Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Da li su vas sekli na porodjaju?

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Da li su vas sekli na porodjaju?

Počalji od Ivana taj Sre Okt 17, 2007 11:39 pm

Ako jesu, koliko? Jel bolelo to secenje, zasivanje, sta ste stavljale na ranu posle, koliko vam je vremena trebalo pa da ispadnu konci...?

Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 29
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Re: Da li su vas sekli na porodjaju?

Počalji od Tamara taj Čet Okt 18, 2007 1:11 am

Mene su secnuli 1 cm. Nisu ni morali, ali je doktorka to ipak uradila reda radi.
E sad mene nije bolelo jer sam bila pod dejstvom epidurala.
Konci su mi ispali posle 10-tak dana.

Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 34
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Beba taj Čet Okt 18, 2007 5:28 am

Secnuli su me nekoliko santimetara (tri konca), jer nisam bila elastična, skroz bih popucala. U tom trenutku ništa ne osetiš, ali boli malo kad ušivaju, i posle ti smeta dok ustaješ, malo dok hodaš i td. Kao i svaki ožiljak, brzo zaraste, mislim da su i meni konci ispali posle oko 10-tak dana.

Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 32

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Čet Okt 18, 2007 7:56 am

Ja sam osetila malo kad su recnuli, ali vise kao peckanje nego secenje, usivanje malo neprijatan osecaj, ali pod lokalnom anestezijom pa nije bolelo, a sa ispadanjem konaca sam malo nagrabusila bila, jer nisu hteli da ispadnu ni spoljasnji, nego su zagnojili, a unutrasnji poceli da ispadaju tek posle mesec dana....imala sam 4 spoljasnja i 6 unutrasnja konca!

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 35
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mama_daisy taj Čet Okt 18, 2007 9:12 am

Sekli su me...kad su sekli ništa nisam osetila, kad me ušivala isto ništa nisam osetila, ali sam osetila kad mi je bocnula anesteziju, ali ništa strašno...Bilo mi je samo nezgodno da sedim lepo, kao da su me zatezali...Konci mi nisu sami ispadali već sam 5 dana po porođaju išla da mi ih dr skine, imala sam 5 spolja i ne znam koliko beše unutra...Spolja mi je prvi dan skinula 4, a sutra dan i taj preostali...A ovi unutra se valjda raspali, šta znam... Kad sam skinula konce mnogo mi je bilo lakše sve...

mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 33

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Čet Okt 18, 2007 9:39 am

mama_daisy ::Sekli su me...kad su sekli ništa nisam osetila, kad me ušivala isto ništa nisam osetila, ali sam osetila kad mi je bocnula anesteziju, ali ništa strašno...Bilo mi je samo nezgodno da sedim lepo, kao da su me zatezali...Konci mi nisu sami ispadali već sam 5 dana po porođaju išla da mi ih dr skine, imala sam 5 spolja i ne znam koliko beše unutra...Spolja mi je prvi dan skinula 4, a sutra dan i taj preostali...A ovi unutra se valjda raspali, šta znam... Kad sam skinula konce mnogo mi je bilo lakše sve...

Nista strasno, iseku u naponu, usiju pod anestezijom. Jedino je nezgodno da se hoda i sedi par dana posle to prodje, bitna je samo nega rane i to je to.

Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Hobi : sex na ex

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja taj Čet Okt 18, 2007 10:09 pm

I mene su sekli,ali nisam osetila ni seckanje ni usivanje-epidural! Ali zato kada dejstvo epidurala prodje....eee, to je druga prica. Nisam mogla ni da sednem ni da ustanem normalno.
Isla sam da mi ih vade posle 10-ak dana, a oni unutrasnji su ispali.

maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mildan taj Čet Okt 18, 2007 10:12 pm

Mene su kod prvog porođaja sekli.Osetila sam kako me je pecnulo.Kada su me ušivali nisam osetila zato što su me bocnuli.
Posle sam kući stavljali Bivacin prašak i brzo je zaraslo.A u bolnici nisam mogla da sedim, zbog rane.
Kod drugog, se nisam ni pocepala, a nisu me uopšte sekli.

Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mama_daisy taj Pet Okt 19, 2007 12:42 am

Zaboravih da kažem da sam posle skidanja konaca mazala mast "Kontraktubeks", ožiljak mi je imao sigurno 4 cm...a sad uopšte ne mogu da ga pronađem...Ne vidi se....Ta mast je super za ožiljke!

mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 33

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mildan taj Pet Okt 19, 2007 2:29 am

mama_daisy ::Zaboravih da kažem da sam posle skidanja konaca mazala mast "Kontraktubeks", ožiljak mi je imao sigurno 4 cm...a sad uopšte ne mogu da ga pronađem...Ne vidi se....Ta mast je super za ožiljke!
Šteta ja nisam znala za tu mast.Ožiljak mi se vidi. Crying or Very sad

Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Ned Okt 21, 2007 8:22 am

I ja sam imala nekoliko konaca, nisam pitala koliko ali su me usili pod anestezijom pa nisam osetila. Uostalom posle one glavice i telasca nije taj bol nesto posebno. Konci su se sami raspali nakon 10ak dana a prvih nekoliko je bilo kriticno jer nisam mogla normalno da sedim. Onda mi je babica preporucio Arnaku u tabletama- to je biljcica koja je fenomenalna kad se rane, posekotine i povrede u pitanju. Cim sam pocela da ih uzimam bol je prestao. Takodje je pomoglo provodjenje po 10ak min u kadi jednom-dvaput dnevno jer je topla voda pravi melem da se celo to podrucje opusti. Svekrva mi je donela i neke mineralne soli koje su joj preporucili i jako sam joj zahvalna. Njih sam stavljala u vodu u toku kupanja. Kupanje mi je takodje pomagalo i kod dojenja- topla voda je pomagala da mleko nadodje.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja taj Ned Okt 21, 2007 9:16 pm

mama_daisy ::Zaboravih da kažem da sam posle skidanja konaca mazala mast "Kontraktubeks", ožiljak mi je imao sigurno 4 cm...a sad uopšte ne mogu da ga pronađem...Ne vidi se....Ta mast je super za ožiljke!

Meni je ginekolog preporucio Saljicev Jomelop E, melem za uklanjanje oziljaka i keloida, toplo ga preporucujem svima! I jos jedan savet...ja sam imala problema sa ranom, doktorka mi je rekla da svaki put kada se tusiram podesim tus na najjaci mlaz i tako "ispiram" ranu. Malo boli,ali se rana tako prokrvi i brze zaraste. I jako je bitno da rana uvek bude suva i izlozena vazduhu. Ja sam 10 dana bila bez gacica... Very Happy

maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Ned Okt 28, 2007 8:50 pm

Secam se da sam se u trudnoci najvise plasila sto se tice porodjaja tog secenja,neznam zasto.Na svu srecu,oba puta porodila sam se bez secenja i vec posle 2 dana bila ko nova.Videla sam mame koje su secene i to je stvarno strasno.Ne mogu da sede,da ustanu,pa cak neke ni da leze.Posle nemogu sedeci da doje bebu,nemogu rodjeno dete da uzmu mora neko da im doda,ali i te muke verovatno prodju kao i sve ostale.Imala sam srecu da kako je beba izlazila tako se medjica sirila i posto bebe nisu bile velike prva 3350,druga 3500 nije bilo problema pri izlasku.Moram da priznam da je prvi put doktorka htela da me recne jer je Nini bila obmotana pupcana vrpca oko vrata pa nije sve bas islo glatko,pa je mislila da ce joj olaksati,ako me recne,ali babica me je spasila muka i rekla ne treba evo jos jedan napon i beba ce izaci,i tako je i bilo,dala sam sve od sebe i beba je vec sledeceg trenutka bila napolju.Sve je trajalo 10 minuta,a kao da su prosli sati.Sve zavisi kolika je beba,ja sam imala srecu da su bebe bile po mojoj konstrukciji,a vidjala sam i mame tako kao ja ,a bebe po 4kg pa to su muke.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milenica_89 taj Pon Okt 29, 2007 5:41 am

Da sekli su me,mada neko kaze da kod prvog porodjaja uvek moraju malo da se iseku a koliko to zavisi...ja na primer sam secena jer mi je beba krenula naopako i tako se i rodila Very Happy rana mi je bila malecna i nezgodno mi je bilo samo da sedim i da nosim neki teret nije bitno koliko je tezak Sad
Osetis malo ubod igle kada ti daju anesteziju i kada te siju malo ti je neprijatan osecaj ali to prodje brzo....konci su mi otpali posle 15-ak dana.

milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 27
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Pokita taj Pon Okt 29, 2007 5:48 am

Jesu, ali nije mnogo strasno, secenje nisam osetila, osetila sam usivanje i iglu od lokalne ali posle porodjaja sve je ruzicasto!
Ono sto mi isto nije bilo prijatno jeste skidanje konaca ali sve to prodje mada sam cula da se negde zene usivaju propadljivim koncima pa oni sami nakon svoje funkcije otpadnu i rasture se, ne moraju da se vade.

Pokita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 123
Godina : 30
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jelena taj Pon Okt 29, 2007 6:15 am

Porodila sam se oba puta prirodnim putem,bez ikakve anestezije i prvi put su me sekli.Imala sam nekoliko koncica i spolja i unutra.Nisam osetila ni kad su me sekli ni kad su usivali.
Nisam nista osetila ni kad su mi vadili konce,za minut je sve gotovo.(neko je cini mi se vec napisao da se unutrasnji konci ne skidaju).
Sa drugim detetom me nisu sekli uopste.

Jelena
Novi član
Novi član

Broj poruka : 14
Datum upisa : 27.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivana taj Uto Okt 30, 2007 12:15 am

Kad si krenula da mazes tu mast?
I koliko si je mazala?

Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lena taj Uto Okt 30, 2007 2:49 am

Prvi porodjaj mi je bio lep i lak(daj Boze da i ovaj drugi bude takav),radjena mi je mala epiziotomija,kazu cisto preventivno.Konci su sami ispali,a rana je brzo zarasla.Vec posle par dana sam mogla normalno da sedim.

Ivana,tebi zelim bas takav porodjaj kakav je bio moj.Pozzz

lena
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 81
Godina : 40
Datum upisa : 28.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivana taj Uto Okt 30, 2007 2:58 am

lena ::

Ivana,tebi zelim bas takav porodjaj kakav je bio moj.Pozzz
Hvala,Leno,i ja se nadam da ce biti sve ok.
Smile

Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Uto Okt 30, 2007 7:23 am

Nama nisu skidali konce, oni sami po sebi otpadnu, sve zavisi u kom se porodilistu budes poradjala. Ja sam ponela embecin sprej za ranu, on u sebi ima i antibiotik, isusuje i veoma je efikasan za zarastanje. I ako te budu recnuli nece biti strasno. Ja sam se super porodila i tebi isto zalim. Kada je tebi termin tacno?

Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Hobi : sex na ex

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emica07 taj Uto Okt 30, 2007 11:02 am

Naravno da su me sekli kao i 99% porodilja (to im je novi fazon). Secenje sam osetila kao blago peckanje a usivanje nisam jer su me nakon izlaska delimicne posteljice uspavali i nisam osetila.

Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emica07 taj Čet Nov 01, 2007 3:52 am

Ivana ne opterecuj se kupi ili taj embecin ili ravinol (rivanol) isto ti je za rane i super pomaze ja sam se porodila u Nf pa pitaj ako te jos nesto interesuje posto sam procitala da ces se tamo poradjati.

Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Endzi taj Sub Feb 02, 2008 2:32 am

Nisam osetila kad su me sekli ali sam se posle setila da je to bio onaj deo gde se culo kao pucanje tkanine.
Imala sam mozda tri sava a mozda i vise..ne znam,to sam kasnije videla.
Oziljak mi je ostao...
Bolelo me je posle,kad je rana pocela da se hladi i mnogo dana kasnije me je po nekoliko minuta dnevno bas bolelo a ovo ostalo vreme vredjalo.
Meni nisu vadili konce,sami su se topili..

Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 34
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Melanija taj Sub Maj 31, 2008 10:39 am

Jesu i to prva dva puta,sve je bilo super i normalno do dva guranja, treceg je zapelo i morali nije dalje islo..bolelo me je malo vise peckalo,kasnije onako,malo je nezgodno zbog sedenja i lezanja...ali u sustini nista strasno.

Melanija
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 58
Godina : 37
Datum upisa : 30.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tanasija taj Sre Jun 25, 2008 9:53 pm

Mene su secnuli ali jako malo. Bilo je jako vruce i ja sam se malo preforsirala, pa mi je rana zagnojila ali je kantarion sve resio. Moj lekar uvek radi epiziotomiju, jer je naravno mnogo bolje nego da se zena pocepa. Zasio me jos dok sam bila vruca, dao mi je i anesteziju i sve je bilo ok nisam ni osetila. E jedina grozna stvar je skripa onih makaza dok seku meso, taj zvok mi i dan danas ostao u glavi.

www.telenetshop.rs

tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 5:29 pm

Sponsored content