Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Autizam

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Autizam

Počalji od Milica taj Čet Nov 01, 2007 12:36 am

Ko o cemu ja o tome...samo iz velikog straha.
Dakle. Jutros sam Nataliju vodila na kontrolu zbog grla. Posto je ona sada u periodu kada treba da primi zloglasni MMR, skupila sam hrabrost da njenog lekara pitam da li je istina to sto se prica. Kaze on da jeste. Licno on ima pacijentkinju koja je ostala na nivou zeca, a bila je prepametna. Statistike pokazuju da je od prilike danas svako 4 hiljadito dete ugrozeno, a da od kada su pocele vakcinacije naglo je porastao broj obolelih od leukemije, a od kada se koriste skeneri i rendgeni porastao broj malignih oboljenja. Prporucio mi je da MMR ne primi pre druge godine, ukoliko ne mora zbog vrtica. Izvinite ako ima gresaka, ja sam danas out.

Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Re: Autizam

Počalji od Pokita taj Sub Nov 03, 2007 7:21 am

Pa tu vakcinu bi onda trebalo da izbace iz upotrebe ako postoji mogucnost za to.

Ajde da je u pitanju vakcina protiv side pa da kazemo rizik od vakcine je bolji nego ta bolest a ovo mislim pa bolje da dete prelezi male boginje i zauske i rubeole (ni jedna nije kobna po zivot) nego da se strahjuje za autizam.
Ja za to nisam znala, Ana je primila kada je imala 14,5 meseci.

Pokita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 123
Godina : 30
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Sub Nov 03, 2007 7:38 am

Mi tek treba da primimo i ja sam van sebe. Meni je doktor rekao da mora da primi kad krene u vrtic, ali u Zemunu u Domu zdravlja roditelji su masovno potpisali da deca ne prime ni jednu vakcinu. jedino sto je jako bitno je da se imunizira protiv rubeole. Ima tekst o autizmu u novoj VIVI, i ja ne znam sta da mislim

Milica
Povratnik
Povratnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Pokita taj Ned Nov 04, 2007 7:39 am

A kada potpisu onda dete ne primi ni jednu vakcinu ili samo MMR?

A tada jel sme u vrtic?

Moja Ana je sve primila do skole, pre nego da krene u prvi razred treba da primi sledecu.

http://www.izzzns.org.yu/Maleboginje.htm#Da_li_je_mmr_vakcina_sigurna

Evo nesto sam nasla, u casopisu "Moja beba" je bilo o toj vakcini bas pre nego sto je Ana primila i tamo je pisalo da nije tacno da moze da izazove autizam vec da je bilo povezano to jer se vakcina MMR prima u uzrastu kada se autizam i primeti kod deteta ali da ona sama ne moze da ga napravi.

Pokita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 123
Godina : 30
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Ned Nov 11, 2007 12:22 pm

pokita ::... tamo je pisalo da nije tacno da moze da izazove autizam vec da je bilo povezano to jer se vakcina MMR prima u uzrastu kada se autizam i primeti kod deteta ali da ona sama ne moze da ga napravi.
I ja sam do istog podatka dosla. Pitala sam i doktoricu i sestru koja radi vakcinacije i obe su isto rekle. Licno smatram da je rizik veoma mali - neznatan i planiram da vakcinu primimo cim kazu da treba s jedne strane zbog nas a s druge zato sto postoje deca koja zbog drugih ozbiljnih zdravstvenih problema na mogu istu primiti pa ne davanjem vakcine nasem detetu njih dovodimo u opasnost.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Pet Nov 23, 2007 3:24 am

Milica ::Ko o cemu ja o tome...samo iz velikog straha.
Dakle. Jutros sam Nataliju vodila na kontrolu zbog grla. Posto je ona sada u periodu kada treba da primi zloglasni MMR, skupila sam hrabrost da njenog lekara pitam da li je istina to sto se prica. Kaze on da jeste. Licno on ima pacijentkinju koja je ostala na nivou zeca, a bila je prepametna. Statistike pokazuju da je od prilike danas svako 4 hiljadito dete ugrozeno, a da od kada su pocele vakcinacije naglo je porastao broj obolelih od leukemije, a od kada se koriste skeneri i rendgeni porastao broj malignih oboljenja. Prporucio mi je da MMR ne primi pre druge godine, ukoliko ne mora zbog vrtica. Izvinite ako ima gresaka, ja sam danas out.

kud procitah ovo... mislim, mi smo primili MMR jednu,sada idemo na revakcinaciju... cula sam za pricu u vezi s tim, medjutim nama doktorica ( pedijatrica, provjereni ljekar, za sada) nikada tako nesto nije rekla, mislim nije savjetovala da je ne prima do 2 godine ili tako nesto...

ja jedino znam, da je od mojih prijatelja djevojcica zavrsila u bolnici zbog MMR..to je bilo strasno.. i mene je zbogtoga uhvatila panika kada je trebala primiti.. medjutim, hvala bogu nikakvu reakciju nije imala..ali sada me vec brine revakcinacija...

Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 38
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Pet Nov 23, 2007 3:25 am

E o tome ti pricam........a sto je bila u bolnici

Milica
Povratnik
Povratnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Pet Nov 23, 2007 3:31 am

stasija ::
mislim, mi smo primili MMR jednu,sada idemo na revakcinaciju...

Ja mislim da za MMR nema revakcinacija....

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 35
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Pet Nov 23, 2007 3:32 am

Milica ::E o tome ti pricam........a sto je bila u bolnici

sad ces se ti opet prepasti(da se razumijemo i ja sam kao ti, stalno me neceg strah)..
primila vakcinu ujutro..uvece dobila temperaturu 40, nemogu je skinuti, neznaju od cega je..trazili od roditelja odobrenje za kostanu srz, da bi utvrdili sta je Lari..oni nisu dali... primala longacef sedam dana, zivu je patili..a nalazi krvi CRP 120 puta veci od dozvoljenog, i naravno povecani leukociti..ali doktori neznaju sta je.... sve ultrazvukove uradila, i oni neznaju i dalje...

da bi nakon 7 dana primanja infuzija i longacefa, dosli da zakljucka(ali jedva rekli roditeljima), da je uzrok MMR vakcina, da se to zna s njom desiti.....

mozda nema veze sa autizmom i MMR, ali ovo se Lari desilo...

i zato sam ja pred MMr umirala od straha sta ce se desiti...kasnili smo 3 mjeseca sa vakcinom, i na kraju otisli...ja umirala..i hvala bogu sve je ok...ali kao sto rekoh sad ce revakcinacija...

Dy
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Pet Nov 23, 2007 3:33 am

Veka ::

ma rekli su mi ljudi revakcinacija 26 decmbra, i pise u knjizici... nisam prolupala tako...valjda

Dy
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Pet Nov 23, 2007 3:38 am

Ako je vakcina primljena posle 12 meseci, onda revakcinacija ide tek posle u skolskom uzrastu. Danica je primila samo jednom MMR vakcinu, i sledeca je bila protiv meninigitisa i hepatitisa, a naredna je tek kad krene u skolu.

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 35
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Pet Nov 23, 2007 3:40 am

Veka ::Ako je vakcina primljena posle 12 meseci, onda revakcinacija ide tek posle u skolskom uzrastu. Danica je primila samo jednom MMR vakcinu, i sledeca je bila protiv meninigitisa i hepatitisa, a naredna je tek kad krene u skolu.

provjericu u knjizici,i sigurna sam jos vise zato sto kod nas nema vakcina protiv meningitsa i hepatitisa, ne postoje , ne daju...

Dy
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andjela taj Pet Nov 23, 2007 4:32 am

Stasija daju kod nas protiv hepatitisa B jos u porodilistu a i kasnije postoje revakcinacije ali ne znam tacno kada,a protiv meningitisa ne daju.

Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 39
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Pet Nov 23, 2007 4:46 am

Kako ne daju to su obavezne vakcine. Protiv Hepatita jos u porodilistu pa onada sa dva-tri meseca. DTP, Polio.Hib, pa sa sest i hepatiti B. Tada primaju 4 vakcine

Milica
Povratnik
Povratnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andjela taj Pet Nov 23, 2007 4:51 am

Sada jesu obavezne ali kad sam rodila Andjelu tada nisu davali protiv hepatitisa B tek od 2003.god.tako da Djordje primio i to bas mislim ovim redoslijedom kako si ti Milice rekla.

Andjela
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Pet Nov 23, 2007 4:55 am

Sada sam gledala u kalendar imunizacije. To je taj redosled i Nata je tako primila, ali ovaj MMR u jednom od kalendara pise sa Dve godine. To je onaj iz doma zdravlja.

Milica
Povratnik
Povratnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Pet Nov 23, 2007 4:56 am

Veka ::

MMR revakcinacije tek u 7 godini

Milica
Povratnik
Povratnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tamara taj Čet Dec 06, 2007 12:05 pm

Mi smo danas primili MMR. Anja se nije oglasila dok joj je sestra davala vakcinu. E sad cekamo reakcije... Rekli su nam da se reakcija javlja od 5-og do 12-og dana. Nek nam je Bog u pomoci......

Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Čet Dec 06, 2007 12:31 pm

Bice sve u redu Tamara! Misli pozitivno, nemoj da se sekiras i bicete dobro i ti i tvoja devojcica! Veliki poljubac!

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Čet Dec 06, 2007 9:30 pm

Ja cu umreti dok prodje taj dan....Ja cu potpisati da ne primi, bar tako mislim

Milica
Povratnik
Povratnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tamara taj Pet Dec 07, 2007 11:57 am

Ja sad umirem... Ne mogu da docekam da prodje to vreme koje je potrebno da bi se videla reakcija... Nadam se da je nece biti....

Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andjela taj Pet Dec 07, 2007 9:52 pm

Moja su djeca primila te vakcine i apsolutno nikakve reakcije nisu imali,Andjela je primila i tu revakcinaciju kad je posla u skolu i nista,a na sve druge vakcine reagovali su temperaturom i razdrazljivoscu a eto ta MMR je prosla najlakse!
Takodje djeca od mojih drugarica,jetrve,kume isto nisu imali nikakvu reakciju,tako da mislim da se ne treba mnogo optrecivati sve ce to biti uredu!

Andjela
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bojana taj Pet Dec 07, 2007 11:48 pm

Maki je primio mmr pre mesec dana i ja sam se isto tresla i ocekivala reakcije izmedju 5-og i 15-og dana,ali hvala Bogu nista sve je lagano proslo a bila sam sigurna da ce nesto biti.Zato drage moje ne sekirajte se i shvatite tu vakcinu kao nuzno zlo u sluzbi dobrog

Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 33
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Pet Dec 07, 2007 11:50 pm

Ali mi kada smo bili mali te vakcine nije bilo. Ja sam sve te boginje prelezala. Jedino nisan zauske. I sta ce nam MMR. To mi nije jasno...Dobro da je proslo bez reakcija

Milica
Povratnik
Povratnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bojana taj Pet Dec 07, 2007 11:57 pm

Kad smo mi bili mali svasta je bilo drugacije,da ne pricam sta su nam sve davali da jedemo ali medicina je napredna nauka i ja sam za sve te vakcine evo npr da je maki primio vakcinu protiv zutice(kao sto je primaju deca u americi)ja se sad ne bi tresla 2 meseca.Za mmr se ne sekiraj uopste mnogo je mala sansa da doje do reakcija a i ako budu to je samo neki blagi osip ili temperaturica a o autizmu i da ne pricamo i ne razmisljamo pa ako ces tako sutra mozes izaci na ulicu i da ti cigla padne na glavu :ups: Nego aj ti mico u kafanu da drmnemo po jedan nes

Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 33
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 12:54 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći