Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Odabir škole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Odabir škole

Počalji od Cvrki taj Ned Sep 06, 2009 9:04 am

Ovih dana kod nas je česta tema odabir škole.Po meni dete treba da ide u školu koja je najbliža njegovoj kući i u koji će zajedno ići od kuće sa svojim vršnjacima. Bar je kod mene tako bilo, doduše dve škole su mi bile podjednako blizu pa sam išla tamo gde mi je i brat išao.
No moje koleginica kaže da će svoju ćerku poslati u školu koja je na drugom kraju grada samo zato što je to kao najjača škola u našem gradu (mislim da to ne znači da će dete biti glupak ako ide u drugu školu) a i zato što u toj školi predaje detetova strina, pa kao da joj se nađe...Molim te, pa ne šalješ ti nju u London u školu pa da ne zna jezik, pa da joj se neko nađe...To je bio moj komentar...
Moja sestra je pre neki dan takođe izjavila kako će sina da pošalje u školu, ne na drugom, nego na "trećem" kraju grada, sad nju mogu delimično da razumem jer je napravila grešku u startu pa je poslala dete u vrtić na "trećem kraju grada (i crkavala je dok je išla po njega) pa će sad i drugari iz grupice da idu u tu školu. Kako će to da izgleda mislim se ja, dete do te škole ima tri smrtonosne raskrsnice...Moraće i da polazi ranije od dece iz kraja, i kada idu zajedno, ovi ulaze u njihovu školu a on do svoje ima još 15 minuta. Pitala sam je da li možda ne misliš da ga voziš svaki dan? Izlaziš s posla u 12 h da bi dete odvela u školu...Ne razumem, pa meni je najslađe bilo kad se svi nađemo na raskrsnici i idemo zajedno...

Kakav je vaš stav o tome, po čemu ćete ili ste već odabrali školu.

www.telenetshop.rs

Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 34
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Re: Odabir škole

Počalji od amarilis taj Ned Sep 06, 2009 9:11 am

Kada su Mona i Sale polazili u skolu, gledali smo da to bude najbliza skola ali koliko se ja secam da je tada bilo da dete ide u skolu u svojoj MZ. Znaci kada se prijavi dete za polazak u skolu, prilozi se i adresa stanovanja, tako da automatski dete dobije da ide u najblizu skolu... Ali to je bilo pre desetak godina.

www.telenetshop.rs

amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 46
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tanasija taj Ned Sep 06, 2009 10:37 am

Ja sam isla u najblizu skolu, ima jedna koja je malo dalje 'gradska' ali mene su upisali u ovu 'seljacku'. Imala sam divnu uciteljicu, skoro svi moji drugari iz naselja su isli u tu skolu. Ja mislim da je jako bitno da detetu skola prvo bude blizu kuce, sledece mislim da je jako bitno kakvi su ucitelji, a tek na kraju koja je to skola po redu u gradu. I sta to uopste znaci najbolja skola, svi mi odlicno znamo da od nas i naseg deteta zavisi kakav ce djak da bude, eventualno od ucitelja i nastavnika, to kakva je skola nema ama bas nikakve veze sa tim.
Inace ako ne bude isla u boravak i Iva ce da ide u istu tu 'seljacku skolu' u koju su joj isle baba, mama i teta.

www.telenetshop.rs

tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 35
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Ned Sep 06, 2009 12:03 pm

E pa ja nisam imala takav problem...Buduci da sam stvarno sa sela, mi smo imali jednu jedinu skolu, i nije bilo dileme u koju cu... Mislim da cu se sloziti sa vama po pitanju daljine... Ipak detetu skola treba da bude blizu, meni su tako draga ta secanja iz osovne skole, nas 10-ak iz kraja se skupimo i svi pravac skola... Pokupljamo jedni druge usput, nema sanse da se neko uspava i da ne dodje u skolu.... Gledam sad svi se nesto bore da upadnu u "jaku" skolu, a onda shvate da to bas i nije to sto su zamisljali.

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tanasija taj Pon Sep 07, 2009 8:44 am

Sta uopste znaci JAKA skola? Mislim da je to bez uvrede cist snobizam, da saljes dete kilometrima daleko zbog toga sto je neko rekao da je ta nesto bolja ili vise fensi od ove druge.
Pominjala sam vec da je kumica krenula u skolu, ona zivi u selu i ide u grad u skolu, mama je vozi svako jutro, ali vozije od kad je krenula u obdaniste, a to je morala za grad posto ga u selu nema. Masda ja ne znam koliko sad u selu ima uopste djaka, mozda dva po razredu i to je skola do 4 razreda, posle mora da se ide u drugo selo. U njenom slucaju ovo je mnogo bolje resenje.

www.telenetshop.rs

tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 2:53 pm

Sponsored content