Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Najlepsi obicaj

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Najlepsi obicaj

Počalji od Gost taj Pon Nov 05, 2007 8:18 am

e,pade mi na pamet ova tema,pa resih da je postavim.
koji je po vama najlepsi svadbeni obicaj?
kako je izgledala vasa svadba tadicionalno (sa puno zvanica,muzika,pozivnice,buklija,bacanje bidermajera,skidanje podvezice,prenosenje preko praga,darivanje,kicenje svatova,devera,kumova,kupovanje mlade,kradja mladine cipele i otkup iste od strane kuma ....)
ili je protekla u mirnijoj atmosferi uz prisustvo rodbine ,kumova i najblizih prijatelja?
da li ste imale dugu vencanicu sa pratecom opremom(veo-sesir,rukavice,torbica)
ajde setite se jednog od najlepsih dana u svom zivotu kad svaka zena ima osecaj da je princeza iz bajke i podelite sa nama svoja iskustva.

Poslednji izmenio dana Uto Nov 06, 2007 12:35 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Re: Najlepsi obicaj

Počalji od Daca taj Pon Nov 05, 2007 8:37 am

uh festa sa 250 gostiju UZAS sve sto prati to tj ovako kako si opisala ovde

tadicionalno (sa puno zvanica,muzika,pozivnice,buklija,bacanje bidermajera,skidanje podvezice,prenosenje preko praga,darivanje,kicenje svatova,devera,kumova,kupovanje made,kradja mladine cipele i otkup iste od strane kuma ....)
da je sad pravim dobro bi razmislila dal bi ista od svega bilo! Rolling Eyes

Daca
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 263
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Pon Nov 05, 2007 10:39 am

Na mojoj svadbi nije bilo obicaja. Ne znam nikakve obicaje, niti sam to htela da radim

Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tamara taj Pon Nov 05, 2007 11:04 am

Kod mene na svadbi je bilo svega sto si navela osim kradje mladine cipele. Joj kad se samo setim koja je to ludnica bila...

Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Uto Nov 06, 2007 12:26 am

Jao mi smo imali dve svadbe potpuno suprotne jedna drugoj!
U Srbiji je bilo obicaja ali jako malo. Bilo je izvodjenja mlade- brat me izveo iz kuce. Igrala sam snaskino kolo- naterase me na prevaru iako smo se mesec dana svadjali jer nisam nikako htela da igram niti korake htela da naucim pa sam tu na svadbi ucila pod dugom haljinom. Bilo je "kume izgore ti kesa", bacanja bidermajera (okrenula sam se i bacila ga sestri) i lomljenje pogace od strane mog tate i svekra kao znak povezivanja dve porodice. Ako se dobro secam to je bilo sve al pogledacu ponovo DVD-je pa cu vam reci ako sam nesto ispustila.
Nije bilo kupovine, darivanja jer ja to nikako nisam htela a kao izgovor mi posluzilo "sta hocete da ovi Englezi pomisle?" mada nisam to mislila. Bilo je 80 zvanica- poceli od 50 najblizih. Ja iskreno nisam htela tu svadbu al sad mi drago sto su me moji nagovorili.
U Engleskoj smo se vencali u crkvi i bilo je prelepo- sa bacanjem latica kad smo izlazili, redom za docekivanje gostju kod kuce, prijemom i ruckom sa govorima kuma, mladozenje, mog svekra i tate i partijem uvece. Na rucku je bilo oko 60 a uvece 120 gostiju. Svekar i svekrva imaju kucu sa ogromnim imanjem pa je svadba bila napolju i vreme je bilo prelepo. Bend koji je svirao imao je 14 clanova a imali smo i DJ-a za pauze.
Ja sam se na obe svadbe nenormalno izigrala i super provela! Drago mi sto su bile dve toliko drugacije.
Inace haljinu sam imala dugu sa golim ledjima- kosa prvi put skupljena a drugi u kovrdzama- skupljen samo gornji deo.
Postavicu slike da nas vidite...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Uto Nov 06, 2007 12:06 pm

Mi prvo nismo hteli svadbu, pa nas nagovorili, pa ja onda nisam htela vencanicu, pa moja sestra plakala kod majke, pa se ja sazalila, e a onda rekla da vencanica koju nosim mora da ima veo, svadba ne sme da bude sa vise od 150 gostiju sa obe strane, skresala spisak mog oca od 200 na 80, prodavali me (prodala me drugarica za dobre pare, hihihihi), pa onda ono lomljenje pogace iznad mladine glave, nismo mogli da izbegnemo darivanje kuma i starog svata, malo mi bilo glupo, lazem- mnogo mi bilo glupo, ali sad ne zalim pare date na te darove, pa ih onda ja kitila onim kicankama, pa vencanja u crkvi i bacanje bidermajera, pa vencanje u opstini, vesto sam izbegla bacanje sita, jednostavno ga nismo kupili, Razz a onda odlazak u restoran, pa prvi ples, veselje oj-ha, svi bili na nogama, pa onda pozdravljanje sa gostima uz casicu rakije (pitajte admina kako je to proslo- ako ga sram da vam prizna pricacu vam ja, hihihi).......a ja nosila vencanicu kakvu sam zamisljala- vise licila na obicnu haljinu nego na vencanicu, izrez u obliku camca, i veo, kosa podignuta...ma stavicu slike pa cete videti....

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 35

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Uto Nov 06, 2007 9:53 pm

moja svadba je imala oko 150 zvanica,imali smo lepe pozivnice,lep restoran,muziku,svi su bili veseli ukljucujuci i mene iako sam bila u 5 mesecu.
igrala sam na stolici i bila zvezda veceri.
stvarno mi je ostala u lepom secanju.
ta trema toga dana da li ce sve proci kako treba,pa odlazak frizeru,na sminkanje ,moj muz se potrudio i dao sve od sebe da se taj dan osecam ko princeza.
imala sam vencanicu,sa velom i dugim plastom,rukavice,torbicu.
bilo je i darivanja,kicenja,prvi ples,skidanje podvezice,bacanje bidermajera,kradja mladine cipele tj.moje.ma super je bilo.
secam se i da nam je tog dana kuca bila zatrpana gostima iz cele srbije koji su ostali da prespavaju ko je gde stigao,tako da smo mm i ja prvu bracnu noc prespavali kod komsinice tj.mame od moje kume,jer nismo imali gde.
neki mali krevet,ja trudna ali smo se nekako ususkali i zaspali zagrljeni.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Uto Nov 06, 2007 11:02 pm

I ja sam bila na kraju petog meseca za obe svadbe al sam igrala kao nikad dotad. Sandale sam u Srbili izula i obula ravne jer stopala vise nisam osecala. Engleze smo odusevili koliko i kako mozemo da igramo jer nismo stali od 12 do 23h. :igram: Pa ni tad ne bi nego smo vec sutradan imali let za London i morali smo da cuvamo snagu i za sledecu svadbu, samo 6 dana od tad.
Pozivnice smo imali rucno radjene (ja sam ih radila) a u vencanicu sam se zaljubila odmah kad sam je videla u casopisu i obrnula Srbiju da je nadjem. Posto je spanska planirala sam da mi je Benova teta koja tamo zivi posalje ako je ovde ne nadjemo.
Obe nase kuce su bile pune gostiju iz Engleske, Grcke i Kanade a rodbina iz Makedonije je bila kod nane. Ben i ja smo prvu bracnu noc proveli u apartmanu hotela u kom je bila svadba a ovde me je preneo preko kucnog praga al je obecao da ce ponovo kad budemo kupili svoju kucu a onda opet kad se budemo useljavali u onu koju cu ja projektovati a on graditi (arhitekta i gradjevinac!).
:zurka1:

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emica07 taj Uto Nov 06, 2007 11:19 pm

Ja sam se udala u 8 mesecu trudnoce sa ogromnim stomakom. A pre toga sam zivela sa muzem godinu dana tako da nismo imali prodavanje mlade. Ja nisam htela veliku svadbu nego samo naj uze jer nisam mogla ja to sve da izdrzim. Prvo uopste nisam htela ni to nego samo mi i kumovi posto sam plakala jer nisam mogla da nadjem vencanicu zbog stomaka. Pa kad nadjosmo to banda me nagovorila na ostalo.

Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Uto Nov 06, 2007 11:37 pm

Iha, ja bila u 7. mesecu- pesma- ja sam mala garava crna tvoja ciganka- ja se vrtim i skacem ko pomahnitala
svi na kolenima oko mene, moja majka se veseli i ,pricala mi, moli Boga da se ne porodim pre vremena.....

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Sre Nov 07, 2007 10:10 pm

najljepsi obicaj sa svadbe je onaj kada dodjemo kuci, onako umorni legnemo na krevet i brojimo pare..hihiihihiih

ja sam imala svadbu sa 600 ljudi.... haos..presvadjala se tokom organizacije sa svima... i na kraju nesto uzpjela izbjeci nesto ne..
uglavnom izbjegla sam ono sto najvise mrzim a to je kada mlada hoda od gosta do gosta i daruju je..to bas ne volim, i bezvezno mi je..
kod nas pjevac rekao, ko zeli da daruje mladence ima korpa sa kbvertama, neka uzme i nekai m pridje..
tako da ko je zelio prilazio i darivao....

ostalo je bilo ludilo, zurka do zore...

Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 38
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emi taj Sre Dec 19, 2007 11:09 am

Veka ::Iha, ja bila u 7. mesecu- pesma- ja sam mala garava crna tvoja ciganka- ja se vrtim i skacem ko pomahnitala
svi na kolenima oko mene, moja majka se veseli i ,pricala mi, moli Boga da se ne porodim pre vremena.....

hihihihihihi Veko svaka cast......mogu da zamislim kako je bilo tvojoj majci.

Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 33
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Sre Dec 19, 2007 9:13 pm

meni je lijep obicaj, za svetog Nikolu..Juce se probudili i cizmice na prozoru, za anastaisju, za mamu, za tatu...

Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 38
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Čet Dec 20, 2007 12:42 am

Meni je najlepsi bozicni obicaj...badnjak, svece, zito, Badnje vece mi je mnogo lepo..pun sto svacega, kaze da na stolu treba biti onoliko razlicite hrane koliko je bilo apostola

Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Hobi : sex na ex

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Čet Dec 20, 2007 4:02 am

da i meni se svidjaju bozicni obicaji izmedju ostalog paljenje badnjaka,unosenje slame ispod stola i ne diranja iste do kraja bozica,cesnica ili ti pogaca kao i novcic sakriven u njoj,deca koja dolaze i korindjaju to mi je tako slatko i simpaticno,zito sa kandilom u sredini ,i sto rece milica puno hrane i kolaca na stolu i bogata trpeza,sa svecom koja je obavezna.....
jedva cekam!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mama_daisy taj Pon Dec 24, 2007 2:18 pm

Ja sam na svadbi bila 5. mesec. Pravili smo u jednom restoranu, bilo je oko 170 zvanica ( vecim delom nase drustvo, nije bilo onih baba i deda koje i ne poznajemo, a kao su neki rod, to nikako nismo hteli), vencanje je bilo tu u restoranu, a vencanje u crkvi jos nije bilo, jer je kad je bila svadba bio Post. Sto se obicaja tice...Pa oni su dosli po mene, dever me je "kupio" od brata za neke sitne pare Very Happy posle me je sveki okitila (narukvica, ogrlica, mindjuse) i drugarice su mi lomile pogacu iznad glave...i to je to kuci...Posle smo svi otisli u restoran, tamo sma posle vencanja bacala bidermajer, odigrali smo prvi ples i svadba je bila fenomenalna, svi su djuskali i pevali....Bas je bio super provod, kao na nekoj zurci......

Obicaje ovako volim za Bozic, obozavala sma kad sam bila manja kod prve komsinice, kad se baca zito i orasi pa deca pijucu, bas je bilo zanimljivo...Paljenje badnjaka, novcic u pogaci, sve su to divni obicaji...

mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 33

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Maserka taj Pon Jun 23, 2008 7:30 am

svadba --hm
uvek sam sanjala kako cu da izgledam kao princeza na taj sretni dan, ali to je bio san

udala se u ratu , imala pravu ratnu malu svadbu,na vencanje trckarali izmejdu ulica da nas nebi snajper pogodio, vencala se u kompleticu koji sam kupila povodmo naseg prvog izlaska.

i sve u svemu ja sam sretna jer imam moju dragu i voljenu osobu pored sebe,

od obicaja obozavam nasu Krsnu slavu , 7.Januar nas bozic,

Maserka
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 157
Godina : 47
Datum upisa : 27.05.2008

http://www.runboard.com/bcarstvosnova

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tanasija taj Pon Jun 23, 2008 8:26 pm

ja sam se udala bez bilo kakvih obicaja, rucak za 40 ljudi racunajuci i nas.
ja sam oduvek htela svadbu i sve obicaje, ali su okolnosti bile takve da to nije bilo izvodljivo. mislim da ce moj tata to da zamera i janku i meni do kraja zivota.

www.telenetshop.rs

tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 5:32 am

Sponsored content