Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Malokrvnost

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Malokrvnost

Počalji od Gost taj Pon Nov 12, 2007 1:24 pm

nikoli je jos dok je bio beba pri vadjenju krvi ustanovljen smanjen hemoglobin.
dobili smo da pijemo legofer,tesko smo ga pili,imali problema sa stolicom,povracali,ali uspeli nekako da popijemo dve bocice.
kasnije na kontroli hemoglobin mu je bio povecan,ali jos uvek ispod proseka.
savetovali su nam da izbacimo legofer i povecamo unos gvozdja i voca i povrca koje sadrze isto.
neznam koliko je spanaca,cvekle i ostalog pojeo,ali hemoglobin se bogu hvala povecao i bio jednu crtu iznad proseka.
sada svakih 3 meseca idemo na vadjenje krvi i kontrolisanje isog.
naravno i dalje jedemo puno voca,povrca obogacenih gvozdjem.
mada su nam svaki put rekli da se cude da je on malokrvan,a tako dobro napreduje,jak je i aktivan.
obicno takva deca imaju sasvim suprotne simptome.
cak su pomislili i da je bila greska u rezultatima pa smo vadili opet,ali pokazalo se da nije doslo do greske i da je stvarno tako.
kakvi su bili vasi rezultati kod vadjenja krvi?
da li ste imali slicnih problema ili ih jos uvek imate?
ako imate kazite kako ste ih sanirali ili ako niste,kako ih drzite pod kontrolom,tj.cime hranite dete,da li mu dajete dodatne preparate na bazi gvozdja i da li je to dalo rezultata.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Re: Malokrvnost

Počalji od Veka taj Pon Nov 12, 2007 1:28 pm

Ja sa Danicom nisam imala problema, ali imam sa sobom, jer sam sklona anemiji...narocito posle operacije, gvozdje je palo bilo na 3 (normalno mislim da bese 6), i umalo me ne ostavise jos par dana duze...e ja sam sredila tako sto sam dnevno pila dve solje mleka sa kakaom, solja mleka- kasika kakao...i sredilo se gvozdje relativno brzo.

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka: 3873
Godina: 32
Datum upisa: 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Pon Nov 12, 2007 1:29 pm

obicno takva deca imaju sasvim suprotne simptome.

kakvi su simptomi malokrvnosti????kod djece????

stasi ima s tim problema

Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka: 2628
Godina: 36
Hobi: jedem pitu!
Datum upisa: 22.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Nov 12, 2007 1:43 pm

siptomi su pospanost
neraspolozenost
bledilo u licu
kmezavost tj.nervoza
manjak energije i snage,brzo se umore....
mog nikolu covek jedva uspava i odvede na spavanje
on je uvek veseo,nasmejan i raspolozen
rumen je kao jabuka
kmezav je jako retko to ja ne bi nazvala kmezav nego besan kad nesto nije po njegovom
snage i energije ima non stop,tj nema ni pet minuta mira
da se umori lako nema snse taj nikad ne miruje i sedi najvise 5 minuta,a lezi samo kad spava.
pa sad gde je tu logika,to je i doktorima bilo cudno,zato su i mislili da je u pitanju greska???????

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Pon Nov 12, 2007 1:46 pm

renata ::siptomi su pospanost
neraspolozenost
bledilo u licu
kmezavost tj.nervoza
manjak energije i snage,brzo se umore....
mog nikolu covek jedva uspava i odvede na spavanje
on je uvek veseo,nasmejan i raspolozen
rumen je kao jabuka
kmezav je jako retko to ja ne bi nazvala kmezav nego besan kad nesto nije po njegovom
snage i energije ima non stop,tj nema ni pet minuta mira
da se umori lako nema snse taj nikad ne miruje i sedi najvise 5 minuta,a lezi samo kad spava.
pa sad gde je tu logika,to je i doktorima bilo cudno,zato su i mislili da je u pitanju greska???????

neznam , ali vidis neraspolozenost, pospanost kmezavost su kod nas cesti..ali od kada je ruzno vrijeme, tako da ne moraju to biti simptomi malokrvnosti...da li se brz\o umori ili ne, neznam jos uvijek....
a sto se tice blijedila moze i zbog rijetkog izlaska iz kuce...

tako da mislim da je najbolje provjeravati krv, a ne suditi po ovim simptomima... bolje zbog nas, jer samo cemo tako biti sigurni je li malokrvnost ili ne...

Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka: 2628
Hobi: jedem pitu!
Datum upisa: 22.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mildan taj Uto Nov 13, 2007 12:03 am

Meni su moje sitne, ali imaju super krvnu sliku.Starija ima bled ten i mršava je, pa lekari uvek misle da je mali hemoglobin,. Kada uradimo analize i vide da joj je krvna slika super, više ništa ne kažu i ne pitaju.
Mlađoj je uvek bila dobra krvna slika, ali eto protekle nedelje joj je opao hemoglobin.Bila je bolesna, pa moram da pitam sutra pedijatra da li da joj ubacim neki vitamnski preparat ili je to samo posledica gripa.

Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka: 2017
Godina: 34
Datum upisa: 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andjela taj Uto Nov 13, 2007 2:10 pm

Andjela kada je imala 3.god. bolovala je gripu i tada joj je oslabila crvena krvna loza,valjda od silnih antipiretika i antibiotika koje je popila u te 2 nedelje,i naravno same bolesti.
Popila je 3. bocice legofera i to smo sanirali.Pazili smo i na prehranu,ali djeca slabo saradjuju kad treba jesti vece kolicine povrca i voca.I naravno pili smo vitamin C koji je neophodan da bi se uneseno zeljezo iskoristilo maksimalno.
Od nekih simptoma jedino je bila blijeda ali poslije 2 nedelje bolesti ko ne bi bio blijed,a i bio je zimski period.

Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka: 3577
Datum upisa: 05.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mildan taj Pet Nov 16, 2007 11:39 am

Pošto je Micica bila bolesna, opao joj je baš mnogo hemoglobin.Danas sam pitala pedijatra da li da joj dam nešto.I on mi prepisao Legofer.Kaže da mora da pije dva meseca bez prestanka da bi bilo efekta.

Mildan
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andjela taj Pet Nov 16, 2007 11:52 am

Da,i Andjela je pila 2.mjeseca,sad sam se sjetila da sam ja 2-3 puta dizala po 2bocice,tako mi dr. davala recepte jer ide besplatno za djecu.(bilo je to prije 4 godine treba mi malo vise vremena da se prisjetim :razmisli: )

Andjela
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mildan taj Ned Nov 18, 2007 4:33 pm

Piše da može dete da dobije proliv od njih.A pošto smo sada u fazi odvikavanja od pampersa, sačekaću još koji dan pa ću da počnem da joj dam.Možda bude dobila proliv, a bude u gaćicama pa mi napravi haos.

Mildan
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andjela taj Ned Nov 18, 2007 5:20 pm

Andjela nije imala proliv,naprotiv imala je tvrdu i crnu stolicu,ja sam mislila da je to normalno pa nisam nista pitala dr.

Andjela
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Pokita taj Ned Nov 18, 2007 8:51 pm

Dobar je Multi Sanosvit, zatim Revita Fe koja inace ima dvovalentno gvozdje, teletina, dzigerica ustvari meso uopste, spanac, slatko od kupina, jaja, sok od borovnice, sto vise voca i povrca!
I vitamin C jer on poboljsava vezivanje gvozdja u krvi!

Pokita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka: 123
Godina: 27
Datum upisa: 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Ned Nov 18, 2007 9:09 pm

ja dajem nikoli sve na bazi gvozdja od voca i povrca,sok od borovnice,dzigerice,hvala pokita za revitu fe,bas cu da se raspitam u apoteci dal je imaju,vitamin c je obavezan.
taj sirup legofer sam mu davala dve bocice otprilike dva meseca i jako smo se namucili,prvo da ga popijemo,a posle da ga svarimo.
imao je tvrdu i crnu stolicu,jadnicku se sva guza upalila jedva je kakio,a prvo je par dana imao zatvor,a inace kaki svaki dan nekad i po vise puta,povracao je,stalno je podrigivao valjda ga mucila kiselina i sto je najgore nije hteo ko pre da jede,jer se mucio i sa stoliom i povracanjem i bio jadan sav izmucen.
tako da ga lekari preporucuju,ali i sami kazu da sa reakcijama koje dolaze dok ga dete pije treba da se izborimo sami.
i posle dva meseca hemoglobin mu se nista ekstra nije povecao,malo jeste,ali je opet bio ispod proseka.
tako da sam na sledecoj kontroli rekla doktorki da moze bilo sta da mi preporuci i prepise samo ne taj legofer.
tako da ja preporucujem bolje povecati unos voca,povrca,sokova koji sadrze fe,eto preparata koji ga imaju i vitamina c i da ce sve vremenom biti dobro,nego piti taj legofer i samim tim gledati kako se dete muci od reakcija koje dolaze nakon njegovog apsorbovanja u zelucu.
mi smo vam ziv primer za to.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vekiks taj Uto Nov 20, 2007 11:51 am

Sirup Ferum
Sirup Sanosvit
Revita
Meso u ishrani
i bice bolje

vekiks
Novi član
Novi član

Broj poruka: 27
Datum upisa: 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mildan taj Sre Nov 21, 2007 4:55 pm

Juče sam počela da dajem Miciju Legofer.Stvrdla joj se stolica.Taman su juče završile sa kutijom Revite Fe.
Danas sam kupila Pikovit pastile za stariju.Nisam nikad do sada, pa rekoh da probam, pošto ona voli da sisa bombone.

Mildan
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu