Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Infekcija očiju

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Infekcija očiju

Počalji od Mildan taj Pet Nov 16, 2007 12:10 pm

Moja starija ćerka je imala infekciju očiju ove nedelje.Prvo jedno pa onda je prešlo na drugo.Danas je na kontroli pedijatar rekao da su dobro, ali da terapiju nastavim do punih sedam dana.Stavljala sam joj kapi Dexametazon-Neomicin i mast Hloramkol.
Pošto je bila nedelja i pedijatar nije radio, tek sam je sutradan odvela kod lekara.Videla sam joj crvenilo oka, malo joj je suzilo i svrbelo je.
Da li neko ima iskustvo sa acidi borićima, kako se oni koriste?Da li bi možda oni pomogli u sprečavanju daljeg širenja te infekcije, da sam ih imala u kućnoj apoteci?

Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka: 2017
Godina: 34
Datum upisa: 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Re: Infekcija očiju

Počalji od Andjela taj Pet Nov 16, 2007 12:45 pm

Koliko ja znam borna kiselina se koristi za dezinfekciju i koristi se samo kao pomocno sredstvo kod infekcija ali nije lijek(ispravite me ako grijesim).
Meni je skoro dermatolog preporucila kao oblog kod herpesa,znaci za dezinfekciju a uporedo sam koristila lijekove za herpes.

Poslednji izmenio dana Pon Dec 10, 2007 11:03 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka: 3577
Godina: 37
Datum upisa: 05.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pet Nov 16, 2007 1:39 pm

nikoli je skoro pocelo da suzi oko,a kako ga je dirao tako je pocelo da mu se crveni.
lekar je rekao da je neka infekcija,mazali smo neku mast sad neznam tacno kako se zove i kapi sipali u oko.
kasnije se prosirilo i na drugo,ali posle par dana ga je proslo.
inace ima jako osetljive oci i dovoljno je da ih samo protrlja odma suze ili se zacrvene.
brisem mu cesto oci sa kamilicom ili ga umijem sa tim cajem umesto vodom.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Pet Nov 16, 2007 1:50 pm

Acidi borici se mogu koristiti svakodnevno, posebno ako dete cesto trlja oci. Ja sam Nati cesto koristila dobre su kao prevencija

Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka: 2227
Hobi: sex na ex

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pet Nov 16, 2007 1:59 pm

Moja bratanica je letos imala gadnu infekciju ociju i probali su sve - Neomicin, Hloramkol i ko zna koje uvozne kreme i kapi (teta joj je farmaceut). Otisli na more i vratili se a oci jos gore.
E onda je na scenu stupila moja mama - odvela je kod prijateljice koja se tek porodila i doji dete pa joj zena izmuzla mleko i to joj kapali u oci nekoliko puta dnevno. Naravno svakog joj dana donosili sveze mleko i povuklo se posle 4 dana.
Ja najtoplije preporucujem ovakvo lecenje jer je mama isto radila i meni i mojoj braci. Sigurna sam da nikako ne moze da skodi jer je majcino mleko naravno cisto.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pet Nov 16, 2007 2:05 pm

jeste to je tacno sa majcinim mlekom,ja sam tako mojoj deci brisala oci i skidala krmelje jer nije bilo sanse da ih umijem.
sad im perem sa kamilicom,ako moze da se sanira pre bilo kakve upotrebe masti i kapi.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vekiks taj Pet Nov 16, 2007 2:28 pm

Za infekciju okica - kap Acidi-borici pa mast Hloramfenikol

vekiks
Novi član
Novi član

Broj poruka: 27
Godina: 36
Datum upisa: 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Pet Nov 16, 2007 3:54 pm

Mislim da bi tu stvar resile kapi od aloje koje se zovu aktivator, i divno je iskustvo nase Betty Boop, sa njenim Vukom....nadam se da ce joj dozvoliti da se pojavi neki dan pa da nam kaze nesto o tome!

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka: 3873
Godina: 32
Datum upisa: 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pet Nov 16, 2007 5:20 pm

E slazem se sa Vekom za aktivator kapi! I mi ih imamo. Koristili smo ih kad nam se jednom ojela guza! Super su za bebe jer imaju milion primena - za ojede da se umasiraju u kozu, grceve da se daju na kasicicu, infekciju ociju i usiju da se ukapaju! I sto je najvaznije potpuno su prirodne i neskodljive!

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Betty Boop taj Pon Dec 03, 2007 12:38 am

Evo i Betty Boop...da, Veka mi je pomogla da prelomim i odlučim se za kapi aktivatora Aloje...da li su samo one pomogle, ili su i druge stvari koje sam redovno radila imale uticaja, ne znam, ali je činjenica da kad sam uključila i aktivator u svakodnevnu terapiju, posle nekoliko dana je bilo vrlo vidno bolje...
Vuk je, da ne bude zabune, imao problem sa suženim suznim kanalima od samog rođenja, pa se na taj problem nakalemila i infekcija, koja nas je mučila takoreći od prvog meseca života do nedavno! Majčino mleko mnogi preporučuju, kao sadrži i atb, ali moje iskustvo sa ovim je bilo katastrofa, njemu se još više zagnojilo. Posle mi je oftalmolog objasnio da je baš mleko savršena podloga za još veći i brži razvoj bakterija!
Potrošili smo litre i litre acidi-boricuma, ali ne po kap (to nije ništa), nego u mlazu od spolja ka unutra, da "ispere" gnoj i sekret iz oka, a masirala sam ugao oka svaki dan po pet/šest puta nekoliko minuta svih tih skoro sedam meseci!!!!. Sigurna sam da je i acidi borici pomogao, ali ne verujem da ima ikakvog efekta na crvenilo oka, to je onda nešto drugo. Mi smo se "borili" sa zagnojavanjem, a ne sa crvenilom...tako da ne znam koliko će moje iskustvo pomoći...

Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka: 770
Datum upisa: 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Pon Dec 03, 2007 8:56 am

vekiks ::Za infekciju okica - kap Acidi-borici pa mast Hloramfenikol

potpisujem! iz iskustva

Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka: 2628
Godina: 36
Hobi: jedem pitu!
Datum upisa: 22.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Cvrki taj Sub Sep 13, 2008 1:26 pm

Mi već drugi put imamo infekciju oka i to izgleda staršno, prvi put kad nam se to desilo, imala je toliko krmelja, puna očna duplja i to se tako rasteže da dete ne može da gleda. Ujutru kad se probudi prvo moramo da se umijemo da to skinemo pa tek onda Sara može da otvori oči.
Sada kad nam se ponovo pojavilo nije toliko strašno kao prošli put, krmelje ima samo ujutru a preko dana ne. Ona se probudi i prvo što mi kaže je "mama, umij mi okice". Toliko mi je žao da mi se srce cepa.
U oba slučaja smo bili kod jedne naše doktorke oftamologa (izvrsna doktorka) i dala nam je kapi koje se zovu Tobradex, one imaju antibiotika i dexametazon-a, a postoje i Tobrex kapi, one imaju samo antibiotik u sebi. Te druge Tobrex je koristila moja jetrva sinu, pomogle su mu jer je imao zapušenje suznih kanala.

Nama su sad oči već bolje, nema više krmelja ni ujutru, ali moramo da završimo terapiju do kraja. kad odemo na kontrolu, doktorka je rekla da će nam dati neku vodicu za ispiranje očiju, da ispiramo povremeno kad se bude igrala negde gde je prašina ili bude pipala oči prljavim rukama i sl. reći ću vam koji je to ratvor kad dodjemo s kontrole.

www.telenetshop.rs

Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka: 1151

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivana taj Sub Sep 13, 2008 1:31 pm

Bas mi je zao,Cvrki,ljubimo Saricu u njene oke

www.telenetshop.rs

Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka: 5317
Godina: 27
Hobi: Postajem haker....

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Cvrki taj Sub Sep 13, 2008 1:47 pm

Hvala ti, divni ste mi.

www.telenetshop.rs

Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka: 1151

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Sub Sep 13, 2008 8:15 pm

Sunce malo, sta sve nju nece da snadje... ljubim je u okice da joj sto pre prodju, a ti nam javljaj kako joj je.

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka: 3873
Datum upisa: 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: