Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Carski rez?

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Carski rez?

Počalji od Ivana taj Sre Okt 17, 2007 1:00 pm

Kako ste prosle na carskom-da li je stvarno tako dobar,kao sto sama rec kaze? Koliko vas je rana bolela posle toga...??

Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 29
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Re: Carski rez?

Počalji od Veka taj Sre Okt 17, 2007 8:33 pm

Ja se nisam porodila carskim rezom, ali sam imala operaciju gde je rez isti kao kod carskog, i nesto mi se cini da i nije bas tako carski osecaj, a narocito sto ostane oziljak koji posle nosis... Sad

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 35
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ane taj Sre Okt 24, 2007 1:02 am

Carski je zbog toga sto su se tako poradjale carice. Inace ne zbog toga sto je osecaj carski. Jer nakon ovakvog nacina porodja ne samo sto boli i zateze rana (najvise dve nedelje), nego kad se probudis boli grlo, tera te da kasljes, a ne mozes zbog rane itd.
Al ako se uzme da se ne muci rodilja, za razliku od prirodnog porodjaja (mada i ovde nije svaka prica ista, neka prodje lakse za razliku od druge) i da je beba ne izmucena, onda je bolji carski.
Inace kako i da uzmes moraju da te preseku - dal ovako il onako ima sec, sec. :|

Ane
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 301
Godina : 43

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Sre Okt 24, 2007 1:05 am

Ane ::Carski je zbog toga sto su se tako poradjale carice. Inace ne zbog toga sto je osecaj carski. Jer nakon ovakvog nacina porodja ne samo sto boli i zateze rana (najvise dve nedelje), nego kad se probudis boli grlo, tera te da kasljes, a ne mozes zbog rane itd.
Al ako se uzme da se ne muci rodilja, za razliku od prirodnog porodjaja (mada i ovde nije svaka prica ista, neka prodje lakse za razliku od druge) i da je beba ne izmucena, onda je bolji carski.
Inace kako i da uzmes moraju da te preseku - dal ovako il onako ima sec, sec. :|

Potpisujem...

Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 38
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Ned Okt 28, 2007 7:20 am

Skoro sam citala o privatnim klinikama u Londonu gde se po zelji poradjaju uz carski. Naravno i debelo plate za to. Ceka ih posle svega i plasticni hirurg pa sredi da budu kao nove. Meni su to primadone kojima ni epidural nije dovoljno dobar da kroz porodjaj prodju bez bolova. Iskreno- sto bi prolazila kroz svo to secenje i oporavak koji jako dugo traje ako ne moras.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Pokita taj Ned Nov 04, 2007 7:34 am

Ma ima da uvedu i vestacku oplodnju po zelji (kad moze i prirodno bez problema)!

Što da se ljudi muce :haha:

Pokita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 123
Godina : 30
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emica07 taj Ned Nov 04, 2007 10:14 am

U Srbiji su lekari svi za to da samo u posebnim slucajevima rade carski. Mozes ti da zelis do sutra ali su oni veliki protivnici carskog.Ja sam se poradjala prirodno bez epidurala. Ali znam neke koje su se carski i jos 15 dana nisu mogle sebi da dodje nesmeju da se smeju da kaslju da kijaju. Rana ih boli a ja posle par dana hop cup poskocicu.

Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Ned Nov 04, 2007 10:20 am

to bi trebalo tako biti da se carski rez radi u odredjenim situacijama, procjenjenim tokom trudnoce ili u vrijeme poroda...
i kod nas vazi pravilo da samo tada ide carski..
medjutim ja sam u bonici lezala 15 dana i nagledala sam se svacega tako da sam dosla do zakljucka da - para vrti gdje burgija nece...

inace, ja sam se porodila na carski,zato sto mi je termin presao dvije nedjelje, nisam reagovala na indukciju danima, nisam se otvarala i poslali me na carski bez bolova(dobro mozda malo boljelo)..

Dy
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja taj Ned Nov 04, 2007 10:23 am

Emica07 ::U Srbiji su lekari svi za to da samo u posebnim slucajevima rade carski. Mozes ti da zelis do sutra ali su oni veliki protivnici carskog..

Potpisujem!
Ja sam pre porodjaja isla po privatnim klinikama i raspitivala se za cene epidurala i carskog i cak ni tamo nece da rade carski rez ako nije indukovan!
A ako nekog interesuje, porodjaj sa epiduralom i lezanje u apartmanu 3-4 dana kod Papica 1200 eura! Pa ko voli...

maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 32

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Pokita taj Ned Nov 04, 2007 12:44 pm

maja ::
Ja sam pre porodjaja isla po privatnim klinikama i raspitivala se za cene epidurala i carskog i cak ni tamo nece da rade carski rez ako nije indukovan!

Valjda indikovan:lol:

Kako to da na privatnom klinikama obavljaju porodjaje, ja za to prvi put cujem.
Kod nas u Nisu samo u gradskoj bolnici a klinike moze samo za vodjenje trudnoce, pregledi pre trudnoce i ostali ginekoloski.
Jedino kiretaza do 10-te nedelje moze da se radi privatno.
A operacije i porodjaji iskljucivo u bolnici!

Pokita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 123
Godina : 30

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ane taj Ned Nov 04, 2007 12:46 pm

I kod nas ne radi se po zelji CR. Veliki su protivnici. Cak i mene su tokom cele trudnoce ubedjivali da se porodim prirodno. Al plasila sam se jer sam operisana na noge (kukovi i karlica)8 puta od iscasenih kukova i jos zbog toga sto sam jedva nakon 8 godina ostala trudna. Na kraju morala sam da donesem od ortopeda mislenje t.j potvrdu da ne smem da se poradjam prirodno.
Inace kad sam pre nekoliko meseci bila na kontrolu za noge - ortoped mi je rekao da ne smem ni da pomislim na prirodni porodjaj. Cak ne smem da dozvolim ni da se ceka da se beba spusti nisko za izlazak, pa onda da se pravi CR jer moze to da mi napravi probleme na kukovima i karlici.
Tako da i moja nadanja da mozda za drugo bebe mogu da pokusam epiduralom - propala su. Crying or Very sad

Ane
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 301
Godina : 43

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emi taj Ned Nov 18, 2007 10:48 am

Ja sam se porodila carski rezom.
Rana me uopste neboli, ali bolela je uzasno mesec dana , a sad osecam ko da mi stomak kamen!!
Morala sam da se tako porodim posto je Milena "veliko" bebe, bila je 4150gr. a ja se nisam otvarala vise od 5 prsta.Mucila sam se 12 saati i onda pod itno mi uradili carski.
Carski DA ali ako imas ko da ti pomogne kad stignes kuci sa bebom, taj prvi mesec zatosto je uzasno tesko..........nisam mogla da podignem dete toliko me bolelo.

Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 33
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Ned Nov 18, 2007 10:57 am

Moja se prijateljica pre mesec i po dana porodila carskim i tek sam je prosle nedelje videla - nikud nije izlazila. Oporavak joj je bio jako dug i kaze da jos uvek nije svoja. Pila je lekove protiv bolova 4 nedelje dete uopste ne nosi u nosiljci vec sve u kolicima vozi. Ovo joj je drugi carski i kaze da je bio gori od prvog. Jako mi je bilo zao jer je jako fina zena...
A komsinica moja (dvaput se vaginalno porodila) koja je sve vreme bila tu dok je Ezmi opisivala kako joj je carski bio mukotrpan na pitanje kako bi se porodila sa sledecim detetom, ako ga bude imala, rece: "Carskim" na zaprepascenje nas 4 prisutne! Neki ljudi bas znaju sta hoce!

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emi taj Ned Nov 18, 2007 11:06 am

Cogswell ::. Ovo joj je drugi carski i kaze da je bio gori od prvog. !

Ja sam cula da ako ti je prvi porodjaj carskim, onda moras opet i za drugo sa carskim rezom??????????

Emi
Elitni član
Elitni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Ned Nov 18, 2007 11:14 am

Ne mora da znaci Emilija. Mi smo se upoznale jer smo zajedno isle na jogu za trudnice i ona je isla bas dugo i redovno jer se nadala vaginalnom porodjaju. Ovde lekari odluce da li moras ali cesto se desi da ne mora. Zna se mislim tek kasnijih nedelja ali ne znam po cemu. Njoj je ovaj drugi bio planiran a prvi hitan kao i tvoj.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emi taj Ned Nov 18, 2007 11:17 am

http://www.mojvideo.com/video-carski-rez-video-poroda-s-carskim-rezom/d92b0b8a0e78a32c5c08

Emi
Elitni član
Elitni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Ned Nov 18, 2007 11:46 am

Joj Emilija! Meni se onaj deo sa razvlacenejm nimalo nije dopao. Znam da majka nista ne oseca ali ipak... nije mi bio lep prizor a obicno uopste nemam problema sa gledanjem tih stvari. Svaka cast majkama koje kroz ovo prodju!

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andjela taj Ned Nov 18, 2007 8:39 pm

Moja jetrva se porodila CR-om i ona kaze da bi opet to uradila,njoj je oporavak stvarno bio brz,rana je boljela mozda 3-4 dana dok je jos bila u bolnici i dok su se jos babice brinule o bebi,a kad je dosla kuci poslije deset dana bila je ko nova,spremna za samostalnu brigu o bebi.Ona je morala na carski posto beba u toku porodjaja nije uspjela da se spusti.
Ja sam se oba put porodila potpuno prirodno bez ikakvih lijekova,ali najgora mi je ona epizotomija,mislim da boli kao i rana od carskog(mozda i gore)!

Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 39
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Ned Nov 18, 2007 8:57 pm

Jao ja sam ovo jedva odgledala,mislim da ne bi mogla da prisustvujem tome u svesnom stanju,jeste da nista ne osecas,ali....
Ipak bi mi bilo bolje da me uspavaju pa onda nek rade sta hoce.
Sto kaze Milica svaka cast majkama koje prodju kroz ovo.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Ned Nov 18, 2007 9:09 pm

Ja sam imala operaciju sa rezom kakav je carski, i mislim da nikad ne bih zelela carski rez...kako vec rekoh rez je rez, seku se misici...Jesam za varijantu carskog reza ako za to postoje opravdani razlozi i ako lekar smatra da je to najsigurnije....a ovaj snimak nisam ni pokusala da odgledam, jer zaista ne bih mogla...

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Ned Nov 18, 2007 9:11 pm

Ja sam se porodila na carki , ali ovaj video stvarno nemogu gledati..bolje se osjecam kada neznam kako je to sve izgledalo. (mislim, znala ili ne ..isto mi je)

Dy
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emi taj Sre Dec 05, 2007 11:06 pm

Ja sam ovaj video gledala pre porodjaj ali nisam znala da cu se bas tako poroditi....zamislite kako je bilo meni kad su rekli hitno carski a meni se ovaj video motao u glavi Shocked

Emi
Elitni član
Elitni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emica07 taj Sre Dec 05, 2007 11:52 pm

mala Milena ::Ja sam ovaj video gledala pre porodjaj ali nisam znala da cu se bas tako poroditi....zamislite kako je bilo meni kad su rekli hitno carski a meni se ovaj video motao u glavi Shocked
Mogu samo da zamislim kako ti je bilo.

Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emi taj Čet Dec 06, 2007 1:00 am

Izgubila sam se skroz, morali su da mi daju inekciju za smirenje...onda su me opili, bila sam pod totalnoj anesteziji, a kad sam se probudila nisam znala gde sam....Trebalo mi malo vreme da kazem svoje ime..Strasno

Emi
Elitni član
Elitni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ZZ taj Uto Dec 25, 2007 11:17 am

Prvi porodjaj mi je bio prirodan,drugi carski..moje iskustvo sa carskim rezom je lepo,pogotovo što je bio planirani,a ne hitan..rana me bolela samo prva dva dana,posle je bilo podnošljivo,a kad sam došla kući,uveliko sam bila na nogama i radila sve sama oko bebe..valjda je sve to individualno..

ZZ
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 445
Godina : 46
Datum upisa : 16.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 5:26 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći