Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Strah od nepoznatih

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Strah od nepoznatih

Počalji od milenica_89 taj Sub Okt 27, 2007 11:12 am

Danas smo bili kod mojih u selu i odvela sam Ivu da je vidi jedna moja tetka,tamo ih je bilo petoro i Iva je pocela da place svaki put kada bi ih pogledala,tj. one koje ne poznaje uopste ili koje nije zapamtila..do sada se nije plasila nepoznatih,pa mi je to bilo cudno,mogao je bilo ko da je cuva a danas Shocked
Posto sam cula da je to jedna od faza kod beba interesuje me kada ona prolazi i da li su vase bebe prosle kroz tu fazu i kada? :volim: :izvoli: HMM

milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 27
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Re: Strah od nepoznatih

Počalji od Tamara taj Sub Okt 27, 2007 11:21 am

Na srecu mi tu fazu nismo imali i nadam se da je necemo ni imati. A inace dr nam je rekla da je to normalno u periodu od 7-8 meseca.

Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 34
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Sub Okt 27, 2007 1:07 pm

Uh, kod nas ta faza nije ni prosla, Danica vristi i od poznatih i od nepoznatih, ali zato babama na ulici ona prilazi....jedina osoba koja sme da je pogleda i cak i poljubi je mama_daisy! :volim:

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 35
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Sub Okt 27, 2007 11:05 pm

Mi jos nemamo tu fazu, bar mi tako deluje. Jedino ne voli kad neko ima mladez, bradu...to je uzasava

Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Hobi : sex na ex

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja taj Pon Okt 29, 2007 11:15 am

Mi upravo prolazimo kroz tu fazu! Mateja vristi cim mu se neko nepoznat obrati. Neznam koliko ce trajati ova faza, ali ja jedva cekam da prodje...postaje mi neprijatno...

maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 32

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mama_daisy taj Pon Okt 29, 2007 11:44 am

Mi nekad imamo nekad ne..Imam utisak da sve zavisi od njegovog raspolozenja, nekad prihvati svakog i cak se i igra sa svakim, a nekad samo vristi...pa i meni bude neprijatno....ali sta da se radi dete je to...

mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 33

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emica07 taj Uto Okt 30, 2007 11:34 am

I mi smo u toj fazi smrc Neki put mi je stvarno neprijatno jer ljudi pomisle da su je uplasili i jos mi se pravdaju najgore je ako nije naspavana tad neplace tad VRISTI

Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mildan taj Sre Nov 21, 2007 6:40 am

I meni se Mici i dalje plaši nepoznatih.

Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 36
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Betty Boop taj Sre Nov 28, 2007 12:21 pm

Sa 6-7 meseci deca počinju da doživljavaju nepoznata lica sa strahom...neka više, neka manje.
Vuk je do sada imao svega 3-4 puta strah od nepoznatih, ali za svaki put je "imao" razlog...
1.moja mama ga ne razmišljajući o mogućoj reakciji ležerno "dodala" komšiji preko zidića (kojeg inače skoro do tad nije ni video)
2. drugi komšija mu se u polumraku uneo u facu kroz mrežicu kolica
3. ja ga dala iz ruke svekrvi koju nije video 2 meseca (e, ovde mi baš bilo drago što je urlao i nije hteo ni da je pogleda! Twisted Evil)

Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tamara taj Sre Nov 28, 2007 12:23 pm

Betty Boop ::
3. ja ga dala iz ruke svekrvi koju nije video 2 meseca (e, ovde mi baš bilo drago što je urlao i nije hteo ni da je pogleda! Twisted Evil)

Pravi si djavolak!Twisted Evil

Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Sre Nov 28, 2007 8:37 pm

moji su nekad imali te faze straha od nepoznatih,a nekad bi i onog koga ne poznaju prihvatili bez problema.
secam se da je nina vristala kad je moja rodbina dosla da je vidi ,imala je tad nekih sest meseci,sve je bilo super dok je moja tetka nije uzela u ruke,bilo mi je tako neprijatno,a zena je imala dobre namere,bila nezna,al ne vredi ona je vristala,tako da sam morala da je uzmem i ceo dan nije htela kod nikog drugog.
nikola je inace po prirodi prilagodljiv i oce sa svakim i kod svakog.
ali i on ima jedan slucaj koji sam zapamtila.
naime bio je u kolicima u dvoristu i trebali smo ici gore na kafu kod devera i jetrve jer su neki gosti stigli pa je skup bio kod njih.
mm sestra i zet su se tu muvali oko njega,on im se smeskao,gugutao,i ja odem po cuclu i jos po nesto,i htedoh njega da uzmem,a zetu kazem da ponese kolica gore.
medjutim on dohvati onako krsan i njega i kolica i odnese.
cutao je do gore,medjutim valjda kad ga ovaj spustio poceo je da place.
nisam ni pomislila da ce tako odreagovati,pa koliko puta smo ga tako prenosili,ali valjda se poplasio od njega neznam ni dan danas sta mu bi.
on je toliko urlikao,valjda se poplasio kad ga ovaj podigao sa sve kolicima,posle sam ga jedva smirila,jadnicak je od silnog straha i uznemirenja zaspao i jecao u snu.
i dan danas se zezamo sa zetom da vise ne isprobava svoju snagu na bilo cijim kolicima pogotovo ne sa detetom unutra.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emica07 taj Sub Dec 08, 2007 10:32 pm

Nas jos drzi ta faza i neverujem da ce uskoro proci novi stos sto se dogodio bio je kod moje zaove jel te njena kuca je ko zel stanica i sva rodbina od njenog muza dolazi non stop i ulazi bez kucanja (babe koje su najpametnije i daju gomilu kritike sto ovo sto ono i da bi one bolje) i tako jednom prilikom se ema bas lepo zaigrala sa zavinim sinom ali dodje baba koja nosi maramu (a pritom je i u crnini jer uvek zali nekog a sad mislim da zali za nekim tamo komsijom od njene sestre) i pridje njima a pritom im prekine tako lepu igru (svako u svom svetu) i kaze emi nesto (nerazumljivo) a ova u plac i svi poletose (brizna zaova i jos briznija sveki) ali vidi vraga ona u jos vecu galamu i samo gleda u mene (u fazonu spasi me mamice)

Emica07
Chat Službenica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja taj Ned Dec 09, 2007 11:09 pm

Mi smo u subotu bili na rodjendanu kod brata od strica i Mateja je bio divan! Uopste nije plakao,a bilo je 20-ak nepoznatih faca, cak je kod mnogih hteo u narucje.
E sada, neznam da li smo savladali strah od nepoznatih ili je i ovo faza, ali ja sam bas bila srecna i opustena taj dan!

maja
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emi taj Pon Dec 17, 2007 2:41 am

Milena se uvek smeje....daj boze da tako produzu...znam da je problem kad dete place od nepoznatih...a mozda i nije, Ova moja voli guzvu, a kad je sama placeeeeeeeeeeeee li placeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Dec 17, 2007 3:29 am

Uglavnom je ok sa drugim ljudima. Retko se kad pobuni kad je neko stran uzme. Obicno je to kad je ta osoba nesigurna i ne radi nista da je zabavi...
A kad joj se mnogo spava, e tad samo uzi krug ljudi sme da pridje - ponekad je sveden samo na mamu! :volim:

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emica07 taj Pon Dec 17, 2007 11:24 am

Cogswell ::A kad joj se mnogo spava, e tad samo uzi krug ljudi sme da pridje - ponekad je sveden samo na mamu! :volim:

Kod nas je taj krug toliko uzak da ga cini jedna osoba tj ja i niko nemoze da je smiri osim mene kad joj se spava. Volela bi da je bar malo drugacije

Emica07
Chat Službenica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja taj Pon Dec 17, 2007 11:35 am

Milena i Sofya su jako male. Taj strah od nepoznatih postaje izrazeniji tek nakon sestog meseca kada bebe postanu "svesnije". I Mateja je bio divna beba-bilo je vazno da je na rukama, a cije su to ruke-e to je bilo manje vazno...
Do pre par nedelja je vristao i kada ga neko nepoznat samo pogleda, a onda na scenu stupa mama jer niko drugi nemoze da ga utesi....
Ali poslednjih dana je mnoooogo bolje. Danas se cak nasmejao kasirki u Aksi....juhuuuu!!!

maja
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Endzi taj Pon Dec 24, 2007 6:29 am

Vaske nije imao tu fazu a nadam se da i nece..uvek rado pruza ruke svima i obozava da posmatra nepoznate osobe,tad je naj mirniji.
Jedino je mozda problem ako se tog momenta probudio,treba mu dosta vremena da se razbudi(na mamu).

Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Betty Boop taj Ned Feb 17, 2008 10:20 am

Vuk je počeo malo da se stidi na nepoznate...nekih minut-dva, pa onda počne da trtlja sa njima sve u šesnaest! A imao je fazu da se jako uplaši nepoznatog lika, srećom, ta faza je jako kratko trajala...sad se samo sakrije iza mene ili tate, pa radoznalo izviruje uz smešak. A kad se probudi ili kad se uspavljuje, zna da plače na sve sem mene, ali to već nema veze sa nepoznatima...tad plače i na svog taju.

Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pricalica taj Pon Mar 17, 2008 8:33 am

Moja mrvica je do pre par nedelja bila super,smejala se svakom,ko god dodje,gde god da odemo,ali u poslednje vreme ako se neko razgalami odusevljeno kada je vidi,dete se izbezumi,gde god odemo,gleda strogo,nikome se ne smeje,totalno drugacije dete od vesele devojcice koja se smeje u kuci,prevrce po krevetu...I naravno,samo mama moze da je smiri,moram da je uzmem malo i ona se utesi...Valjda nece dugo trajati ova faza...

pricalica
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 220
Godina : 40
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Emi taj Pon Mar 17, 2008 8:58 am

maja ::Taj strah od nepoznatih postaje izrazeniji tek nakon sestog meseca kada bebe postanu "svesnije". !!!

e bas tako, danas je plakala od njenu doktorku, i to bas uplaseno.

Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Mar 17, 2008 10:28 am

Ovo bre moje dete i dalje juri nepoznate ljude po radnjama, smeje se svima i svakom, guguce im samo da je pogledaju! Laughing A tek malo stariju decu kad vidi! To je sreca, sreca, radost! :igram: Danas u bazenu htela pljuskanjem mene da potopi da bi dosla do jedne devojcice!

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja31 taj Pon Mar 17, 2008 8:07 pm

Nebi trebalo po meni da to bude strah bas pravi , nego jednostavno da dok dete neupozna osobu i bolje da se cini da je hiper stidljivo.
Lepo je to sto hoce kod svakoga ali i moze biti lose.
Neznas danas ko je kakav ja se bar bojim.
Verovatno ste culi za onaj slucaj u Merkatoru, ali neznam jel trac ili istina u svakom slucaju nije dobro jel da se dete bojalo nebi je mogli odvesti.

maja31
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 372
Godina : 40
Hobi : poker
Datum upisa : 03.03.2008

http://my.oriflame.rs/bella

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milenica_89 taj Sub Mar 22, 2008 5:15 am

A sta je to bilo u Merkatoru? Shocked

milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 27
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Sre Jun 25, 2008 11:29 am

9,5 meseci i drustvena do 101 i nazad! Nikoga se ne stidi niti plasi, mogu je ostaviti sa rodbinom (i od jutra do veceri ako treba), prijateljicama i njihovim bebama, patronaznim bratom, sa svima u koje ja imam poverenje, u bebi kafeu dok uzmem kafu i pratim je tako da ona mene ne vidi...
Jako voli da je u drustvu i trenutak joj treba da se opusti sa nepoznatima- samo pogleda mene i ako vidi da se ohrabrujuce smeskam to je to! U vrticu takodje- ostavljena nije ni zaplakala, niti se ijednog trena pobunila sto joj nema mame, tate, nane! Oko mene se cima tek ponekad kada je vreme spavanja i zna da treba da sisa pa me "napadne" iz tudjeg narucja.
A sa drugom decom je med medeni! Deli igracke, igra se jako lepo, ne grabi, ne grebe, ne otima, ne place ako je bas ne povrede! Jako je radoznala i nekako je uvek vodja (pod sto, medju nove igracke, da se uzvera na nesto) a ostali drugari je prate u avanturama! Wink
I nije u nasem slucaju do starosti jer imam iskustva sa jos par malisana istog uzrasta i svi su potpuno razliciti. Neki se od majke ne odvajaju ni trena a drugi su skroz samostalni kao moja curica!

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 5:24 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu