Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Uspavljivanje

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Uspavljivanje

Počalji od maja taj Sre Okt 31, 2007 1:41 am

Mi smo imali velikih muka oko uspavljivanja...
Baka (moja mama) je navikla Mateju "na ruke" i sve do sestog meseca to je bio jedini nacin za uspavljivanje. E onda je moja mam otisla na more na 10 dana, a ja "prevaspitala" Mateju, pustila ga da se isplace i on zaspao-u krevetcu! Sleep

Onda smo imali fazu kada je bilo dovoljno spustiti ga u krevetac, malo ga proljuljuskati (krevetac ima tockice) i to bi bilo to.

E, a od skoro se uspavljujemo tako sto mu pustim muziku (kolibre, Mandu, Dragana Lakovica....) malo glasnije i izadjem iz sobe. Vratim se za 10 minuta da ga pokrijem! Nemozete da verujete kako ovo pali, bar kod nas!
Uvece imamo poseban ritual-posle kupanja i mleka legnemo na tatin i mamin krevet i onda mama peva i peva...do iznemoglosti, pa se malo mazimo i kada mu je dosta samo se okrene i zaspe. To vecernje uspavljivanje mi je posebno drago... :volim:

Da li vi imate problema sa uspavljivanjem? Koje trikove koristite?

maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 32
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Re: Uspavljivanje

Počalji od Gost taj Sre Okt 31, 2007 2:03 am

nina ni jednom,ali nijednom nije prespavala noc u krevecu.
ja sam tome kriva priznajem,jer cim bi ona zaplakala ja bi je dizala i ljuljkala i tako je naucila.
uspavljivala sam je na rukama skoro do dve godine,cak i dok sam bila trudna sa nikolom.
onda sam jedno vece okrenula drugi list,trebala sam ranije znam i spustila je na krevet,milovala po kosici,tiho pevusila i tako uspavala.
bunila se naravno,ali ja nisam htela da posustanem.
kasnije smo umesto pevusenja uveli pricicu za laku noc i onda bi tako zaspala.
sto se tice nikole njega nisam ni minuta uspavljivala na rukama,uci se na sopstvenim greskama.
on je spavao u krevecu do sedmog meseca,kad se probudi,dobije sise i nazad u krevetac.
i to sam zaspi.
kasnije je presao sa mnom da spava ali bez ljuljanja flasica ,milovanje tiho pevusenje i to je to.
nina je malo teza po tom pitanju sto se tice uspavljivanja teze zaspi pogotovo ako promeni jastuk,krevet recimo kad treba da spava kod bake,a nikolu gde stavis tu ce i zaspati.
nisam ih navikla na tisinu,mi normalno funkcionosemo dok oni spavaju,radi tv,muzika ,oni su u drugoj sobi,ali kao da cuju i najmanji sum.
a recimo kad su bili manji zaspe u setnji u kolicima,kola prolaze,motori,cak i neke masine ,ma kakvi oni spavaju ko topovi,a da smo kuci i muvu bi culi.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emica07 taj Čet Nov 01, 2007 5:06 am

U tome posebno uzivam! Legnemo u nas krevet (mamin i tatin) i mazim je i pevam joj i ona ubrzo zaspi. Primetila sam i kad je nesto boli kad joj tiho pevam na uvo ona prestane da place i smiri se.

Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 35
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Čet Nov 01, 2007 5:09 am

Emica07 ::U tome posebno uzivam! Legnemo u nas krevet (mamin i tatin) i mazim je i pevam joj i ona ubrzo zaspi. Primetila sam i kad je nesto boli kad joj tiho pevam na uvo ona prestane da place i smiri se.

I ja uzivam..........

Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pet Nov 23, 2007 11:40 am

Mi se okupamo, izmasiramo, nahranimo (sve to najkasnije do 20h) i vec tad su joj oci na pola koplja ili je vec zaspala. Odnesem je do kolevke i pustim joj uspavanku br 4 sa bebi monitora - uvek tu, i ostavim je. Ponekad (ko npr veceras) ne upali pa moramo jos malo da se ljuljuskamo i posle 5min max smo gotovi!
To nam je jedina rutina koje se pridrzavamo i zahvaljujuci tome sto u toku dana manje spavamo od ostale dece naseg uzrasta u toku noci smo kao jagnje. Iz mog licnog iskustva mislim da je dobro raditi sve ovo u isto vreme svake veceri da bi se deca navikla.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pet Nov 23, 2007 12:10 pm

u pravu si moji od malena idu rano na spavanje.
navikli su tako i nikad se ne bune.
kao manje stavljala sam ih i u sedam zimi da spavaju i spavaju do ujutru u sedam.
leti su malo duze budni,ali do pola devet maksimalno vec spavaju.
tako je i dan danas nina ide u vrtic pa tamo malo spava ili dremne popodne,ali i pored toga oni su u krevetu u pola 8,a do 8 najkasnije vec spavaju.
izuzev nekih prilika kad ostanu duze budni ,ali tad su vec nervozni i vidi se po njima da im je termin probijen.
moje komsinice sin recimo je budan nekad i do ponoci,odspava od 3-5,ili od 4-6 i onda uvece vileni.
ja nisam za to,sta ce oni budni u deset,jedanaest uvece,to je doba kad deca spavaju,a ujedno to vreme mozemo posvetiti sebi,suprugu i nadoknaditi ono sto preko dana nemozemo.
rano odlazenje u krevet pogotovo u priblizno isto vreme je moj princip kojeg se pridrzavam.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andjela taj Pet Nov 23, 2007 12:36 pm

Dok su bili bas male bebe uspavljivala sam ih ljuljajuci ih u krilu a poslije par mjeseci uspavljujem ih na velikom krevetu......ja samo legnem kraj njih i tako zaspemo,a Djoletu najvise njegova flasica mlijeka pomaze,vise od mame.
Naravno,imamo i ritual pricanja price za laku noc.
Vrijeme kada idu na spavanje je izmedju 9 i pola 10,ljeti nekada produze do 10.
Tusiranje pred spavanje je obavezno i to svakom djetetu pomaze da ljepse i bolje zaspi.

Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 39
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ane taj Pet Nov 23, 2007 12:50 pm

nikad ga nisam ljuljala u ruke da zaspe.
probale babe, al brzo sam ih prevaspitala. sto se pokazalo super.
danas preko dali preko dan ili uvece - damo mu bocicu s mlekom popije. malo se mazi i nesto prica. pa zaspe.

inace nikad ne uspavljujem ga u isto vreme.
e nerivra me samo to sto nekad pretera i legne da spava u 11 uvece Mad

Ane
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 301
Godina : 43

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ada taj Sub Nov 24, 2007 7:22 am

Mi smo se do nedavno uspavljivali ljuljajuci i nosajuci,nekad i po 2-3 sata!!!Odjednom je jednu vece uzeo flasicu s mlijekom legao i zaspao,i sad se tako uspava sam svaku vece!!!Ne znam sta mu je odjednom doslo ali sreca za mene jer mi je kicma bila vec pocela da se krivi!!!

ada
Novi član
Novi član

Broj poruka : 29
Godina : 34
Datum upisa : 22.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Sub Nov 24, 2007 7:33 am

Moje dete ni kao malena beba nije lezalo u 8 i 9, nikad pre 11....nazalost...i sada retko spava pre 10-11, pokusala sam na hiljadu nacina da je prevaspitam ali mi jednostavno ne polazi za rukom.

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 35

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Pokita taj Sub Nov 24, 2007 11:02 am

Kada je bila sasvim mala beba nisam imala problema, uspavljivala se dok je sisala, a kasnije je ostavim, poplace manje od 5 minuta i uspava se sama.
I tako je bilo do oko 1 godinu kada je postepeno ajde kao sada da je uspavam u rukama i da je nosim po sobi, bilo je i meni lepo kada se tako mirna i zadovoljna i onda je iz zadovoljsta to postala rutina i jedini moguci nacin uspavljivanja!!!

Onda sam uspela da je odviknom od nosanja po sobi nego ugasim svetlo pa sednem i drzim je i tako se uspava a onda je prebacim u krevetac.

Sada trazi najvise da je uspavljuje moja mama i prvo se pevaju pesmice, a tek onda nakon nekoh pola sata pa i sat pristane da zatvori oci i smiri se i uspava.

Tako da zahtevnija je sada nego kao tek rodjena beba :udri2:

Pokita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 123
Godina : 30
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miloseva_mama taj Sub Nov 24, 2007 11:13 am

mi sa uspavljivanjem nemamo nikakvih problema!!!! u 8h reeetkooo pola 9h kupanje,mleko pa uzme svoj jastucic vrti ga prsticima i zaspi!!!!!!!

Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 33
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tamara taj Sub Nov 24, 2007 12:39 pm

Ni ja nisam nikad Anju nosala na rukama da bi zaspala. Preko dana ili zaljuljam malo kolica i ona zaspi ili legnemo zajedno, zagrlimo se, mazimo se i ona zaspi. Uvece uglavnom zaspi dok pije mleko i ja je samo spustim u krevetac.

Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mildan taj Sub Nov 24, 2007 11:29 pm

Mi smo juče popodne i sinoć plakali kada smo trebali da spavamo.Ujutru smo izgubili dudu, pa smo se uspavali vrištanjem i plakanjem, to nas je umorilo.Kasnije sam je ja našla među kockama, ali rekoh pošto je krenuo dan bez nje(čak smo i na kontrolu kod dr-a išli bez nje), bolje da je sakrijem.Tako da smo sinoć opet lili suze, pa kada se umorili od plakanja opet zaspali.Probudili smo se čak tri puta, što inače ne radimo.Posle prvog buđenja je tražila dudu i malo plakala, pa preostala dva puta skoro uopšte.Videćemo kako će proći posle, odnoisno danas uspavljivanje bez dude.

Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 36
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Sub Nov 24, 2007 11:37 pm

E ja zato imam po tri laze u svakom momentu, Nedeljno gubimo po jednu. Imam laza za izvoz.Natu uspavljujem ponekad po pola sata, ali je dobra, razgovaramo, mazimo se i ljbimo i ona lepo zaspi. Ali vi ce te izgleda moci i da se odviknete od nje ovoa puta

Milica
Povratnik
Povratnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mildan taj Ned Nov 25, 2007 1:38 am

Imali smo i mi još jednu, prethodnu, pa sam je ponela kod dr-a za svaki slučaj.Ali pošto sam je ubedila da smo izgubili dudu, nije plakala.A kada je već dan krenuo tako, rekoh ajde da ga ne kvarimo i pokušam da je odviknem.Evo malo pre je zaspala uz jedno 10-ak minuta kukanja, a pre toga smo je jedno pet puta tražili i mahali joj jer je otišla.Žao mi je, ali bolje je da se odvikne.

Mildan
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Ned Nov 25, 2007 2:01 am

U pravu si ti,i ja cu jos malo, ali moje dete nece da zaspi dok ne popija TAIIIIIII kako ona kaze i bez DLADLA

Milica
Povratnik
Povratnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bojana taj Sub Dec 01, 2007 5:52 am

Mateja se uspava ili dok siska ili ga nosim do iznemoglosti i nikako drugacije nema sanse probala sam sve zivo,i to se uspava u 11 a budi se u 7 pola 8,tako da i ja idem sa njim na spavanje u 11

Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Sub Dec 01, 2007 5:54 am

Sve mi je jasno kao dan...vec pocinje da mi ide na zivce to ljuljanje, ali to nije sve samo li se pomerim evo je MMMMM zove me nazad...ne mogu ni da se istusiram pre tri nocu, dok sasvim nisam sigurna da cvrsto spava. Onda se probudim pa se kupam u po noci, i tako mi svane

Milica
Povratnik
Povratnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bojana taj Sub Dec 01, 2007 11:18 am

A Maki se i ne uspava cvrsto jer se budi 4x da siska.Ali i to ce proci,jos malo pa ce im valjda biti zanimljive pricice za laku noc,bar se nadam,a do tada ljuljkanje...

Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mildan taj Sub Dec 01, 2007 11:33 am

Ma sve te faze brzo prođu.Kada malo porastu odmorićemo se i možda nam i nedostajati ponekad njihova buđenja i traženje majčinog zagrljaja.

Mildan
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Sub Dec 01, 2007 11:52 am

mildan ::Ma sve te faze brzo prođu.Kada malo porastu odmorićemo se i možda nam i nedostajati ponekad njihova buđenja i traženje majčinog zagrljaja.

potpisujem u potpunosti.
nina nije mogla da zamisli bez mene sat,dva dok je bila mala,a kamoli duze ili da zaspi bez mene,a da je ne zagrlim ili mazim,bez sise ljuljanja ili samo moje blizine,a sada je vec dovoljno velika sama se posle kupanja obuce,pokrije i uglavnom sama zaspi.
znala je po sto puta da me nocu trazi i bilo je dovoljno samo da me oseti i opet spava,kako ja izadjem iz sobe ona se opet probudi.
ponekad me to dovodilo do umora i iscrpljenosti.
nekad smo se mazile satima pre nego sto zaspi,a sad...sad mi to pomalo fali.
nije da se mi ne mazimo i sad.mazimo se ,ali ipak nije kao pre.
ponekad pozelim da me pozove samo da je pomazim,poljubim i ususkam i to nekad i uradim bez njenog poziva,dok slatko spava ja je samo gledam ili nezno poljubim i pomilujem.
jos uvek je neverovatno kako deca brzo porastu i kako vreme leti,a kao da je sve to juce bilo,a evo sad ce za dve ,tri godine u skolu.
srecom nikola je jos u fazi kad mu mama treba pored njega dok ne zaspi,ali bez ljuljanja ,kad se jos uvek probudi i trazi me,tako da mi popunjava prazninu koja mi ostade posle cinjenice da nina vise nije mala i da mama polako prelazi u drugi plan.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Čet Dec 13, 2007 12:05 am

mi smo sada u nekoj najgoroj fazi...

sve je super, tusiranje, mlijeko sama ide na krevet da spava..medjutim, uspavljivanje traje od 21-22.30... spava se njoj, ali nikako da nadje pozu, okrece se , vrti uzas zivi...i na kraju se unervozi , place i zaspe od umora...

Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 38
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emi taj Čet Dec 13, 2007 12:54 am

Ja je ljuljam....ja sam kriva, a mozdda i ne, kad smo imali problem sa grceve bila je sve u ruke, i sad to i prija i trazi ljuljanje pred spavanje...ali nije mi tesko, samo neka se ona uspava Smile

Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Čet Dec 13, 2007 3:03 am

Sofiya je u poslednje vreme toliko umorna da nam se u rukama uspavljuje. Juce sam ja sredjivala kuhinju a Ben je drzao i pricao samnom i dok smo se mi okrenuli ona mu u uspravnom polozaju zaspala u rukama. Bilo je tek 19:15. Plan je bio da je okupamo ali nam bilo zao da je budimo pa je tako gurnuli u vrecu i spustili u kolevku. U poslednje vreme joj se to jako cesto desava a i u toku dana ima vreme kad spava pa ja mogu da isplaniram dan oko njenih dremki.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 5:52 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu