Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Nega lica

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Nega lica

Počalji od lena taj Pon Nov 26, 2007 12:20 am

First topic message reminder :

Kad god je promena godisnjeg doba,narocito prelaz iz jeseni u zimu,koza lica mi je uzasno suva i peruta se.Probala sam sve moguce kreme za suvu kozu i ni jedna mi ne pomaze narocito.Kupovala sam i razlicite maske za lice,neke pravila i sama,ali ni to nema nekog narocitog efekta.Narocito mi se ljušti nos,a koza na obrazima je nekako gruba kad predjem prstima.To nije samo sad u trudnoci,nego i inace,pa ne vezujem te promene na licu za hormone.Leti mi je koza lepa i ten cist.

Da li neko ima slican problem i kako ga resava?

lena
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 81
Godina : 40
Datum upisa : 28.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Re: Nega lica

Počalji od Gost taj Sub Jan 05, 2008 10:30 am

SEST KORAKA DO ZDRAVE I LIJEPE KOZE
Lijepa koza u vrhu je top ljestive zelja vezanih uz izgled. Iako neki ljudi prirodno imaju ljepsu i zdraviju kozu od drugih, lijepa koza ipak je nesto na sto mozemo puno utjecati, za razliku od visine ili boje ociju.

ijepa i zdrava koza vezana je uz to cime i kako je njegujete, ali je i ogledalo vaseg nacina zivota. Koza je prvi organ na kojem se vidi umor, neispavanost, losa prehrana, nedostatak svjezeg zraka itd. Brigu o kozi ponekad treba prepustiti dermatologu, ali ipak je svakodnevna njega prepustena vama.
1. Cista koza: svakodnevno bi trebali cistiti kozu njeznim losionom ili gelom koji je prilagoden vasem tipu koze
2. Piling bi trebalo raditi 2 puta tjedno, osim ako imate izrazito osjetljivu kozu; piling je skidanje mrtvih slojeva koze, a sredstva za piling ne moraju biti jako gruba, te ih je moguce naci za gotovo sve tipove koze
3. Dobro vlazenje cuva vasu kozu i usporava starenje: ako imate suhu kozu, vlazna krema danju i masna krema nocu trebale bi postati sastavni dio redovite njege, a ako imate masnu kozu, koristite vlazni gel
4. Ne "prckajte" po licu rukama – prljave ruke, pogotovo kad ste nervozni i nesvjesno se ceskate i tiskate pristice, mogu imati ruzne posljedice na vasu kozu; mnogi svako malo dodiruju ili ceskaju bradu – to su navike kojih se tesko rijesiti, ali nema vam druge ako zelite lijepu kozu – ruke dalje od lica!
5. Nikad nemojte ici spavati bez skidanja sminke i temeljitog ciscenja lica
6. Ako unatoc redovitoj njezi imate kronicne ili povremene, ali ozbiljnije probleme s kozom, vrijeme je za posjetu dermatologu. Dermatolog ce vam preporuciti medicinske preparate i dati upute za njegu, a i tada o vama ovisi hocete li redovitom njegom stanje popraviti ili ne.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Pon Jan 07, 2008 9:35 pm

dobila sam neku maksu za lice od majoneza iz fresh line-a, i nisam je htjela testirati na licu do neki dan,i jako mi se svidja,mislim odgovara mi, koza mi je konacno prodisala!!!

Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 38
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Jan 07, 2008 11:59 pm

ja imam masku od avokada i badema sa nekim vitaminskim zrncima koju redovno stavljam divna je,koza mi posle nje bude nezna ko bebina guza!!!!!!!

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Uto Jan 22, 2008 9:15 pm

nasla sam rjesenje za svoju suvu kozu lica,prije svega..kupila sam vitamisnku kremu(spravljaju je u apoteci) i lice mi se preporodilo, totalno mi odgovara,i kosta samo 5 maraka.

Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 38
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Uto Jan 22, 2008 9:26 pm

meni jako odgovara hemelova krema za lice i uopste njihovi preparati sve je na bazi bilja,meda..
masnije su na prvi dodir ali brzo upiju i koza je posle njih predivna.
koristim i sampon od cokolade za decu divan jeeeee,a za mene od psenicnih klica,manje se msasti kosa u poslednje vreme,a posle pranja je leprsava i sjajna.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Suva koza

Počalji od Maserka taj Čet Maj 29, 2008 2:02 am

Preko zime obicno svi imamo jako suhu kozu,
evo vam jedan mali savijet koji je jako dobar,
i dosta se koristi u velikim salonima.

U jednu zdijelu stavite 1do 2 case morske soli,
u to stavite 10-15 kapi bebinog ulja ili ako imate bilo kakvo aroma ulje,i naspete u to pola case vode.
Sve to dobro izmijesate.

Ovu smijesu koristite kada ste rijesili da se tusirate.
Stanete u kadu ,
i dobro istrljate cijelo tijelo sa soli,
potom sperete so.
za vrijeme ovoga tusiralja nemojte upotrebljavati nikakve sampone i sapune.

Sa ovim slanim trljanjem skidate mrtvu kozu sa tijela,
tako da vam mlada koza kasnije moze da dise, i poslije toga nemate vise suhu kozu.

ovo se obicno radi u pocetku jednom sedmicno ,
a kasnije jednom mijesecno.

ja ovaj koristim i mojoj dijecici ,
jer preko zime jako imaju suhu kozu.

Probajte necete pozaliti!

pozdrav za sve Maserka!

Poslednji izmenio FoxMulder dana Pet Maj 30, 2008 3:11 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Pravopisna greska u naslovu.)

Maserka
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 157
Godina : 47
Datum upisa : 27.05.2008

http://www.runboard.com/bcarstvosnova

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 3:25 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole