Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Nastava u prirodi

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Nastava u prirodi

Počalji od Viki de Marko taj Sre Okt 17, 2007 12:17 pm

Ili rekreativna nastava.

Poslati dete ili ne?
Neka deca se u prvom razredu prvi put odvajaju na duze vreme od roditelja. Cak ne idu ni kod bake i deke, koji podjednako brinu o njima. Odlaze da budu veliki, samostalni i da sami brinu o sebi. Odlaze da se druze sa drugovima. Odlaze na celih nedelju dana. No pale affraid I sta sada? Nedelju dana!? Twisted Evil Twisted Evil

Kako ce prvi put curica koja ima kosu do struka sama da je opere?
A mame se toga sete dan pred polazak. I onda suze, kosa zavrsi na podu frizerskog salona, bradica drhti. Nema vise Zlatokose, nema vise mastanja o balkonu, kosa otisla bespovratno.
Savet: pocnite da ih ucite da se sami kupaju bar godinu dana pre rekreativne. Neka to bude i vas psihicki uvod u razdvajanje od dece. Kada su spremni, i vi ste smireniji.

Kako ce odneti torbu?
lako. Samo im potrpajte sve sto moze da im zatreba. Jedno 10-tak dzemperaako je hladno + 10 majica ako je toplo, (7 za svaki dan +3 ako se isflekaju). Naravno da se salim.
Treba im pakovati sto manje. I naravno ne najnoviju garderobu. I onako ce ili da pogube ili ce roditelji na prvom sledecem roditeljskom sastanku da razmenjuju garderobu po sistemu: izgubljeno - nadjeno.

Sta ce jesti?
Glupo pitanje. Imaju obezbedjena 3 glavna obrok i 2 uzine. Posle puno setnje, uz drustvo svojih vrsnjaka, svi ce jesti sve, i ono sto ne jedu kod kuce.

Da li ce plakati i tugovati za mamom?
Na nase razocarenje ili srecu - nece. Bice odusevljeni.

Maskenbal
Obicno u organizaciji postoji i vece predvidjeno za meskenbal. Ne zaboravite da im spakujete masku. Maska ne mora da bude profesionalna, moze da bude napravljena od prirucnih stvari.
Napr. Gorska vila, malo cveca i lisca, koje ce pokupiti pri setnji. Naucite je kod kuce da ih rasporedi po garderobi i kosi.
Napr. Sorc i majca, fudbal ispod ruke i eto nam fudbalera.
Vazno je da se zabave.

affraid Lele, koliko je sati, a ja sutra cuvam sestrinu bebu.

Pozdravljam vas nastavak sledi.......

Viki de Marko
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 412
Godina : 43
Hobi : grafika, grafika i grafika
Datum upisa : 16.10.2007

http://www.svetgrafike.com/Forums/viewtopic/t=274.html

Nazad na vrh Ići dole

Re: Nastava u prirodi

Počalji od Veka taj Sre Okt 17, 2007 12:21 pm

Iscekujemo nastavak ovoga....ne znam da li da se radujem ili da placem kad pomislim da sve ovo ceka i mene! Shocked

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 35
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Sub Nov 03, 2007 10:36 am

Super tema Viki! Ja ostavila Sofiyu na dva sata da odemo na prijateljevu proslavu rodjendana u restoran i sve vreme mislila kako li se moja mama sa njom snalazi. I ko za baksuz ona plakala cele veceri! To je sa sedam nedalja a kako li ce da bude sa sedam godina!
Podrzavam Viki u tome da decu treba poslati na rekreativnu jer ona u tome stvarno uzivaju! Ja jesam kao mala i odrasla sam da budem veoma samostalna i da se lako snalazim. To zelim i za svoje dete!

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ZZ taj Čet Dec 27, 2007 9:58 am

Laki je na prvu rekreativnu otišao u drugom razredu..u prvom učiteljica nije htela da ih vodi jer su u septembru krenuli u školu,a rekreativna pala odmah početkom oktobra..smatrala je da ih jako malo poznaje i nije htela da se upušta u tu avanturu..

onda je došao drugi razred i prvo odvajanje od mame i tate na celih osam dana..ne računam to što je znao da prespava kod mojih jer živimo u istom gradu..

on je to sve super podneo,a mi smo bili kao u ludilu tih osam dana..posle je već bilo lakše..
deca tamo zaista uživaju,a dokaz za to je top što Laki još uvek priča o nekim dogadjajima iz tog perioda..

ZZ
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 445
Godina : 46
Datum upisa : 16.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 4:38 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh