Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Kad krenu zubi...

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Kad krenu zubi...

Počalji od Veka taj Sre Okt 17, 2007 10:46 am

Sta nam je ciniti kad krenu zubi?

Danici sad izlaze petice, i gore ih prezivljavamo nego svih ovih 16 koje vec ima.....

Kako je vama bilo, kako ste izdrzali, kako ste se borili sa tim?

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 35
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Re: Kad krenu zubi...

Počalji od Betty Boop taj Sre Okt 17, 2007 10:54 am

Vuku su za sada izbila četiri zubića, bukvalno ih nismo ni osetili!Samo se jednog dana nešto "zabeli" i to je to!!! Nadam se da će tako da ostane i sa izbijanjem svih drugih zubića...

Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja taj Sre Okt 17, 2007 7:44 pm

Mateja ima dve donje jedinice i sada su krenule gornje...
Po ceo dan kenjka, slabo spava (budi se svaki cas)...temperaturu nemamo, a i super klopamo, tako da smo bar sa te strane ok...
Mazemo mu Calgel i kapi Dentinox N, a kupila sam u Aksi neku kao cetkicu koja se stavi na prst, pa ga cesto ceskam njom...uziva dete, otvori usta i sve vice aaaaaaa... Laughing

Poslednji izmenio dana Sre Okt 17, 2007 9:27 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 32

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja taj Sre Okt 17, 2007 9:21 pm

Sada sam videla pa pozurih da vam se pohvalim, Mateji je izbila donja leva dvojka!!!! bounce bounce bounce
Gornji kecevi su otekli i ocekujemo ih vec 10-ak dana, ali eto ovaj donji nas iznenadi!!!
Eto nam prvih zubica na novom forumu! cheers

maja
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mildan taj Sre Okt 17, 2007 9:37 pm

Mi smo mazali zubiće kapima-Dentinox N, kada je bilo neophodno.

Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivana taj Sre Okt 17, 2007 11:11 pm

maja ::Sada sam videla pa pozurih da vam se pohvalim, Mateji je izbila donja leva dvojka!!!! bounce bounce bounce
Gornji kecevi su otekli i ocekujemo ih vec 10-ak dana, ali eto ovaj donji nas iznenadi!!!
Eto nam prvih zubica na novom forumu! cheers
cestitke malom lepotanu cheers I love you

Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 29
Hobi : Postajem haker....

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Daca taj Čet Okt 18, 2007 2:30 am

:angels: mali!Super

Daca
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 263

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sarina_mama taj Čet Okt 18, 2007 9:52 am

Cestitamo na zubicu.

Moja za sada ima 8 komada. U principu, kada joj izbija zub, nocu se cesto budi, nervoznija je preko dana, balavi,....Mazemo nekim gelom, mada ne znam stvarno pomaze li to...

Sarina_mama
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 14
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Beba taj Čet Okt 18, 2007 11:01 am

Nikola je imao mnogo problema sa zubićima. Mazali smo mu Calgel ili Dentinox (čini mi se da je jači), a u izuzetnim prilikama, kada urla, trlja usta o jastuk, udara se po glavi, grize sve pred sobom, mazali smo mu belo vino, ili čak rakiju, a ponekad mu davali i kašičicu paracetamola ili febriceta, to baš kad ništa ne pomaže. Nama nekad ni to nije delovalo Crying or Very sad

Sad je zatišje, izbio nam je i 16-i, ali si me uplašila sa tim peticama koje su gore nego sve prethodne. Valjda će nama biti ok, jer ne želim da nam se ponovi ono što smo preživljavali zbog njegovih zuba.

Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tamara taj Čet Okt 18, 2007 11:02 am

Mi nismo imali problema sa zubicima(temperatura, proliv i sl) jedino sto stalno nesto grize. Samo joj pred spavanje mazem Calgel.

Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja taj Čet Okt 18, 2007 10:34 pm

Sinoc kada je mm dosao sa posla ja odmah uzela Mateju, pa pod svetlo da pokazemo tati novi zubic...i videla sam mu cetvorku!!! Nije izbila,ali vidim je, zabelela se. Da li je to moguce? Ipak on ima samo 8,5 meseci? HMM
Gornji mu jos ni jedan nije izbio.

maja
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mildan taj Čet Okt 18, 2007 10:38 pm

Možda, kažu da su sva deca različita i da ni za šta nema pravila.

Mildan
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Čet Okt 18, 2007 10:41 pm

Maja, sve je moguce, Danici su prvo izasle cetvorke sa 4,5 meseca, i to 3 komata, izasle i stale sa rastom, a sa 8 meseci joj izasle jedinice, pa 4.nastavile sa rastom kad im doslo vreme da one izadju!
Toliko o tome da prvo izlaze jedinice!

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja taj Čet Okt 18, 2007 10:43 pm

Veka ::Maja, sve je moguce, Danici su prvo izasle cetvorke sa 4,5 meseca, i to 3 komata, izasle i stale sa rastom, a sa 8 meseci joj izasle jedinice, pa 4.nastavile sa rastom kad im doslo vreme da one izadju!
Toliko o tome da prvo izlaze jedinice!

E ovo prvi put cujem!!!
Super ste!

maja
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Pet Okt 19, 2007 4:58 am

Kad mojoj cerki krenu zubi, meni krenu rogovi, strasno joj je mucno. Imamo osam zubica, a izgleda da su krenule cetvorke. Prvi joj je izasao sa sest meseci, i od tada svekog meseca po jedan-dva

Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Hobi : sex na ex

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tamara taj Sub Okt 20, 2007 12:30 pm

E ja tek veceras videla da je Anji donja leva cetvorka skroz izbila, a desna se beli.

Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Ned Okt 21, 2007 11:26 pm

mi imamo muke sa trojkama..nikao da izadju na vidjelo...agonija traje duuuuuuuuuuudo, mislim oko 3 mjeseca... najgori su od sve djece.... i ona slabije jede, nervozna je...

Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 38
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Sre Okt 24, 2007 5:53 am

Ja sam tek sinoc videla cetvorku, jako je nervozna i razdrazljiva. Nocu je najgore

Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Hobi : sex na ex

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milenica_89 taj Sre Okt 24, 2007 9:00 am

Nama jos uvek nema ni jedan zubic na pomolu a mucimo se od tri meseca Shocked HMM izgleda da je ova moja bebica mnooooooogoooo tvrdoglava :igram:

milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 27
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Pokita taj Sub Nov 03, 2007 7:28 am

Mi nismo nista, samo je balavila i koristili cesce portiklice!

Pokita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 123
Godina : 30
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Ned Nov 04, 2007 9:39 pm

Velika većina djece dobije svoj prvi zub između 4. i 7. mjeseca starosti. Ako ste vi dobili zube vrlo rano, velika je vjerojatnost da će i vaše dijete, budući da je to nasljedno.

Zubi se zapravo počnu razvijati dok je beba još u vašem trbuhu, kada se zubni zameci stvaraju u desnima. Izbijaju jedan za drugim mjesecima, i često- ali ne uvijek – istim redom. Prvo dolaze donje jedinice, potom gornje, onda gornje dvojke, pa donje... Zadnji zubići, kutnjaci, obično se pojave negdje oko drugog rođendana. Do trećeg rođendana vaše bi dijete trebalo imati svih 20 zubića, koji ne bi trebali ispadati sve dok trajni zubi nisu spremni izići, a to je negdje oko 6. godine života.

Je li normalno imati simptome prije izbijanja zubića?

Nekim sretnim bebama izbijanje zuba prođe potpuno bezbolno. Ali većina djece je razdražljiva i sline tjednima ili mjesecima prije nego prvi zubić izbije na površinu. Zašto je to toliko bolno? Dok zubići vaše bebe probijaju svoj put prema van, iritiraju desni koje zbog toga postaju upaljene i otiču. To je ujedno i razlog zbog kojega vaša beba može privremeno odbijati prsa ili bočicu. Pokušajte joj malo trljati desni prije hranjenja i tako privremeno umanjiti bol. Vaša će beba vjerojatno početi gristi stvari negdje oko 3. mjeseca, iako će joj prvi zubi izbiti tek nekoliko mjeseci kasnije.

Iako mnogi roditelji govore kako su im djeca postala grozničava ili imala mekšu stolicu ili im je procurio nosić netom prije izbijanja novog zuba, stručnjaci su podijeljeni oko toga je li izbijanje zubića odgovorno za te simptome. Ono oko čega se svi pedijatri slažu je da treba zvati liječnika ukoliko dijete ima temeperaturu iznad 38.4 °C (ili iznad 38°C za bebe mlađe od 3 mjeseca). Ukoliko se vašoj bebi pojavi mekša stolica, ali ne proljev – ne brinite. Stanje će se popraviti samo od sebe.

Vaša beba može dobiti osip po obrazima i ispod donje usnice zbog pojačanog slinjenja. Vlaga može iritirati kožu, pogotovo noću kada trlja lice o posteljinu. Brišite slinu mekanom pamučnom tkaninom, ali nikako nemojte trljati. Također možete namazati vazelin ili neku sličnu kremu po bebinim obrazima prije spavanja i tako spriječiti daljnju iritaciju.

Sta vi mozete uciniti
Vjerojatno ćete prvi zubić u ustima svoje bebe primijetiti u dobi između 4 i 7 mjeseci, iako simptome izbijanja kao što su slinjenje i glodanje predmeta možete primijetiti mjesec ili dva ranije. Dok joj rastu zubi, desni vaše bebe mogu biti otečene i osjetljive. Također možete primijetiti da slini više nego što je uobičajeno i da je pomalo razdražljiva. Neka djeca mogu imati malo povišenu temperaturu, ali ne višu od 37.8 °C. Ako vam se čini da je dijete izrazito nezadovoljno, ima proljev ili temperaturu iznad 37.8 °C, vjerojatno je riječ o infekciji i vrijeme je da nazovete pedijatra.

Dajte bebi nešto za žvakanje, gumene igračke ili grickalice za zube prethodno ohlađene u frižideru. Ako je vaša beba dovoljno stara za krutu hranu, može pomoći i da joj za jelo dajete nešto hladno, poput jogurta ili voćnih kašica – hladnoća bi mogla privremeno ublažiti bol. Davanje neke tvrde nezaslađene hrane, poput dvopeka, može također biti od velike koristi (izbjegavajte mrkve jer mogu prouzročiti gušenje).

Neki roditelji tvrde da jednostavno trljanje desni prstima može umanjiti bol. Oralni analgetici vrlo su popularni iako nema dokaza da doista pomažu; vjerojatnije je da pomaže pritisak vašeg prsta. Neki pedijatri prakticiraju davanje malih doza dječjih analgetika, ali prije nego bilo što odlučite dati svom djetetu, savjetujte se s pedijatrom. Još jedna napomena – nikada nemojte djetetu davati aspirin, jer potencijalno može ugroziti zdravstveno stanje djeteta.

Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 38
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mildan taj Ned Nov 04, 2007 9:49 pm

Nama su prvi zubi izbili tek u osmom mesecu.Tako je bilo i sa jednom i sa drugom.Pre par dana smo imali muke sa trojkom, cele noći je plakala, a kada pipneš desni osetiš biser, koliko je bilo okruglo, otečeno.Ali srećom pa je brzo izbio.Imali smo i malu temperatutu.Opao nam je i imunitet, pa smo se evo sad razboleli.

Mildan
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emica07 taj Uto Nov 13, 2007 2:49 am

blago vama mi nijedan jos. Sad jos imamo i proliv neki nam kazu da je zbog zuba nemam pojma jos se i ojela presvlacimo se svaki cas i perkamo. Htela sam da joj dam nesto za proliv ali mi svi kazu da joj nedam. Iscekujemo zubic a njega nigde svaki dan gledamo ali nista

Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miloseva_mama taj Pet Nov 16, 2007 2:06 am

mi koristimo dentinox i zaista je efikasan!!! juce mu je moja baka donela neko ogrliu meni izgleda kao cilibar kod njih u svedskoj se to prodaje u apotekama,ne znam dali ima ovdje,kao ublazuje bol!!! posle sam gledala na netu o tome ,po tom sta sam procitala moglo bi biti korisno !!! ali videcemo tek smo je danas stavili

Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 33
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Pet Nov 16, 2007 3:51 am

Ja sam nesto cula o tim ogrlicama od cilibara da imaju blagotvorno dejstvo na organizam uopste, avidim i da nasa gazdarica (hipohonder inace) ne skida jednu takvu....

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 7:15 am

Sponsored content