Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Pucanje vodenjaka

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Pucanje vodenjaka

Počalji od Gost taj Pon Nov 12, 2007 1:36 am

Meni licno ni pri jednom pocetku porodjaja nije pukao vodenjak,ali postavih ovu temu iz razloga sto imamo trudnica i imacemo ih jos sigurno koje ne znaju kako to izgleda i kako da znaju da je vodenjak stvarno pukao.
Ja sam inace isto tako neznajuci kako je to kad pukne vodenjak prilikom tusiranja primetila neku tecnost kako curi,u obliku sluzi ili kako vec to da objasnim,uprpila sam se misleci da je vodenjak pukao i pravac bolnica.
Medjutim ispostavilo se da do pucanja vodenjaka nije ni doslo i da su mi ga probusili tek par sati kasnije.
Molim mame da ukratko opisu to svoje iskustvo(ako su ga imale),a ujedno pomognu buducim mamama kako da se nose sa novonastalom situacijom i kako da reaguju u tom trenutku.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Re: Pucanje vodenjaka

Počalji od Andjela taj Uto Nov 13, 2007 11:26 am

Meni je u oba porodjaja vodenjak sam pukao.
Kod prvog porodjaja pukao je nakon 5 sati trudova i tada su bolovi postali intenzivniji ali nisam se jos porodila tek poslije 4 sata.
Kod drugog porodjaja pukao je poslije 8 sati trudova i porodjaj je istog trenutka zapoceo,odmah sam prebacena na sto za radjanje jer vise nije bilo razmaka izmedju trudova,trudovi su bili non-stop.
A kod nekoga pucanje vodenjaka oznacava pocetak porodjaja ali kod mene to nije bio slucaj.
Pucanje vodenjaka sam dozivjela tako kao da se dijete snazno ritnulo i udarilo me u predjelu besike i odjednom je potekla voda niz moje noge,bistra tecnost,osjecaj kao da ste se upiskile i sve mi se slilo u papuce.
Kad pukne vodenjak treba obratiti paznju na boju tecnosti,jer ako je zamucena ili zelena treba odmah poci dr.
Pucanje vodenjaka ne treba zamjeniti sa gubitkom sluzavog cepa koji je kako i sam naziv kaze sluzav i ima sukrvice,on moze oznaciti pocetak porodjaja ali moze se izgubiti i par dana prije i u tom slucaju treba se konsultovati sa dr. da on vidi sta se desava.
Ima slucajeva kada se plodova voda gubi postepeno,kada pomalo curi, ali to su rijetki slucajevi.
Uglavnom ja sam uvijek za konsultaciju sa dr. kod pojave bilo kakvh simptoma.

Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 39
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Sre Nov 14, 2007 10:50 am

Meni je vodenjak (tacnije jedan njegov deo) pukao tek 40min pre nego sto sam se porodila. Kontrakcije sam imala celog tog dana al su jace postale tek uvece. Pre toga nije ni vodenjak pukao ni sluzni cep ispao.
Tih 40min pre nego se Sofiya rodila ja sam bila u kadi s vodom i mm je primetio kako sluzava, blago krvava supstanca isplivava. Kad sam htela da se okrenem na ledja oselila sam kako mi tecnost drugacije temperature od vode u kojoj sam bila curi niz nogu. Babica je pre toga planirala da me pregleda tek za sat i po ali sam joj ja trazila da to odmah ucini i bila sam na 8cm od prethodnih 4. Jedan deo vodenjaka je ostao zarobljen pa me je pitala da li hocu da ga ona prokine. Naravno da sam htela jer su bolovi postali veoma jaki pa sam htela da se sto pre okoncaju. Nije bas bio prijatan osecaj kad je - nemam pojma cime, morala da taj deo vodenjaka povuce i probusi - ipak se sve oseti bez obzira sto neki kazu da samo izlazenje bebe boli. Meni ni usivanje ni njena provera da li ima jos krvarenja nije bilo prijatno, cak naprotiv - bolno, bez obzira na lokalni anestetik.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 5:32 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu