Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Osetljiva decja koza

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Osetljiva decja koza

Počalji od Gost taj Ned Nov 18, 2007 9:59 am

First topic message reminder :

da li vasa deca imaju osetljivu/ili previse osetljivu kozu?
da li moraju da koriste samo odredjene preparate za licnu higijenu jer njihova koza ne podnosi sve?
da li se ospu,ako odeca nije pamucna ili njihova koza burno dereaguje,ako recimo promenite prasak?
da li su nasledili od vas osetljivu kozu ili je samo oni imaju?
da li su mozda alergicni na nesto sto nije svakidasnje i uobicajeno?

pokrenuh ovu temu iz razloga koji cu vam ispricati:
naime kad je imala par meseci nini su na levoj ruci pocele da izlaze prvo sitne bubuljice,a kasnije su se one prosirivale u plikove koji lice ujedima komaraca tacnije blandama,samo sto nisu glatke nego hrapave i ne svrbe,ali na oko ne izgledaju lepo.
imala je par na ledjima,stomaku i nozi,ali su se te povukle,a ove na ruci bile tu konstantno.
vodili smo je prvo kod doktra u zr koji je rekao da je alergicna na prasak,omeksivac i slicno,kupila sam prasak koji nije bio jak,izbacila omeksivac,ali one su i dalje bile tu.
takodje su mi rekli da joj ne oblacim nista sto nije pamucno,(a i pre toga nisam )i da izbegavam tamne boje.
dobijala je terapije,isla na vadjenje krvi,uzimali su bris sa tih mesta,davali joj niripan inekcije u glavu posto je bila jos beba,ali niko nije otkrio uzrok njihovog nastanka.
niko,doktori su samo odmahivali glavom i predlagali dalja i detaljnija ispitivanja,bili smo na ivici i da je vodimo na vma,platimo strucnjake i ustanovimo pravi razlog,postojecih blandi.
onda su mi rekli da je ispiram kamilicom pri kupanju,mazem pavlovicevom kremom,maslinovim uljem,ma neznam sta sve nisam probala i cime sam joj to mazala,to je konstantno tu bilo,cele zime,posto se pojavilo sa jeseni.
a onda cim je doslo toplije vreme fleke su pocele da se povlace same od sebe,bilo ih je,ali sve manje i manje,i onda ponovo na zimu su se pojavile,ne toliko,ali bilo ih je.
onda smo ustanovili da joj je koza alergicna i da ne podnosi hladnocu,jer svaki put kad joj je hladno te fleke izbiju i ostanu neko vreme,onda se povuku i onda opet kad recimo bude duze napolju ili posle kupanja,a sa dolaskom lepog i toplijeg vremena i leta i visem izlaganju koze suncu one nestaju.
mm isto tako ima osetljivu kozu i isto tako je alergican na hladnocu,to ga prati od vojske kad se smrzavao.
tako da eto ustanovljeno je da je to nasledjeno i da tome fakticki nema leka.
rekli su da ih nadgledamo,dal se sire i slicno i da primenjujemo iste mere (koje nisu davale efekta) kao i dosad,pa ce se vremenom povuci,a mozda i nestati.
ali priroda i biljke su cudo.
mi smo nasli leka.
jednom prilikom drugarica koja prodaje HEMEL kozmetiku,ponudila mi je njihov katalog i preporucila kremu od spoja biljaka:lavande,kamilice,majcine dusice,ruzmarina,zalfije,koprive,tamjana.
uzela sam jei pokusala da probam i to da joj namazem jer nema sta nisam.
krema je malo masnija,jakog i specificnog mirisa,namazala sam joj uvece posle kupanja,a ujutru nisam mogla da verujem svojim ocima,nijedne fleke vise nije bilo,koza na tom mestu je bila ravna i glatka kao i pre svega toga.
bukvalno sam vristala od srece,mazala sam joj konstantno ujutru i uvece i evo od tad je proslo skoro cetiri godine,vise se nikad nisu pojavile.
i dalje ima osetjivu kozu i koristimo samo niveine preparate,mazemo je bebi uljem da ne bude suva ili mlekom za telo.
moram da kazem da hoce nekad s vremena na vreme da joj se pojavi par malih na ledjima ili ruci,ali cim namazem tom kremom,ujutru ih nema.
eto nadam se da je nas primer pomogao barem nekome,ko ima slicnih problema toplo preporucjem sve proizvode iz hemel kozmetike,ako budete imali prilike narucite tu kremu i imajte je stalno u kuci.
ima krema i za nokte,kosu,lice,posebno, takodje sa istim tim biljkama i u istom pakovanju.
provereno je dobro tako da nemate sta da izgubite,ako vam kojim slucajem zatreba.
ja obidjoh tolike lekare,a priroda ucini cudo.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Ivana taj Pet Okt 31, 2008 2:55 am

Mislim da Sebamed ne pripada Hemelu.Mi imamo Sebamed kremu za lice.
A Hemelovi proizvodi su pre bili u crvenim pakovanjima i na njima pise Hemel...

www.telenetshop.rs

Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 29
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bojana taj Pet Okt 31, 2008 2:57 am

Ne stazi,Sebamed je posebna kolekcija namenjena bebama i deci,mada ima i kremica za odrasle,to su tzv medicinske kreme jer nemaju dodatih parfema...od sebameda posebno preporucujem soft kremu koja kosta oko 500din veliko je pakovanje a maze se i na lice i na guzu i svuda po telu,i sebamed rush kremicu koja je posebno namenjena za ojede isl

Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 33
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Beba taj Pet Okt 31, 2008 2:58 am

Evo linkova ka njihovim sajtovima
Hemel
Sebamed

Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 32

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Pet Nov 21, 2008 10:07 am

Danici se opet sasvim osusila koza na ledjima i opet joj se pojavio osip sitan, kao tackice.... to nam se desavalo i do sad, prosle godine sam joj mazala bubchene, seba med, pantenol, i nista nije pomagalo.... sada nisam pametna sa cime da pokusam.

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 35
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bojana taj Pet Nov 21, 2008 11:16 am

A aloja?
Probaj nevenovu mast,ali cistu bez parfema i ostalih dodataka

Bojana
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivana_Sa taj Pet Nov 21, 2008 12:21 pm

Probaj lineu kremu meni je tako anabela imala problem sa kozom i jedino joj je ona pomogla

Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Pet Nov 21, 2008 9:55 pm

Bojana, aloja nema nijednu kremu za deciju kozu. Ima krema za odrasle za regulisanje koze, pa ako nijedna decija ne pomogne, posegnucu i za njom, jer zaista je mnogo suva. Probacu obe ove koje ste rekle. Nadam se da ce pomoci.

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Cvrki taj Uto Jan 06, 2009 1:03 am

Bili smo juče kod neše doktorke kožnog jer se Sari pojvilo nešto po koži, na kolenu i na laktu, neke kao bubuljice, u stvari izleda kao naježena koža, sitne bubuljičice u velikom broju sve jedna do druge, i to je Saru strašno svrbelo. Doktorka je rekla da je to neki dermatitis bakteriski koji se javlja jer Sara ima izrazito suvu kožu a suva koža je pre podložna bakterijama.
Dala nam je neke tri kreme da ih mažemo naizmenično. Kad završimo terapiju daće nam mleko za hidrataciju, jer Sarina koža je stvarno strašno suva, posebno zimi, sva joj se beli koža i mažemo se ali...ipak....

www.telenetshop.rs

Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Cvrki taj Pet Jan 16, 2009 5:36 am

Bili smo na kontroli i da vidimo jer je Sari to prošlo a pojavilo se nešto drugo, sad ima streptokok na koži, ima sitne tačkice crvene boje i to na gornjem delu ledja, na donjem delu stomaka i na desnij ruci. Ima iste te tačkice na gornjim nepcima. Sad moramo da pijemo sirup kleromicin i kad završimo terapiju moramo da vadimo krv za neki asto test jer streptokoka može u krvi da napravi svašta, sepsa, da napadne zglobove, srce... Strašno...Samo da sve bude o.k ... Šta sve može suva koža da napravi...

www.telenetshop.rs

Cvrki
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Pet Jan 16, 2009 8:57 am

Ajoooooj, Goco.... pa sta se sve vise nije navrzlo na vas..... bas vas 'oce... nego nadam se da ce vas uskoro sve to ostaviti na miru... javi sta se desava sa Saritom...

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mildan taj Sub Jan 17, 2009 3:51 am

Baš mi je žao Goco, što morate da prolazite kroz sve to.Nadam se da će sve brzo da prođe i da ćete biti dobro.

Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivana taj Sub Jan 17, 2009 5:09 am

I,bre,ne mogu verovati,nadam se da nece biti nista ozbiljnije.Ljubimo vas.

www.telenetshop.rs

Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Cvrki taj Ned Jan 18, 2009 8:39 pm

i ja se nadam da će sve biti u redu, s obzirom da svrab i tačkice slabo prolaze, samo se plašim da dijagnoza nije promašena...

www.telenetshop.rs

Cvrki
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bojana taj Ned Jan 18, 2009 9:31 pm

Javljaj nam dalje sta se desava,nadam se da ce brzo proci
I Maki ima bas suvu kozu,kao beba je imao i ekcem i njega non stop nesto svrbi Rolling Eyes
A kolika je povrsina koze zahvacena tim tackicama?

Bojana
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Cvrki taj Ned Jan 18, 2009 9:41 pm

Važi Bojana...
Bilo je po ledjima i bokovima i na donjem delu stomačića pa je to prošlo sad ima na ruci i na kolenu...ali se i dalje češka po ledjima i ako nema ništa.

Problem je što ja moram da idem u Smederevo kod doktorke koja je stvarno dobra (i jako skupa) a ako je ona pogrešila nemam gde drugde da je odvedem, kod nas u Palanci radi jedna koja po meni ne bi trebala da bude uopšte kožni lekar, upropasti silne ljude i decu...ako nešto ne bude i dalje dobro moraćemo za Bg.

www.telenetshop.rs

Cvrki
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivana taj Ned Jan 18, 2009 11:24 pm

Cvrki,javi se ako vam bude bilo kakva pomoc potrebna u Beogradu.Bice sve ok. :tesi:

www.telenetshop.rs

Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Cvrki taj Pon Jan 19, 2009 9:56 pm

Hvala videćemo, ako ne prodje ne ide mi se na kontrolu kod ove doktorke da ona nagađa šta je Sari i da nas pri tom dere ko...Videćemo.

www.telenetshop.rs

Cvrki
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Cvrki taj Uto Jan 20, 2009 11:31 pm

Sinoć kad sam kupala Saru nigde nije bilo tačkica, ali se ona i dalje češe...Da li su tačkice nestale od sirupa ili ne, videćemo. Verovatno da ćemo je odvesti na kontrolu kod ove doktorke...Idemo sutra.

www.telenetshop.rs

Cvrki
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivana taj Uto Jan 20, 2009 11:39 pm

Cvrki ::Sinoć kad sam kupala Saru nigde nije bilo tačkica, ali se ona i dalje češe...Da li su tačkice nestale od sirupa ili ne, videćemo. Verovatno da ćemo je odvesti na kontrolu kod ove doktorke...Idemo sutra.
Dobro je da nestaju...

www.telenetshop.rs

Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Uto Jan 20, 2009 11:45 pm

Znaci, ipak ima boljitka.... drzimo vam palceve...

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Cvrki taj Uto Jan 20, 2009 11:55 pm

Ima boljitka ali čitam na netu da simptomi treba da nestanu posle 24 h po primeni leka... A mi lek pojemo već nedelju dana ,zato mi je sve to malo...dogovorila sam se sa Sašom da ipak i sutra odemo na kontrolu kod ove doktorke da vidimo dalje šta će da kaže. Ako posle toga Sara i dalje bude nastavila da se češe ili primetim opet tačkice neke da je vodimo negde drugde... Javljam...

www.telenetshop.rs

Cvrki
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Endzi taj Sre Jul 21, 2010 10:44 am

Kad se Jana rodila prvih nekoliko meseci je imala uzasno hrapavo lice...to je proslo,ali se pre mesec dana pojavilo neko crvenilo na celu.Kad sam je odvela kod dr.kaze da je to neka bebeca viroza zdrela ili tako nesto i da ce proci za tri dana i spustati se,drugi dan je bila sva istackana preko lica...treci po telu i cetvrti nije vise imala..
Od pre neki dan ima neki sitni osip po ledjima...tacnije tacno na crti gde pelena prestaje pocinje osip na gore otprilike 10 cm...pa mi nikako nije jasno.
Neda mi se voditi kod dr.jer je njena dr. na godisnjem a nebi kod drugih,pripisala sam to vrucini jer tako nekako izgleda,ali mi nije jasno zasto oko pelene....Zna li neko sta bih mogla namazati ili samo puder da stavljam?

www.telenetshop.rs

Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Endzi taj Sre Jul 21, 2010 10:37 pm

Evo jutros skoro pa se sve povuklo...verovatno je to bilo od vrucine kao sto sam i pretpostavila...

www.telenetshop.rs

Endzi
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mama_daisy taj Sre Jul 21, 2010 10:41 pm

Duletu su se juce pojavile sitne crvene tackice po stomaku, malo po grudima i ledjima... Bas su sitne, kao neka alergija, mozda od sunca, od vrucine ili od neceg treceg pojma nemam...
Ja se uplasila da nisu boginje, jer neki klinac u vrticu ima, ali samo jedan,...
Ali svi mi kazu da nisu to boginje, jer su malene skroz tackice, jedan mm...I uopste ga ne svrbe... Nemam pojma sta je...
I ne znam da li da ga vodim kod dr... Sad se uplasih kad sam procitala ove Gocine postove...

mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Endzi taj Čet Jul 22, 2010 1:42 am

I Vaki je prosl enedelje imao kao neki osip sa sitnim tackicama a bilo je samo po rebrima ispod desne ruke....tako po duzini..i samo proslo,vrucina..znoj...
Bitno je da se nesire...mozda da sacekas jos koji dan pa ih posmatraj..

www.telenetshop.rs

Endzi
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 7:04 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole