Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Trema

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Trema

Počalji od znljubica taj Uto Maj 31, 2011 1:05 am

Uskoro će prijemni ispiti, u srednjim i višim školama, na fakultetima, a vaš učenik ne ume da izađe na kraj sa tremom.

Da li Vaše dete ima tremu pred ispit?
Šta mislite šta je uzrok nesigurnosti?
Kako pomažete detetu da se izbori sa tremom?

znljubica
Novi član
Novi član

Broj poruka : 25
Godina : 61
Datum upisa : 18.02.2011

http://znljubica.blogspot.com

Nazad na vrh Ići dole

Re: Trema

Počalji od Veka taj Uto Maj 31, 2011 6:11 am

Mi nismo jos dosli u situaciju da spremamo prijemne ispite, kontrolne zadatke...ali smo se suocili sa baletskim nastupima. Danica nije imala neku posebnu tremu, mozda je prosto takva, a sa druge strane smo i mi koji pred njom nismo pokazali tremu zbog njenog prvog, drugog i svakog narednog nastupa. Prema tome smo se poneli kao prema necemu sasvim normalnom na sta ne treba posebno obracati paznju, osim skoncentrisati se malo vise nego inace, biti odmoran. Ja sam inace jako veliki tremaros, ali ja svoju tremu vesto skrivam od ostalih pa odajem utisak hladne osobe. Mislim da je to nesto sto se uci, a pozitivan stav je jako bitan. Podrska od bitnih ljudi je od bitnog uticaja- daleko je bolje kada dete naidje na podrsku i bodrenje na sve nacine, nego na kritiku. Mozda sam malo sad bila konfuzna, ali ne zamerite, naporan dan je iza mene Sleep

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 35
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od amarilis taj Uto Maj 31, 2011 7:25 pm

Mozda Veka jos nije u situaciji da se sprema za ispite.... ali evo ja jesam Smile. Ivona je na prvoj godini poljoprivrednog fakulteta.... ispita ima ali kao sto sam vec navela ranije, bas i nisam zadovoljna sa njenim rezultatima. Ona je pre nekoliko meseci dosla iz sasvim druge sredine da bi ovde uspela da zavrsi nesto sto u Srbiji nije mogla.... Od ispita koje je trebala da polozi (a ima ih dosta) ona je dala samo jedan u celini, sve ostalo je uradjeno nesto parcijalno. Sada dolazi ono pitanje... da li on aima tremu ili je nesto drugo u pitanju? Moguce je da trema sve to remeti.... vidim po prici da se uklopila sa drustvom a nadam se da ce se to desiti i sa profesorima jer za koji dan pocinje junski ispitni rok... Odakle trema kod dece? Da li to posledica nas roditelja kad ne prepoznamo prve znake nesigurnosti pa im ne dajemo dovoljne podrske ili.... Budite uz svoje male i velike djake, bice im lakse da prebrode "krizu" sa vaspitacima, nastavnicima, profesorima... da budu sigurni u sebe i svoje znanje koje poseduju!

www.telenetshop.rs

amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 46
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar10 taj Uto Maj 14, 2013 9:09 pm

Sada po novom uvedeno je zavrsno testiranje za cetvrtake iz srpskog jez., matematike i prirode i drustva. U skoli 3.oktobar u Boru deci je receno u ponedeljak da ce u cetvrtak imati zavrsni test iz srpskog jezika koji ce obuhvatiti svo gradivo od prvog razreda. Test ce biti veliki, nalazice se na deset stranica, a deca ce imati 45 minuta da ga rese. Narednog cetvrtka ce imati test iz matematike koji ce takodje biti veliki i obuhvatace gradivo od prvog razreda. Onda ce imati pauzu od sedam dana posto odlaze na poljsku nastavu, ali cim se vrate ceka ih test iz prirode i drustva od deset strana i 45 minuta vremena da ga urade. Ne samo da je dete u panici nego i mi roditelji posto svakodnevno ima brdo domacih zadataka i jako malo slobodnog vremena. Ne plasim se da ce lose uraditi vec mislim da decu jako preopterecuju. Uvedeni su im izborni predmeti koje deca moraju i raditi domaci i uciti ali im ocene ne ulaze u prosek. Ja se slazem da deca trebaju napredovati da trebaju sticati znanje koje ce im pomoci u buducnosti, ali sam isto tako i za detinjstvo. Jer detinjstvo brzo prolazi i zasto im ga onda uskracuju svake godine novim obavezama. Neka mi neko kaze da li u drugim gradovima ima tih zavrsnih tetova posto ne mogu nigde da pronadjem

petar10
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik

Broj poruka : 2
Godina : 40
Datum upisa : 14.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Sre Maj 15, 2013 9:20 am

Ja zaista nisam cula za te zavrsne testove, ali nije nemoguce da ih ima.... Danica je sada prvi razred, i za sada nema najvaljenih kontrolnih ili ih bar ona ne spominje, ali nesto ni ne vidim da ima neku tremu vezanu za skolu.... koliko god da vi imate tremu, potrudite se da je ne prenesete na dete i time povecate njegovu tremu, potrudite se da ostanete pribrani i pruzite podrsku, da umanjite tenziju... mislim da treba ici na varijantu da sta god da uradi nije strasno, ali da uvek treba da se trudi da da svoj maksimum.

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 35
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petar10 taj Pet Maj 17, 2013 12:36 am

Naravno to i radim. Kolika god da je moja trema i strah to nikada ne pokazujem pred decom. Za njih sam super mama koja se nicega ne plasi. Test iz srpskog je prosao rekao je da nije bilo tesko uspeo je sve da zavrsi i nada se da je dobro uradio ali kaze da dosta dece nije uspelo da zavrsi posto je dosta veliki. Mislim da malo preteruju sa tim.

petar10
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik

Broj poruka : 2
Godina : 40
Datum upisa : 14.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od NasaDeca taj Pet Maj 17, 2013 12:49 pm

Slažem se da znaju da preteraju...
Preopterećuju decu svime i svačime.

http://nisonline.info