Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Uspavljivanje

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Uspavljivanje

Počalji od maja taj Sre Okt 31, 2007 1:41 am

First topic message reminder :

Mi smo imali velikih muka oko uspavljivanja...
Baka (moja mama) je navikla Mateju "na ruke" i sve do sestog meseca to je bio jedini nacin za uspavljivanje. E onda je moja mam otisla na more na 10 dana, a ja "prevaspitala" Mateju, pustila ga da se isplace i on zaspao-u krevetcu! Sleep

Onda smo imali fazu kada je bilo dovoljno spustiti ga u krevetac, malo ga proljuljuskati (krevetac ima tockice) i to bi bilo to.

E, a od skoro se uspavljujemo tako sto mu pustim muziku (kolibre, Mandu, Dragana Lakovica....) malo glasnije i izadjem iz sobe. Vratim se za 10 minuta da ga pokrijem! Nemozete da verujete kako ovo pali, bar kod nas!
Uvece imamo poseban ritual-posle kupanja i mleka legnemo na tatin i mamin krevet i onda mama peva i peva...do iznemoglosti, pa se malo mazimo i kada mu je dosta samo se okrene i zaspe. To vecernje uspavljivanje mi je posebno drago... :volim:

Da li vi imate problema sa uspavljivanjem? Koje trikove koristite?

maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 32
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Re: Uspavljivanje

Počalji od Lidija taj Čet Dec 13, 2007 3:24 am

Mi imamo naš mali ritual koji naravno ponavljamo svako veče.
Večera,kupanjac,pranje zubića,obavezno pričanje priče ili čitamo neku knjigu i imamo dogovor posle toga se gasi svetlo i spavanjac,ali ko' što Stasija reče ne može da nađe pozu pa se bacaka po krevetu i to ponekad potraje i po pola sata,ali dobro ipak je tako lakše nego da je nosam a bilo je i toga...

Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 34
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pet Jan 04, 2008 10:23 am

Od kad smo se ono bili prehladili pre dve-tri nedelje trazi da je ja uspavljujem. Jedno vreme je cak bilo vristanje dok ja ne dodjem da je uzmem. Al ove sam nedelja okrenula drugi list. Nema nosanja uopste. Spustim je polu-usnulu na krevetac i legnem na krevet pored nje. Ako trazi mazim joj obraz, pevam, ako bas ne upali onda legnem sasvim do nje, zagrlim je i prislonim usne uz njenu glavicu uz stalno sssssssss! To sad pali! Jedne sam veceri kad stvarno nije znala sta hoce morala da je ostavim da se isplace jedno pet minuta pa usla nazad u sobu, pomazila je minut i ona odmah zaspala. Mozda zvucim kao surova majka koja ostavlja dete da place ali ne zelim da joj sad stvorim lose navike kod uspavljivanja kad je ranije bila super. Ne osudjujem je na uspavljivanje bez mene, cak naprotiv volim da je uspavljujem, al ne mora i ne moze bas sa nosanjem non-stop.
Sad i u toku dana duze spava- neka 3 sata, sto ranije nije radila. Spavala je obicno nekoliko puta po 15ak min i budila se. Sad se uspava i spava po sat ili duze! :igram:

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pet Jan 04, 2008 10:31 am

uopste ne zvucis niti si surova majka,ja sam ninu nosala i sa stomakom do zuba iz razloga sto nisam htela da je spustim i kazem dosta.
bolje je sad tako je lakse i tebi i njoj,i eto vidis mnogo epse ,sladje i duze spava kad se ne uspava u rukama.
verovala ti meni ili ne nina je sa nekih dvadeset meseci koliko je imala kad sam je prvi put spustila i uspavala u krevetu prespavala celu noc,dakle deluje.
stoga samo tako nastavi i nemoj da imas osecaj krivice nemas zasta,dobro je da nauci da zaspi pored tebe,a kasnije i bez tebe,nosanje po rukama pali samo dok ne nadjemo drugi nacin jer uvek mislimo ma kakvi nema sanse da drugacije zaspi,vidis da ima,a i ja sam to videla tek kad sam probala.
ako i malo place u pocetku,pa boze moj dok ne navikne normalno je,ali vec posle par dana spavace sve duze i ,i lepse!
bravo milice!!!
svidja mi se tvoj nacin i primer vaspitanja!!!!

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miloseva_mama taj Pet Jan 04, 2008 10:47 am

uppste ne zvucis kao surova majka ..... samo tako nastavi bice bolje i tebi i Sofy!!! ja sam veliku gresku napravila pa znam koje su posledice... samo kriva kicma.. budi istrajna

Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 33
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bojana taj Pet Jan 04, 2008 11:16 am

kriva kicma,meni skolioza...ali sad znam kako cu sa drugim detetom...samo tako nastavi milice

Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 33
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pet Jan 04, 2008 11:45 am

e i ja imam tih problema sa kicmom,kao sto sam vec ekla nosala sam ninu i ljuljala maltene do pred sam porodjaj i znala sam i uradila drugacije sa drugim detetom,nikolu mozda sam gresna,ali nijednom nisam uspavala na ruke niti ljuljala.
jesam,ali drmajuci krevetac ili kolica,a sate i sate stojeci i ljuljajuci nikada.
i bolje je spavao jos kao beba od nine i ranije naucio kad i gde se spava.
zato milice uz tebe sam jer ja te muke sa ljuljanjem i nosnjem znam iz iskustva,jeste slatko u pocetku,ali kad predje u naviku bas i nije pogotovo za noge i ledja.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 12:54 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu