Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Meso

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Meso

Počalji od filip.mm taj Pon Okt 27, 2008 7:17 am

Moj Filip ima faze kad jede odlicno,a ima kad mi se kosa dize na glavi od njegovog brljanja.U zadnje vreme bas nece da jede meso,pa me zanima koliko cesto dajete deci meso?Da li svaki dan i da li dajete jaje ili neku zamenu tim danima kad ne jedu meso? Very Happy

filip.mm
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 248
Godina : 39
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Re: Meso

Počalji od Veka taj Pon Okt 27, 2008 8:49 am

Danica je uvek raspolozna da jede meso, i to je jedino sto je uvek raspolozna da jede pored voca i virsli od kojih se ja iskreno jezim. Ja jedino vodim racuna da ne preteram sa jajima u toku nedelje, mada i meso retko kad dajem vise od 3-4x nedeljno, ipak je i ono tesko za varenje i treba mu vise od 24h da se svari. Mi imamo veliki problem sa barenim povrcem, sa kuvanim jelima.... cak recimo nece ni meso iz kuvanih jela.

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 35
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od filip.mm taj Pon Okt 27, 2008 10:42 pm

Veko,znaci ima dana kad joj ne dajes ni meso ni jaja?

filip.mm
Stalni član
Stalni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivana taj Pon Okt 27, 2008 11:17 pm

I nama se desi da ponekad ne pojede ni meso ni jaje,mada on obozava meso,retko kad ga nece.

www.telenetshop.rs

Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 29
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Pon Okt 27, 2008 11:25 pm

Desava se da se pogodi dan kad ne jede ni jedno ni drugo, ali zato neki dan pojede i jedno i drugo... mislim da su oni vec dovoljno veliki da ne mora da se bas tako strogo drzimo tih pravila. Ja jesam za to da dete jede kako treba ali mozda joj s eneki dan prosto ne jede ni jaje ni meso, a vec je dovoljno velika da zna da kaze sta joj se jede. Tako da pokusavam da uskladim ono sto ona hoce i ono sto bih joj ja dala da jede.

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bojana taj Uto Okt 28, 2008 2:38 am

A dzigerica? Jel je ruckaju vasa deca? Ja ne podnosim dzigericu i nekako imam averziju prema tim iznutricama pogotovo ako nisu domace a ja nemam gde da kupim domace...e onda sam ukapirala da mozda gresim sto mu ne spremam pilecu dzigericu... HMM

Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 33
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od filip.mm taj Uto Okt 28, 2008 3:07 am

Bojana,moj sin od prvog dana nece dzigericu i to je jedino sto ga bas nikako ne mogu privoleti da jede.Ni ne teram ga.Tacno vidim da mu se povraca kad je stavi usta.A sto ti je ironija,ja sam kao mala od svog mesa samo dzigericu htela jesti i dan danas je volim. Very Happy

filip.mm
Stalni član
Stalni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Uto Okt 28, 2008 9:13 am

Ja Danici ponudim dzigericu, ali je ona nekad hoce nekad nece, ja od iznutrica volim samo pilecu, ostale ne volim, pa mogu onda da shvatim decu kad je nece Smile

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivana_Sa taj Uto Okt 28, 2008 10:49 am

Anastasija obozava meso tako da ga svaki dan jede..nekad dzigericu nekad ribu....Andjela takodje voli ali nejede svaki dan...Anabela bi mogla da zivi na ribi ali voli i meso,jaje samo belence-dzigericu nevoli

Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tanasija taj Uto Okt 28, 2008 11:34 pm

Iva jede meso vrrrrrrrlo rado. Sto kaze veka pored virsli od kojih se i ja jezim meso je omiljena hrana. Ne jede meso bas svaki dan ali ga jede 5 puta nedeljno sigurno, jaja vec jede po nekad i to kajganicu na mleku, ne vise od jednom nedeljno. Sto se dzigerice tice ja je Ivi dam samo kad je i mi jedemo a to je jednom ili ni jednom mesecno, ja je obozavam ali mislim da nije dovoljno zdrava da bismo je jeli cesce.

Samo jos da dodam da meso obicno jede u kombinaciji sa kuvanim povrcem, obozava grasak i boraniju, a sladak kupus kad jede pojede vrlo malo mesa, a omaze onaj kupus dok si rekao keks. Mi smo oduvek tanki sa vocem, do skoro nije htela nista od voca osim banane, sad jede i jabuke i kruske, videcemo kad krenu pomorandze i mandarine da li ce hteti, prosle godine ih je pljuvala.

www.telenetshop.rs

tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andjela taj Sre Okt 29, 2008 1:10 am

Ne treba mnogo insistirati na mesu ako ga dijete nece,pored jaja i dzigerice i pasulj je adekvatna zamjena za meso...malo ovoga,malo onoga i mislim da nijedno dijete nece biti uskraceno za dobre stvari koje nosi ova grupa namirnica!

Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ognjena taj Sre Okt 29, 2008 2:04 am

Ognjen nije ljubitelj mesa ama uopste(na mamu)...pojede ga iskljucivo u supi i to ako ga dobro iseckam i zakamufliram povrcem,posto u tome se davi.pil.dzigericu jede ali nesto malo, ribu ja ne jedem pa mi mrsko i njemu da spremam ali zato imamo babu koja to sprema.
e a jaja su posebna prica,jeo bi ceo dan ma na bilo koji nacin da mu spremim,sto je olaksavajuca stvar u zamenu za meso.

ognjena
Novi član
Novi član

Broj poruka : 23
Datum upisa : 14.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Beba taj Sre Okt 29, 2008 12:21 pm

Nikola hoće svo meso, neće ono žilavije, a džigericu baš ne obožava.
Uvek nam je pun zamrzivač piletine, dobijamo je, obožavamo na sve načine, to nam je glavno meso. Kupujem junetinu i ribu. Svinjsko izbegavamo maksimalno. Čitala sam večeras u knjizi "Dr. Spok - nega dece", on uopšte ne preporučuje meso u bilo kom obliku... Evo šta on kaže:

Eliminisanje crvenog mesa i piletine i smanjivanje upotrebe ribe.
Većina porodica je postala svesna masnoće sadržane u mesu i mnoge se odlučuju za manje masne pozicije. Najzdravija ishrana ide i korak dalje i sve svoje hranljive sastojke izvlači iz mahunarki, žitarica, povrća i voća, a ne iz mesa.
Deca mogu da unesu obilje belančevina hraneći se mahunarkama, žitaricama i povrćem, a hraneći se na takav način ujedno izbegavaju masnoću i holesterol koji se nalaze u mesu. Nažalost, prelaz s crvenih mesa na piletinu nije od velike pomoći. Piletina, zapravo, sadrži isto onoliko holesterola koliko i govedina i gotovo isti procenat masnoće. Istraživači su utvrdili i da kancerozne hemikalije koje se formiraju prilkom kupovanja govedine nastaju i termičkom obradom piletine.
Deca u razvoju koja svoje hranljive sastojke dobijaju iz namirnica biljnog porekla, umesto iz mesa, imaju ogromnih zdravstvenih prednosti. Manja je verovatnoća da će se kod njih javiti problem gojaznosti, dijabetes, povišen krvni pritisak i neki oblici kancera.
Ima i drugih razloga što se porodice sve više odlučuju za ishranu na bazi namirnica biljnog porekla. Poslednjih godina primećena je učestalost oboljenja izazvanih bakterijama iz crvenog mesa, piletine i jaja, zbog čega zdravstvene vlasti insistiraju na tome da se s ovim proizvodima pažljivo rukuje i da se temeljito skuvaju, ako baš morate da ih koristite.
Bezmesni obroci znače i snažnije kosti za vaše dete. Ravnoteža kalcijuma u organizmu znatno je bolja kad belančevine potiču iz biljnih izvora. Moja braća, sestre i ja smo prvi put probali crveno meso tek sa 12 godina, a svi smo bili izuzetno krupnih kostiju i zdravi. Bilo bi bolje da ga nikada nismo ni probali i da smo nastavili da se hranimo bez mesa.
Saznajući njegove prednosti, mnoge porodice postepeno uvode nov, zdrav način ishrane. Ako i dalje redovno imate na jelovniku meso, bilo bi bolje da isprobate što je moguće više bezmesnih jela, istražite nove kuvare i eksperimentišete s novim proizvodima koji zamenjuju meso. Neki od njih, kao što su pljeskavice i viršle bez mesa, nalaze se u zamrzivačima prodavnica zdrave hrane u vašem kraju.
Ja lično sam prešao na ishranu bez mleka i mesa, sa smanjenim sadržajem masnoće, kad mi je bilo 88 godina. Dve nedelje pošto sam prešao na taj način ishrane, moj hronični bronhitis se povukao, posle decenija bezuspešnog lečenja antibioticima. Imam nekoliko sredovečnih i starijih prijatelja koji su zaustavili napredovanje srčanih oboljenja tako što su iz svoje ishrane eliminisali mlečne proizvode, meso i ostale namirnice bogate zasićenim masnoćama. Da biste postigli takav uspeh, važno je da izbačene namirnice zamenite integralnim žitaricama i obiljem raznovrsnog povrća i voća i povećate fizičku aktivnost.

Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 32
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bojana taj Sre Okt 29, 2008 12:26 pm

Bebo ti me uvek odusevis kad se pojavis na forumu Wink ...bas si me obradovala sa ovim textom...jer svi oko mene misle da sam blesava sto kad god mogu izbegavam meso u sirokom luku i trudim se da moje dete i ja na drugi nacin dobijemo potrebne hranljive sastojke...to su pre svega mahunarke,brokoli(pun je gvozdja),zitarice...,suvo voce(sljive i kajsije),i bademi,lesnici...susam...

Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od filip.mm taj Sre Okt 29, 2008 8:28 pm

Bebo i mene si jako obradovala ovim textom,sad mi je lakse kad moj Filip nece da jede meso.Zitarice jede,voce na zalost samo ako je mix.kao pire(mrzi ga da zvace),jedino bananu hoce da grize,no samo nek jede.
Bojana ja sam bas juce pohovala brokoli jer Filip nece kao varivo i odusevio se.Jos ga jedino pojede ako ga ubacim u djuvec pa se ne vidi.Voli i susam pa ga copa sa peciva,Na zalost ne obozava grasak i pasulj al uspem da ga nateram da pojede malo pa makar i od toga napravila pire. :haha:

filip.mm
Stalni član
Stalni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Pet Nov 14, 2008 12:00 am

mi meso jedemo srijedom i subotom i ponedjeljkom.. ali ona ga nesto ne voli.. primjetila sma da pretjerujem sa kuvanim jelima..uglavnom svaki dan je kuvano i imam osjecaj da joj se smucilo nekako..recimo u zadnjke vrijeme trazi picu ili dinstanu teletinu, obozva pomfri... znaci jela koja joj nisam davala..iskreno i ja kada vidim ono kuvano povrce svaki dan sa razlicitim akcentom na neku drugu povrcku i meni dodje neka muka...

Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 38
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tanasija taj Čet Avg 20, 2009 1:52 am

Ja bih mogla sto godina bez mesa, ali ne i Janko i Iva, oni su mesozderi.
E sad onaj text koji je Beba postavila je super, ali u tom slucaju covek mora mnogo da vodi racuna sta jede. Brat moje najbolje drugarice je vegeterijanac, on jede mlecne proizvode i jaja, samo ne jede meso uopste. Posto je dosta krupan i fizicki aktivan mora da unosi dovoljnu kolicinu hrane u organizam da bi se zasitio, a bez mesa je to prilicno tesko pa se on zatrpava raznim testima uz svo povrce i voce koje jede. Nagojio se strasno i mislim da je sad to mnogo veci problem nego neko parce mesa koje bi pojeo. Tako da sam ja pobornik varijante, sve umereno i bolje meso nego testa

www.telenetshop.rs

tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 7:02 pm

Sponsored content