Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.forumi.biz
 photo banner-1-1.gif

Vreme posvećeno deci

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Vreme posvećeno deci

Počalji od Jankito taj Pon Okt 22, 2007 1:43 am

Koliko vremena imate za dete i njegovu igru,znamo svi da se jako brzo zivi i da roditelji malo slobodnog vremena imaju.Koliko ga vi imate i koliko od tog slobodnog vremena posvecujete deci,njihovoj setnji,igranju,pomaganju i kreativnom radu,u njihovim ludorijama...itd?

Jankito
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 428
Godina : 37
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Re: Vreme posvećeno deci

Počalji od Gost taj Uto Okt 30, 2007 4:11 am

ja se trudim da sto vise vremena provodim sa njima ,da se igramo,ludiramo,crtamo,bojimo.nekad se spustim na njihov nivo pa i sama podetinjim.evo danas sam se macevala sa nikolom,on je pobedio :mir: ha,ha.redjali smo kocke i pravili dvorac.sa ninom vec mogu drugacije da provodim vreme,zajedno bojimo,crtamo kao sto sam vec rekla,pisemo slova,pogadjamo zamisljenu rec,predmet,zivotinju.kad je lepo vreme gledam da budemo sto vise napolju na vazduhu,odemo negde u park ili igraliste i tamo se izjure.neke mame se pravdaju jao nemam vremena treba ovo da uradim treba ono,mislim da svi kucni poslovi mogu da cekaju i da je i pola sata korisno provedenih sa detetom u toku dana bolje nego nista.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Uto Okt 30, 2007 6:23 am

Posto jos uvek nisam pocela da radim, sto posto svog vremena posvecujem Nataliji, ponekad toliko da za sebe nema ni minut

Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Hobi : sex na ex

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Ned Nov 04, 2007 1:33 pm

Milica ::Posto jos uvek nisam pocela da radim, sto posto svog vremena posvecujem Nataliji, ponekad toliko da za sebe nema ni minut
Isto i kod mene. Nije ona toliko zahjtevna kolko ja hocu da joj "udovoljim". Trudim se da nadjem sto vise aktivnosti sto pre za nju i da upoznam sto vise mama da bi imala vrsnjake da se sa njima kasnije druzi. Kad ne idemo na te aktivnosti onda obavezno u setnju barem po sat vremena dnevno. Kad smo kuci pevam joj, citam Zmajeve pesmice, zasmejavam je. Mislim da nikad nije rano poceti sa igrom sa detetom i kad sam s njom trudim se da "usta ne zatvaram" kako bi on pokupila sto vise mojih emocija koje ne mogu da se vide na licu.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mildan taj Ned Nov 04, 2007 10:18 pm

Kada ne radim normalno je da im posvećujem više vremena.Igramo se s kockama, crtamo, bojimo, pravimo kućice za lutke,...
Nekada jedva čekam da dođem sa posla da bih se igrala sa njima, ali mi kućne obaveze to ne dozvoljavaju, pa se tek pridveče igram sa njima.

Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 36
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bojana taj Sub Dec 01, 2007 5:59 am

Milica ::Posto jos uvek nisam pocela da radim, sto posto svog vremena posvecujem Nataliji, ponekad toliko da za sebe nema ni minut
isto i ja tako sa Makijem,za sebe vremena imam samo kada on spava a to je 2x dnevno po sat vremena

Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 33
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milica taj Sub Dec 01, 2007 6:02 am

E draga ja to ni ne zovem slobodno vreme, jer uvek nesto moram da radim, perem, peglam....

Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Hobi : sex na ex

Nazad na vrh Ići dole

Koliko vremena provodite sa svojom decom i na koji nacin?

Počalji od filip.mm taj Pon Okt 27, 2008 7:13 am

Imam trogodisnjeg sina Filipa koji je od septembra posao u vrtic.Voli da ide,lepo mu je a i svasta nauci.Nervira me sto kad dodje kuci samo gleda crtane filmove i malo sta ga interesuje.Malo se poigra sa auticima i sl.,ali u sustini TV je glavni.Htela bih to promeniti i naci mu zanimaciju.Uglavnom citamo knjige,ali bih volela da cujem i vasa iskustva.Koliko vremena provodite sa svojom decom i cime ih zabavljate? :TV:

filip.mm
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 248
Godina : 39
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veka taj Pon Okt 27, 2008 8:54 am

Do pre 3 nedelje ja sam sa Danicom provodila po 24h, moja greska je i to sto ona nijednu jedinu noc nije spavala bez mene, bez tate jeste, ali nikako bez mene.... tek sad vidim koliko je to moja velika greska. Cak sam primetila da sad preko nedelje ne spava u podne a za vikend spava, i mislim da je to rezultat toga sto sam ja vikendom sa njom, a preko nedelje vise nisam kuci u vreme kada spava. Danas sam bila kuci u vreme spavanja i spavala je.... vreme koje sad provodimo zajedno je cini mi se daleko kvalitetnije nego sto je bilo kad smo non stop bile zajedno. Nije se mnogo toga promenilo, ali sada je ona zainteresovanija da se igramo nego sto je bila. Pre mesec dana me je ladno kulirala kad je zovem da se igramo, a sad odmah dodje. MI redjamo kocke, igramo se u pesku kad smo u parkicu, uspavljujemo lutke, oblacimo barbike, "kupamo" ih, hranimo.... ali sve to vreme mora u pozadini da ide crtani, bilo na TV-u bilo na racunaru, tako da kad joj dosadi igra ona sedne da gleda crtani. Ja bih volela da mnogo manje gleda, ali to je nazalost moguce samo kad smo u selu i po celi dan bude u dvoristu.

"Čovek srcem ispravno vidi...suštinsko je oku nevidljivo.."

www.telenetshop.rs

Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 35
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miloseva_mama taj Pon Okt 27, 2008 9:18 am

Do prije par mjeseci 24h,ali od kada je krenuo u vrtic to mi mnogo nedostaje!!!! Kada dodjem s posla svaki trenutak do spavanje zelim kvalitetno da provedem sa Milosem...Obavezno setnja ,odlazak u park,pricanje pricica posto je u fazi kada mu i 15 puta za redom pricanja crvenkape nije dovoljno.....sve ono sto mami njegov osmijeh na lice

Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 33
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dy taj Pet Nov 14, 2008 12:09 am

ja radim do 16 sati..dodjem kuci , rucamo i onda- ili nam dolaze kuma i njena cura ili mi kod njih (znaci svaki dan) pa s enjih dvije jako lijepo igraju..u zadnje vrijeme zajedno pravimo kolace, mutimo slaF kako kaze moja cura... onda, pustamo muziku pa svi plesemo, pravimo lutkarsku predstavu... kupamo pse, njih dvije se jedno sat vremena same igraju i tako to..ovo mislim na zimski period..ljeti je mnooogo ljepse svima i lakse....

vikendom -subotom-ona redovno cisti s amnom kucu, ima svoje krpe spuzvice i cak mr muscolo sa vodom..i cistimo pola dana...
nedjeljom u 11 pozoriste, nakon toga setnja kakvo god vrijeme da je u pitanju.. i tako, ne mogu se dalje sjetiti...

Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 38
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tanasija taj Sre Jan 28, 2009 12:10 am

Oko 17h je baba dovede kuci ili je ja uzmem kako kad. Igramo se, gledamo crtace i branka kockicu, idemo u goste, dolaze nam gosti, idemo u Rodu. Vikendom idemo u Rodu ili Iva i tata idu sami a ja ostanem da sredim, usisam i oribam kucu, ostatak provodimo sa njom, obicno na smenu, jer uvek ima po nesto da se radi za posao.

www.telenetshop.rs

tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od filip.mm taj Sre Jan 28, 2009 12:17 am

Igramo se, gledamo crtace i branka kockicu

Gde gledate Branka Kockicu?Ja sam njegove emisije obozavala kao dete.Steta sto danas na programu nena takvih emisija za decu.

filip.mm
Stalni član
Stalni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tanasija taj Sre Jan 28, 2009 1:09 am

Ima 6 diskova da se kupi, mi imamo 2 originala i tri narezana, jedan nam fali. U kragujevcu ih ima u Enci Menciju, ne znam da li imate enci u subotici

www.telenetshop.rs

tanasija
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od filip.mm taj Sre Jan 28, 2009 1:24 am

Joj nemamo.Bas si me stavila na muke.Samo da stane ova uzasna kisa i idem u poteru po gradu.

filip.mm
Stalni član
Stalni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tanasija taj Sre Jan 28, 2009 1:34 am

Pa mozda moze da se nadje preko torenta nekog. Nisam probala, ne znam da li ima na netu negde

www.telenetshop.rs

tanasija
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tanasija taj Sre Jan 28, 2009 1:46 am

ima nesto na youtube, sad sam gledala

www.telenetshop.rs

tanasija
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od filip.mm taj Sub Jan 31, 2009 9:15 pm

Tanasija hvala ti,sad sam pronasla.Pa daj sta das.
Inace kod nas se situacija promenila.I dalje volimo crtace,ali sad i sklapamo puzzle,igramo se kockama,citamo price,pevamo.Crtanje i bojenje ga bas ne zanima pa tek ponekad nesto svrljamo.

filip.mm
Stalni član
Stalni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 8:42 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh