigurnošću utvrdili dijagnozu, neophodno je da uradiš snimak vratne kičme koji će reumatolog ili fizijatar pogledati.
Što se tiče ostalih "škripućih" zglobova, na to ne možeš baš mnogo uticati, eventualno bi ti vežbe mogle malo ublažiti škripanje, i to vežbe za istezanje i povećanje obima pokreta u tim zglobovima. Pri svakom kontrolisanom pokretu bez velikog opterećenja rskavice zglobova se taru jedna o drugu, što stimuliše proizvodnju sinovijalne tečnosti u zglobu, a ta tečnost ima za zadatak amortizaciju pokreta i "podmazivanje" zglobova. Godinama se postepeno ta količina smanjuje, a vežbama bez opterećenja se može malo stimulisati. I za tebe su najpogodnije vežbe iz pilates programa ili yoga, jer su ove vežbe bazirane na sporim i vrlo ugodnim pokretima uz opuštanje, pa je mogućnost povređivanja i nastanka bola skoro nemoguća. Budi oprezna sa pokretima vratnog dela usmerenih na gore (gledanje u plafon), pogotovo ako ti se pri tome javlja bol i vrtoglavica.

Sanja Milošević
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 22
Godina : 38
Datum upisa : 30.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Dec 03, 2007 11:39 am

Sanja nadam se da ne zameras al ja sam nasla nesto sto bi mozda moglo pomoci Bojani. Naime moja prijateljica koja ima preko 40god i ovo joj je peto dete uzela je ovo po preporuci lekara:
http://www.babycurls.co.uk/hippychickhipseatblack-4159.php?cPath=827&products_id=4159&kw=hip%20seat&fl=5447&gclid=COvFvLaWjZACFQ9CMAodySmnlQ
Kaze da je jako dobra stvar i da joj je jako pomoglo sa problemima lumbalnog dela kicme i ramena koje ima.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lena taj Pon Dec 03, 2007 10:30 pm

Sanja,puno hvala na odgovoru.Bilo mi je vazno da znam da su bolovi u vratnom delu i to krckanje dva odvojena problema.Pre trudnoce sam radila yoga vezbe,drugarica mi je instruktor,pa mi je pokazala kako da ih radim i zaista sam bila pokretljivija.Cim se porodim,otici cu da snimim taj vratni deo da vidim u kakvom je stanju.Evo bas sam se jutros probudila sa bolom koji ce do kraja dana preci i u glavobolju.
Samo da dodam,dok sam vezbala i taj bol u vratu je bio manji i redje se javljao.

Jos jednom hvala.
lena
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 81
Godina : 41
Datum upisa : 28.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sanja Milošević taj Uto Dec 04, 2007 12:25 am

Cogswell ::Sanja nadam se da ne zameras al ja sam nasla nesto sto bi mozda moglo pomoci Bojani. Naime moja prijateljica koja ima preko 40god i ovo joj je peto dete uzela je ovo po preporuci lekara:
http://www.babycurls.co.uk/hippychickhipseatblack-4159.php?cPath=827&products_id=4159&kw=hip%20seat&fl=5447&gclid=COvFvLaWjZACFQ9CMAodySmnlQ
Kaze da je jako dobra stvar i da joj je jako pomoglo sa problemima lumbalnog dela kicme i ramena koje ima.
Vrlo zanimljiva stvarčica, ali bih Bojani ipak savetovala da se povremeno potrudi da nosi dete na drugom kuku, jer je kod nje već dijagnostikovano krivljenje, pa će kontrapoložaj (nošenje na suprotnom kuku) od onog koji je pojačao krivljenje doprineti ispravljanu krivljenja, jer će biti angažovani mišići suprotne strane, a ovo pomagalo, ako se odluči za njega, da stavlja na stranu koja je izazvala krivljenje.

U svakom slučaju, ovo pomagalo je fino zamišljeno, dobra preventiva skoliozama za mame koje će tek početi sa "nosanjem" dece.

Sanja Milošević
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sanja Milošević taj Sub Dec 08, 2007 12:27 pm

Vidim, nešto ste zatajili sa pitanjima...
Do sada su pitanja bila mahom iz oblasti reumatologije i o problemima koji muče nas odrasle...

Slobodno možete da postavite i pitanja iz oblasti fizikalnog i kinezitretmana u pedijatriji: motorni razvoj deteta, urođeni i stečeni deformiteti lokomotornog aparata, nedoumice oko širokog povoja, okretanja/ustajanja, prohodavanja, dubka...itd

Sanja Milošević
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Sub Dec 08, 2007 2:00 pm

mada je nevolim,postavicu pitanje vezano za moju svekrvu,pa cu joj preneti tvoj odgovor.
naime ona je pre par godina osetila jedan kvrc u ledjima tj.kicmi,bila je tada kod doktora koji joj je rekao da joj je kicma "zavrsila karijeru"i da sad mora da se cuva i pazi kako bi i dalje mogla koliko tolko da se krece,saginje i normalno funkcionise.
bole je ledja nekad i po par sati konstantno,onda samo lezi i zavija od bolova.
kupila je i onaj kosmodisk,medjutim nikakve vajde od toga.
ali kad je ne boli ona ide cupa travu u basti,cisti dvoriste,puno se saginje i stoji,kaze nema mira mora nesto da radi,a zna da to bas nije najpametnije,ali ona kaze dok moze radice.
zanima me sta joj predlazes,da li joj ima neke pomoci u vidu neke masti,leka ili neceg slicnog da bolovi budu slabiji i ucestaliji,ili je na dobrom putu da joj se desi jos jedan kvrc i citiracu je "padne u krevet" i vise ne ustane.

Poslednji izmenio dana Ned Dec 09, 2007 6:01 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mama_daisy taj Sub Dec 08, 2007 4:00 pm

Ja imam pitanje u vezi motornog razvoja deteta, naime, Dule je prohodao kada je napunio 15 meseci, tj pre 15 dana, a ja u zadnjih mesec dana primecujem da kad silazi sa kreveta ili ga uzmem u ruke, a on siri noge, pukne mu kuk...I nije se samo jednom desilo, nego se desava s vremena na vreme...Inace je veoma razgiban, sedi i spava u najludjim mogucim pozama, pa me zanima sta to pucanje kukova moze da znaci??
I jos nesto, juce sam sedela na podu i on je dosao do mene, kad sam stavila ruku na njegovo koleno, kao da sam osetila skripanje Shocked, i bas se mislim da ga vodim kod dr, ali ajde da cujem prvo neko misljenje....

Unapred hvala
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivana taj Ned Dec 09, 2007 3:30 am

ne znam da li mi mozes pomoci,ali cu upitati:
moj Stefan ima petnaest dana,tokom porodjaja smo se oboje namucili i u porodilistu mu je radjen ultrazvuk glave iz razloga sto zabacuje glavu unazad,i uradice se jos jednom kad bude imao mesec dana.
Ja primecujem da on i sada zabacuje glavicu unazad,da li mozda znas o cemu se radi i da li to zabacivanje vremenom nestaje?
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 30
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sanja Milošević taj Ned Dec 09, 2007 10:48 am

renata ::mada je nevolim,postavicu pitanje vezano za moju svekrvu,pa cu joj preneti tvoj odgovor.
naime ona je pre par godina osetila jedan kvrc u ledjima tj.kicmi,bila je tada kod doktora koji joj je rekao da joj je kicma "zavrsila karijeru"i da sad mora da se cuva i pazi kako bi i dalje mogla koliko tolko da se krece,saginje i normalno funkcionise.
bole je ledja nekad i po par sati konstantno,onda samo lezi i zavija od bolova.
kupila je i onaj kosmodisk,medjutim nikakve vajde od toga.
ali kad je ne boli ona ide cupa travu u basti,cisti dvoriste,puno se saginje i stoji,kaze nema mira mora nesto da radi,a zna da to bas nije najpametnije,ali ona kaze dok moze radice.
zanima me sta joj predlazes,da li joj ima neke pomoci u vidu neke masti,leka ili neceg slicnog da bolovi budu slabiji i ucestaliji,ili je na dobrom putu da joj se desi jos jedan kvrc i citiracu je "padne u krevet" i vise ne ustane.
hmmmmmmmm...šta reći, kad je sve rečeno! Em joj doktor savetovao da se pazi (verovatno je pri naglom pokretu došlo do nastanka diskopatije u nekom obliku,što se utvrđuje snimkom), em i sama kaže da zna da nije pametno što se ponaša tako kako se ponaša, a i dalje radi istu stvar...stvarno je na odličnom putu da završi nepomična (bar privremeno nepomična) u krevetu i sa jedinom mogućnošću terapije u vidu operativnog zahvata!
Ona stvarno mora ozbiljno da shvati savet da čuva kičmu, da se ne saginje ka napred, pogotovo ako taj položaj dugo traje (kao kopanje i sl. poslovi po baštici), da ne podiže ništa teško "leđima", već uvek preko čučnja, "nogama", da ne pravi nagle pokrete, da ustaje iz kreveta uvek preko zaštitnog položaja (to joj fizioth mora pokazati, meni bi pisanom rečju bilo komplikovano da objasnim), itd...
Kreme, masti i lekovi samo mogu da ublažebol, ali i dalje je njena kičma u konstantnoj opasnosti. U apotekama ima raznih krema i gelova sa analgetskim dejstvom(Brufen krem, Diklofenak gel, Nimulid gel, Fastum gel ...)

Sanja Milošević
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sanja Milošević taj Ned Dec 09, 2007 10:56 am

mama_daisy ::Ja imam pitanje u vezi motornog razvoja deteta, naime, Dule je prohodao kada je napunio 15 meseci, tj pre 15 dana, a ja u zadnjih mesec dana primecujem da kad silazi sa kreveta ili ga uzmem u ruke, a on siri noge, pukne mu kuk...I nije se samo jednom desilo, nego se desava s vremena na vreme...Inace je veoma razgiban, sedi i spava u najludjim mogucim pozama, pa me zanima sta to pucanje kukova moze da znaci??
I jos nesto, juce sam sedela na podu i on je dosao do mene, kad sam stavila ruku na njegovo koleno, kao da sam osetila skripanje Shocked, i bas se mislim da ga vodim kod dr, ali ajde da cujem prvo neko misljenje....

Unapred hvala

Nemoj da se sekiraš, to je vrlo česta pojava! I mom detetu često "kvrcnu" kukići i kičma...
Što se tiče kolena, morala bi malo opširnije da mi objasniš, da bi bila sigurna-koliko jako se škripanje čulo, da li se škripanje čulo konstantno u toku pokreta i šta je Dule tog momenta radio, tj. koji pokret je izvodio i u kom položaju...mada, najverovatnije ni to nije ništa. Ako se škripanje čuje pri svakom pokretu kolena, odvedi ga kod pedijatra, neka se to proveri...iskreno, nisam čula da je nekom detetu "škripao" zglob...

Sanja Milošević
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sanja Milošević taj Ned Dec 09, 2007 11:07 am

IVANA ::ne znam da li mi mozes pomoci,ali cu upitati:
moj Stefan ima petnaest dana,tokom porodjaja smo se oboje namucili i u porodilistu mu je radjen ultrazvuk glave iz razloga sto zabacuje glavu unazad,i uradice se jos jednom kad bude imao mesec dana.
Ja primecujem da on i sada zabacuje glavicu unazad,da li mozda znas o cemu se radi i da li to zabacivanje vremenom nestaje?

U principu, zabacivanje glave nije dobar obrazac pokreta, ali opet, ne mora značiti da će biti problema. Pedijatri koji se bave decom koja spadaju u rizičnu grupu (UVEK kad je težak porođaj i dete dobije manje od 9 na apgaru) su radili i radiće i dalje testove i ispitivanje refleksa i obrazaca u prvim mesecima života tvog dečkića. Da ne bih dalje nagađala, moj savet ti je da ideš na redovne preglede, neka neurolozi/pedijatri prate razvoj bebe, pa će ti dati dalja uputstva, verovatno i neki vid stimulacije da se taj obrazac izgubi. Bebin mozak je prvih meseci izuzetno sklon uticajima spoljnih nadražaja, pa se u tim prvim mesecima raznim vežbama i stimulacijama može jako puno uraditi u pozitivnom smislu!

Sanja Milošević
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivana taj Ned Dec 09, 2007 12:45 pm

hvala,Sanja
:izvoli:
p.s.da,porodjaj je bio katastrofa i dobio je 8/9
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 30
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mama_daisy taj Pon Dec 10, 2007 9:58 am

Hvala puno...Nista posebno nije radio kad sam primetila skripanje, samo je ustao iz cuceceg polozaja...Zaskripalo je neku sekundu i prestalo, ali sam primetila to jos dva put od tada, moracu da obratim paznju ovih dana da vidim koliko se to cesto desava...
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sanja Milošević taj Ned Jan 06, 2008 12:29 pm

Hmmmmmmm...vidim da se na nekim drugim temama vodi diskusija o tome da li dete stavljati na stomak, kako to utiče na stopala i sl.

Pa, evo, ja ću ipak u svojoj "ordinaciji" dati stručno mišljenje.

Naime, sindrom iznenadne smrti odojčeta nije vezan za način spavanja, tj. o pravom uzroku ovog sindroma se ne zna dovoljno.
E sad, logično je da se dete ne ostavlja da spava na stomaku dok je jako malo, tj. u prvim nedeljama života, jer vratni mišići novorođenčeta mogu biti nedovoljno jaki da beba ne uspe da pomeri svoju glavicu u stranu, pa samim tim nosić ostaje zagnjuren u krevetac i disajni putevi nedovoljno prohodni...ovo su extremni slučajevi, ugl. bebe već nakon nedelju-dve imaju dovoljno snage da okrenu glavicu, ali ne treba rizikovati...
Spavanje na stomaku može dovesti do deformiteta stopala koja u ovom položaju stoje "izokrenuta" ka napolje , što se može prevenirati postavljanjem tankog urolanog peškira ispod donje trećine potkolenice.

Spavanje na leđima je po meni opasnije, upravo zbog mogućeg bljuckanja, gde beba može da aspirira sadržaj...na stomak nikada ne ostavljajte dete koje nije podrignulo!

Moj savet je stavljanje bebe na bok, s tim da svako veče menjate stranu spavanja.

U ležeći položaj na stomaku bebu treba stavljati u toku dana, kada ste pored nje pa možete da je kontrolišete, a i stimulišete oslonac na šake, kasnije i podizanje na rukice. Takođe, u toku dana je stavljajte i na leđa, preporučujem da iznad nje postavite neke stimulativne šarene igračkice da bi posezala za njima.

U principu, vaše bebe su manje-više 24h u ležećem položaju(sem kad ih nosate u rukama), tako da trebe koristiti sve vrste ležećih položaja u toku dana.

Sanja Milošević
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Cvrki taj Čet Feb 28, 2008 4:54 am

Ćao Sanja, baš mi drago što si s nama. Mene interesuje šta sve može da se desi ako mi je kriva kičma još od srednje škole a ništa se ne preduzimam? Povremeno me boli ili leva ili desna noga, tup bol koji se javlja u celoj nozi,kao da me koska boli, znači ne mogu da definišem tačno mesto bola, uglavnom me boli jednom mesečno i to uveče. Kad legnem i zaspim sve prodje.Da li je to od nekog umora i da li ima veze s tim što mi je kriva kičma?
Da li je tačno da deca koja nisu puzala nego odmah prohodala imaju veću predizpoziciju da im bude kriva kičma. I još jedno pitanjce, kako da znam sama bez odlaska kod lekara da li je mom detetu od 2 god. kriva kičma ili ne. Sanja, hvala ti unapred.

www.telenetshop.rs
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 35

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sanja Milošević taj Pet Feb 29, 2008 3:04 am

Pa Cvrki, prosto ne znam kako bih ti na prvo pitanje tačno odgovorila...

Krivljenje kičme progredira (napreduje) postupno, u zavisnosti od mnogih stvari i faktora koji mogu da taj proces krivljenja ubrzaju, ali i uspore...
U principu, potpuno vraćanje kičme u normalan položaj nakon završenog rasta i razvoja je gotovo nemoguć, ali aktivan stav po pitanju rešavanja ovog problema može mnogo da poboljša trenutno stanje i skoro u potpunosti da zaustavi proces krivljenja. To znači da bi se morala baviti nekom rekreativnom aktivnošću i izbegavati pognute položaje na stranu krivljenja. A bolovi zbog krive kičme kad-tad dođu na red...ako ne sad, za par godina sigurno. Bolovi u nogama mogu biti i zbog disbalansa kičmenih segmenata kičme, gde dolazi do neravnomerne raspodele opterećenja na stopala, kolena, odnosno kompletno donjih extremiteta, ali vrlo moguće da imaš problem i u lumbalnom (leđnom) delu kičme, pa da te noge zbog toga povremeno bole...mada, ta vrsta bola je ugl. dugotrajnija, a ne kako si ti opisala...Ako se tegobe pojačaju i postanu učestalije, idi na pregled kod fizijatra ili čak neurologa, koji će na snimku videti da li postoji problem te vrste.
Da li je tačno da deca koja nisu puzala nego odmah prohodala imaju veću predizpoziciju da im bude kriva kičma
lepo si se izrazila, samo imaju veće šanse, ali ne mora da značiti da će imati ikakvih problema...
da li je mom detetu od 2 god. kriva kičma ili ne
suviše je rano da bi ti o tome brinula, jer se stečeni deformiteti kičme kod dece javljaju tek kasnije (sem kada je u pitanju urođeni deformitet kičme) , znači do 6-7 godine apsolutno nema brige. U periodu rasta i razvoja (pubertet) kad deca naglo izrastaju se javljaju ovi problemi.
Inače, sama možeš da posmatraš kičmu preko visine ramena...naime, kada dete uspravno stoji sa rukicama spuštenim pored tela, ramena treba da su u istoj ravni.Ovo nije baš pouzdan način utvrđivanja krivljenja kičme, ali ako primetiš da je detetu jedno rame "višlje" od drugog, onda treba da ga odvedeš na pregled gde će doktor pouzdanijim testovima i pregledom ustanoviti da li se radi o krivoj kičmi, ili nekom drugom problemu.

Sanja Milošević
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od IvanaPG taj Uto Apr 08, 2008 1:04 pm

cao Sanja. Mene interesuje posto radimo vjezbe sa bebicom zbog tortikolisa i posto je drzala glavu na desnu stranu desni obrascic joj je malo buckastiji i doktorka sto radi vjezbe sa njom nam je rekla da moramo masirati lice da bi se ono formiralo kako treba i kad sam je ja pitala dal ce se to vratiti kako treba ona kaze mozda. e sad me interesuje tvoje misljenje .
i jos jedno pitanje posto nam je rekla da moramo i kuci raditi vjezbe ja ne uspijevam bas najbolje da odradim sa njom dal to moze da odmogne, ona i sad posle 10 dana vjezbanja drzi glavu na desnu stranu dok spava i nema sanse da oce na drugu a kad je budna okrece se .
unaprijed HVALA .
IvanaPG
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 367
Godina : 33
Datum upisa : 07.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emi taj Uto Apr 08, 2008 6:53 pm

Ja imam edno pitanje, mozda je glupo, Milena kad spava ili kad se uspavljuje vrti glavicu levo desno sa nenomarlnom brzinom, strah me da je gledam, kad je budna ne radi tako!!!
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Uto Apr 08, 2008 7:48 pm

Emi ::Ja imam edno pitanje, mozda je glupo, Milena kad spava ili kad se uspavljuje vrti glavicu levo desno sa nenomarlnom brzinom, strah me da je gledam, kad je budna ne radi tako!!!

pa mislim da je nesto svrbi...nama se to desavalo i skuzili smo da je recimo svrbio nos, ili usi...
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 39
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emi taj Uto Apr 08, 2008 9:38 pm

ali zasto kad je budna ne radi tako, zar samo kad spava je svrbi??

pa kada spava to dodje do izrazaja mnogo.. a kada je budna stalno se vrcka,pa ti i ne skuzis kada se igra ili kada netso drugo radi!!!!

ja mislim da je chesha u pitanju.
Emi
Elitni član
Elitni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Čet Apr 10, 2008 10:35 pm

emi, jel prestalo to sa glavicom???
Dy
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emi taj Pet Apr 11, 2008 2:09 am

pa kada spava to dodje do izrazaja mnogo.. a kada je budna stalno se vrcka,pa ti i ne skuzis kada se igra ili kada netso drugo radi!!!!

ja mislim da je chesha u pitanju.

JA OVO NISAM NAPISALA ZASTO STOIJI U MOJ POST????

dy nije prestalo tako radi uvek kad se uspavljuje, u sredu idemo kod pedijatra da vidim sta ce da mi kaze?
Emi
Elitni član
Elitni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Pet Apr 11, 2008 2:10 am

ma ne brini, nista joj nije..ali ako ce ti biti lakse vodi je..
Dy
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole