Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Sta se krije iza vrata porodilista

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Nov 12, 2007 2:11 am

Dosli ste u porodiliste,imali ste bolove ili vam je pukao vodenjak.
Presvukli ste se u bolnicku ili svoju spavacicu.
Sta dalje....
Ajde da uputimo buduce mame sta ih sve sem porodjaja ceka iza tih zlatnih vrata.
Pocev od pretporodjajnih priprema,sta sve moze da ih snadje .
Ispricajte buducim mamama kako je to izgledalo kad ste vi u pitanju.
Od kad ste usli kroz zlatna vrata pa sve dok niste legli na porodjajni sto i znali da je sve gotovo i da je porodjaj tu....
Onima koje ne znaju i kojima je prvi put verujte ovo ce znaciti mnogo i biti im od velike koristi.
Mnogo je lakse kad znas sta te ceka bar otprilike,nego kad kao ja prvi put odes,a ne znas nista.
Mozete dodati i sta sve da ocekuju posle porodjaja,mislim na krvarenja,nesvesticu,kako izgleda vizita i kako da se spreme za istu.
Svaki vas savet i svaka misao gledana iz vaseg ugla dobro ce im doci.

Poslednji izmenio dana Uto Nov 13, 2007 3:16 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Re: Sta se krije iza vrata porodilista

Počalji od Dy taj Pon Nov 12, 2007 2:23 am

Ja sam lezala u bolnici dvije nedjelje na drugom sugaom spratu patologiji, punoj zohara...

Razlog, prosao termmin, a meni se nista ne dogadjalo...

I tako od 13.maja su me svaki dan klistirali i spustali u radjaonu ali dzaba... nista se ne desava..stalno sam primala oxitocin ili ti drip...ruka mi sva crna i plava i zelena od uboda igle i nista ni da makne..niti se otvaram ni nista..
Klistiranje svaki dan po dva puta..

Onda je osvanuo 17 maj..suncan dan..

Po kozna koji put dosla vizita i kazu...Dijana danas definitivno porod, ne smijemo vise cekati..

I ja opet drip, klistir..
Spuste me u radjaonu..
Ja sama..a oko mene svi vriste, neko se cak i smijao..
I ja krenem plakati od straha, sta ce se meni desiti, u medjvremenu gledam one sprave ili ti instrumente..i strah, panika..ma mislila sam da cu umrijeti...

A moj dr na odmoru, jos me veca tuga uhvatila.. i onda dolaze doktori pregledaju i kazu nevjerovatno nista ne ide...
I onda mi rekli da mi muz donese neku vaginaletu koja ce pokrenuti porod..

On je donio, doktorica krenula da je stavi..

I onda se na vratima pojavio moj dr stigao sa odmora zbog mene(mada sam mu ja poslala sms da idem u radjaonu)..i rekao da mi ne stavlja to..
Uradio pregled i kaze Dijana pa nista ne ide..hocemo raditi sekciju ( CR)

Ja onako ispacena kazem..radite sta hocete samo me porodite...

I tako su me porodili na cr...ostalo manje vise znate..inace bolova sam imala, jako malo da budem iskrena..

Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 38
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Pon Nov 12, 2007 3:01 am

Papirologija, pa pregled ginekoloski, pa UZ, pa onda smestanje na odelenje, klistiranje, odlasci u WC nekoliko puta, pa onda opet ginekoloski, pa CTG, pa bolovi, pa mi onda izbusio dr vodenjak, pa u salu, CTG, i onda vrhunac veceri!

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 35
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja taj Pon Nov 12, 2007 3:07 am

E pa ovako....
Kao sto sam vec 100 puta napisala, ja sam kontrakcije dobila u subotu u 4h ujutro. Ustali mi svi, ja se istusirala, izdepilirala, oprala kosu..spremna za pokret, pozovem mog doktora i objasnim mu sta se desava, a on mi kaze da dodjem do njega (priv.ord.) da me pregleda. Pregledao me i rekao mi da nema nista od porodjaja jos uvek. E sada da ne smaram deteljima, isla sam jos tri puta kod njega i dva puta u front i svi su me vracali jer nisam bila uopste otvorena, a ja imala kontrakcije na 10 i 5 min i umirala od bolova...
E onda sam u nedelju uvece prsla, otisla u front i rekla im da se ne vracam kuci..
Pregledao me doktor na prijemu, sestra mi rekla da se pozdravim sa muzem i sestrom i da se presvucem i da stvari (koje su bile u torbi) prebacim u kesu.
Onda me ona odvela do porodilista, gde je druga sestra preuzela stvar u svoje ruke, klistirala me, pregledala dali sam obrijana i rekla mi da se,kada obavim wc, istusiram i da je zovem. Onda su mi uradili CTG, rekli mi da nisam jos dovoljno otvorena, dali mi neke injekcije i poslali me u sobu.
To je bila najgora noc u mom zivotu! Kontrakcije sam imala na 5 min.,CTG su mi uradili jos dva puta i ujutro oko 7, kada je stigao i moj doktor, su me jos jednom pregledali i prebacili na sto. U trenutku kada su me prebacili na sto bila sam otvorena jedan prst, a onda me pregledao moj dr i kako on kaze "otvorio me" jos 4 prsta.
Trpela sam kontrakcije jos nekih pola sata, a onda su mi dali epidural. Kada je on poceo da deluje, dr mi je probio vodenjak i od tada sam opusteno lezala i cekal i gledala kako se zena pored mene poradja..
Oko 11 sati su mi smanjili epidural, jer sam vec bila dovoljno otvorena, da bih mogla da osetim napone i da bih mogla da guram kada bude trebalo..
Ali... znate kokaje kada dva dana trpite neverovatne bolove pa vas u trenutku sve prodje(kada su mi dali epid.)...bila sam previse iscrpljena, umorna i ZEDNA...
Gurala sam, ali ne dovoljno snazno i morali su da upotrebe vakuum da bi izvadili Mateju...
Moj bebac je odmah zaplakao, dali su mi ga da ga ljubim i odneli ga, a druga dr je dosla da me usije (nisam nista osetila zbog epid.).
Ocistili su me od krvi, stavili mi kateter da piskim i dali mi tel. da se javljam mojima...
Odspavala sam tu (na hodniku) nekih sat-dva, nemam pojma i onda su me prebacili u sobu....

maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 32

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tamara taj Pon Nov 12, 2007 3:25 am

Ja sam dosla kod moje dr na zakazani pregled, bez ikakvih bolova. Pregledala me je i rekla da sam otvorena 2 i po prsta, da idem da se pozdravim sa mamom i muzem i da se spremim za porodjaj.
Posle zavrsavanja papirologije i presvalacenja u spavacicu sestra me je odvela do porodjajne sale. E onda sledi merenje obima stomaka, karlice, pa zatim klistiranje, provera da li sam obrijana(obavezno se pre dolaska u bolnicu obrijte kuci, da vas ne bi tamo brijali na suvo!) i odlazak u box. Onda ide CTG.Posto se nisam otvarala, ukljucili su me na indukciju. Vrlo brzo su mi krenule kontakcije, pucanje vodenjaka i onda su mi dali epidural. Pred porodjaj su mi smanjili skroz epidural da bih znala kad da se napinjem. Porodila sam se bez ikakvih problema za 10 minuta. Usivanje nisam osetila zbog epidurala. Jos dva sata sam bila u boxu i onda su me prebacili u sobu. U medjuvremenu dr je obavestila mm-a i moju mamu da sam se porodila i da mogu posle da dodju da me vide.

Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 34
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Nov 12, 2007 4:11 am

U mom slucaju je bilo ovako.
Sa Ninom sam dobila bolove dva dana pre porodjaja.
Te veceri smo bili kod darkove ujne i ujaka i jeli smo pancerote koje je njegova ujna spremala.
Secam se da nisam mogla da docekam da se olade i jela sam ih tako vruce.
Te noci negde oko 4 ujutru probudio me je jak bol u stomaku,prevrtala sam se ,pokusala da ga zanemarim i da zaspim,ali bol tj.bolovi bili su sve jaci i jaci.
Prvo sam pomislila da me boli stomak zbog vrucih pancerota,ali sa svakim novim bolom znala sam da pocinje.
Kako sam tad ustala tako uopste nisam vise ni legla da spavam do god se nisam porodila.
Bolovi su trajali do ujutru u 8.
I to kakvi bolovi,pojavljivali su se na svakih desetak minuta i imala sam osecaj da mi se telo raspada,nisam mogla ni da lezim ni da sedim,samo sam setala.tek ujutru sam se nekako sklupcala i malo dosla sebi.
Bolova celog dana vise nije bilo.
Isto vece otili smo do moje mame,sve je bilo normlno dok me opet uvece nije presekao isti bol.Sve je bilo isto kao i to jutro,svakih desetak minuta posle se spustio na 8,tacno sam znala kad ce i spremala se za sledeci,koji je trajao pet sekundi,ali za mene bio je kao vecnost.
Oko ponoci nazvala sam svog doktora koji mi je rekao da se jos ne poradjam i da bolovi treba da budu od 3-5 minuta,i da sacekam jutro.
I tako sam ja i tu noc presetala,bolovi su se smirili tek oko 3 ujutru,tada sam rekla darku da malo legne,a ja do ujutru cekala da me opet stigne.
Do ujutru se nista nije desilo,mozda sam odremala nekih 10-tak minuta.
Otisla sam da se istusiram i primetila da mi nesto curka,uplasila sam se i mislila da mi je pukao vodenjak,i pokupila stvari i pravac bolnica.
Kad smo stigi usli smo ja sa velikom dozom straha u sebi,a darko sa suzama u ocima,koje nisu sijale ali ja sam znala da u sebi place.
Babica koja me je primila odvela nas u neku posebnu sobu i tu mi rekla da se presvucem i dam darku stvari u koje sam dosla.
Posle toga odvela me je stepenicama gore na sprat,gledala sam u darka koji je ostao onako dole i tek tada videla da brise suze.
Usla sam u pretporodjajnu salu,spustila kesu kraj vrata dala im dokumenta i potrebnu papirologiju i onda su to sve tamo zavodili valjda u karton.
Ubrzo je dosla doktorka pregledala me i rekla da je vodenjak jos tu.
Rekla mi da idem u sobu i ako dobijem bolove da zovem i da setam.
Sedela sam u sobi i setala dobrih dva sata,bolova ko za inat nije bilo.
Oko 11 zvali su me da dodjem,pregledala me opet i rekla da sam otvorena i da kad mi probusi vodenjak i da indukciju to ce brzo biti gotovo.
Probusila mi je vodenjak,to nista ne boli,samo je malo neprijatno,podmetnula neki lavor da izadje sva ta voda,ali ja sam i pored toga bila sva mokra.
Presvukla sam se odveli su me na klistir,i to takodje nista ne boli samo je neprijatan osecaj,stave ti jednu tanku cevcicu u guzu ,ubrizgaju vodu i to te potera da ides na wc.
Pre toga su me obrijali nekim sredstvom koje meni nije licilo na brijac nego na nesto nalik skalpelu ili onom sto se drlje svinje,uzas jedan,bez sapuna,vode tako na suvo,ma odvratno.
Ali prezivela sam i to.
Posle klistira isla sam u wc svakih 5 minuta a sedela na istom po 15-20 minuta.
Stavili su mi ctg da proveravaju otkucaje bebinog srca,i dali inekciju u venu i infuziju u isto vreme i nesto protiv bolova i za opustanje misica.
Kasnije sam saznala da je ta inekcija indukcija.
Rekla mi je e tako sad malo spavajte,mislila sam u sebi gde da spavam zeno bozija pa ja treba da se porodim.
Ali za neverovati zaspala sam za dve sekunde,samo su mi se oci sklopile i od nespavanja i iscrpljenosti i od te inekcije.
Posle par minuta ssam se trgnu i osetila da me tera da povracam,ova do mene koja je bila na istim mukama kao i ja viknula je sestru,ali dok je ona stigla ja sam sve povratila sto na krevet sto dole.
Bilo mi je bas glupo,ali sestra mi je rekla da je to normalna reakcija i da ne brinem.
Presvukla je posteljinu i ja sam opet zaspala,tj vec sam imala osecaj blage osamucenosti.
U snu tj.tada sam bila svesna vise nego ikad to sada znam,probudio me je jak,nepodnosljiv i neizdrziv bol,pocela sam da se vrpoljim,namestam ,pokusavala da se okrenem,ali to nije bilo moguce,bila sam vezana preko stomaka ctg-om koji se cuo da mi je odskakao stomak i inekcijama u venama.
Lezala sam na krevetu pored radijatora i nije mi bilo druge nego da se uhvatim za njega,stenjem i stskam zube.
Babice su rekle da moram da trpim i da pokusam da mislim na nesto drugo i da nesmem puno da se vrpoljim.
Ali to je bilo prosto nemoguce,imala sam osecaj da se raspadam,odjednom sam pocela da se napinjem i babica mi je poskidala sve ono sa mene,pomogla da ustanem i odvela do porodjajnog stola.
Posle dva napona tj. 5 minuta sve je bilo gotovo,malo je bilo poteskoca pri tom drugom jer mi je bio prosao termin i nini se zamotala pupcana vrpca oko vrata pa su mi rekli da se ne napinjem sama nego kad oni kazu,ali to je lako reci,ja sam pokusala da se suzdrzavam ali nisam mogla jednostano morala sam da je izbacim.
Na srecu izletela je i pupcana vrpca nije bila jako stegnuta tako da su je odmotali i cim je presekli ona je zaplakala,a sa njom i ja.
Izvadili su mi posteljicu,nisu me sekli,odneli me na onaj sto sto se lezi dva sata,stavili mi kateter da piskim,i doneli ulozak da stavim,potom tel da se javim mojima i posle dva sata preneli na ona nosila u sobu.Secam se da je u medjuvremenu Darko dosao da vidi bebu i izneli su mu je na nekoliko sekundi naravno preko veze inace to ne rade,mene su dogurali stim lezajem u hodnik onako krvavu svu izmucenu,prislonili bebu i dali Darku da pridje.
Oboje smo plakali i znam da nam je to bio najlepsi trenutak u zivotu i da sam mu ja iako sam izgledala kao zivi les bila u tom trenutku najlepsa na svetu.
Taj osecaj srece kad dobijete dete nemoze ni sa cim da se uporedi,shvatila sam tada da je tog dana moj zivot dobio smisao da sam se istog trenutka kad i ona ja ponovo rodila.
Kasnije sam bila u sobi sa ostalim porodljama,bebu su mi doneli oko 5 popodne pustli su me malo da se odmorim,a i jos uvek nisam mogla sama u wc,imala sam nesvestice i bila jako slaba.
Kasnije je nadoslo mleko i sve je bilo dobro.
Vizita je sutradan ujutru dosla i ja nisam imala snage da odem da se istusiram i secam se da su neki ucenici koji su dosli na praksu,uzeli da nas peru.
Uzeli bi malo vatice nekim hvatacem,polili te mlakom vodom iz bokala i oprali.
Lezale smo tako raskrecene sa uloskom pored i cekale doktora.
To mi je u pocetku bilo odvratno ali sam se navikla.
Eto ispricala sam u najkracim crtama,stvarno krace nisam mogla svoje iskustvo,svoje dozivljavanje porodjaja i svih priprema oko njega kao i trenutaka posle koji su meni ostali u secanju.
Nadam se da sam nekoj pomogla i da ce kad ovo procita bar znati sta je otprilike ceka,a kako ce to podneti zavisi samo od nje.

Poslednji izmenio dana Pon Nov 12, 2007 9:15 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Pon Nov 12, 2007 5:49 am

U pola jedan nocu mi je pukao vodenjak. Odem na Gak, a tamo kad vide porodilju u nocnoj smeni samo sto ne kolju. Izlazi jedna nadrkana izvinite sestra i obraca mi se kao da komanduje, vrlo neljubazna, onda kod doktora sestra jos neljubaznija, doktor se nije mnogo oglasavao. Presvuci se, lezi, ustani.... Ja kao da sam posla na strljanje, a ne da rodim dete. Godiste? Porodjaja? Pobacaja? Ja odgovaram kao na osudjenickoj klupi, Profesija? Dipl...tralala. O draga gospodjo sada ce mo vas udobno smestiti, ja doziveh fras, a sata bi bilo da nisam zavrsila fakultet. Ponovo se vraca ona prva neljubazna. Kreni.. Ja krenuh ,samo bade mantil, papuce i uloske ponesi...dok joj moj muz nije rekao da je radio na urgentnom... Ooooo kolega sacemo mi polako gore, samo sto me nije nosila u salu...Sve se i sad nerviram. E vec na pripremi i u sali nije bilo lose. Kasnije na odeljenju je bilo super.

Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Hobi : sex na ex

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emica07 taj Pon Nov 12, 2007 12:26 pm

Prvo sam morala sve gore da procitam da se slatko ismejem a onda ja da se prisetim svojih slatkih muka.
Pa bilo je to znate (da se uozbiljim ja malo). Prenela ja termein dobrih12 dana petak pregled a dr meni mala u ponedeljak sa stvarima u 7 ujutru se vidimo. A ja bleda ko krec ko ce da doceka ponedeljak pa dali je on normalan. Al dodje i ponedeljak primise me bez pregleda i smestili na patologiju e tamo su me docekali sa pregledom i iglicama za vadjenje krvi za ovo za ono samo za donaciju krv mi nisu vadili. Meni nista samo mali strah a sta ce sad da bude. Dodje i ta noc i mi polegasmo. Negde oko 2 ujutru u sobi preko puta mene devojka dozivi pobacaj katastrofa ona vristi jauce a mi se sve scucurile ni da bekneemo od straha. A meni oko 5 ujutru krenu bolovi (ja to naravno nisam znala da je to to) kazem ja mojima malo me bole ledja ali nista oko 13 me posalju na CTG i kazu mala dobra si kontrakcije na 10 min. A ja nemogu da stojim. U 13:30 ginekoloski pregled ajde lepa ti po svoje stvari pa u salu. A ja ko mrvica (inace me ima) dobro ako bas mora idem ja. Uveli me u pripremnu sobu tamo neka lepa teta ispitujeme ko sam sta sam odakle sam br cipela i tako to salim se za broj cipela nepitaju. Klistiranje setanje pa slavni WC pa kupanje pa sto. A inace kad su me uvodili u box neka tamo se drala do besvesti a ja u sebi razmisljam lele sta li cu ja da radim posle kad se ova toliko dere a ona je ko zna od kad tu. Medjutim doje moj dr pregleda me i kaze Nevena brzo cemo mi to onda gomila njih svako sa svojim zahtevom te da mi stave bronilu pa ovo pa ono popizdela sam a mene boli doslo mi da se proderem ama bre ljudi ostavite me vise na miru.Ali strah mi nije dao onda oper moj dr pregleda i kaze samo sto nije i dozva neku tamo i kaze Ajde marija ova samo sto nije i odjednom njih 10 oko mene i svi pricaju u isti glas te punim plucima te cekaj te uhvati se za sipke (a ja naravno trazim sipke po plafonu) pa se onda deru na mene sto cutim a ja njima pa sta da pricam a oni smao sto nisu poginuli od smeha a ja sta se ljudi smejete oce li to vise ja nemogu. E onda vrhunac ajde napni se iz punih pluca ti se nenapinjes ni pola ( a ja u sebi sta bre ni pola meni dusa napolje gde ce bre ovi vise) i onda je izasla moja srecica da li mi da procitam neke brojeve sa bebe sa moje ruke i dalje se niceg nesecam jer su me uspavali. E da da nezaboravim nisam se uopste drala ko ona sa pocetka moje price ja sam samo cutala zato su se doktori drali na mene.

Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Uto Nov 13, 2007 2:20 am

Ala me nasmeja Emice,pogotovo ova zadnja recenica, ma i na mene su malo galamili jer sam se jednom prodrala, a to je bilo ovako pod dejstom indukcije, meni krenuo prodjaj a njih nigde nema. Samo ja osetih poslo dete napolje, kao da nesto izadje iz mene i onda je ja razdrah... Glllllaaaaaaaavvvvvaaa...Cujem ih jure otuda, dolaze do mene, i prvo sto su me pitali je Sta se Deres???????? Pa boli me-rekoh ja njoj, pa i drugi se poradjaju pa ne galame, ajde napinji se. Ja naduh obraze, ne u lice negu u dupe.... i tako se rodila Nata

Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Hobi : sex na ex

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Uto Nov 13, 2007 2:32 am

Na mene su se derali samo kad su me budili iz anestezije..a meni sve smijesno i bila mi uzasna muka...

Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 38
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emica07 taj Uto Nov 13, 2007 2:37 am

U meni bilo strasno sto su se toliko drali. A ja sva pod utiskom od onoliko meseci prica i prica kako niko nece ni da te pogleda ako kukas i ja cutim i na njihova pitanja odgovarala klimanjem glave. Kad su oni stali da se deru. Dobro bre sta se derete. Kazu oni meni znas duso(e to kad su mi rekli doslo mi da ustanem da ih bijem kakva dusa)mi moramo da znamo da si svesna. Pa i mrtav bi promrdao pored njih sto se toliko deru. Posle su me svi pitali na spratu a sto su se oni toliko drali na tebe.

Emica07
Chat Službenica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Sre Nov 14, 2007 11:46 am

Ja sam u bolnicu sa mm i svekrvom (nije mu dala da vozi jer je prethodne dve nedelje bio kod kuce sa izgorenim tabanom, nije radio i tek je tog dana prvi put seo za volan i otisao na posao) stigla oko 00:30. Predali papire i rekli nam da sacekamo u boxu. Pregledala me babica i ja bila na 4cm. Rekli da cemo morati da sacekamo da se ocisti sala jer su imali veoma frekventno vece. Mi cekali u boxu pa nam dosadilo pa otisli do kuhinje da popijemo caj i kafu. Moje kontrakcije redovne na po 3min i trajale po ceo minut min. Kad vec nisam mogla da trpim bolove a ja na sve cetiri u kuhinji. Izmedju kontrakcija radila joga vezbe - podizala noge visoko sireci kukove da ubrzam otvaranje. Ukljucili mi antibiotik u venu zbog GBS-a i taj deo mi je bio najgori - sto sam morala da trpim iglu. Oko 2:30 nam rekli da mozemo u salu. Kontrakcije uveliko traju i sve su jace a ja gladna. Mm me preko kreveta hrani sendvicem i muslijem. I dan danas isti musli jurim po supermarketima jer sam otad pocela da ga obozavam. Pitala sam dal mogu u vodu, rekli moze pa sam se presvukla u kupaci i usla u kadu. Do tada sam imala TENS aparat na ledjima i i danas ga blagosiljam ali nisam u vodi smela da ga koristim pa sam ga skinula. Koristila sam medjutim Entonox (kiseonik i gas) i u sobi i u kadi kad krene svaka kontrakcija. U kadi je bilo ok - topla voda opustajuce deluje a i lakse se kreces sto je meni bilo jako vazno - nikako nisam mogla da budem na jednom mestu. E onda je postalo stvarno bolno i izmedju kontrakcija nisam uopste imala vremena da se odmorim. Trazila da me pregledaju jer sam imala potrebu da guram i bila sam na 8cm. Posto zbog GBS-a nisam smela bebu da rodim u vodi (a to mi je od pocetka bio plan i san) jer je rizik da se na nju prenese bio veci izveli me iz kade i na krevet. Dosla pored ove moje jos jedna babica i tad je sve pocelo. Bilo je oko 3:45 i ja krenula da guram. Entonox vise nisam koristila. Kazale mi da butine drzim rukama jer ce to dati dodatnu snagu i efikasnost svakoj kontrakciji. Gurala nekoliko puta (stvarno nisam bila u poziciji da brojim), stezala Benov duks oko vrata (umalo da ga ugusim) i rodila se glavica. Jos dva velika i tu je bila princeza!
Ja presekla pupcanu vrpcu, odmah mi je dali na grudi na minut-dva onda je uzeli da je izmere i pregledaju (dosao pedijatar) pa je dali Benu dok mene usiju. U medjuvremenu mi pokazali posteljicu. Dali mi lokalni anestetik, usili i dali mi Sofiyu da je podojim koliko i kako mogu jer je jako bitno da beba sto pre krene da sisa i da razvije vezu sa majkom kao i naviku za sisanje. Odatle nas prebacili u box i nas troje onako iscrpljeni zaspali zajedno!
Nijednog trena nije napustila sobu u kojoj sam bila ja. Nisam babicama dala da je odnesu kad je plakala vec sam je ja smirivala, hranila, presvlacila i uspavljivala! Sledeceg dana smo dosli kuci!

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja taj Sre Nov 14, 2007 11:55 am

Gde mi zivimoooooo.....

maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 32

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tamara taj Sre Nov 14, 2007 12:30 pm

maja ::Gde mi zivimoooooo.....

U SRBIJIIIIIIII :placem: :placem: :placem: :placem: :placem:

Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emica07 taj Sre Nov 14, 2007 1:06 pm

Vala bas gde mi zivimo!

Emica07
Chat Službenica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emi taj Čet Dec 06, 2007 1:36 am

Nasa bolnica Horor film.....necu ni da mislim vise na te 5 dana koje sam tamo prosla.
Bolnica Cair neznam zasto uopste postoi?

Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 33
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emica07 taj Čet Dec 06, 2007 11:57 pm

Znam da je Milena tesko kome nije bilo zamisli ja se poradjala u Narodnom frontu, ma sam naziv porodilista ti sve govori.

Emica07
Chat Službenica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emi taj Sub Dec 08, 2007 10:49 am

Za sledece necu ni da razmisljam IDEM privatno i gotovo.....

Emi
Elitni član
Elitni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emica07 taj Sub Dec 08, 2007 8:39 pm

Privatno o tome mogu samo da sanjam kod nas to jos nema (bar ja neznam) ali uzimati cinjenicu u obzir da se sve zvezde poradjaju u regularnim porodilistima dolazim do zakljucka da jos uvek nepostoji.

Emica07
Chat Službenica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emi taj Ned Dec 09, 2007 8:37 am

Kod nas postoji Remedika i Sistina, skupo je ....znam da je carski rez 2000 eura.

Emi
Elitni član
Elitni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Sre Feb 06, 2008 8:43 am

Evo da ispricam i moj drugi slucaj tj iskustvo sa drugog porodjaja.
Bio je cetvrtak tog dana imala sam zakazan pregled kod doktora tacnije samo ctg termin mi je bio za dva dana.
I odem ja na taj ctg i doktor mi kaze vidimo se u ponedeljak,nema potrebe pre,a ja njemu kako u ponedeljak kad mi je termin u subotu,a on ce meni izdrzaces ti do ponedeljka nista ne brini.
I tako umalo da krenem kuci i odem strpljivo da cekam ponedeljak,pitam ja njega jel bi mogao on mene da pregleda za svaki slucaj dal sam i koliko otvorena i da li cu stvarno docekati taj famozni ponedeljak.
On prista i pri pregledu zakljuci kako sam dovoljno otvorena i kako cu se uz pomoc malo indukcije poroditi jos veceras,kao da sam i ocekivala da to kaze,iz mene izbije ko iz topa jel sam vam rekla,inace sam imala super odnos sa doktorom.
Insistirala sam na tome da me pregleda i zbog toga jer sam znala sta sam prvi put dozivela kad su me bolovi stigli u pola noci,i kako sam se mucila celih dva dana i kako taj put nisam docekala ponedeljak kad mi je isto pregled i termin za porodjaj bio zakazan.
Kaze doktor ajde ti lepo sad kuci,spremi se polako,ne zuri i dodji u bolnicu,ja cu kasnije doci tamo.
Mama i Nina su me cekale ispred i do maminog stana nisam joj nista rekla,drzala sam je u neizvesnosti,a nisam nimalo izgledala kao da cu za nepunih sat vremena biti u porodilistu.
Kasnije sam nazvala Darka koji je bio na poslu i rekla mu da odma dodje kuci,da idem veceras da se porodim,pitao me da li sam dobila bolove ili sta kad sam mu rekla da mi nije nista i da jednostavno idem nije mi ni verovao.
Dosla sam kuci,istusirala se,obrijala,sredila uzela stvari,izljubila moju ninu i krenula.Usput sam davala instrukcije kako da uspava Ninu,gde sam mu ostavila stvari i sve sto mu bude bilo potrebno za te dane dok ja nisam tu.
Opet je bio samnom dok se nisam presvukla,uzeo moje stvari,poljubio me,mahnuo i ja opet krenuh gore ovaj put bar priblizno znajuci sta me ceka.
Gore opet propitivanje samo sa vecom dozom ljubaznosti jer su svi znali da me je doktor poslao i da on uskoro stize.
Tako je i bilo za vrlo kratko vreme on je stigao,secam se da me je pomazio po kosi i poljubio u celo i rekao da ce sve biti dobro i vrlo brzo gotovo,dao je instrukcije sestrama sta da rade i otisao i rekao da mu obavezno javim kad se porodim.
Pre mene u porodiliste stigla je jedna zenica koja se brzo i porodila i rodila decaka,ja sam taman dosla kad su nju iznosili i doktor kad je stigao i usao i pitao jel stigla moja pacijentkinja,sestre su rekle jeste vec se porodila ima devojcicu,njemu nimalo nije bilo jasno kako devojcicu kad je devet meseci bio decak i kad sam vec pre stigla kad smo se culi pre petnaest minuta,onda me je ugledao na krevetu i rekao ma ne to nije moja,evo je moja,eto mala zabuna,koja nas je sve pa i mene u tim trenucima nasmejala.
Usledilo je klistiranje bez brijanja sto sam kuci obavila,znajuci od prvog puta sta me ceka,a i doktor mi je to isto savetovao,da se sredim kuci,da me ne bi tamo drljili.
Potom je usledilo busenje vodenjaka,isto ne boli,samo malo neugodno.
Stavili su me na ctg,prikljucili na indukciju,dali nesto protiv bolova i tako me ostavili.
Nista nije pomoglo,bolovi su bili sve cesci i nepodnosljivi kao i prvi put samo sto sad nisam mogla ni da zatvorim oci,a kamoli da zaspim,non stop sam mislila na darka i ninu,sta li rade,da li je trazila mamu,da li place,da li se snasao,da li ju je uspavao,milion pitanja mi je prolazilo kroz glavu...
Bilo mi je jako hladno bio je kraj maja,ali sve sirom otvoreno,a noc,secam se da sam se pomerala onako ledjima i htela da dohvatim carsav da se pokrijem istim,i taman kad bi uspela sestra bi prosla i trgnula ga sa mene,a ja opet hihi i tako sm se time zanimala,da nemislim ni na sta drugo.
Bila sam sama u sobi nigde nikoga,kad sam osetila tup bol i odjednom kao kad vas potera u wc osecaj koji nisam mogla da zaustavim,tad sam pocela da se napinjem i sve su dotrcale,skinule ctg sa mene i odgurale do stola i posle prebacile na isti,nije bilo sanse da ustanem ispala bi mi beba napolje.
Legla sam,rekli su mi sve znas kao posto mi je prvo dete samo saradjuj i slusaj sta ti mi govorimo i sve ce biti dobro .
Klimnula sam glavom u znak odobrenja,babica mi je ponudila svoju ruku za stiskove i ugrize,bas joj hvala,situ sam je izgrebala skoro do krvi,namestila se i cula njihovo guraj,gurnula sam jednom dvaput medjutim treci put je vec samo islo,a oni su mi govorili da stanem,a sto neznam ni sama,na par sekundi bi uspela pa onda opet nemogu ide samo,onda su bukvalno dreknuli stani i ja u momentu stadoh,tad su tu nesto cavrljali par sekundi ,pipali za to vreme ja krenuh mojom rukom da pipnem da vidim da li je tu glava,a oni na mene pobogu zeno sta to radis,na kraju su mi drzali i ruke,ma mislim u sbi sta vise cekate pustite me da guram,a stalno su govorili tu je glava sad ce,a kad krenem oni stani.
I konacno treci put cuh njihovo sad najace sto mozes i ja gurnuh i Nikola izlete.
Odmah je zaplakao,privili su mi ga na grudi i posle odneli da ga srede.
Izvadili su mi posteljicu,prebacili na drugi lezaj sa resetkama na kojem sam bila naredna dva sata,za to vreme sam svima javila srecnu vest i kanije me odneli u sobu.
Te noci spavala sam kao beba,tek sutradan posle vizite doneli su mi bebu,koju sam i prvi put podojila i koja je ostala samnom do god nismo pusteni kuci.
Sa Nikolom sam ostala dan duze u bolnici,iako sam se takodje lako porodila,i iako mi je bio drugi porodjaj.
Eto u najkrace mogucim crtama ispricah vam i svoje drugo iskustvo,cini mi se bez obzira sto je drugo i sto sam znala sta me ceka za nijansu teze nego prvo....mozda i nije bilo tako,mozda sam ga ja samo tako dozivela,ipak sam kuci ostavila i imala ninu na koju sam non stop mislila i sto me je cinilo nervoznom i manje opustenom kao prvog puta,pa sam ga mozda zbog toga dozivela teze.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od daniela taj Pon Feb 18, 2008 11:47 am

Sa prvim detetom sam bila pet dana u bolnici kao proso mi je termin, pa ajde u bolnicu.Ocekivali su da se porodim za neki dan ,a ja uopste nisam ni imala bolove.To je bilo 2000godine i bio je 29 februar boga sam molila da ne bude taj dan ,i tako nakon dva dana provokacije porodila sam se 2 marta.A sa drugim detetom sam otisla na dogovoreni poradgaj.Termin je bio 12 aprila,tad sam otisla u bolnicu,kupila neke vaginalete100e i tako je poceo porodgaj.Doktorka mi je stavljala vaginalete po dve u razmaku od pola saata prvo su poceli manji bolovi,a posle sve jaci i jaci.Odneli su me na boks a ja jaucem vadite ovo dete,a doktori se smeju.Porodila sam se i nakon pregleda posteljice primetili su da fali neko parce stavili mi anesteziju i sredili me.To je bila moja avantura u skopskom porodilistu.

daniela
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 63
Godina : 41
Datum upisa : 26.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 2:53 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh