Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Alergija na gluten

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Alergija na gluten

Počalji od Emica07 taj Ned Nov 04, 2007 10:52 am

Ustvari to nije alergija nego bolest. Cerka moga brata boluje od toga. Ima 6 godina i do sada nema sta nisu radili da bi se toga resili. Prvo to je vrlo skupa bolest iz razloga sto iziskuje skupe namirnice za ishranu i lekove. Skoro je ministar zdravlja stavio na listu lekova koji se uzimaju na recept i lekove za ovu bolest. Brasno ko je smeju da koriste je naravno retko u Srbiji i tu gde ga ima cena je frapantna. A da nempominjem da slatkisa za ovu decu nema u Srbiji. Mi imamo tu srecu da joj sve kupujemo preko pa ona ima sta da jede a sta da rade oni koji nemogu...
Najteze mi je kad npr odemo na rodjendan neki a ona jadna sve gleda uzela bi a nesme. Mi moramo sa sobom da nosimo uvek za nju te njene posebne kolacice da nebi trazila ove normalne.
Danas su bas bili kod lekara a on izjavio da ce poceti sa uvodjenjem normalne ishrane ali po striktnom jelovniku pa cemo da vidimo

Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 35
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Re: Alergija na gluten

Počalji od Jelena taj Pon Nov 05, 2007 3:24 am

Iskreno do pre neki dan nisam ni znala za ovu bolest(dok nisam videla na tv-u)To je strasno.Kad li ce ova Srbija stati na noge?!

Jelena
Novi član
Novi član

Broj poruka : 14
Datum upisa : 27.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Re: Alergija na gluten

Počalji od Emica07 taj Pon Nov 05, 2007 10:32 am

Srbija nikad a mozda ne ni tad.

Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416