Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Neredovni ciklusi

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Neredovni ciklusi

Počalji od Jankito taj Čet Okt 25, 2007 7:10 am

Imate li neki savet za neredovne cikluse,kakoih dovesti u red,a da pri top se izbegnu raznorazni medikamenti tipa hormona.Da li je neko koristio neko bilje ili uopste da li se mogu dovesti u red?

Jankito
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 428
Godina : 37
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Re: Neredovni ciklusi

Počalji od Veka taj Čet Okt 25, 2007 7:52 am

Ja za to opet preporucujem aloju ali u kombinaciji je vise preparata, pa to ne bih smela sama da ti preporucim. Ali ako si zainteresovana mogu da te spojim sa doktoricom koja ce ti vise reci.

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 35
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Čet Okt 25, 2007 7:49 pm

ja imam neredovne cikluse.. nikada neznam kada cu dobiti i uglavnom kasni do 5 dana ili i duze zadnji put 9 dana... ( pijem neku smjesu cajeva i rakije sto mi je tetka spravila.) da a ne lupam, pitacu je pa cu ti poslati recept..(neki dan sam i ja pocela sa pijenjem-drugi put)

znam da ima kunica, macina trava i jos nesto sa rmalo neke odabranme domace rakoje, pa to stoji 40 dana u mraku...nesto tako, ali cu je pitati pa cu ti dati tacan recept ..pije se ujutro gtutljaj dva..i tako je odvratnno da taj okus cijeli dan imam u ustima i imam nagon za povracanje kako je gadno..

ali kazu da je esktra za neredovne cikluse i inace za saniranje bilo kakvih problem u donjem dijelu stomaka...

p.s. ja dugo nisam mogla ostati u drugom stanju...tu kuru od litar i po sam zavrsila sa pijenjem u junu..u avgustu sam ostala trudna..

da li ima veze ili ne, nezanm,,,ali nije na odmet i svakako ne skodi..

stari dobri narodni ljekovi..

Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 38
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jankito taj Čet Okt 25, 2007 9:26 pm

Moze,na sve pristajem...hvala vam drage!

Jankito
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 428
Godina : 37
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Pokita taj Sub Nov 03, 2007 6:20 am

Ja imam neredovne cikluse oduvek i nikada ne znam kada cu da dobijem.
Za to nikada nista nisam pila.
Dobila sam sa 10 godina, u pocetku je kao bilo normalno da nisu redovni dok se ne sredi.
Kada sam imala 14 mama mi se zabrinula i odvela me kod doktorke na UZ.
Ona je rekla da ono sto vidi je sve u redu i da sam mlada za lecenje hormonima i da dodjem kada napunim 18 godina ako su jos uvek neredovni da mi daju terapiju.
Kada sam napunila 18 bila sam u trecem mesecu trudnoce tako da od lecenja nista a ni nakon toga.

Nemam bolne niti obilne cikluse pa se zato nista i ne preduzimam.

Pokita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 123
Godina : 30
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Sub Nov 03, 2007 8:22 am

evo, meni ovaj mjesec vec kasni 9 dana..danas radila test (za svaki slucaj) i nisam trudna...

Dy
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stazi taj Ned Jan 20, 2008 11:45 pm

Ja imam jedno pitanje u vezi menstruacije posle porodjaja.
Naime, dobila sam menstruaciju posle navrsenog bebinog treceg meseca. Ovaj mesec sam ocekivala 16tog ili 18tog medjutim nisam dobila. Da li se vec nekome to desilo. Pretpostavljam da je moguce posto su hormoni VEOMA cudna stvar, ali... ipak!
Sta vi mislite o tome?

Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 39
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Ned Jan 20, 2008 11:54 pm

Meni se desilo da sam dobila jednom kad posle 11 meseci, i sledeci mesec mi kasnilo 15 dana....mislim da je moguce da izostane i vise....

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Jan 21, 2008 12:05 am

ja jednom nisam imala samo jedan mesec ceo uopste,a ostalo sve normalno,desi mi se ponekad kasni par dana nekad i po nedelju dana,ali na kraju dobijem.
posle porodjaja sam dobila u nekom razfoblju od 6-8 meseci i sa jednim i sa drugim detetom.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Pon Jan 21, 2008 12:37 am

ja dobila nakon 8 mjeseci, i bile neredovne, sa kasnjenjem cijeli mjesec, konsutlovala sam ginekologa, koja mi je rekla da je kasnjenje normalno prvih 6 mjeseci ako dojis...

mada meni prirodno kasni... tako da je meni to normalno...

Dy
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Jan 21, 2008 1:48 am

Ja posle 4,5 meseci jos nisam dobila. Dojenje i hormoni su presudni, ko sto neko vec rece.
Prijateljica recimo dojila, pocela da pije mini-pilulu posle 4 meseca, dobila i nastavila sa dojenjem. Onda se sledeceg meseca ciklus nije vratio. U medjuvremenu ona nije pazila pa zaboravila da popije nekoliko puta. Zabrinula se da je trudna i to je prepalo. Medjutim test pokazao da nije i zeni mnogo laknulo. :igram:
Ja posle njenog slucaja pitala mm-a sta bi reko da se nama sad desi jos jedno bepce a on kaze super! I sto je najgore on je ozbiljan a niko mene ne pita dal sam ja spremna udvostrucim posao tako brzo HMM
Salu na stranu- pazimo bez obzira na dojenje jer to nije vid kontracepcije. I spirali mi treba 2-3 meseca da pocne da deluje pa cemo dotad da "budemo dobri".

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Pon Jan 21, 2008 2:34 am

Cogswell ::Ja posle 4,5 meseci jos nisam dobila. Dojenje i hormoni su presudni, ko sto neko vec rece.
Prijateljica recimo dojila, pocela da pije mini-pilulu posle 4 meseca, dobila i nastavila sa dojenjem. Onda se sledeceg meseca ciklus nije vratio. U medjuvremenu ona nije pazila pa zaboravila da popije nekoliko puta. Zabrinula se da je trudna i to je prepalo. Medjutim test pokazao da nije i zeni mnogo laknulo. :igram:
Ja posle njenog slucaja pitala mm-a sta bi reko da se nama sad desi jos jedno bepce a on kaze super! I sto je najgore on je ozbiljan a niko mene ne pita dal sam ja spremna udvostrucim posao tako brzo HMM
Salu na stranu- pazimo bez obzira na dojenje jer to nije vid kontracepcije. I spirali mi treba 2-3 meseca da pocne da deluje pa cemo dotad da "budemo dobri".

:udri: cogswel ne skreci sa teme...

Dy
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Jan 21, 2008 2:50 am

stasija :: I spirali mi treba 2-3 meseca da pocne da deluje pa cemo dotad da "budemo dobri".

:udri: cogswel ne skreci sa teme...[/quote]
Ma nisam samo jednom nego sam cak dve krivine napravila! :haha: Sta cu, inspirisala me tema pa sam produzila u svom pravcu!

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Jan 21, 2008 4:09 am

ma nisi...
sve gde si skrenula se tice ciklusa i vezano je za njega i hormoni i zacece i kontacepcija.
sve tri stvari vezane su za cikluse i to dal cemo ih dobiti sledeceg mesca ili ne... Laughing Razz

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lidija taj Pon Feb 11, 2008 2:55 am

Prvu menstruaciju sam dobila sa 11 godina(dosta rano) i od tada pa sve do porođaja menstruascije su mi bile relativno redovne,na 28 dana.
Posle porođaja sam dobila posle otprilike mesec dana(jer Ivona nije sisala),U početku su bile neradovne kasnile su mi po nekoliko dana i dr.kaže da je to bilo zbog kilaže,ali se kasnije to nekako normalizovalo i ustalilo ali...
Evo sada sam zadnju menstruaciju imala 20.decembra i od tada ništa,ginekološki i ultrazvučni nalaz uredan,trudna nisam,analize krvi,štitne žlezde i nekih hormona sve uredno,za peticu
dobila sam neke inekcije LUTESTROL mislim da se tako zovu,3 kom. e sad one bi valjda trebalo da dovedu do krvarenja
Ako je neko dobio iste i ako zna nešto o tim inekcijama,kada deluju i kako neka piše...hvala.

Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Beba taj Pon Feb 11, 2008 3:24 am

Nikola ce sad 2 godine, a meni se jos nije sredila menstruacija, nekad mi kasni mesec dana, a nekad i tri meseca. Imala sam jednom i odliv... Meni su hormoni poludeli jer sam se mnogo ugojila, 29kg. Trenutno imam terapiju, prepisao mi je doktor tablete za kontracepciju Yasmin, i moram da pijem 6 meseci, kao to ce da mi sredi menstruaciju. Videcemo i to cudo, nadam se. Inace, ovog meseca sam dobila na vreme, a drugi mesec mi je tek. Zanima me sta ce biti kad prestanem da pijem.

Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 32
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Feb 11, 2008 3:31 am

ja fala bogu tih problema sa preteranim kasnjenjem menstruacije nemam.
evo ovog meseca dobih dan pre termina i to bas kad netreba naime kad mi se muz upravo vratio sa puta Mad ,ali kad god dosla dobro dosla.
u poslednjih godinu dana sa par dana kasnije ili ranije varira,ali uvek otprilike bude kad treba i ne brinem sto se toga tice.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lidija taj Pon Feb 11, 2008 3:40 am

Beba ::Nikola ce sad 2 godine, a meni se jos nije sredila menstruacija, nekad mi kasni mesec dana, a nekad i tri meseca. Imala sam jednom i odliv... Meni su hormoni poludeli jer sam se mnogo ugojila, 29kg. Trenutno imam terapiju, prepisao mi je doktor tablete za kontracepciju Yasmin, i moram da pijem 6 meseci, kao to ce da mi sredi menstruaciju. Videcemo i to cudo, nadam se. Inace, ovog meseca sam dobila na vreme, a drugi mesec mi je tek. Zanima me sta ce biti kad prestanem da pijem.

Meni je ovo prvi put da mi toliko kasni,ali i ja sam se jako ugojila(15 kg) samo me čudi zašto mi odjednom poludeli hormoni jer tu kilažu nosim od porođaja?
Ne znam i ja treba još neke analize da napravim pa mi dr. isto nagovestio da ću morati i ja da pijem tablete za kontracepciju kako bi se sve dovelo u red.

Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Feb 11, 2008 8:24 am

Renata ::evo ovog meseca dobih dan pre termina i to bas kad netreba naime kad mi se muz upravo vratio sa puta Mad
Ja jos nemam tih problema- zbog dojenja mi se jos nije vratila pa evo vec 15 meseci mm i ja uzivamo :igram:

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Pon Feb 11, 2008 9:00 am

Mojoj zaovi su kao resenje hormona posle uredjivanja menstruacije predlozili bebu, i uz pomoc lekara ostala je trudna... ako vas interesuje mogu da je pitam konkretnije sta se desavalo... ako ne bacite se na pravljenje bebe. Wink

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Beba taj Pet Mar 07, 2008 12:45 am

I moj doktor nema ništa protiv toga da ja zatrudnim ponovo, čak i navija. Kaže da bi to bilo super.

Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 32
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mima taj Pet Mar 07, 2008 1:12 am

ja sam dobila kad je maja imala 3meseca,i uglavnom mi kasni mozda dan dva,al poslednji put poranila nedelju dana

Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pricalica taj Pon Mar 17, 2008 10:14 pm

Ja ne znam da li sam u zivotu pre trudnoce sastavila dva ciklusa za redom da traju 28 dana.Hronicni stres...Dobila sam juce posle godinu i po dana,pa cu sada videti da li ce se srediti ili ne...Ako ne,moracu opet maybe baby,pa nabadaj plodne dane...Juce mi je bilo slabo krvarenje,a danas lije li lije...Bas sam se uzelela ovog osecaja!Ma,da,kako da ne,salim se.Bljaaaaaaaaaaaak.

pricalica
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 220
Godina : 40
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miloseva_mama taj Pon Mar 17, 2008 11:32 pm

E cuti makar si bila mirna godinu i.... ja sam dobila posle 2 mjeseca od porodjaja i ako jos uvijek sikimo!!!!!

Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 33
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 5:55 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh