Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Autizam

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Autizam

Počalji od Milica taj Čet Nov 01, 2007 12:36 am

First topic message reminder :

Ko o cemu ja o tome...samo iz velikog straha.
Dakle. Jutros sam Nataliju vodila na kontrolu zbog grla. Posto je ona sada u periodu kada treba da primi zloglasni MMR, skupila sam hrabrost da njenog lekara pitam da li je istina to sto se prica. Kaze on da jeste. Licno on ima pacijentkinju koja je ostala na nivou zeca, a bila je prepametna. Statistike pokazuju da je od prilike danas svako 4 hiljadito dete ugrozeno, a da od kada su pocele vakcinacije naglo je porastao broj obolelih od leukemije, a od kada se koriste skeneri i rendgeni porastao broj malignih oboljenja. Prporucio mi je da MMR ne primi pre druge godine, ukoliko ne mora zbog vrtica. Izvinite ako ima gresaka, ja sam danas out.

Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Re: Autizam

Počalji od Milica taj Sub Dec 08, 2007 12:03 am

Ajde

Milica
Povratnik
Povratnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tamara taj Uto Dec 18, 2007 12:06 pm

Evo i ja se upisem ovde posle 12 dana. Anja nije imala nikakvu reakcija na MMR!!!!! :igram: Sad se mnogo lakse dise kad smo i to prebrodili!

Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andjela taj Uto Dec 18, 2007 7:58 pm

Super Tamara,eto nemas vise brige!

Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 39
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tamara taj Uto Dec 18, 2007 8:43 pm

Ma samo i kad je to proslo! Ziva nisam bila prethodnih dana!

Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Uto Dec 18, 2007 9:15 pm

Super da je sve mirno proslo

Milica
Povratnik
Povratnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Uto Dec 18, 2007 9:24 pm

da, eto i meni je drago sto je sve dobro proslo! :zurka1:
kiss za anju!!!!!!!! :volim:

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Pon Dec 24, 2007 9:56 pm

Vrste žive pronađene u timerosalu, konzervansu korištenom u dječjim cjepivima sumnjiči se za pojavu autizma. Roditelji autističke djece uvjereni da je timerosal glavni krivac!

Američki Centar za kontrolu bolesti i prevenciju objavio je studiju koja još jednom pokušava opovrgnuti tvrdnje o povezanosti autizma i jedne vrste žive pronađene u timerosalu, konzervansu korištenom u dječjim cjepivima. Međutim, mnogi roditelji autistične djece i dalje su uvjereni da je timerosal glavni krivac.

Timerosal sadrži blagu formu žive i 70-tih godina prošlog stoljeća je bio korišten kao konzervans u cjepivima. Strahovanja u vezi sa timerosalom pojavila su se krajem 90-tih godina, kada su znanstvenici u ograničenom istraživanju na 12-ero djece u Britaniji nagovjestili moguću vezu autizma i nekih crijevnih bolesti sa cjepivom za difteriju, pertusis i rubeolu. Kao mjeru predostrožnosti, nadležni u američkom zdravstvu su 1999. godine preporučili da se timerosal postupno povuće iz proizvodnje cjepiva. Neki od britanskih istraživača su kasnije opovrgnuli svoje nalaze. Druga studija iz 2004. zaključila je da nema dokaza da živa u timerasolu uzrokuje neurološke ili psihološke probleme. No, sjeme sumlje je bačeno pred očajne roditelje.

Najnovija studija objavljena u prošlom broju New England Journal of Medicine, trudi se ponovno odagnati strah u vezi sa timerosalom. Studija je pratila više od 1000 američke djece koja su primila cjepiva koja su sadržavala živin konzervans. Djeca uzrasta od 7 do 10 godina su ispitivana na neuropsihološki utjecaj žive na sposobnost govora i fizičku koordinaciju. Autori studije su zaključili da dokazi ne podržavaju vezu između ranog izlaganja živi od cjepiva sa timerosalom i funkcioniranja mozga.

Rasprava se nastavlja, jer roditelji kažu da najnovija studija nije mjerodavna, jer nije bila posebno usredotočena na autizam.

hr
21.12.2007.

Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 38
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Pon Dec 24, 2007 11:57 pm

NNe znam sta da mislim. Vakcinu mora primiti a ja cu umirati...dok ne prodju dani inkubacije..uh,puh

Milica
Povratnik
Povratnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emi taj Čet Jan 24, 2008 2:03 am

Kakav je taj fizioloski autizam?

Emi
Elitni član