Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Gnojna angina

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Gnojna angina

Počalji od Dy taj Sre Okt 31, 2007 1:04 am

anastasija nocas iz cista mira dobila temperaturu 39 ..nemozemo je skinuti..

jutros u 7 uradili nalaze..sve kompletne..uho,grlo nos kasalj uredno...

mnogo smo zabrinuti..

cekamo nalaze, u 14 sati bi trebali biti gotovi...

sada spava..inace samo spava i jedva drzi oci zatvorene...

jako smo nervozni.... neznam sta joj je niti doktori za sada znaju...

Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 38
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Re: Gnojna angina

Počalji od Gost taj Sre Okt 31, 2007 1:13 am

pa verovatno neki virus stasija ja bar tako mislim i to malo jaci,pa ti ona onako malena izgleda strasno.
to sto drzi oci jedva otvorene je zbog jake temperature i bolje je da spava,ako hoce.
ako joj ne bude padala t do uvece probaj moj recept dat u temi temperatura u zdravlju dece.
ne brini znam kako ti je i meni je strasno kad su bolesni,a tek kad imaju t da ne pricam.
javi nam posle sta kazu nalazi,ne bi trebalo da je nesto ozbiljnije sem obicne prehlade ili gripe.
pozdrav stasiji i zelimo joj brz oporavak.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja taj Sre Okt 31, 2007 1:22 am

Dy, nadam se da je samo neki prolazni virus i da nije opet onaj vas problem. Ljubimo je i javi nam kako je.
:iloveyou:

maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 32
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Sre Okt 31, 2007 4:35 am

Sta se desava sa decom i temperaturom?! nadam se ad ce sve biti u redu sa Stasi! :iloveyou:

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 35

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Sre Okt 31, 2007 5:18 am

Sta je bilo?????

Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Sre Okt 31, 2007 6:43 am

evo me..

danas nam je dan bio pakao..

krenucu redom...

nocas anastasija dobila temperaturu kretala se od 39 do 39 sa 2...

ja i mm ukljucili sve..paracetamol, masaza, krompir i neznam sta jos..ona ni da makne...

ustanemo jutros u 7 i zovem moju dr (kucni prijatelj i anastasijina doktorica od rodjenja)..nje nema..nedostupna...

odnesemo je u dom zdravlja....neka doktorica prvi put je pregleda i kaze sve je uredno pluca, grlo s tim sto joj je , kao malo crven usni kanalic ali on nije izazvao temperaturu..

posalje nas da uradimo krv i urin, jer sumnja na pijelonefritis(urinarna infekcija)..
nalazi stigli- krv ok s tim sto su leukociti bili 10 a normalno od 4 do8..kaze dr to je kod djece normalno da su malo poviseni leukociti...
stigao urin i na nase iznenadjenje nikad bolji..perfektan...

poslalje nas kuci da i dalje skidamo temperaturu kao nije joj nista... trojke rastu i to je glavni problem (zamislite)...

a anastasija ne progovara samo stenje i nosa se i spava a kada ne spava ponasa se kao da spava...

kuci masaza ali temperatura ista... odnesemo je kod druge doktorice koja samo pogleda nalaze i kaze da se ona slaze sa doktoricom nema potrebe da je pregleda i posalje nas na ultrazvuk stomaka... nalaz UZV perfektan..kaze ta doktorica da idemo kuci i ako tokom noci temperatura bude rasla da se dijete mora hospitalizovati..Ja poludjela noge i ruke mi otkazale..

Opet dodjemo kuci, ja toplomjer stavim temperatura 40.1 ....
mi opet dijete da je nosimo dalje..kad seca zove anastasijina prava pedijatrica..bila na zaltiboru , pa vidjela da sam je zvala...
Odmah dosla kuci..uzela anastasiju detaljno je pregeldala ..pluca u redu..

zena pregleda grlo i sokira se kaze..ona ima gnojnu anginu, i popizdi kako one nisu vidjele..pritom anastasija ima gnojnu upalu uha... i naravno ukljuci nam antibiotik i kaze da se ne iznenadim jer ce dva dana biti pod temeperaturom toliko jaku upalu ima..koristi i cepice..

i sada zeni nije jasno kako ove dvije dr to nisu vidjele, jer kaze nemoguce da prije tri sata ovog nije bilo, i kaze da je nalaz krvi to pokazao tim malo povisenim leukocitima...

i tako nocas nam predstoji burna noc..sada trenutno spava i ima temperaturu 38, ali nama je mnogo lakse..znamo dijagnozu i dobila je terapiju...

a ne smijem vam reci ni sta sam sve pomisljala tokom danasnjeg dana...

a doktori nemam rijeci stavrno nemam rijeci ni jedne jedine...

Dy
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Sre Okt 31, 2007 6:51 am

Sada se pomalo osecam krivom zbog onog sto napisah pre neki dan. Ako se dobro secam napisala si da jako dugo vucete nosic, prehladu. Iz licnog iskustva sam ti rakla da je pila antibiotike mesec dana a da je tri dana za redom imala jako visoku temperaturu i na kraju dobila inekcije. Joj sto me nasekira sada. Pazi samo sa davanjem antibiotika i eferalgana, moze se desiti da od tolike tempertature dobije ospice to se zove rozeola.Nista nemoj brinuti

Milica
Povratnik
Povratnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Sre Okt 31, 2007 6:56 am

Milica ::Sada se pomalo osecam krivom zbog onog sto napisah pre neki dan. Ako se dobro secam napisala si da jako dugo vucete nosic, prehladu. Iz licnog iskustva sam ti rakla da je pila antibiotike mesec dana a da je tri dana za redom imala jako visoku temperaturu i na kraju dobila inekcije. Joj sto me nasekira sada. Pazi samo sa davanjem antibiotika i eferalgana, moze se desiti da od tolike tempertature dobije ospice to se zove rozeola.Nista nemoj brinuti

milice, sta je sada rozeola??malo pojasni

dobila je panklav, brufen (jer dr kaze da mi nismo ni svjesni koliko nju uvo boli)..adrianol kapi, i deksametazon-neomicin... i cepice febricet za visoku temperaturu....

p.s. i nisam te razumjela sto se osjecas krivom, pomalo??! glupa sam, ali danas me shvati

Dy
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivana taj Sre Okt 31, 2007 11:45 am

Dy,javi kako ste,ljubi mi dete,mislim na vas
:cvet:

Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 29
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Sre Okt 31, 2007 10:09 pm

od svih nas ovde saljemo stasiji veliki poljubac.nadam se da ce joj pomoci da sto pre ozdravi :volim:

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tamara taj Sre Okt 31, 2007 10:22 pm

Veliki poljubac za Stasiju od mene i Anje :volim:

Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Čet Nov 01, 2007 12:28 am

Sta se desava.........

Milica
Povratnik
Povratnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mama_daisy taj Čet Nov 01, 2007 2:14 am

Dy sta se desava?? poljubac od nas

mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 33

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Pokita taj Sub Nov 03, 2007 6:52 am

Za uvo sam cula da su najbolje tropex kapi.

I mojoj Anastasiji se desavalo da ima visoku temperaturu ito takvu kakvu ti stasija opisujes odjenom a svi nalazi u redu.

Obzirom da isto nismo mogli da je skinemo zavrsili smo u hitnoj (imala je oko 14 meseci) i lekar joj je dao Urbazon da joj spusti temperaturu i rako da je od zuba.
Sutradan doktorka tvrdi da tolika temperatura od zuba ne moze i da onda ide najvise do 37,5.
Nakon nedelju dana opet i opet isti doktor isto sve.

Kasnije smo shvatili da kada Paracetamol ne moze da skine moze Brufen (Paracetamol je bolji i manje stetniji ali ako mora onda je bolji i Brufen nego u hitnu po Uzbazon).

Tako da smo kombinovali paracetamol + brufen kada predje 39 i 3 puta je dobila i diazepam (da se stiti od frasa kada je preko 39).

Ma to je bila katastrofa.

Nakon tih naleta ja sam krenula sa udranom dozom vitamina, sto prirodnih (hrana, voce, povrce) sto onih iz apoteke.

Propolis, Multi Sanostol, Ehido, Bongo, Jeko, Vitamin C u kesicama, Revita, Omega 3.

Sve je to pila samo ne odjenom, pila je i po vise preparata odjednom ali sam pazila samo da nisu istog odnosno slicnog sastava.

Npr.nikada joj ne bih dala Multi Sanostol + Bongo, ali zato Multi Sanostol + Propolis idu.
Ili Ehido + Bongo + Jeko.

Razumete?

Revitu pije bez prestanka i obozava da je pije po jednu casu dnevno (odnosno flasicu jos uvek).

Od tada da kucnem u drvo sto se tih naleta temperatura tice je mnogo bolje, samo da nastavi tako!

Pokita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 123
Godina : 30
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Sub Nov 03, 2007 7:46 am

Ja cu zbog tebe imati nocne more...Sta sve napisa

Milica
Povratnik
Povratnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Sub Feb 09, 2008 10:04 am

Danica jutros iz cista mira dobila temperaturu - 38 C, niti curi nos niti kaslje, i ja bila ubedjena virus. Medjutim spavkala malo i skocila joj temp. na 38.4, pozovem i odemo kod doktorice i ona me obraduje da nije virus, ali ima gnojnu anginu. Dala nam sirup panklav, nistatin kapi i paracetamol za skidanje temperature, tantum verde za u grlo, a ja kao za baksuz bez firsta i aktivatora.... Mad Danici vec posle 1h od kad je popila sirup bolje, ali zato sad mene steze grlo i nos, hvata me groznica, bice veselo....

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bojana taj Sub Feb 09, 2008 10:25 am

joj al ste ga zakasale...a kako i tebe hvata ako nije virusno scratch
sve u svemu zelim vam brz oporavak

Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Sub Feb 09, 2008 10:30 am

au,al vas stiglo Evil or Very Mad
brzo ozdravljenje,ljubimo vas i drz te se!!!! :volim:

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Sub Feb 09, 2008 10:51 am

Joj Veko bezi u krevet da se odmoris i sutra da nam budes cila i zdrava ko dren! I stvarno si baksuz za first i aktivator- bar jedan od ta dva da imas... Al ono se uvek tako desi da ti nestane kad najvise treba...
Ajde ljubimo i tebe i Danu pa da nam brzo ozdravite!

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bojana taj Sub Feb 09, 2008 10:52 am

Zdravlje: Lekovi
Kako se leci angina
Ass. dr Goran Vukomanovic

Lekovi prvog izbora su penicilinski preparati

Antibioticima, ali posle uzetog brisa. Do tada se dete leci kao da je streptokok doveo do angine. To znaci da su lekovi prvog izbora - penicilinski preparati. Do pre dvadesetak godina svako dete je dobijalo penicilin u vidu injekcija. I danas je on dobro resenje za streptokokne angine, ali ne mora da bude "bockanja", po svaku cenu. Ako se bolest otkrije na samom pocetku, dok nije uzela maha i dovela do potpune klonulosti deteta, moze se zapoceti terapija penicilinskim antibioticima u vidu sirupa. Za gnojnu anginu se daju vece doze od onih koje obicno pisu na uputstvu (sto, po pravilu, zbunjuje roditelje). Naravno, ako dete povraca, ili ako se situacija pogorsa, i pored zapocete terapije antibiotikom na usta, treba preci na injekcije. Antibiotiku se daju "fore" dva do tri dana, a u tom periodu stigne i bris, pa se tacno zna da li je lekar na pravom putu, sto se izbora leka tice.
Terapija traje najmanje nedelju dana, mada vecina angina "trazi" bar desetodnevno lecenje.
Pored antibiotika, od vitalnog je znacaja da se malisanu obezbedi odgovarajuci unos tecnosti. Da jede ne mora, ako nece, ali da uzima tecnost - MORA. Posto ga grlo boli, treba mu davati cesto po malo tecnosti, koja NE SME da bude vruca. Blagi biljni caj sa malo secera je idealan napitak, ali i mineralna voda (naravno negazirana) je dobra alternativa. Treba izbegavati kisele i gazirane sokove. Potrebno je mnogo strpljenja da se dete sa anginom lepo poji, ali ako ne uspemo, jedina preostala mogucnost je infuzija (dodavanje tecnosti kroz venu).
Ishrana treba da bude lagana i da ne nadrazuje stomacic. Bareno povrce sa malo kuvanog mesa je dobar rucak, ali ne treba insistirati na obrocima. I mi matori, kada se razbolimo, nemamo preteranu zelju za hranom (iako je autor ovih redova izuzetak), pa ni decu ne treba prisiljavati da jedu.
Pored uobicajenih lekova (paracetamol, ibuprofen) za skidanje temperature, treba sprovoditi i frikcije i tusiranje mlakom vodom. Kada dete ima anginu, nisu neuobicajeni nagli skokovi temperature. Zato je vazno, narocito kod dece do pete godine, periodicno kontrolisati temperaturu, cak i kada izgleda da je malisan sasvim dobro. Supozitorije za obaranje temperature su bolji izbor od sirupa, narocito ako dete povraca.
Ass. dr Goran Vukomanovic

Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Ned Feb 10, 2008 8:57 pm

Danca je vec posle prve doze leka bila dobro, i stanje joj se sve vise poporavlja....ali sam zato ja nagrabusila, juce sam celi dan bila u krevetu, nisma mogla da maknem...e sad, meni se javili gnojni cepovi kao i uvek kad me zaboli grlo, mislim da je samo koincidencija sto se pogodilo u isto vreme sa Danicom. Povrh svega me juce stegli i sinusi, pa sam i sad jos nikakva.

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Ned Feb 10, 2008 9:06 pm

drago mi e sto je dana bolje :volim: da nam sto pre maladrugarica ozdavi
a ti mama drz se,sve te stiglo i stislo,tu smo mi da te bar malo razveselimo i nasmejemo i ulepsamo ti gripozne dane, :izvoli: :kafa3:
za par dana bices nam kao nova,samo lezi sto vise ako ikako mozes i pij nesto od cega ce ti biti bolje i lakse!!!!!!!!
:kiss: :kiss:

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Feb 11, 2008 1:44 am

Uh bre Veko bas baksuz sto vas tako obe stiglo. I jos tebe sve odjednom. Nista, bices boljke ubrzo- mi vam saljemo pozitivnu energiju i u mislima cemo se sa vama boriti protiv svis bacila koji vas napadaju! Brz oporavak i puno poljubaca! :volim:

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 12:56 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu