Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Postavljanje stola

Nasa Deca :: Kuca :: Kuvar

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Postavljanje stola

Počalji od Milica taj Sub Okt 27, 2007 4:39 am

Ova tema mi je dosla na pamet jos pre neki dan, a sve iz razloga sto svi mi imamo neki ritual kad jedemo, nesto volimo, nesto ne. Ja na primer uvek postavim dva tanjira, i u svako jelo stavim kasiku jer mi se veoma gadi kada svi svojom viljuskom buskaju po hrani koja nije samo njima spremljena. Takodje me je jako iznerviralo u restoranu za Natalijin rodjendan sto nam nisu stavili vise pribora za jelo, kao i to sto nam nisu promenili tanjire celi rucak. :pazi:

Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Re: Postavljanje stola

Počalji od Mildan taj Sub Okt 27, 2007 10:52 am

Ja obavezno stavljam kašiku u svako jelo, da svako izvadi sebi u tanjir tom kašikom, naročito kada imamo goste.Ne volim kada idemo negde na ručak, recimo neka proslava, a ne stave nešto u činiju za salatu, čime bi se izvadila, pa svako bocka.Onda uglavnom tražim od gazda, onih koji su to organizovali, da mi donesu kašiku, da ima čime da se izvadi.
Ne mora to da bude salata, nego bilo šta od jela.

Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 36
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od NasaDeca taj Sub Okt 27, 2007 11:46 am

Dobro je da znamo ako nam nekad dodjes u goste... Very Happy

http://nisonline.info

NasaDeca
Admin
Admin

Broj poruka : 1103
Godina : 41
Hobi : Fotografija
Datum upisa : 16.10.2007

http://nasadeca.forumi.biz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Sub Okt 27, 2007 7:56 pm

Pa dobro, svako ima svoje navike

Milica
Povratnik
Povratnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tamara taj Sub Okt 27, 2007 11:24 pm

Mm i ja kad smo sami obicno jedemo za malim stolom pored TV-a i tu nema nekog posebnog postavljanja. A kad nam neko dolazi onda je sasvim druga prica. Volim da je sve cakum pakum. Uvek postavljam nekoliko tanjira, ceo escajg i obavezno kasike stavim u svako jelo. I nezaobilazna sveca.

Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ane taj Pon Okt 29, 2007 11:07 am

kad rucamo domaci - ja, mm, svekar, svekrva i nikola obavezno ima u svako jelo kasiku. a kad dolaze gosti - na rucak ili veceru - volim da mi je sve tip top - ko tamara. samo sto ne praktikujem da stavljam svece. mada to je super ideja Smile.

Ane
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 301
Godina : 43
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Okt 29, 2007 10:26 pm

kod nas za svakodnevnim ruckom svako dobija svoj pribor podrazumevajuci viljusku,kasiku i noz ,plitki i duboki tanjir u zavisnosti od jela koje jedemo,ali pri sipanju tecnih jela koristimo kutlacu,a za ostala svako dobija kasiku kojom sipa.salata se sipa posebnom kasikom za salatu,pa posle svako jede svojom viljuskom,i ja mrzim zabadanje svacijih viljusaka u salatu.deca imaju svoj poseban pribor i uglavnom im ja sipam otprilike koliko znam da im treba da ne bi brljavili.kad dodju gosti i ja imam taj obicaj ko tamara da iznesem poseban servis za rucavanje ,escajg,lep stolnjak i salvete u boji.svecu nestavljam izuzev za slavu i bozic,onda je rucanje uz svecu na stolu obavezan ritual.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Uto Okt 30, 2007 6:43 am

Ja bas volim romanticne stvari, posebno kada kuvam za sebe i muza, dok nismo imali dete spremala sam vecere sa raznim romanticnim primesama koje su se na kraju zavrsavale kako vec, ali ne smem too ovde da pisem nece Veki da postavi neku seksi temu. Veko vec gubim strpljenje

Milica
Povratnik
Povratnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Ned Nov 18, 2007 12:18 pm

Ja necu detaljno da pisem o nasem stolu vec cu samo reci da ima svega sto treba da se na stolu nadje, bez nekog preterivanja - kad smo sami ne vadim posebne tanjire i komade escajga za svako jelo. Mm voli da popije vino uz jelo pa su tu uvek visoke case za njega ili ko je tu sa nama na veceri. Posude za so i biber smo posebno birali tako da i bez truda sto svakog dana izgleda kao da ocekujemo goste (osim bebi alarma i Sofiyine kremice u nekom uglu Very Happy ).

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Betty Boop taj Uto Jan 08, 2008 8:35 am

Volim svečani izgled stola, pa čak i kad smo sami...uvek dupli tanjiri, uvek kompletan escajg, uz obavezne salvete.
Za svečane prilike, sto je takođe svečan...sećam se kako sam se iznervirala za slavu prošle godine, ja u 8.mesecu trudnoće,mama kod sestre u Italiji, ja sama sa tatom i Rašom, sve pripremila za postavljanje stola, pa otišla u školicu za trudnice, uz dogovor da njih dvojica završe postavljanje...naravno, ništa nije bilo završeno kako treba, gosti počeli da dolaze, ja jurcam na sve strane, tata gostima sipa piće i uzima čaše iz ormara, a ne one koje sam ja sat vremena to pre podne glancala i pripremila na pomoćnom stoliću!!! I svakom sipa u različitu čašu! Joj, užas, htela sam da puknem! I vrhunac...sipa kumi sok u čašu za pivo, sve sa jelenom na njoj! E, tu sam prsla, otela ženi čašu iz ruke,(dok je ona vikala NEMA VEZE), i iskritikovala ga pred svima!
Sreća pa mi od muke nisu krenule kontrakcije...

Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Uto Jan 08, 2008 9:12 am

beti ti bas vodis rcuna o svemu,nisam ni ja nista bolje i kod mene vazi,ako je vec pripremljeno da bude postavljeno i izgleda svecano i ako smo se vec potrudile,onda nek tako i bude.
sad za badnje vece bili su nam kumovi na veceri,sto je bio postavljen kompletno,dupli tanjiri,salvete,escajg,case za vino,sveca.
nekako mi bilo bas prijatno druziti se i vecerati u takvoj atmosferi,a i gosti se nisu zalili,bome su se i najeli. :rucak:

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stazi taj Sub Feb 02, 2008 9:29 am

Evo neki linkovi koji ce vam pomoci da vas sto izgleda jos svecanije.

http://www.mypapershop.com/folding-napkins/

http://www.weddingdetails.com/planning/napkins.cfm#tuxedo

http://www.millikentablelinen.com/tbllinen/tbllinen.nsf/page/cs_nap_cndl.html

Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 39
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole