Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Japanski kristali

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Japanski kristali

Počalji od Stazi taj Sub Feb 21, 2009 4:10 pm

interesuje me da li je neko cuo nesto o Japanskim kristalima? Drugarica mi je dala te kristale(to su neke alge belicaste boje) koji se mnoze u vodi i od njih se pravi napitak(limunada). Kaze da je dobro za imunitet, probavu, bronhitis i sl. Sta znate o tome!

Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka: 2009
Godina: 37
Datum upisa: 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Re: Japanski kristali

Počalji od Bojana taj Sub Feb 21, 2009 7:28 pm

Ne znam mnogo o tome konkretno,ali sa algama-oprezno,postoji kolicina koja max sme da se unese u organizam,raspitaj se dobro,a deci nikako ne daj

Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka: 2259
Godina: 30
Datum upisa: 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kladik taj Sre Mar 18, 2009 11:20 pm

Nisam do sada imao prilike probati ove japanske kristale,mada bih zelio nabaviti.Ako neko moze da mi omoguci,bio bih zahvalan.(zivim u Beogradu)

Evo jednog teksta o nacinu pripremanja koji sma pronasao na netu.

Pozdrav!

Način # 1

(startna maja za održavanje i razmnožavanje kristala i pripremu lekovite tečnosti)

Japanske kristale* stavite u staklenu posudu sa 7 suvih zrna grožđa. (Uobičajeno je da su tri komada kristala, svaki zapremine po pola kubnog centimetra). Ulijte u staklenku jedan litar čiste vode (odstajale vodovodske ili izvorske). Dodajte dve kafene kašičice belog ili žutog šećera plastičnom/drvenom kašičicom te je pokrijte čistom gazom. Staklenku odložite u prosečno osvetljenu ostavu i pokrijte je tanjirićem od porcelana.

Svako jutro, preko gaze, odlijte lekovitu tečnost u staklenu ili plastičnu posudu za dalje korišćenje. Kristale i zrna grožđa isperite u čistoj vodi. U staklenku, preko ispranih kristala i zrna, dolijte još jedan litar čiste vode i dve kašičice šećera. Ovako činite svaki dan.

Jednom sedmično promenite 7 zrna suvog grožđa.

Kada se dovoljno umnože, kristale podelite u sledeće staklenke po istom metodu.

(Ukoliko ovo ne budete činili svaki dan, doći će do formiranja crvene plesni koju možete isprati vodom. Pažljivo uzmite svaki kristal u šaku i blago ga isperite vodom.)

Način # 2

(proizvodnja osvežavajuće, lekovite, tečnosti kada ste već umnožili kristale)

Za spravljanje lekovite tečnosti koristi se 2 litra vode (ukoliko je hlorisana treba malo da odstoji!), 4 supene kašike smeđeg šećera, 6 kašičica kristala i 1 limun sa korom koji se iseče na 4 dela i ubaci unutra. Ako želite kiselije mogu i dva. Limun se može pre stavljanja u teglu malo iscediti u istu. Od suvog voća možete staviti 3 suve smokve, grožđice ili 3 suve šljive. To sve stoji 3 dana nakon čega se procedi i pije, te se postupak ponavlja...

Terapeutska svojstva

Dobijena, proceđena, tečnost pripremljena na jedan od prikazanih načina blagotvorna je za čišćenje organizma.

Leči: promene na koži, plućima, crevima, bubrezima i mokraćnoj bešici.

Dnevna doza lekovite tečnosti, po dosadašnjem iskustvu, je 200 ml = dva deci = jedna čaša.

Napomene

Lekovita tečnost nema ograničenje u dužini primene i količini pa će potrebita osoba sama odrediti ovaj rok!

Za dugotrajniju upotrebu tečnosti kod lečenja koristite način # 1 jer je blažeg ukusa i ne izaziva zasićenje organizma.

Tečnost se čuva ili na sobnoj temperaturi ili u hladnjaku. Eventualno zamućenje nema uticaja na lekovitost.

Blago slatkog je ukusa.

Tokom pripreme lekovite tečnosti izbegavajte upotrebu posuđa od metala!!!

U praksi je primećeno da u zavisnosti od vremenskih prilika, godišnjeg doba, kvaliteta vode, uslova čuvanja i nekih drugih činilaca energetske prirode može doći do pospešivanja ili suzbijanja rasta kristala što ne treba da zabrinjava. Svakako će rasti, brže ili sporije... što ne utiče na krajnji kvalitet napitka.

* Ovo nisu kristali mineralog porekla no su konglomerati mikroorganizama

kladik
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik

Broj poruka: 1
Godina: 35
Datum upisa: 18.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od amarilis taj Čet Mar 19, 2009 10:50 am

Da, znam delotvorstvo tih kristala... moja je majka ih je pre nekoliko godina kristila. Stvarno cine cuda ti kristali tj ta tecnost koju oni "prave". Ceo sistem joj se poboljsao... Vidim da ih je ponovo "aktivirala". Inace, moja majka je bolesna od kancera... svakakve lekove i tretmane je probala... sada je ponovo red i na kristale. Drzim joj fige da se opet povrati na staro kao sto je to bilo pre nekoliko godina... Ko ima mogucnosti da ih nabavi, slobodno neka proba... kristali cine cuda!

www.telenetshop.rs

amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka: 1752
Godina: 43
Hobi: cvece, muzika,film ...
Datum upisa: 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MimaR taj Pet Mar 27, 2009 11:39 pm

Stazi,da li si pocela da koristis kristale..........

MimaR
Stalni član
Stalni član

Broj poruka: 119
Godina: 40
Datum upisa: 15.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stazi taj Sub Mar 28, 2009 9:47 pm

Hmmm. . . .napravila sam taj tkz. 'sok' ali sam probala samo jednu casu onda sam morala za SU i ostavila ih kuci u frizideru. Kada sam se vratila, i otvorila flasu kao da je postalo gazirano i onda sam sve prosula. Nisam davala deci jer nisam sigurna potpuno u vezi toga i zato sam postavila temu da mi se javi neko ko je imao iskustva sa tim i ko je vec to koristio. Znam kako s priprema ali ne znam ni koliko dugo se sme piti, niti za sta je dobro.
Jednog doktora sam konsltovala ali on nie cuo za to samo mi je rekao (kada sam mu objasnila sta je to) da je to verovatno nesto sto deluje antioxidans koji cisti organizam ali ne treba preterivati. E sad...

Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka: 2009
Godina: 37
Datum upisa: 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Irina taj Pet Jan 15, 2010 7:13 pm

Stazi ::interesuje me da li je neko cuo nesto o Japanskim kristalima? Drugarica mi je dala te kristale(to su neke alge belicaste boje) koji se mnoze u vodi i od njih se pravi napitak(limunada). Kaze da je dobro za imunitet, probavu, bronhitis i sl. Sta znate o tome!
Japasnki kristali su mi u svoje vreme spasili zivot..Ako hocete da me kontaktirate ili da imate vise informacija evo vam moj email..Pozdrav
irina.petra61@gmail.com

Irina
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik

Broj poruka: 1
Godina: 52
Datum upisa: 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Pet Jan 15, 2010 8:19 pm

Irina, dobro dosla na forum.... bilo bi dobro da napises svoje iskustvo kako bi nama koji nista o njima ne znamo priblizila materiju.

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka: 3873
Godina: 32
Datum upisa: 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Endzi taj Pet Jan 29, 2010 12:08 am

Stazi,jesi li saznala nesto o kristalima?Koristis li ih?

www.telenetshop.rs

Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka: 1388
Godina: 31
Datum upisa: 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stazi taj Pet Jan 29, 2010 9:57 am

Nemam ih vise pa ih ne koristim jer nisam dobila vise informacija o tome

Stazi