Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Bol u grudima

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Bol u grudima

Počalji od Cvrki taj Sub Avg 01, 2009 12:56 am

Već nedelju dana kad udahnem vazduh probada me u grudima, na levoj strani i ne mogu da ležim na levoj strani u krevetu - tad imam katastrofalan bol. Kako sam mislila da me je drmnula neka promaja ili klima...nisam išla kod lekara, ali juče puknem jer ne mogu više plitko da dišem a to ne prolazi.

Odem kod našeg prijatelja pulmologa, on mi da da uradim rendgen, kaže nema ništa što bi moglo da ukazuje na taj bol, odem kod fizijatra da vidimo da bol nije od kučme što je moguće zbog prirode mog posla, sedenje, ona gleda, ajde ovo ajde ono...pošalje me kod kardiologa, ekg uradim- on u redu,Kardiolog i prijatelj pulmolog mi daju da uradim kompletnu krvnu sliku, sve što se u jednoj labaratoriji iz krvi može proveriti. Rezultati stigli danas, sve fantastično.

Kardiolog smatra da ja imam bolove od nekih priraslica na srčanoj maramici koje se vide na rendgen snimku ali koje nisu nastale sad, već odvano, kada mi je neki virus bio u organizmu i npao srčanu maramicu a da se to tad nije manifestovalo, da bi se to utvrdilo treba da uradim ultra zvuk srca. Te priraslice nisu strašne i terapija mi je eferalgan sa vitaminom c i neki lek za opuštanje mišića.

Pošto imam pozitivnu porodičnu anamnezu (mama je imala proširene vene, tromb, infarkt...) sutra radim dopler krvnih sudova donjih ekstremiteta mada ne znam kakve to veze može da ima sa mojim probadanjem u grudima pri udahu ali biću mirna kad budem videla i te rezultate.

Završna reč još nije data, uradiću taj dopler a treba i sa svim rezultatima da idem kod fizijatra.
Ja najpre mislim da je meni to sve od leđa, t.j kičme, sedenja na poslu, klime, dizanja Sare, pa se bol reprodukuje u grudima. Uglavnom, sviđa mi se kako su pristpili mom slučaju,za 2 dana ispregledana sam od glave do pete, "nema veze što i dalje kratko dišem" Smile

www.telenetshop.rs

Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka: 1151
Godina: 32
Datum upisa: 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Re: Bol u grudima

Počalji od NasaDeca taj Sub Avg 01, 2009 3:02 am

Meni se cini da je to jak nazeb ili samo od klime. Meni se tako nesto desavalo ranije ali samo na kratko. Kad mi se to dogodi samo se kratko nakasljem i bol prodje. To mi se desava samo kad se prehladim ili kad me negde drmne promaja.

http://nisonline.info

NasaDeca
Admin
Admin

Broj poruka: 1103
Godina: 39
Hobi: Fotografija

http://nasadeca.forumi.biz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stazi taj Sub Avg 01, 2009 4:58 am

Moj muz je imao nesto slicno, uradili mu sve pretrage i nisu nasli nista. Cak su mu direktno u venu dali novalgetol i nista nije pomoglo. Na kraju, kazu da je to 'panic attack' ili ti 'panicni napad' koji nema veze sa panikom Very Happy u svakom slucaju nije proslo odmah.
A moja sestra je isto imala tako bolove pri udisaju i bila kod doktorice, i ona joj nasla joj cvoric na ledjimamalo ga izmasirala i proslo. To je bilo od ukocenosti.

Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka: 2009
Godina: 37
Datum upisa: 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od NasaDeca taj Sub Avg 01, 2009 7:29 am

Zakljucak: nadji nekog dobrog masera da te malo izgazi i bices ko nova... hehe!

http://nisonline.info

NasaDeca
Admin
Admin

Broj poruka: 1103
Godina: 39
Hobi: Fotografija

http://nasadeca.forumi.biz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Cvrki taj Sub Avg 01, 2009 3:14 pm

i meni se to pre dešavalo ali samo jedan trenutak t.j jedan udisaj i prođe, ali sad već ima tome nedelju i po dana. Jutros sam namerno došla peške na posao, stajala sam na svaka 3-4 minuta jer se zadišem a ne mogu da udahnem...

Ja isto mislim da je od kičme i klime, u ponedeljak idem kod fizijatra na Kiseljak banju (to je banja u Palanci gde rade doktori fizijatri koji rade i u bolnici) pa ćemo videti, možda me ona malo reši ovih muka...

Najbolje bi bilo da nađem nekog zgodnog masera zbog kog ću da prodišem kad ga vidim... Laughing

kako ga je prošlo Stazi, jel samo po sebi ili je pio nešto? Kakav je taj panični napad?

www.telenetshop.rs

Cvrki
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Sub Avg 01, 2009 4:57 pm

Goco, meni to lici na promaju ili klimu.... i ja bih rekla da ti treba dobar maser... ja sam u trudnoci imala upalu srcane maramice, i to je stvaralo nenormalne bolove za samo par sati od kad me je zabolelo...cudi me da ti nisu odmah uradili UZ srca, na njemu bi se videlo da li je neka upala na maramici. Pokusaj da se ugrejes, neka te Sasa malo izmasira, mozda pomogne.

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka: 3873
Godina: 33

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tanasija taj Pon Avg 03, 2009 3:34 pm

Meni se to desilo prosle godine u junu, radila sam nesto i samo je pocelo da me probada u grudima, bila sam sama sa Ivom pa sam odmah pozvala tatu da dodje, doneo mi je aspirin odmah da popijem (ako se negde zgrusava krv) posle par trenutaka mi je bilo dobro, medjutim ceo dan sam kratko disala i s vremena na vreme me samo presece bol. Uvece kad se beba uspavala mene tata povede u hitnu, tamo mi kazu da je verovatno od nekog naglog pokreta ili promaje kao da sam se malo usinula, ali mi urade i EKG, e onda mi EKG pokaze neke smetnje i posalju me kod interniste cini mi se. Tamo mi ona kaze da mi je neki virus protrcao i da moram da lezim kad sam bolesna jer to nije bezazleno, kaze mi i da ostanem 5 dana kod kuce, da otvorim bolovanje. Onda joj ja objasnim da mi se sve to i virus i sve ostalo desilo dok sam bila na odmoru, da imam dete od dve godine koje je obicno bolesno kad i ja i da od tog bolovanja nema nista, idem ja na moj lepi posao da se makar tih 8 sati fizicki odmorim...

www.telenetshop.rs

tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka: 2623
Godina: 33
Datum upisa: 19.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Cvrki taj Sub Avg 08, 2009 4:42 pm

Bol je prošao, samo sam se jedno juto probudila i normalno udahnula. Zaključak doktora fizijatra, kardiologa i pulmologa: bolele su me priraslice na srčanoj maramici koje imam i koje se vide na rendgenskom snimku. To je normalna pojava, priraslice su se stvorile od nekog virusa koji je napravio upalu srčane maramice a da to tad nisam osetila. Boleće me verovatno opet, na promenu vremena i sl.

www.telenetshop.rs

Cvrki
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu